Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#261 PostWysłany: 22 Cze 2017 20:19 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Washington napisał(a):
Zasilam w PLN kartą revoluta, wymieniam i płacę w walucie.
Dobrze rozumuję?

Tylko zasilenie z kredytówki jest obciążone prowizją, z debetówki jest free.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#262 PostWysłany: 22 Cze 2017 20:32 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Washington napisał(a):
Osobiście zastanawiam się nad założeniem revoluta i przemawia do mnie tylko jedna rzecz:
Zasilanie debetówką/kredytówką w czasie rzeczywistym - jeśli pojawia się EF, a nie mam na koncie T-mobile potrzebnej kasy do przelania do kantoru Aliora to i tak nie muszę rezygnować z zakupów w walucie/ryzykować dużych różnic kursowych przy płatności (i ew anulacji). Zasilam w PLN kartą revoluta, wymieniam i płacę w walucie.
Dobrze rozumuję?


Dobrze rozumujesz i to faktycznie jedna (jedyna realna?) z zalet Revoluta w/s do Aliora.

To jednak łyżka miodu w beczcie dziegciu- z dwojga "złego" to wolę trzymać osad / nadmiar w Alior Kantorze, ewentualnie czekać 1 dzień na przelew niż dawać Revolutowi jawnie skubać mnie w weekendy. Chociażby dla zasady. Dzisiaj oprocentowanie gotówki gdziekolwiek, jakkolwiek, jest po prostu marne i jak sobie troszkę więcej PLN poleży w Aliorze na czas wyjazdu to krzywda się nie stanie....

I a propos poprzednich pytań; kursy w Revolut są dobre tylko w dni tygodnia.
Weekendy w/g czasu UK to już "markup" 1% na walutach innych niż główne. Daje to zauważalnie gorszy przelicznik niż przy płaceniu np. Alior Kantorem czy PEKAO.
I nie ma, że boli- Revolut w czasie rzeczywistym ustala kurs i blokada / rozliczenie nie różnią się między sobą w walucie rachunku.

Dla EUR/USD/GBP również występuje markup w przypadku przeliczeń- więc przy zamiarze płacenia w tych walutach i tak lepiej jest kupić wcześniej, w dzień tygodnia. No, albo w piątek ;)

Nie zapominajcie, że Revolut oferuje darmowe przelewy SEPA, więc- może to nie jakoś super przydatne- ale można zawsze kupić EUR u nich i przelać do Alior Kantoru, na bezczela później płacąc kantorową kartą. ;) ;) Jednak kantorowa karta:
* Darmowa
* Korzystniejsze wypłaty z bankomatów
* Działa zawsze, bo to bank a nie firma-krzak, z całym szacunkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#263 PostWysłany: 22 Cze 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Czyli,jak doładuję kartę w tygodniu po korzystnym kursie,to w weekend zapłacę kartą również w tym kursie? Jedynie kupując na weekendzie narażam się na "stratę"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#264 PostWysłany: 22 Cze 2017 21:10 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
john_doe napisał(a):
To jednak łyżka miodu w beczcie dziegciu- z dwojga "złego" to wolę trzymać osad / nadmiar w Alior Kantorze, ewentualnie czekać 1 dzień na przelew niż dawać Revolutowi jawnie skubać mnie w weekendy. Chociażby dla zasady. Dzisiaj oprocentowanie gotówki gdziekolwiek, jakkolwiek, jest po prostu marne i jak sobie troszkę więcej PLN poleży w Aliorze na czas wyjazdu to krzywda się nie stanie....
A że niby Kantor Aliora nie skubie w weekendy? Z tego co pamiętam to też kurs w weekendy jest większy i spread jakoś automagicznie wzrasta i to chyba jakby więcej, niż u Revolut-a.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 22 Cze 2017 21:53, edytowano w sumie 1 raz
cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#265 PostWysłany: 22 Cze 2017 21:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@klnet - tylko kursy wymiany walut (PLN-waluta obca) w kantorze są gorsze w weekend, ale przewalutowania na karcie USD (USD-waluta obca) są rozliczane tak samo każdego dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#266 PostWysłany: 22 Cze 2017 21:49 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
OK, mnie akurat interesuje tylko przelicznik walut głównych bezpośrednio na PLN i dla mnie to akurat aż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#267 PostWysłany: 22 Cze 2017 22:16 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
john_doe napisał(a):
Dobrze rozumujesz i to faktycznie jedna (jedyna realna?) z zalet Revoluta w/s do Aliora.

