Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2011 00:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Support wypowiedz
Informuję państwa ze Polskiego się uczę 3 lub 4 lat, dlatego na mój tekst można znaleźć błędy ortograficzne. Najwyraźniej przepraszam :)
Drugie, ten trip report pisałem parę lat temu, po grecku, i zacząłem tłumacząc jako ćwiczenia


Od dawna pragnąłem zrobic jedną małą wycieczkę do Cypru, żeby spotkać parych różnych znajomych, az do dnia, którego dostałem moją pierwszą wypłatę, i zdeczydowałęm się polecieć tam na weekend. Linie lotnicze, które leczą do Cypru? Ogromny wybór. Ale najlepszą ofertę miała Aegean Airlines. Mój lot był rezerwowany na 15 Listopad o 6 nad ranem. Po miesiącu oczekiwania, ten magiczny dzień przyszedł. W lotnisku byłem koło 4 nad ranem, z biletem już wydrukowany z komputera, i poszedłem tylko oddać walizkę na drop of counter, i zacząłem szukacz otwartej kawiarni, kupić kawę. Po godzinę 5, poszedłem to Terminalu A, i na wyjście A07, tam gdzie nasz samolot czekał. Około 0520 dostaliśmy się do Airbusa 321, i na wygodne miejsce 14F. Po prawej Α321 Swiss z kolorami Euro 2008.
O 0600 dokładnie, push back i mała podróż do pasu startowego 03L. Po pięciu minutach, samolot dostał pozwolenie na start, i po paru sekundach już byliśmy w powietrzu. Tylko jakieś małe turbulencje były przyczyną opóźnienia rozdania śniadania.
Jedyni IFE w tym locie to były telewizorki, które nam pokazały naszą podróż na mapie i radio samolotowe z paroma dobrymi piosenkami. Nasza podróż to była cała nad morzę Egejskim (Kea, Tinos, Mikonos i Rodos) i około 7 już było wydać Cypr ii zatokę Hrysohous. Potem były góry Troodos, zatoka Larnaki i lądowanie. Po zaparkowaniu samolotu, poszliśmy wszyscy do odbioru bagażu i kontroli paszportowej.

Recenzja

Samolot: Nowiutki, czysty i wygodny 10/10

Stewardesy: Piękne i z uśmiechem cały czas 7/10

On Time: 10/10 (do sekundki)

Śniadanie: no tutaj będą ujemne punkty 5/10

Wychodząc z lotniska i czekając do mojego znajomego, zaszokowało mnie, po pierwsze pogoda (połowa listopada i 30 stopni) i drugie, taksówki – limuzyny w Cyprze. Po chwili przyjechał mój znajomy i pojechaliśmy autem do Limassol (Λεμεσός). Jazda po autostradzie piękna i co najlepsze? Za darmo. Po jakąś godzinne do jechaliśmy do Limassol. Mały przystanek przy miastu żeby kupić tradycyjny ser Haloumi i obiadek przy ulicy 28o Października, i kierunek na miejscowości Palodia. Po obiedzie zaczęła się mała podróż po Cyprze. Pierwszy przystanek, miasto Pafos, tam jak mówi legenda, urodziła się Afrodyta. Dojechać tam są dwie sposoby. Albo przez autostradę albo przez ‘wiejskie drogi’. Najlepszy sposób to jest przed wiejską drogą przez Akrotiri. Akrotiri i Dekeleia są najpiękniejsze miejscowości w Cyprze, pełne zieleni i przepięknych plaż, ale niestety do tej pory są pod okupacją Angielską. Tam się znajdują tereny wojskowe Anglików, i każdy przekroczenie tam, traktują cię z Angielskimi prawami. Do drogi do Pafos, zatrzymaliśmy się przy Kamieniu Romiu żeby zobaczyć przepiękny zachód słoncza, i plażę, którą się urodziła Afrodyta.

Przed wieczorem byliśmy w Pafos (Πάφος). Jeden z najładniejszych miast na Cyprze. To nawet wydać od turystów, którzy co roku przybywają tłummy do Pafos, oraz od kelnerów, którzy znają tylko język Rosyjski lub Filipiński, lub ewentualnie po Angielsku. Pafos ma jeden z najstarszych portów na Cyprze i tam się znajduje cmentarz starożytnych królów. Przed wyjazdem do Limassol zwiedziliśmy (niestety nie w środku) zamek Wenecianskina Pafos. Powrót do bazy na piwo KEO i pita z seftalia.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Maj 2021 08:55 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
No proszę, jaką perełkę przypadkiem znalazłem. :D Pierwsza relacja Zeusa!
Faktycznie w internecie nic nie ginie.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Maj 2021 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
I nawet zdjęcia jeszcze wiszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2021 11:10 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Już wtedy miał wysokie wymagania! ;)
Cytuj:
Stewardesy: Piękne i z uśmiechem cały czas 7/10
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2021 11:52 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
micnur napisał(a):
I nawet zdjęcia jeszcze wiszą :)

oo, a ja nie widzę zdjęć.
Szkoda, że nie można zgłosić do konkursu 8-)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2021 11:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@katka256 zdejmy adblocka :)

Faktycznie nie pokazują mi ;/ ale na taptalku były widoczne
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group