Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3101 PostWysłany: 18 Lis 2018 15:55 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@gerypl - nie trzeba czytać wszystkiego, wystarczy wpisać np. "tajlandia" albo "tajlandii" w wyszukiwarce w temacie.
Zapytaj dopiero o to, czego nie da się znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: revolut
#3102 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
rdw napisał(a):
Czy używaliście/czy warto używać revoluta w Tajlandii?

gerypl napisał(a):
Czy w Tajlandii, Kambodży sprawdza się karta Revolut?


Właśnie wróciłem z Tajlandii i jak najbardziej Revolut MC sprawdził się w tym kraju.
Wypłata gotówki jednorazowo z bankomatu na lotnisku BKK ze stałą prowizją 220 THB. Kasa zamieniona wcześniej w tygodniu, a wypłata w weekend.
Płatności za hotele zarówno online za pośrednictwem Bookingu kartą z subkonta THB - bez problemu.
Płatność bezpośrednio w hotelach/guesthouseach kartą na miejscu - bez problemu, obiekty doliczały zawsze prowizję 3%.
Płatność w sklepach/souvenirach/restauracjach kartą często możliwa tylko powyżej 500 THB - bez problemów.
W sieciówkach brak minimalnej kwoty płatności, ale warto zwracać uwagę jakie karty przyjmują - 7-ELEVEN przyjmuje tylko VISA, ale FamilyMart VISA/MC.
Na wszelkich food marketach i w bardziej lokalnych miejscach, tuk-tuki itp. zapomnijcie o karcie - cash is a king :)

Dokonałem kilku transakcji dla porównania złotówkową kk - różnica kilku % na korzyść Revoluta, więc warto z niego skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3103 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:48 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Tajwan. W sklepach Family Mart wypłaty bez prowizji. Nie zdarzyło się odrzucenie. W convenience stores karty kredytowe są mało popularne choć w 90% znajdują się czytniki, na które trzeba wskazać przy płatności. W hotelach zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3104 PostWysłany: 20 Lis 2018 10:01 

Rejestracja: 09 Lis 2018
Posty: 1
Jak jest z zasilaniem karty Revolut z G Pay, czy dane karty (właściciela) muszą być identyczne jak w G Pay?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3105 PostWysłany: 20 Lis 2018 10:21 

Nie muszą.
Góra
 PM off
Robik99 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3106 PostWysłany: 21 Lis 2018 12:53 

Rejestracja: 16 Lip 2018
Posty: 3
Ja mam pytanie o doladowanie revoluta za pomoca google pay

wyskakuje mi komunikat - Ojej! Osiagnales dzienny limit doladowan karty. Chcesz zamiast tego wykonac przelew ?

co to za limit ?

normalnymi kartami nadal moge doladowac bo sprawdzalem. karta podpieta pod google pay ma tez wszystki limity wyzsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3107 PostWysłany: 21 Lis 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Dla nowych kart jest dzienny limit, który z czasem się zwiększa. Miałem podobny problem kilka tygodni temu, oto co napisała mi wtedy robot Rita:

"For newly added top-up cards, most of our users will have a top-up limit between L500 and L3,000 (or currency equivalent) per 24 hours. Some users may find they have a lower daily limit to begin with, however, your daily top-up limits will increase over time and we can't change these manually for you. Try and top up your desired amount. If you wish to top up more than your daily limit, you can top up by bank transfer."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3108 PostWysłany: 22 Lis 2018 00:28 

Aresgracz napisał(a):
Ja mam pytanie o doladowanie revoluta za pomoca google pay

wyskakuje mi komunikat - Ojej! Osiagnales dzienny limit doladowan karty. Chcesz zamiast tego wykonac przelew ?

co to za limit ?

normalnymi kartami nadal moge doladowac bo sprawdzalem. karta podpieta pod google pay ma tez wszystki limity wyzsze

