Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sie 2018 21:38 

Rejestracja: 03 Sie 2018
Posty: 5
Czesc,
moze mi ktos pomoze.
O ile informacji na temat Lizbony i Porto jest sporo, to na temat regionu Alentejo tyle co nic.
Będę pełne 11 dni w Portugali. Przylot i odlot z Lizbony. Poki co zarezerowalam 4 dni w Lizbonie, dwa na same miasto i dwa na okolice. Potem nie wiem co dalej. Myslalam zeby wziac auto i jechać do Evory. Tam z dwa noclegi i podjechanie do Monsaraz. Potem znowu w auto i przyjazd do Porto Covo. Tam 3 noclegi i lenienie się na plazy plus zwiedzanie Sines i okolic (tylko nie wiem do konca jakich okolic ;) ).
No ale zostaja jeszcze dwie noce i nie wiem gdzie jechać.

Czy moze plan nie ma sensu i olac region Alentejo i jechac w okolice Porto?

region Algarve calkowicie odpada, bo spedzilam tam pare lat temu tydzien i wszystko co chcialam to zobaczylam. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 07 Sie 2018 23:01 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Dlatego jest tak niewiele informacji, bo to mało ciekawy region Portugalii. Generalnie taka zapyziała prowincja, jedyną perełką jest Evora i może kilka ładnych plaż na zachodnim wybrzeżu, np. Praia de Melides, czy Praia dos Buizinhos
Rejon Porto moim zdaniem jest bardziej warty odwiedzenia, tam na pewno będzie co robić przez kilka dni, że wspomnę chociażby o dolinie Douro, Guimares, Bradze, bądź Costa Nova
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:02 

Rejestracja: 03 Sie 2018
Posty: 5
Dzięki.
Tylko generalnie chcielibyśmy spędzić gdzieś z 3 noce w jakimś fajnym miejscu nad morzem. Żeby tłumów nie było. Porto covo wydawało się do tego idealne. Plus się naczytałam że ten region slynie z doskonałych owoców morza. Jesteśmy miłośnikami kuchni, dużo chodzimy po restauracjach więc na wycieczkach dużo czasu poświęcamy na kosztowania lokalnej kuchni.
Czy ja gdzieś w okolicach Porto czy Lizbony coś takiego znajdę? Czyli fajne plażę i dobre jedzenie? :)

Bo fakt faktem bez sensu jechać do Porto covo jeśli potem nie będziemy wiedzieli co zrobić z cxasem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:06 

Rejestracja: 03 Sie 2018
Posty: 5
A no i żeby noclegi nie pochłonęły całego naszego budżetu. Starczy że już za 5 nocy w Lizbonie zapłaciliśmy 1500 zł. Chyba nasze najdroższe noclegi w karierze. ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:26 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Porto i jego okolice to super wybór. Poszukaj noclegów, jeśli nie w samym Porto (a do oceanu z niego blisko) to może w dzielnicy Matosinhos. Albo w miasteczku Espinho, albo Viana do Castelo. Wszędzie piękne, szerokie plaże. No i wokół cudne miejsca do zobaczenia. I kuchnia dla smakoszy, szczególnie morskich stworzeń. Co do tłumów, to nie napisałaś, kiedy się wybieracie, ale po sezonie nie jest źle. Mi podobało się w Espinho-plaża naprawdę robi wrażenie.
Aż zazdroszczę tylu dni w Portugalii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:30 

Rejestracja: 03 Sie 2018
Posty: 5
11-22 września. Także sezon jeszcze jest.
Chyba faktycznie okolice Porto to lepszy pomysł. I chyba nawet nie ma konieczności wypożyczenia auta? ( Nie przepadamy za kierowaniem, więc jeśli jest taka możliwość to statany się auta nie brać ;) )

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Wszystko zależy kto co lubi, jeżeli chodzi o miejsce i styl podróżowania.
Rzeczywiście Alentejo nie jest jakieś oszołamiające, ale na pewno jest tam spokój. Sama Evora zrobiła na mnie duże wrażenie, na plaże Alentejo nie dotarłem, ale słyszałem pozytywy. Jeżeli nie przeszkadza Ci ciągła przeprowadzka to można by zrobić mały objazd, Evora, Merida, Caceres , Fatima, Batalha, Alcobaca, ewentualnie Coimbra ... Po drodze też masz Parque Natural da Serra de São Mamede lub Natural Park of Aire and Candeeiros. Możesz też jechać najpierw do Porto Covo, Monsaraz i później do Evory.

Oczywiście Porto i okolice są rewelacyjne (warto też pomyśleć o hiszpańskiej Galicji przy okazji), ale możesz też pominąć północ i zostawić ją na inną okazję... Prędzej następnym razem pojedziesz do Porto niż do Alentejo, chyba, że będziesz chciała wrócić do Lizbony. Naprawdę masz tam wiele interesujących opcji...

Co do plaż i jedzenia to ogólnie Portugalia to dobry wybór, trzeba tylko pamiętać, że zachodnie wybrzeże to bezpośrednio Atlantyk z zimnym prądem i potencjalnie dużymi falami, ale plaże wizualnie jak dla mnie bardzo przyjemne. A jeżeli chodzi o samo jedzenie to nie ważne do jakiego regionu się wybierzesz, wszędzie możesz trafić fajne lokale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group