W sumie to nie wiem czy aż taka zaleta. Przelać do AK, nawet nie mając kasy w T-M albo w Alior, można bardzo szybko, korzystając choćby z RKantoru :-)
No i dwa, że i tak trzeba przelać kasę z konta z debetówką, więc trzeba ją mieć.

john_doe napisał(a):
Jednak kantorowa karta:
* Darmowa
* Korzystniejsze wypłaty z bankomatów
* Działa zawsze, bo to bank a nie firma-krzak, z całym szacunkiem.

Czy korzystniejsza dużo to nie wiem, bo tylko jedna wypłata jest gratis. Revolut był fajniejszy, jak limit wypłat z bankomatów był wyższy i nie było opłaty za wydanie / wysyłkę karty. Najlepiej mieć obie, ale czy warto płacić za R? Nie wiem.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#268 PostWysłany: 22 Cze 2017 23:04 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
klnet napisał(a):
A że niby Kantor Aliora nie skubie w weekendy? Z tego co pamiętam to też kurs w weekendy jest większy i spread jakoś automagicznie wzrasta i to chyba jakby więcej, niż u Revolut-a.


Skubie na kupnie- ale kupić można w tygodniu. Mając USD na rachunku (lub EUR, GBP) masz pewność, że płacisz z salda bezpośrednio w walucie albo przeliczasz po kursie MC.
Revolut w weekend korzysta ze swoich, podwyższonych, kursów czyli o ile nie płacisz w walucie, którą tam masz (do wyboru jak na razie tylko GBP, USD, EUR, PLN i CHF)- kurs się robi naprawde kiepski, zwłaszcza, że markup wynosi 1%. Plus tzw. illiquid currencies, które mają wyższy markup.
Mastercard jakoś nie uznaje takich walut i kursy UAH, RUB czy THB są tak samo dobre w weekendy.
mrmrooz napisał(a):
john_doe napisał(a):
Dobrze rozumujesz i to faktycznie jedna (jedyna realna?) z zalet Revoluta w/s do Aliora.

W sumie to nie wiem czy aż taka zaleta. Przelać do AK, nawet nie mając kasy w T-M albo w Alior, można bardzo szybko, korzystając choćby z RKantoru :-)
No i dwa, że i tak trzeba przelać kasę z konta z debetówką, więc trzeba ją mieć.

Cytuj:
Czy korzystniejsza dużo to nie wiem, bo tylko jedna wypłata jest gratis. Revolut był fajniejszy, jak limit wypłat z bankomatów był wyższy i nie było opłaty za wydanie / wysyłkę karty. Najlepiej mieć obie, ale czy warto płacić za R? Nie wiem.


Dla jednego to wada, dla drugiego zaleta. Ja się zdecydowanie pewniej czuję z kartami Alior Kantoru pod względem opłat. Wolę mieć jedną wypłatę gratis w dowolnej wysokości (do limitu 4000 jednostek waluty czy też prędzej do limitu bankomatu, no ale to jednak zwykle całkiem sporo) a każdą następną stałą opłatę 9PLN niż bulić 2% po przekroczeniu 800zł.

Te 800zł w zasadzie przekreśla sens podróży z tą kartą do egzotyczniejszych miejsc, gdzie potrzeba gotówki.
Do strefy EUR czy do USA/UK to sorry, ale to nie filozofia i można jechać z pierwszą lepszą kartą walutową- każda sprawdzi się tak samo dobrze.

Jak ktoś wymaga bezpłatnych bankomatów to zawsze jeszcze jest T-Mobile Usługi Bankowe. Lepiej już im dać 10zł za kartę niż Revolutowi 6EUR.

