Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4483 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4361 PostWysłany: 19 Cze 2019 22:50 

złoty
monroe napisał(a):
@SPLDER

Wydaje mi się, że gdyby nie odwołali Ci lotu (tak, odwołania nie zaliczają się do ich ochrony) a opóźnili i nie zdążyłbyś na przesiadkę to powinni Ci wypłacić odszkodowanie. Nie do końca prawdą jest, że linie legacy odwołują loty, które mają na starcie tak duże opóźnienia. Przykłady można mnożyć ale ja nie o tym.

Miałem lot AA do PHX, później BA do Europy.
Lot najpierw był opóźniony o 3h, po około 30 min status zmienił się na CANCELED.
Udało mi się przebookować na LH jakieś 30h później - w zasadzie to sam znalazłem ten lot, bo obsługa twierdziła że nic nie ma na następny dzień. Oryginalny lot AA MCO-PHX się nie odbył.

W policy jest niby zapis, że ubezpieczenie nie obejmuje:
"Any claim for a cancelled flight, if this flight is cancelled before its departure time as per Your travel itinerary"
w moim przypadku lot został odwołany już po rozkładowym czasie odlotu.
Niemniej polisa obejmuje wyłącznie opóźnienia wylotu (tylko opóźnienie jest wymienione w sekcji co ubezpieczenie obejmuje), a nie ich odwołanie.
Nie wiem co mieli na myśli dodając ten zapis - być może chodzi o loty które najpierw zostały opóźnione o ponad 4 h , a dopiero później odwołane, a być może nie ma on żadnego sensu.

Co do opóźnienia skutkującego nie zdążeniem na lot przesiadkowy - to jeśli opóźnienie oryginalnego lotu nie przekroczyło 4h IMHO nic się nie należy:
"If the departure of the Public Transport on which you are booked to travel, according to Your travel itinerary, is delayed by at least 4 hours due to..."

Gdy jest większe to można się spierać czy należy liczyć wyłącznie czas opóźnienia pierwszego lotu, czy całej podróży (zapis "you are delayed" jest nieprecyzyjny) ale intencją było nie objęcie przypadków opóźnienia < 4h skutkującego utratą przesiadki.:
"We will pay You:
- an initial compensation amount of £80 if You are delayed for more than 4 hours;
- an additional compensation amount of £80 for each complete hour You are delayed after the initial 4 hour period, up to a maximum payment of £320 per Trip."

Ogólnie na pierwszy rzut oka ubezpieczenie wygląda atrakcyjnie, ale jak się wczytać to typowe sytuacje w jakich znalazłem się w ciągu ostatnich lat są w wyłączone. Przy dużych opóźnieniach u mnie zawsze wchodziło w grę albo odwołanie lotu, albo utrata przesiadki wskutek opóźnienia pierwszego samolotu. Owszem może się zdarzyć przeniesienie lotu na następny dzień przy lotach transkontynentalnych i usterce która zostanie usunięta przez noc - ale zdarza się to bardzo rzadko.
monroe lubi ten post.

#4362 PostWysłany: 24 Cze 2019 11:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Może ktoś będzie wiedział bo nie jestem pewien.

Czy przelew w USD z Revoluta na konto oszczędnościowe USD w Getin będzie za darmo? Przelewy na T-Mobile idą za friko więc wydaje mi się, że tu również nie powinno być opłat, ale wolę się upewnić.

#4363 PostWysłany: 24 Cze 2019 11:53 

Loty: 133
Kilometry: 369 144
niebieski
Do Getinu przelewam co tydzień USD w niewielkiej kwocie i idzie za darmo, ale uwaga bo raz mi bank pośredniczący pobrał 20$ z 200$, które przelewałem, więc nigdy nie wiadomo ostatecznie.
 Profil Relacje PM off  

#4364 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:48 
Awatar użytkownika

niebieski
Uoo panie, 10%?!

