Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2019 19:59 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Hej, będe w okolicach Eindhoven za 3 tygodnie przez ok 5 dni. Mam wynajęty na miejscu samochód oraz dorażnie planuje z dziećmi wynająć rowery.Czy znacie jakieś ciekawe miasteczka (lub miejsca)w promieniu ok 10 km. gdzie można pojechać rowerem, spędzić 2, 3 godziny i wrócić?.
Zaznaczam, ze nie jesteśmy jakoś kondycyjnie przygotowani na wielkie wyprawy rowerowe, raczej chodzi o rekreacyjne jazdy.Samochodem na pewno pojedziemy do Amsterdamu- no i właśnie gdzie jeszcze?.Niekoniecznie miasta.(dzieci 12, 13 lat)Dziękuję Wam z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 02 Sie 2019 20:33 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
-- 02 Sie 2019 20:12 --

Polecam fajny park rozrywki https://www.parkmania.pl/parki/73/dojazd/De-Efteling.html
https://www.efteling.com/en

-- 02 Sie 2019 20:33 --

Tu macie łącznie z transportem https://www.discoverholland.com/daytrip/73/efteling-theme-park?fbclid=IwAR0jOzqlh8o2wvJM1Cv2Fu9sePhQN5RXu2e3zWKgRaySCXM2F1zOsRyUZ90
Będziecie zadowoleni. Syn po wizycie w Parku przez dłuższy czas nie rozmawiał z narzeczoną (takie emocje).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@makra2,
Zrobię Ci jutro całą listę :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:34 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
metia napisał(a):
@makra2,
Zrobię Ci jutro całą listę :)

O dzięki bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
makra2 napisał(a):
Samochodem na pewno pojedziemy do Amsterdamu- no i właśnie gdzie jeszcze?


Po drodze macie Utrecht. Warto się zatrzymać i spędzić trochę czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:46 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Cytuj:

Dzieki, dzieci uwielbiają, ja troche mniej, zwyczajnie sie boje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2019 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Giethoorn - wypożyczenie łódki elektrycznej i opłynięcie kanałów oraz jeziorka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2019 22:48 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
Ja polecam kilka miejscówek, które odwiedziłem ze swoimi dziećmi i bardzo im się podobało:

Holandia w miniaturze
http://www.madurodam.nl/en

i to samo w trochę innej wersji:
http://www.miniworldrotterdam.com

Cos co na wszystkich robi wrażenie: (trzeba sprawdzić z którego pasa lądują lub startują w tym czasie samoloty)
Spotters Spot Polderbaan 8PR4+QJ Vijfhuizen, Holandia lub McDonald's Loevesteinse Randweg 200, 1118 EL Schiphol, Holandia

Stare wiatraki takie jak Kinderdijk lub inne. Można do nich wejść zobaczyć na czym polegała praca takiego młyna. Nie wszystkie mieliły mąke jakby się mogło wydawać :)

Albo całkiem cos innego dla fanów motoryzacji. Są tam nie tylko ciężarówki.
http://www.dafmuseum.nl

Popływać wypożyczoną łódką \ motorówką można w co 2 miejscowości, tak-że to tez super atrakcja. Tym bardziej, ze możliwość przepłynięcia pod zwodzonymi mostami jest za drobna oplata, która trzeba wrzucić do skarbonki. Potem operator podnosi mostek i mozna plynac dalej,
_________________
Uzależniony od podroży...
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Sie 2019 09:28 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Utrecht i starówka też gorąco polecam. Jak już tam będziecie to polecam pizzerię o'panuozzo przy ul. Voorstraat 34 na starówce. Świetna pizza, przekąski. Genialna atmosfera. Knajpę prowadzi rodowity Włoch, zatrudnia swoich rodaków i efekt jest super, typowo włoskie jedzonko.
Więcej o knajpce i menu tutaj http://www.o-panuozzo.nl/menukaart/.
Ceny jak na Holandię umiarkowane. Dla mnie super miejsce i super jedzonko.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sie 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@makra2
Sporo informacji padło, ale osobiście nie będę Cię namawiać na Kinderdijk, Giethoorn czy Madurodam, bo moim zdaniem nie spina się to czasowo. Na Twoim miejscu odpuściłabym też Amsterdam, bo szkoda tracić te 3-4 godziny z dnia na dojazd. Albo już lepiej jedźcie pociągiem, bo w Amsterdamie o parkowanie w sensowym miejscu nie jest łatwo, a tak to dojedziecie na dworzec główny, przy samym centrum. Kocham Utrecht, ale z powodu odległości i problemów z parkowaniem też bym odpuściła. Tym bardziej, że w Eindhoven i okolicy jest co robić.