Zrób to na raty, mniejszymi kwotami.
Nie wiem jak oni liczą ten dzienny limit, ale ja miałem problem z doładowaniem na kwotę 2000zł, za to przeszło 4x500zł (w tym samym dniu).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3109 PostWysłany: 22 Lis 2018 10:11 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Ja miałem równowartość 200 L przez pierwsze dwa dni, potem już wchodziło 2000L, większych sum tam nie przelewam więc nie wiem ile jest teraz ale jak spróbuj przez 2-3 dni doładowywać po te 500/1000 zależy ile Ci wrzucili limitu a potem atakuj za więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3110 PostWysłany: 22 Lis 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
hej
korzystam z revoluta już jakiś czas ale ostatnio zrobiłem większy zakup w GBP i zaskoczyła mnie taka sytuacja:
Kupiłem bilety ze strony Lufthansy z wylotem z LHR a więc płatność w GBP, spora kwota więc fajna oszczędność na przewalutowaniu dzięki revolut
Płatność przeszła bezproblemowo, dostałem etixy itd.
Po tygodniu od transakcji zauważyłem, że transakcja została jakby powtórzona, tzn. pokazała się po tygodniu jako osobna transakcja przeliczona po innym kursie (na szczęście jeszcze korzystniejszym dla mnie) a różnica zasiliła moje saldo. Ogólnie jestem do przodu więc bardzo się nie martwię ale pytanie czy to jest standardowa procedura? Na przyszłość przy większych płatnościach to jednak jest jakieś ryzyko, że kurs w międzyczasie się zmieni na niekorzyść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3111 PostWysłany: 22 Lis 2018 11:32 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
kiedyś miałem coś podobnego przy alitalii. Trzy bilety w 1 transakcji - autoryzacja na pełną kwotę, po kilku dniach rozliczenie jako 3 osobne bilety (po kilku dniach znikniecie blokady i wyzerowanie "debetu").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3112 PostWysłany: 22 Lis 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
mkranik napisał(a):
hej
korzystam z revoluta już jakiś czas ale ostatnio zrobiłem większy zakup w GBP i zaskoczyła mnie taka sytuacja:
Kupiłem bilety ze strony Lufthansy z wylotem z LHR a więc płatność w GBP, spora kwota więc fajna oszczędność na przewalutowaniu dzięki revolut
Płatność przeszła bezproblemowo, dostałem etixy itd.
Po tygodniu od transakcji zauważyłem, że transakcja została jakby powtórzona, tzn. pokazała się po tygodniu jako osobna transakcja przeliczona po innym kursie (na szczęście jeszcze korzystniejszym dla mnie) a różnica zasiliła moje saldo. Ogólnie jestem do przodu więc bardzo się nie martwię ale pytanie czy to jest standardowa procedura? Na przyszłość przy większych płatnościach to jednak jest jakieś ryzyko, że kurs w międzyczasie się zmieni na niekorzyść.
Niestety mialem tak niedawno z Vietnam Airlines. Druga transakcja wypadla w weekend, wiec bylem mocno stratny.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3113 PostWysłany: 22 Lis 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
ratatam napisał(a):
kiedyś miałem coś podobnego przy alitalii. Trzy bilety w 1 transakcji - autoryzacja na pełną kwotę, po kilku dniach rozliczenie jako 3 osobne bilety (po kilku dniach znikniecie blokady i wyzerowanie "debetu").


dokładnie tak jest u mnie, kupiłem 3 bilety i na początku widoczne jako 1 transakcja. teraz się podzieliła na 3 transakcje przy czym 2 z nich po nowym, korzystniejszym kursie a jedna została w pierwotnym terminie po pierwotnym kursie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3114 PostWysłany: 22 Lis 2018 16:20 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
Można podobno zamawiać revoluta za darmo i jeszcze dają 7zł na koncie - orientujecie się czy taka karta przysłana do domu jest aktywna, czy trzeba robić jakieś weryfikacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3115 PostWysłany: 22 Lis 2018 19:00 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Pierwsza transakcja powinna być potwierdzona pinem, jeśli nic się nie zmieniło.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3116 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Czy tylko mi przy zasilaniu konta revoluta z karty kredytowej zaczeto doliczac ponad 1% prowizji? Jeszcze pare dni temu tego nie było.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3117 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ale kto dolicza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3118 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:47 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Revolut. Pod kwota zasilenia widze kwote prowizji, z info, ze moze zniknac, jak zasile z karty debetowej.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3119 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:50 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Może masz jakąś starą wersję aplikacji? Przed chwilą doładowywałem kredytówką i żadnych prowizji nie mam pobranych w revolucie ani przez bank (wystawcę karty).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3120 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ja też nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group