Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#5121 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
skrzat napisał(a):
W nowej wersji dodano oprocentowany sejf z roczną efektywną stopą procentową 1,4%
To więcej niż daje większość banków w Polsce :)


Co z tego skoro trzymanie u nich więcej niż kilka tysięcy złotych (co już jest sporo) jest co najmniej nierozsądne.

Banki w Polsce dają bez łaski 2,7-3%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#5122 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Krupier napisał(a):
Co z tego skoro trzymanie u nich więcej niż kilka tysięcy złotych (co już jest sporo) jest co najmniej nierozsądne.


Dlaczego?

Krupier napisał(a):
Banki w Polsce dają bez łaski 2,7-3%.


Na lokatach a nie na rachunkach oszczędnościowych a jeśli już to tylko dla nowych klientów lub nowych środków i to na określony czas zazwyczaj kilku miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5123 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:19 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@monroe - bo nie mają gwarancji bankowych? i często (można poczytać na FB) blokują konta bez zapowiedzi?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5124 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
monroe napisał(a):

Na lokatach a nie na rachunkach oszczędnościowych a jeśli już to tylko dla nowych klientów lub nowych środków i to na określony czas zazwyczaj kilku miesięcy.


Dokładnie tak. Do tego kwota takiej lokaty z reguły też jest ograniczona - czasem do kwoty rzędu 10-20 tys. zł chociaż zdarzały się już bardziej ekstremalne przypadki typu limit 5000 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5125 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:25 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
monroe napisał(a):
Na lokatach a nie na rachunkach oszczędnościowych a jeśli już to tylko dla nowych klientów lub nowych środków i to na określony czas zazwyczaj kilku miesięcy.


millenium, getin, alior, ing
konta oszczędnościowe 2,5%-2,7%
oferty czasowe, ale wystarczy przerzucać środki w odpowiednim momencie i cały czas masz podwyższone oprocentowanie

są też ko dla nowych
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5126 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie wiem jak działa to w innych bankach ale w ING - owszem, jest 2,5% ale dla nowych środków. I to takich, których nie miałeś wcześniej na koncie.
Ludzie w bankach nie są głupi, poczytaj sobie regulamin oferty specjalnej rachunku oszczędnościowego w ING. Oczywiście, możesz się "bawić" i otwierać konta w innych bankach co pół roku ale nie jest to "bez łaski" więc pisanie w ten sposób jest dużym nadużyciem.

Jeśli sejf w Revolucie traktowany jest jako konto oszczędnościowe z którego bez opłat można środki wypłacać i nie jest to obwarowane różnymi "gwiazdkami" (nie wiem) to 1,4% w skali roku jest ofertą bardzo dobrą (rzecz jasna jak na zwykłe konto oszczędnościowe).

lluukk napisał(a):
@monroe - bo nie mają gwarancji bankowych? i często (można poczytać na FB) blokują konta bez zapowiedzi?


Mają licencję bankową a twoje depozyty są chronione do bodajże 100 000 euro. Wiem, gwarancje bankowe litewskie ale zawsze coś.
Jeśli chodzi o blokady kont - nie znam nikogo (z kilkudziesięciu osób, które użytkują Revo), komu konto zablokowano. Być może dlatego, że żadna z tych osób nie narusza regulaminu Revo... :roll:


Ostatnio edytowany przez monroe, 17 Sty 2020 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5127 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:57 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
ING 2.5% wystarczy żonglować kasą między swoim i żony kontem. Trzeba jedynie dobrą żonę :) No i limit 100k.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5128 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
To nadal jest "bez łaski" i bez kombinacji? No proszę...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5129 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
jeżeli jeden przelew na 2-3 miesiące między kontami jest problemem to faktycznie jesteś w targecie oferty PKO BP, jeszcze niedawno (nie wiem jak teraz, zapewne jeszcze niżej) było dumne 1,18% bez łaski, bez kombinowania ale patriotycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5130 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:20 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
monroe napisał(a):
Mają licencję bankową a twoje depozyty są chronione do bodajże 100 000 euro. Wiem, gwarancje bankowe litewskie ale zawsze coś.
Jeśli chodzi o blokady kont - nie znam nikogo (z kilkudziesięciu osób, które użytkują Revo), komu konto zablokowano. Być może dlatego, że żadna z tych osób nie narusza regulaminu Revo... :roll:

