Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5381 PostWysłany: 25 Lut 2020 18:39 

Rejestracja: 22 Sie 2019
Posty: 12
mąz ma w angielskim banku ,ja w polskim,inne banki :) Chyba cos w Revolucie się zadzialo,eh..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Revolut
#5382 PostWysłany: 28 Lut 2020 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Minął mi właśnie rok z darmowego korzystania planu Metal. Nie zmieniałem sam subskrypcji, tylko czekałem na jej wygaśniecie. Automatycznie wróciłem na plan standardowy - powrót nie nastąpił o północy tylko następnego dnia, mniej więcej o godzinie kiedy otrzymałem metal. Żadnych opłat mi nie naliczyło. Tak jak było tu mówione, metalowa karta pozostała aktywna. Kwota zgromadzona jako metal cashback została automatycznie przelana na konto revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5383 PostWysłany: 29 Lut 2020 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2343
platynowy
20% cashback za 2 przejazdy autostrada A1 max 30 zł płacąc Revolutem w apce Autopay
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5384 PostWysłany: 01 Mar 2020 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jak to jest z wymiana walut na PLN i odwrotnie w planie standardowym. jakiś czas temu bodajże 4 razy zamieniałem 2k€ na PLN i było to bezpłatne a nagle przy próbie kolejnej zamiany pojawiła się informacja że nalicza prowizję. Czy jest jakiś limit miesięczny wymian walut na koncie?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5385 PostWysłany: 01 Mar 2020 08:51 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
20kpln miesięcznie w planie std, potem 0.5% prowizji , jest w zakładce 'Plan taryfowy'
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5386 PostWysłany: 03 Mar 2020 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Mio napisał(a):
Na czacie też przyjął zgłoszenie o nieprzedłużaniu planu metal. Sam wiedział kiedy się kończy i napisał mi dokładnie kiedy się wyłączy. Poprosiłem go aby wprost napisał, że plan się nie przedłuży od konkretnego dnia i zrobiłem screeny rozmowy.
To tyle.


Dzisiaj skończył mi się plan metal free. Mimo zgłoszenia na czacie jeszcze w grudniu, że nie chcę go przedłużać, automatycznie została mi pobrana opłata 500 zł na kolejny rok - zauważyłem po tym jak przesłali mi mejla z informacją o przedłużeniu ubezpieczenia medycznego.

Okazuje się jednak, że wystarczy wejść do swojego profilu w aplikacji i zrobić "downgrade" do planu standardowego. Mamy na to 14 dni, jeśli nie zamówiliśmy dodatkowej karty. Pobrana kasa wraca automatycznie i od razu na nasze konto w Revo.

Notabene, do 5 marca jest promocja na plan Premium - 20% zniżki. Nie wiem czy ktoś wspominał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5387 PostWysłany: 03 Mar 2020 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Zeus napisał(a):
@Apocalipse greckie też nie mozna było przez dłuższy czas, spowodowane przez Capitals Controls


Możesz coś więcej? Czyli kartami wydanymi z Greckiego banku nie dało się również robić zakupów na zagranicznych stronach czy nie można było doładować Revolut i robić zagranicznych przelewów?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5388 PostWysłany: 03 Mar 2020 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie można było robić zakup na zagraniczych stronach i doładować revo, przez kontrole finansowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5389 PostWysłany: 03 Mar 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
No to grubo, przez jak długo trwała ta kontrola finansowa? Kiedy się skończyło?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5390 PostWysłany: 04 Mar 2020 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Revolut opóźnia księgowanie?

Zasiliłem sobie konto w rev przelewem. Po ponad dobie sprawdzam, a tu ni ma!
Po 10 minutach sprawdzam jeszcze raz, czy nie jestem ślepy, no nie jestem.

Po kolejnych 10 minutach - bach przyszło. Czyżby przypadek?
Nigdy wcześniej się z takim przypadkiem nie spotkałem.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5391 PostWysłany: 05 Mar 2020 01:57 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Faktycznie, opóźnia. Co prawda to nie bank, ale chyba jak każdy bank w PL. W takim mBanku też jak sprawdzam od 11 czy przelew przyszedł to się pojawia dopiero po kilkunastu minutach .... :-), a w poniedziałki to już tragedia - bo to nawet po 3 dniach dopiero są pieniądze na moim koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5392 PostWysłany: 05 Mar 2020 11:03 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
@mrmrooz
Nie pisz takich głupstw. Od 24.10.2011 obowiązują w Polsce przepisy PSD, przez które żaden bank nic już nie opóźnia. Jeśli przelew przychodzi danego dnia do banku to tego samego dnia musi być zaksięgowany. Nie ma od tego wyjątków i żaden bank od tego standardu nie odstaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5393 PostWysłany: 05 Mar 2020 11:27 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
@ume - to nie są głupstwa, tylko żart. Skoro @MaPS uważa, że Revolut opóźnia księgowanie (bo przelew pojawia się o określonej godzinie), to praktycznie to samo można by powiedzieć o każdym banku - bo zawsze będzie taki moment, gdzie przed nic nie będzie a po kilku minutach pojawi się kasa.

Więc gwoli wyjaśnienia i już na poważnie - nie wydaje mi się, żeby Revolut specjalnie opóźniał księgowanie. Wpłaty kartą czy przez GP są widoczne od razu a przelew musi dojść i z reguły przychodzi o określonej godzinie (lub w określonych godzinach).
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5394 PostWysłany: 05 Mar 2020 12:12 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
@mrmrooz no to co innego ? Przywołałeś jednak przykład mBanku, który jest bardzo dobry. Otóż oni mają niewydajne bazy danych i bywa tak, że przychodzi SMS o otrzymanym przelewie, logujesz się do systemu i saldo jest powiększone, ale po przelewie śladu nie ma. Potrafi pojawić się na liście po ładnych paru godzinach (choć kasa faktycznie już jest i można nią dysponować). I na deser jeszcze powiadomienie z apki o tym samym przelewie potrafi przyjść po kolejnej godzinie...