Osobiście nie widzę sensu płacenia ani tych 6EUR ani nawet 10zł T-Mobile.- ale to tylko taka moja fanaberia i zasadniczo, jak widzicie, raczej się staram orientować w temacie i jestem hiper-świadomym klientem banków ;)

Revolut ma świetną aplikację i wszystko zasadniczo działa- to też plus. Chyba, że nie działa- wtedy wyjmujemy kartę Aliora :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#269 PostWysłany: 22 Cze 2017 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@john_doe dla mnie koszt wypłaty z bankomatu w AK i Revolut są podobne:
- pierwsza wypłata w AK darmowa, w Revolut do 800zł gratis
- kolejne wypłaty w skali m-ca w AK to 9zł, a w Revolut 2%, czyli wypłaty poniżej 450zł są tańsze w Revolut :)
AK jest tańszy tylko w przypadku gdy pierwsza wypłata jest > równowartości 800zł, a każde kolejne >450zł.
Ja 100% noclegów opłacam online lub kartą na miejscu, gotówki nie noszę w dużej ilości, więc revolut dla mnie jest tańszy, bo wolę wypłacić kilka razy, niż jeden raz dużo.
Mam kartę, gdy była wydawana jeszcze za darmo, ale nawet teraz te 25zł wydałbym na nią - to tylko 8,33zł rocznie bo karta jest na 3 lata :) Wymiana dla mnie jest o niebo wygodniejsza i szybsza w Revolut niż w AK.

Oczywiście nic nie przebije karty kredytowej Raiffeisen Wizzair, gdy kursy na niej były rewelacyjne, ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Poznaniakk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#270 PostWysłany: 22 Cze 2017 23:37 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Cytuj:
Do strefy EUR czy do USA/UK to sorry, ale to nie filozofia i można jechać z pierwszą lepszą kartą walutową- każda sprawdzi się tak samo dobrze.

No, to niekoniecznie. W takich Niemczech jest do teraz ciężko z płatnościami kartami, a tym bardziej polskimi. W USA tak samo. Nie jest powiedziane, że jak kraj jest rozwinięty to nie jest pod względem płatności 100 lat za Murzynami.
Cytuj:
Jak ktoś wymaga bezpłatnych bankomatów to zawsze jeszcze jest T-Mobile Usługi Bankowe. Lepiej już im dać 10zł za kartę niż Revolutowi 6EUR.

Revolut zmienił cenę za kartę dla Polaków do 25 zł, co wychodzi minimalnie bardziej korzystanie niż 6 euro. Tak, cebula. :D
Cytuj:
Osobiście nie widzę sensu płacenia ani tych 6EUR ani nawet 10zł T-Mobile.- ale to tylko taka moja fanaberia i zasadniczo, jak widzicie, raczej się staram orientować w temacie i jestem hiper-świadomym klientem banków ;)

Myślę, że są już tacy koneserzy, którzy mają i karty Aliora i T-Mobile i Revoluta i jeszcze inne. 8-) Akurat Revolut ma na ich tle duża zaletę - absolutnie nigdy się nie wkopiesz w mega niekorzystne podwójne bądź potrójne przewalutowanie jak to ma miejsce przy niektórych konfiguracjach transakcji w Aliorze. Nawet w te weekendy w revolucie nie ma szans nawet zbliżyć się do złodziejskich przewalutowań Aliora. To duże ułatwienie dla ludzi, którzy niekoniecznie czują potrzebę sprawdzania warunków przewalutowań na stronach banków albo czytania artykułów o tym. Doładowanie konta w czasie rzeczywistym też jest dużym ułatwieniem. Jak dla mnie mimo tych niekorzystnych zmian z wypłatami z bankomatów i opłatą za kartę revolut pozostaje bardzo mocną alternatywa dla Kantoru Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#271 PostWysłany: 23 Cze 2017 00:31 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Marek Marszolik napisał(a):
No, to niekoniecznie. W takich Niemczech jest do teraz ciężko z płatnościami kartami, a tym bardziej polskimi. W USA tak samo. Nie jest powiedziane, że jak kraj jest rozwinięty to nie jest pod względem płatności 100 lat za Murzynami.


ŻE CO? W USA jakies problemy z kartami? Chyba nie miałeś ogólnie na myśli stwierdzenia, że "W USA jest ciężko z płatnościami kartami", tylko chodzi o polskie karty?
Jeździłem tam z bardzo różnymi kartami, od służbowych Ameksów (no to akurat słaby przykład ;) ), poprzez kilka banków. Kilkaset transakcji jeśli nie kilka tysięcy na przestrzeni 7 lat przy kilkunastu wizytach. NIGDY.ŻADNEGO,PROBLEMU...