Skąd czerpiesz informację o ochronie depozytów w Revolut? Gdzie to wyczytałeś?
Posiadanie nieaktywnej licencji bankowej przez Revo nie jest gwarancją bankową i Twoje depozyty nie są chronione - polecam http://www.revolut.com ;)
Jak znajdziesz coś o ochronie depozytów to wklej linka. Na dziś - jeśli Revo zbańczy Twoje pieniążki są stracone.
Tak jeszcze na marginesie, gdyby Revolut miał gwarantowane depozyty to nie byłaby to jedna z najważniejszych i najbardziej eksponowana z licznych informacji na ich stronie? ;) 8-)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 17 Sty 2020 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5131 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@opo
Możesz wytłumaczyć o co chodzi "być w targecie oferty PKO BP" bo nie za bardzo rozumiem? Chciałeś mnie czymś obrazić? :roll:
Poza tym czytałeś zapisy oferty specjalnej OKO ING? Gdybyś poczytał to wiedziałbyś, że przelew z innego banku co 2 miesiące nic Ci nie da.

@lluukk
https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... wa/g81x58b

Coś się zmieniło od tego czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5132 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:27 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@monroe - Revolut żadnych gwarancji nie oferuje, bo nie używa swojej licencji bankowej, tylko działa jako brytyjska instytucja pieniądza elektronicznego.
Cytuj:
Revolut Ltd (No. 08804411) is authorised by the Financial Conduct Authority under the Electronic Money Regulations 2011 (Firm Reference 900562). Registered address: 9th Floor 107 Cheapside, London, EC2V 6DN, United Kingdom.

https://www.revolut.com/help/more/secur ... money-safe
Cytuj:
Your money is not covered by the Financial Services Compensation Scheme.


A co do polskich banków, to w Millennium ciągle można mieć 2,7%, wystarczy tylko raz na 3 miesiące przelać środki na 2 dni do innego banku:
https://livesmarter.pl/konto-oszczednos ... -poradnik/
https://livesmarter.pl/2-7-procent-1000 ... czen-2020/
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5133 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:32 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
monroe napisał(a):
@lluukk
https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... wa/g81x58b
Coś się zmieniło od tego czasu?

Nic się nie zmieniło - szybko rzuciłem okiem i artykuł jest taki wprowadzający w błąd. Jednak bliższych informacji udzieli Ci sam Revolut - http://www.revolut.com (nie ma co czytać głupot dziennikarzy) Revolut chyba wie czy ma gwarancje na depozyty czy takich nie ma.

EDIT: @ms993 już wkleił co Revolut pisze u siebie o gwarancjach :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5134 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Trzymanie większych kwot na Rev. w celach oszczędnościowych uważam za działanie baaaaaardzo nierozsądne.
Natomiast korzystanie z promocyjnych lokat bankowych dla nowych środków jest bardzo proste i wcale nie trzeba do tego żony :)
Wystarczy skorzystać z usług 2-3 banków i przerzucać środki po skończonych lokatach. Być może ING akurat ma w tym względzie jakieś ograniczenia ale to raczej wyjątek od reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5135 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Końcem 2018 r. chwalili się na swoim blogu, że depozyty "będą" chronione i że uzyskali licencję:
https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

Skoro licencja jest nadal nieaktywna to sorry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5136 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:53 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@monroe - spoko, po to tu piszemy/prostujemy informacje, aby dowiedzieć się jak jest faktycznie, a chwalili się, bo mają plan (ale go nie wprowadzili w życie)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5137 PostWysłany: 17 Sty 2020 18:35 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
monroe napisał(a):
Możesz wytłumaczyć o co chodzi "być w targecie oferty PKO BP" bo nie za bardzo rozumiem? Chciałeś mnie czymś obrazić? :roll:
Poza tym czytałeś zapisy oferty specjalnej OKO ING? Gdybyś poczytał to wiedziałbyś, że przelew z innego banku co 2 miesiące nic Ci nie da.