Coś takiego to kwestia opóźnień w aktualizacjach poszczególnych baz danych i może się zdarzać każdemu, również Revolutowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5395 PostWysłany: 05 Mar 2020 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@mrmrooz

Umiesz czytać?

To przeczytaj jeszcze raz i zacytuj proszę fragment mojej wypowiedzi, który wg Ciebie potwierdza Twoje stwierdzenie:

mrmrooz napisał(a):
Skoro @MaPS uważa, że Revolut opóźnia księgowanie


Czekam z niecierpliwością, to po pierwsze. A po drugie:

MaPS napisał(a):
Po ponad dobie sprawdzam, a tu ni ma!

mrmrooz napisał(a):
a przelew musi dojść i z reguły przychodzi o określonej godzinie (lub w określonych godzinach).


Ty na prawdę piszesz serio?
Wiem, że przelew musi dojść, serio :) Wiem, że wpłata kartą widoczna jest od razu. Wiem, że Revolut to nie bank, mam go w portfelu pond 3 lata. Ale wiem również, jak działa KIR i Elixir. Pogrubię: po ponad 24 godzinach. Sytuacja wczorajsza, więc z wtorku na środę.
Wielokrotnie zasilałem revo za pomocą przelewu i zawsze kasa przychodziła z sesji na sesję.
Taki poślizg zdarzył mi się po raz pierwszy, dlatego postawiłem pytanie.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5396 PostWysłany: 05 Mar 2020 16:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
MaPS napisał(a):
Wiem, że Revolut to nie bank, mam go w portfelu pond 3 lata. Ale wiem również, jak działa KIR i Elixir.


Zaraz zaraz, to są dwie różne rzeczy. Revolut nie jest podłączony do KIR, a jedynie ma konto w Danske Bank i przyjmuje na niego przelewy z wykorzystaniem indywidualnych numerów rachunków do płatności masowych, identycznie jak np. operator komórkowy przyjmuje wpłaty za faktury na indywidualne rachunki klientów. Na tej podstawie bank udostępnia im informację, na konto którego klienta ile wpłynęło. Wystarczy, że pojawi się jakaś obsuwa między Danske i Revolutem i już opóźnienie gotowe. Tak samo działają inne fintechy SkyCash czy DiPocket.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5397 PostWysłany: 05 Mar 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@ume

Wiem, że to nie bezpośrednio Revolut jest podłączony do KIR, tylko odbywa się to za pośrednictwem rachunku technicznego w Danske Bank.
Zauważ, że opisuję sytuację zgodnie ze stanem faktycznym i pisałem również, że nigdy wcześniej mi się takowa nie przytrafiła.


Nie wiem z czego wynikło wczorajsze opóźnienie, ale jednak jest ono faktem.
Myślę, że procesy przesyłu informacji są całkowicie zautomatyzowane, a takie opóźnienia wg mnie nie powinny występować, a jeśli występują to są niemile widziane przez użytkowników. Nie interesuje mnie kto spowodował opóźnienie Revolut, Danske, czy dostawca internetu.

Przede mną (klientem) odpowiada Revolut. Niech sobie tak dobierają podwykonawców, partnerów biznesowych i soft, żeby wszystko hulało tak, żeby klient był zadowolony.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5398 PostWysłany: 05 Mar 2020 16:58 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Zaczac trzeba od tego, ze juz sam wybor Danske Banku nie byl chyba zbyt dobrym pomyslem z punktu widzenia uzytkownika. Na konto w Revolucie nie da sie nawet w zaden sposob przeslac przelewu natychmiastowego...
Fajnie by bylo zobaczyc zmiane tego banku w przyszlosci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5399 PostWysłany: 05 Mar 2020 17:11 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
@MaPS
Ja również opisałem stan faktyczny. Piszesz, że nie obchodzi Cię kto nawalił, ale z mojego opisu widzisz ile jest możliwych miejsc wystąpienia takiego opóźnienia, niezależnie od tego jaki bank sobie wybiorą. No i z tym wyborem też za bardzo niekoniecznie Revolut ma wolną rękę, patrząc choćby na Igoria Trade - polski fintech, zarejestrowany w KNF i notowany na giełdzie, a i tak niektóre banki wypowiadały im umowy kont.

@f0ku5
Przelewy księgowane na rachunkach masowych (a dokładniej powiadamianie o nich) i tak są zbierane w paczki cyklicznie, a nie on-line. Czyli przelew natychmiastowy niewiele zmieni poza tym, że załapałby się na najbliższą paczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5400 PostWysłany: 05 Mar 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Brexit czas zacząć


Dear Nick,

Please accept our sincere apologies for any inconvenience and negative experience that you have faced during the partnership with Revolut. However, after taking many factors into consideration, we regret to inform you that at this time we are unable to continue to offer you services.

As of now, we haven't locked your account just yet, but we do require you to transfer or withdraw any remaining funds from your account within the next 21 days. We also regret to inform you that you will no longer be able to receive funds into the account as of today. Failure to remove these funds within this time frame will prompt us to revert your funds directly to the source from which it was originally loaded.

Please be advised that as Revolut we declare our full support for making this exit process for you and your business as smooth as this is possible. Should you have any questions please do not hesitate to contact us via chat.

Kind regards,
Revolut Team
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 05 Mar 2020 21:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bepa22 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group