To lecimy z listą :)

W samym Eindhoven są dwa świetne muzea: jedno producenta samochodów DAF,(już chyba wspomniane w tym wątku; mają kilkaset modeli aut, ciężarówek - wydaje mi się, że to dość spora atrakcja dla dzieciaków w tym wieku), a drugie Philipsa.

Rowerem z Eindhoven:
- Neunen - małe miasteczko, gdzie w latach 1883–1885 mieszkał Vincent van Gogh. W kilkunastu punktach są zaaranżowane żywe obrazy, pokazujące miejsca, które Van Gogh w tej okolicy namalował. Jest też małe muzeum.
- Po drugiej strony autostrady na wysokości Neunen jest całkiem sympatyczne zoo (Dierenrijk), zapewniające dużą interakcję ze zwierzętami (natomiast nie wiem, czy dzieci nie są na to już za duże)
- Tereny rekreacyjne koło Valkenswaard: Philips de Jong Wandelpark, Visvijvers. Typowo holenderskie krajobrazy, połączenie wody i zieleni - fajnie przekonać się, jak dobrze potrafią naśladować naturę :) Po drodze możecie zatrzymać się w dzielnicy Schrijversbuurt, gdzie są bardzo ładne tereny rowerowo-specerowe (szukaj Standswandelpark), a nawet coś co się nazywa Prehistorisch Dorp, czyli dawna osada. Są rycerze, strzelanie z łuku i inne interaktywne czynności. Jakiś czas temu wybrali ich najbardziej przyjaznym dzieciom muzeum, więc coś jest na rzeczy :)

Autem
- Tilburg i dalej Breda (Bredę wyzwalali w trakcie II WŚ polscy żołnierze i pamięć o tym jest na miejscu nadal żywa - może to zainteresuje dzieci?). Po drodze jest całkiem spore wojskowe lotnisko, Gilze-Rijen, mają nawet swój punkt spottingu (googlepmas: Spottersplek Gilze Rijen Airbase)
- polecane już Efteling - moim zdaniem z dzieciakami w tym wieku to będzie absolutny hit
- Efteling zbudowano na skraju parku narodowego Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen - jeżeli lubicie naturę, to znajdziecie tu niesamowite wydmowe krajobrazy
- trochę dalej od Eindhoven jest park narodowy Nationaal Park De Biesbosch - moim zdaniem jedno z najpiękniejszych krajobrazowo miejsc w Holandii. Tu naprawdę widać, jak Holendrzy panują nad wodą poprzez system kanałów, śluz, tam i polderów. Na miejscu można pożyczyć rowery i łódki, park ma też stronę internetową po angielsku z najważniejszymi informacjami: https://np-debiesbosch.nl/english-information/