Absolutnie, musiałbym w ten sposób obrazić jakieś 10mln klientów tego banku lubiących kolejki do okienka i jedną z najgorszych ofert lokat i KO w PL. Jednak "target PKO BP" to klient nieruchawy, który nie szanuje swoich pieniędzy, bo zależy mu na "bez łaski" i "bez kombinacji".

Nie znam oferty OKO ING, odnosiłem się do całego rynku, że nazywanie wykonania przelewu raz na 1-2 miesiące między kontami to nie jest kombinowanie, bo jeżeli to nazywamy kombinowaniem to jak nazwać łowienie ofert na f4f nie wspominając o TS?
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5138 PostWysłany: 17 Sty 2020 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Widzisz, jestem leniwy trochę. Mam aktualnie takie oszczędności, że "pogoń za 2,5-2,7% w skali roku" na koncie oszczędnościowym to dla mnie może dodatkowo z 300 zł na rok czyli niecałe 30 zł miesięcznie więcej (i to przed podatkiem). Nie chce mi się otwierać kolejnych kont (mam 3, kiedyś miałem trochę więcej), czytać za każdym razem zmian regulaminów, zastanawiać się czy dalej moje konto będzie darmowe (bo czasami muszę otworzyć też ROR) czy nie, zamawiać kolejnych kart i z nich korzystać albo łazić do oddziału (jak niegdyś w PKO BP) i rezygnować z przyznanej mi, bez mojej wiedzy, karty debetowej (płatnej). Jednak wolę spokój za te 30 zł miesięcznie i masz rację - "nie szanuję" swoich pieniędzy ;) A ROR w PKO BP akurat mam, bo swego czasu mieli najtańszy kredyt mieszkaniowy w PLN na rynku (notabene też uważam, że wraz z PEKAO to najgorszy bank dla osób fizycznych).

Jeśli natomiast ktoś ma depozyty dużo większe, to żeby więcej zyskać, raczej nie "bawi" się w otwieranie kolejnych kont oszczędnościowych tylko zarabia w inny sposób. Z tego też względu chętnie zamieniłbym moje znikome, stałe oprocentowanie konta oszczędnościowego w ING na to 1,4% (o ile takowe faktycznie jest) ale sam z Revo korzystam głównie w podróży a tradycyjnie kasę trzymam w polskim (holenderskim właściwie) banku z którego od czasów studenckich jestem bardzo zadowolony (w kategorii obsługi klienta). Tyle.

Co do "kombinacji" - to nie jest tylko przelew między kontami "raz na miesiąc". W niektórych bankach musisz zamknąć konto i otworzyć na nowo, w kolejnych musisz odczekać więcej niż 2 miesiące, dodatkowo mieć ROR (a to wiąże się z innymi zobowiązaniami często) itp. itd. Może o czymś nie wiem ale są banki w Polsce, które oferują dla stałych klientów konta oszczędnościowe na niezmiennym oprocentowaniu co najmniej 1,4% (nie licząc ofert promocyjnych)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5139 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Wiesz, zawsze żeby trochę zarobić trzeba się nakombinować. Dla leniwych jest właśnie takie 1,4%, które uważają za wow.

Nawet w tym kiepskim Pekao dają teraz 3% na KO na 120 dni do 30 tys. złotych. W pakiecie za kilka prostych operacji dorzucaja 200 zł więc odsetki realnie większe. A takich promek jest pełno (ostatnio wziąłem znów kasę za kk Citi).

Więc proponowanie do takich KO i lokat Revoluta, który w każdej chwili może się zawinąć z naszym hajsem i nic nas w nim nie chroni jest nieodpowiedzialne.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#5140 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Kilka miesięcy temu kupiłem akcje tesli w revolucie. Zarobiłem już ponad 100%.
To jest dopiero frajda.
Na konta oszczędnościowe też czekam.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: eldoras, tidus00 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group