Poza tymi znanymi i lubianymi- brak samoobsługi na stacjach benzynowych i czasami problemy z automatami wszelkiego rodzaju. Dopiero co w Chicago mnie wyrąbał automat parkingowy na 10USD, bo kwitka nie wydał, bezczelnie napisał "card cannot be read" czy coś takiego, a tu 10USD zeszło z rachunku. Chargeback w toku.

Co do Niemiec- z całym szacunkiem dla tego kraju, ale na całe szczęscie nie muszę i nie mam potrzeby tam bywać- poza lotniskami tranzytowymi ;) a w innych krajach eurozony czy gotówka czy karta to mały problem. Resztkowe euro, czy zostanie 10,100 czy 500 zostanie na następny raz.

Koniec dygresji- jasne, rozmawiamy luźno i zauważcie poziom "flyforfree-ności" w tym wszystkim. Spieramy się, czy 25zł się bardziej opłaca od 9zł za wypłatę z bankomatu ;) Czy to nie piękne? :)

A tak powaznie: KAŻDA USŁUGA, która pokaże pazernym polskim bankom, szukającym frajerów, środkowy palec jest wspaniała: czy robicie to wybierając świadomie resztową ofertę kart w PLN (PEKAO, Getin), kantorów, kart walutowych czy Revoluta.

Nawiązując do innych wypowiedzi: Zgoda, ale nawet 850 + 450zł to jest mało na "normalny" budżet gotówkowy na 2 tygodnie gdzieś-tam. Dla mnie, oczywiście.
Zgoda- o tym też chyba dawniej w tym wątku pisałem- 1 karta zamiast, 2-3 kart to jest duży plus. Mając karty Aliora trzeba dobrze wiedzieć, co się robi, ale to też nie jest rocket science. Niebieska do euro, czerwona w UK a zielona wszędzie gdzieindziej i jest OK. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#272 PostWysłany: 23 Cze 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
teraz doszła jeszcze karta Ing, przetestuje ja w łikend
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#273 PostWysłany: 23 Cze 2017 07:02 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Marek Marszolik napisał(a):
No, to niekoniecznie. W takich Niemczech jest do teraz ciężko z płatnościami kartami


Nieprawda. Jedyna trudność z płatnością kartami w Niemczech to automaty biletowe, które akceptują tylko lokalne EC/Girocard. Knajpy, sklepy, muzea itp. nie ma problemu z płatnością kartami Visa czy Mastercard. Nawet w wielu taksówkach można płacić kartą (nie wspominając, że aplikacja MyTaxi to niemieckie dzieło).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#274 PostWysłany: 23 Cze 2017 07:06 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Rozwiązaniem do płatności w Niemczech jest Vpay wydawana przez Nest Bank. Za darmo i nielimitowane wypłaty w EUR.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#275 PostWysłany: 23 Cze 2017 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Vpay jest darmowy tylko przy pierwszej usłudze w Nest Banku.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kaviorwiki, 23 Cze 2017 09:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#276 PostWysłany: 23 Cze 2017 08:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@witekkowal rozwiązaniem na co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#277 PostWysłany: 23 Cze 2017 08:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Na płatności w miejscach w Niemczech, które akceptują tylko płatności lokalne.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#278 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@witekkowal nie jestem przekonany, czy np. automat na bilety (bo to jedyne miejsce które znam, a które nie akceptuje kart Visa czy Mastercard) zaakceptuje Vpay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#279 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:41 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Trochę schodzimy z tematu, ale korzystam dość często z automatów na stacjach kolejowych w Niemczech. Zakup standardowego biletu na przejazd i zapłata za niego kartą Visa nie stanowiła nigdy problemu.
Zresztą na stronie niemieckich kolei jest napisane, że za większość zakupów w automacie możemy zapłacić, oprócz gotówki i lokalnej karty EC, dowolną kartą kredytową:
https://www.bahn.de/p/view/service/buch ... /nta.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#280 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Revolut jest na 3 lata,a co po tym okresie?Przedłuża się z automatu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group