Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#5181 PostWysłany: 23 Sty 2020 11:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Pytania dwa:
- czy zmiana karty podpiętej pod revoluta może skutkować jakąś próbą ponownej weryfikacji ze strony Revolut czy tutaj raczej bezproblemowo?
- czy ktoś korzysta z karty Envelobanku do zasilania revo? Nie zaskoczą mnie jakieś opłaty? W tabeli opłat nie znajduję niebezpieczeństw, ale zawsze lepiej mieć info praktyczne, bo może coś przeoczyłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: revolut
#5182 PostWysłany: 23 Sty 2020 11:48 

Rejestracja: 17 Mar 2018
Posty: 26
Czy ktoś wypłacał gotówkę kartą Revolut w Singapurze? Na stronie https://www.revolut.com/en-SG/legal/fees jest zapis : "Withdrawals at international ATMs (ATMs outside of Singapore) at up to S$350 are free. ATM withdrawals are not permitted in Singapore. Anything over the above limits is charged at 2% of value of ATM Withdrawal."
To oznacza, że nie wypłacę gotówki w żadnym tamtejszym bankomacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5183 PostWysłany: 23 Sty 2020 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@Kashpir, 2x nie, mam podpiętą kartę i robię zasilenie 300 zł, żeby nie mieć prowizji i to działa
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5184 PostWysłany: 23 Sty 2020 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
mateusz7513 napisał(a):
Czy ktoś wypłacał gotówkę kartą Revolut w Singapurze? Na stronie https://www.revolut.com/en-SG/legal/fees jest zapis : "Withdrawals at international ATMs (ATMs outside of Singapore) at up to S$350 are free. ATM withdrawals are not permitted in Singapore. Anything over the above limits is charged at 2% of value of ATM Withdrawal."
To oznacza, że nie wypłacę gotówki w żadnym tamtejszym bankomacie?
To pewnie jest regulamin dla klientow Revolut z Singapuru ;)

Edit: w 2018 wybieralem kase z bankomatu na lotnisku w Singapurze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz7513 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5185 PostWysłany: 23 Sty 2020 14:08 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
Kashpir napisał(a):
Pytania dwa:

- czy ktoś korzysta z karty Envelobanku do zasilania revo? Nie zaskoczą mnie jakieś opłaty? W tabeli opłat nie znajduję niebezpieczeństw, ale zawsze lepiej mieć info praktyczne, bo może coś przeoczyłem.



korzystam intensywnie, tj, Curve -> debetówka Envelobanku (zwykłe płatności oraz wypłaty z bankomatu), doładowania Revolut z Envelobanku, na dzień 23.01.2020 - brak jakichkolwiek prowizji
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5186 PostWysłany: 23 Sty 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Oficjalnie o oprocentowanym koncie oszczędnościowym w Revolut:
https://www.cashless.pl/7051-Revolut-op ... uga-lokaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5187 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:15 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Ponownie się odezwali. Wychodzi, że chcą dowodu albo paszport z powodu Brexitu. Ja na razie się wstrzymam.

Cytuj:
W marcu prosiliśmy Cię o dodanie do swojego konta paszportu lub dowodu osobistego. Chcieliśmy Ci tym sposobem zapewnić dalszą możliwość korzystania z konta na wypadek Brexitu bez umowy.

Oczywiście od tego czasu wiele się wydarzyło w kwestii Brexitu. Pomimo że nikt nie jest pewien, co będzie dalej, nadal musimy być przygotowani na odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

Jeśli do tego dojdzie i nie będziesz mieć na swoim koncie dokumentu tożsamości prawidłowego typu, nie będziemy w stanie dalej świadczyć Ci naszych usług. Będziemy zmuszeni ograniczyć Ci dostęp do konta i otworzyć je ponownie po dodaniu przez Ciebie nowego dokumentu tożsamości.

Uwaga: nie możesz dodać swojego prawa jazdy jako dokumentu tożsamości.
Dlaczego o to prosimy?
Aktualnie wszystkie konta naszych klientów z UE są aktywne w ramach zawartej przez nas z Wielką Brytanią licencji na elektroniczne instrumenty płatnicze. Ta licencja jest przez nas przesyłana (lub „paszportowana”) w całej Europie, ale jeśli Wielka Brytania odejdzie z UE bez umowy, nie będziemy w stanie tego robić.