Ja mam do przelania ok. 1100$ więc słabo by było taką prowizję płacić. Najgorzej, że już cześć kasy na Revoluta przelałem. :/

#4365 PostWysłany: 24 Cze 2019 14:47 

niebieski
Prowizja jest stała 20$. Wszystko na stronie Revoluta jest napisane. Mi pobrali dopiero za 4 razem. To zależy chyba przez jaki bank pośredniczący idzie.
 Profil Relacje PM off  

#4366 PostWysłany: 24 Cze 2019 16:04 

niebieski
Mi dzisiaj zablokowali konto za 4 niezweryfikowane party podczepione (po weryfikacji wszystko ok)
 Profil Relacje PM off  

#4367 PostWysłany: 25 Cze 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 26 839
york671 napisał(a):
Mam pytanie czy ktoś miał problem z doładowaniem karty Visa Revolut poprzez Google Pay (z Nest Banku) w ostatni weekend? W czasie pobytu na Ukrainie chciałem kilkukrotnie doładować kartę Revolut poprzez Google Pay, ale za każdym razem po chwili przetwarzania wyskakiwało powiadomienie o braku możliwości dokonania transakcji i odrzuceniu. Było to na Ukrainie, ale najdziwniejsze jest to, że po powrocie w poniedziałek do Polski doładowanie udało się zrealizować normalnie. Miał ktoś taki problem gdziekolwiek?
Miałem identyczny problem - Santander - - w tym samym terminie we Lwowie -z tym, że miałem wifi i wyłączony roaming - być może problem był z komunikacją SIM-Revolut
 Profil Relacje PM off
_Grzegorz lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.

#4368 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:02 

złoty
Pytanie, czy revolut działa w Czarnogórze, tzn nie ma problemu z wypłatą z bankomatu ?
 Profil Relacje PM off  

#4369 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Loty: 90
Kilometry: 139 784
srebrny
Wypłacałam bez problemu w Barze.
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.

#4370 PostWysłany: 26 Cze 2019 09:22 

makesiu napisał(a):
york671 napisał(a):
Mam pytanie czy ktoś miał problem z doładowaniem karty Visa Revolut poprzez Google Pay (z Nest Banku) w ostatni weekend? W czasie pobytu na Ukrainie chciałem kilkukrotnie doładować kartę Revolut poprzez Google Pay, ale za każdym razem po chwili przetwarzania wyskakiwało powiadomienie o braku możliwości dokonania transakcji i odrzuceniu. Było to na Ukrainie, ale najdziwniejsze jest to, że po powrocie w poniedziałek do Polski doładowanie udało się zrealizować normalnie. Miał ktoś taki problem gdziekolwiek?
Miałem identyczny problem - Santander - - w tym samym terminie we Lwowie -z tym, że miałem wifi i wyłączony roaming - być może problem był z komunikacją SIM-Revolut

Wydaje się, że bedąc na Ukrainie są problemy z doładowaniem konta. Ciekawe, czy komuś się udało. Będąć w Kijowie na początku maja, przez cały czas pobytu moje doładowania były odrzucane. Używam Visa Revoult wydanej na adres słowacki oraz karty mBanku (oddział słowacki) podpiętej do Google Pay do doładowań. Problem zarówno na wifi jak i ukraińskiej sim karcie. Czyżby jakaś blokada lokalizacji? Revolout po kontakcie z nimi zaprzeczył, żeby coś takiego miało miejsce i właściwie nie potrafił pomóc.
 Profil Relacje PM off  

#4371 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:43 
Awatar użytkownika

niebieski
No i pobrano mi 20$ za przelew do Getinu, nie polecam.

Revolut się wypina z reklamacją, zobaczymy co powie Getin.

#4372 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 93 191
Problemem może być posiadanie w telefonie aktywnej karty SIM operatora lokalnego w tym przypadku ukraińskiego, bo mieliśmy dwie karty Revolut i kolega normalnie mógł zrobić doładowanie, ale w telefonie nie miał ukraińskiej karty SIM, tylko dwie polskie.

fanpage https://www.facebook.com/blizejidalej/
 Profil Relacje PM off  

#4373 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:55 

niebieski
Krupier napisał(a):
No i pobrano mi 20$ za przelew do Getinu, nie polecam.