Chyba starczy na 5 dni ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Sie 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z miejsc niewymienionych jeszcze, podobała mi się twierdza w Naarden. Dojeżdżałem chyba pociągiem (to było dawno temu). Z racji że bywam, lubię też Hagę i pobliskie wybrzeże, oraz miasteczko Delft (mini-Amsterdam, fabryka porcelany, Vermeer).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sie 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Ja tylko zaapeluję o zachowanie zdrowego rozsądku przy podawaniu miejscówek ;) Wiem, że Holandia wydaje się mała, ale Amsterdam jest 1,5 godziny drogi z Eindhoven, podobnie Haga. Przy tym to jest teoria z google maps, bo w praktyce na tych autostradach są codziennie korki i będzie to bliżej dwóch godzin. Do tego parkowanie, dojazd do centrum i robią się prawie trzy godziny. Jak dla mnie szkoda tyle czasu tracić na dojazdy na wyjeździe z dzieciakami, lepiej spożytkować go na coś fajnego dla nich bliżej bazy wypadowej. Albo zmienić bazę wypadową na coś bardziej centralnego.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sie 2019 14:03 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Do Utrechtu polecam dojazd pociągiem. Podróż trwa 50 minut. Jednak trochę podróż kosztuje - chyba 16 Euro za dorosłego. Nie wiem jak z dziećmi. Bezpośrednio obok dworca w Utrechcie jest starówka i np. belgijskie frytki.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Sie 2019 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Dzieci powyżej 11 roku życia płacą jak dorośli. Jeżeli rodzina jest czteroosobowa, to na trasie do Amsterdamu czy Utrechtu najbardziej opłaca się bilety grupowy za 32 euro OW / 64 euro RT (cena jest niezależna od trasy). Można go kupić tylko online, ale na szczęście od jakiegoś czasu strona kolei pozwala płacić kartą kredytową, a bilet można sobie wgrać do appki.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sie 2019 14:26 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Jak chcecie zobaczyć wiatraki to polecam Zaanse Schans, można to połączyć z Amsterdamem ;)
Jeśli interesują was też zwierzęta to Safari Park Beekse Bergen oraz Papegaaienpark - Zoo Veldhoven.
Możecie też pojechać zobaczyć Baarle-Hertog, ładnie miasteczko, pół na pół holendersko-belgijskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Sie 2019 14:48 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi, o to mi właśnie chodziło.
Bedziemy się poruszać samochodem i rowerami, z komunikacji typu pociąg , autobus zrezygnowałam podliczając koszty.
Mieszkamy na kempingu de Schattberg na uboczu , trzeba dojechać do miasteczka, póżniej do Eindhoven i ewentualnie wsiąść gdzieś dalej, strata czasu.
Samochód wyjdzie niewiele wiecej, a jednak inny komfort i niezależność.
Do ścisłego centrum Amsterdamu nie będziemy wjeżdzać, czytałam że można zaparkować bardzo tanio na specjalnym parkingu obok Ajaxu Amsterdam, otrzymuje się wtedy nawet jakąś zniżkę na dojazd komunikacją do centrum. Trzeba tylko dotrzeć rano.
W mieście to już hop on- hop off .
W bliskiej okolicy stawiamy na rowery, zwłaszcza trasy krajobrazowe.
Jeszcze raz dzięki.
Był ktoś z Was może na tym kempingu?pytam, bo opinie są skrajne, przed rezerwacją znalazłam jakoś tylko te dobre...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Sie 2019 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Filek napisał(a):
Możecie też pojechać zobaczyć Baarle-Hertog, ładnie miasteczko, pół na pół holendersko-belgijskie.


Tak, bardzo dobry pomysł! Aż się dziwię, że o tym zapomniałam. Samo miasteczko może nie jest jakoś super ładne, ale jego sytuacja polityczno-geograficzna jest bardzo ciekawa. Holenderska część nazywa się Barle-Nassau, a belgijska Barle-Hertog. Każdy dom jest przypisany do Holandii lub Belgii przez położenie drzwi wejściowych, poza jednym domem, który ma drzwi na granicy i jest onumerowany podwójnie (adres Loveren 2 Baarle-Hertog / Loveren 19 in Baarle-Nassau: https://www.google.com/maps/place/Lover ... 4d4.921154).
Poza tym miasto ma bardzo ciekawą historię z czasów obydwu wojen światowych, a współcześnie korzysta z prawa obydwu krajów do zmaksymalizowania zysków ;) Np. ma sex shopy w części holenderskiej (bo w Belgii są ograniczenia), a w części belgijskiej sklepy z fajerwerkami (bo w Holandii fajerwerki można kupić przez 1 dzień w roku). Ale są też problemy: dwa urzędy miasta, dwa ratusze i dwie policje, a wisienką na torcie są dwa różne ograniczenia prędkości.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Sie 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
makra2 napisał(a):
Do ścisłego centrum Amsterdamu nie będziemy wjeżdzać, czytałam że można zaparkować bardzo tanio na specjalnym parkingu obok Ajaxu Amsterdam, otrzymuje się wtedy nawet jakąś zniżkę na dojazd komunikacją do centrum. Trzeba tylko dotrzeć rano.

Zgadza się. Pod stadionem jest duży parking. Nie pamietam dokładnie ale za cały dzień plus bilety dla 5 osób do centrum i z powrotem płaciłem coś 8eur. Ale jak się nie spyta to nie podpowiadali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group