W takim przypadku może być konieczne przeniesienie Twojego konta do licencjonowanej instytucji UE obsługującej elektroniczne instrumenty płatnicze. Jednakże z przyczyn prawnych nasza europejska instytucja nie uznaje praw jazdy jako dokumentów tożsamości.

Zespół Revolut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5188 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kashpir napisał(a):
- czy zmiana karty podpiętej pod revoluta może skutkować jakąś próbą ponownej weryfikacji ze strony Revolut czy tutaj raczej bezproblemowo?

Mam kilka kart podpiętych pod Rev, doładowuję Rev różnymi kartami, usuwałem też z Rev niektóre podpięte tamże karty - nic z tych rzeczy nie skutkowało komunikatem o konieczności ponownej weryfikacji z tytułu "bo robisz coś z kartami" (jedyna ponowna weryfikacja, jaką mi zafundowali to PJ > dow. osob., "bo brexit"). Tak, że moim zdaniem odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: bezproblemowo (choć ktoś w wątku już zauważył, że Rev to stan umysłu i nie do końca wiadomo czego się można po nich spodziewać).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022


Ostatnio edytowany przez Raphael, 25 Sty 2020 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5189 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Ja zasiliłem kartą i blokada, zadowolili się zrzutem ekranu z konta w banku. Po odblokowaniu działało dobrze... do kolejnego doładowania tą samą (zweryfikowaną przecież) kartą. I wtedy ta sama akcja - blokada, screenshot z banku i odblokowanie. Od wtedy zasilam przelewami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5190 PostWysłany: 24 Sty 2020 22:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Doładowuję już kartą Envelo - za każdym razem każą mi wpisywać kod CVC i potem jeszcze autoryzuję kodem otrzymanym sms-em.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5191 PostWysłany: 25 Sty 2020 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@Kashpir Skorzystaj z Apple/Google Pay.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5192 PostWysłany: 25 Sty 2020 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
jobi napisał(a):
Na początku wysyłali Mastercard, potem Visa a teraz znowu Mastecard - no może poza Niemcami czy Irlandią, gdzie dają Maestro. Gdzieś w tym wątku wspomniano, że nawet nowe wirtualne karty Revoluta są teraz od MC a wcześniej były od Visy.
Aktualnie dostałem Visę.
BTW kilka dni temu wróciliśmy z Wietnamu i niestety Master od Revoluta działał losowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5193 PostWysłany: 25 Sty 2020 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
qwesn napisał(a):
Jest szansa zdobyć Visę z Revoluta? Ostatnio coś widzę, że każdy fintech i coraz więcej banków daje tylko Mastercarda, a dobrze byłoby mieć też w portfelu chociaż jedną Visę na wszelki wypadek.

Ja mam fizyczną MC a wirtualną Visa. Wiadomo, że nie wszędzie da się zapłacić zbliżeniowo ale generalnie po podpięciu do Apple Pay można płacić MC lub Visa w zależności od potrzeb.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5194 PostWysłany: 25 Sty 2020 10:51 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Dzisiaj płacąc w Polsce w markecie , terminal chciał pobrać płatność w USD. Dziwne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5195 PostWysłany: 25 Sty 2020 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Może na koncie było więcej $ niż pln?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5196 PostWysłany: 25 Sty 2020 11:31 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Mam MC prepaid, chciałbym zmienić na Vise debit. Jest szansa jakoś to zrobić za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5197 PostWysłany: 25 Sty 2020 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Jar3c napisał(a):
Dzisiaj płacąc w Polsce w markecie , terminal chciał pobrać płatność w USD. Dziwne
Revolut stan umysłu... Zagraniczne konto nasze terminale wariują
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5198 PostWysłany: 25 Sty 2020 11:50 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
kostek966 napisał(a):
Może na koncie było więcej $ niż pln?

Na koncie same PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5199 PostWysłany: 25 Sty 2020 12:29 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
kostek966 napisał(a):
Może na koncie było więcej $ niż pln?


Skąd terminal miałby o tym wiedzieć? Zwykłe DCC w połączeniu z błędnym przypisaniem BIN-u do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
wz111 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5200 PostWysłany: 25 Sty 2020 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
terminal nie wie, taki jest system revo, jeśli w walucie płatności brakuje kasy, pobiera z tej waluty, której jest wystarczająca ilość,
przykład mam na revo 100 zł i 100$, a kupuję za 120 zł, to revo pobierze z $
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mic Glu oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group