Revolut się wypina z reklamacją, zobaczymy co powie Getin.

Dlatego ja sobie wysyłam często ale w małych paczkach poniżej 20$ i jak na razie przychodzi całość :D
 Profil Relacje PM off  

#4374 PostWysłany: 26 Cze 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Loty: 183
Kilometry: 331 173
niebieski
york671 napisał(a):
Problemem może być posiadanie w telefonie aktywnej karty SIM operatora lokalnego w tym przypadku ukraińskiego, bo mieliśmy dwie karty Revolut i kolega normalnie mógł zrobić doładowanie, ale w telefonie nie miał ukraińskiej karty SIM, tylko dwie polskie.

W zeszły weekend w Kijowie bez problemu doładowałem Revolut (MC) korzystając z dostępu do Internetu przez lokalną kartę SIM (z tym, że doładowanie było kartą kredytową).
 Profil Relacje PM off  

#4375 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:05 

Loty: 49
Kilometry: 98 258
niebieski
sorry za pytanie jeśli już było, ale nie mogę znaleźć. założyłam konto i chce zamówić kartę Visa a w opcjach mam tylko MasterCard, w pomocy odpisują że obie na całym świecie są tak samo popularne.... z czym nie do końca się zgodzę bo np w Azji większość sklepów i hosteli akceptowała Visę.. we wrześniu lecę do Peru i też czytałam że głównie Visa... też mieliście problem ze do wyboru była tylko MasterCard? czym jest to spowodowane? z góry dzięki za odp
 Profil Relacje PM off  

#4376 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:20 

niebieski
smalecwks napisał(a):
lendziro napisał(a):
Wczoraj pr,yszly chfy do bnp bez prowizji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Też wysłałem CHF, przyszło dzisiaj do BPH bez prowizji.

Wygląda na to, że będę pierwszym, który przynosi złe wieści.
24 czerwca wysłałem z Revoluta przelew na kredyt hipoteczny 551,56 CHF
25 czerwca na rachunek w BPH wpłynęło 526,56 CHF, czyli dokładnie o 25 CHF mniej niż wysłałem
Do tej pory co miesiąc wpływało tyle samo ile wysłałem
Jak dla mnie 25 CHF opłaty za przelew to grubo za dużo :(
 Profil Relacje PM off  

#4377 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:57 

złoty
W Ameryce południowej nie ma problemu z płatnościami kartą, czasami mc nie działa zbliżeniowo i trzeba włożyć do czytnika, nie piszę oczywiście o górach czy dżungli tylko normalnej cywilizacji
 Profil Relacje PM off  

#4378 PostWysłany: 26 Cze 2019 22:20 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
kendi napisał(a):
smalecwks napisał(a):
lendziro napisał(a):
Wczoraj pr,yszly chfy do bnp bez prowizji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Też wysłałem CHF, przyszło dzisiaj do BPH bez prowizji.

Wygląda na to, że będę pierwszym, który przynosi złe wieści.
24 czerwca wysłałem z Revoluta przelew na kredyt hipoteczny 551,56 CHF
25 czerwca na rachunek w BPH wpłynęło 526,56 CHF, czyli dokładnie o 25 CHF mniej niż wysłałem
Do tej pory co miesiąc wpływało tyle samo ile wysłałem
Jak dla mnie 25 CHF opłaty za przelew to grubo za dużo :(

Dziś przyszło do Millenium bez prowizji.

#4379 PostWysłany: 27 Cze 2019 08:56 
Awatar użytkownika

złoty
Revolut wprowadza specjalną kartę w związku ze świętem LGBT+ :twisted:
https://www.cashless.pl/6027-Revolut-no ... LGBT-Pride
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#4380 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 26 839
york671 napisał(a):

Przed wyjazdem wyłączyłem roaming - mam dodatkową karte ukraińską, ale w drugim telefonie. Czyli, odrzucało mi możliwość doładowania w PL simkarcie, ale z wyłączonym roamingiem- w hotelowej wifi - może tutaj jest rozwiązanie...
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4483 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lluukk oraz 5 gości