Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2014 19:51 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

jeżeli przyjade na lotnisko duzo wczesniej, zanim bedzie otwarty checkin counter na moj lot to jak mozna dostać boarding pass/przejść przez security (i ew. na transfer wziac boarding pass) aby dostać sie do saloniku?

W tym konkretym przypadku chodzi mi o PRG i DinersClub.
Aczkolwiek ciekaw jestem ogólnej zasady w takiej sytuacji - np. przy korzystaniu z np. FTL czy Priority Pass i roznych lotnisk.
Jest jakis standardowy schemat?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re:
#2 PostWysłany: 14 Sty 2014 21:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Jak lecisz tylko z podręcznym to problemu nie ma bo boarding możesz wydrukować online albo mieć w komórce. Mając bagaż do nadania już się robi problem.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#3 PostWysłany: 14 Sty 2014 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Różnie to bywa. Zależy co i gdzie. Np. w Gdańsku na większość linii możesz nadać bagaż rejestrowany w terminalu miasto nawet 24 godziny przed planowanym odlotem. Ja nadałem SAS po 10-tej na lot o 16-tej. Wszystko zależy od tego, czy będą fizycznie dostępni ludzie obsługujący dany lot / linię lotniczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#4 PostWysłany: 14 Sty 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Czym wylatujesz z Pragi? Jeżeli linia ma więcej niż jeden wylot dziennie to teoretycznie powinienneś móc nadać bagaż przed poprzednim lotem.
Ja leciałam United z LHR do DEN i mogłam bez problemu nadać bagaż podczas odprawy do SFO ponad dwie godziny przed "oficjalnym" rozpoczęciem check-in dla mojego lotu. Oczywiście nie daję gwarancji, że się uda - myślę, że tu wiele zależy od dobrej woli pracownika obsługi. Zaczniesz od postawy roszczeniowej to do widzenia, poprosisz to może dostaniesz. ;)

A jeśli nie masz bagażu rejestrowanego to w ogóle nie masz problemu, jak już mucha napisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#5 PostWysłany: 14 Sty 2014 21:38 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Austrian Airways / Tyrolean Airways - PRG-VIE-DEL
Tak więc chyba chyba Austrian, bo to raczej nie jest codeshare, a Tyrolean wykonuje po prostu loty dla nich, tak jak Eurolot dla LOTu, ale głowy nie dam sobie uciąć.

W tym przypadku lecę bez nadawanego, więc pewnie będę mógł zrobić web checkin.

No nic, dzięki!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#6 PostWysłany: 14 Sty 2014 21:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeśli dostępny jest agent / pracownicy to bez problemu możesz zrobić odprawę wiele godzin przed lotem - zazwyczaj check-in otwarty cały czas mają linie obsługujące co najmniej kilka rejsów z danego lotniska dziennie -> OS z dużym prawdopodobieństwem będzie obsługiwany przez LH i będzie czynny.

W innych przypadkach jest problem - wtedy odprawa rozpoczyna się zwykle 2-2,5 h przed odlotem - jest to częsty przypadek np. rejsów LOTu na lotniskach, gdzie LOT nie jest obsługiwany np. przez LH. Wtedy zostaje albo odprawa online (o ile działa z danego lotniska dla rejsów LO czy innych linii) albo oczekiwanie. Niektóre linie w ogóle nie mają odprawy online albo mają ale prawie nigdy ona nie działa.

Pamiętaj też, że niektóre saloniki, zwłaszcza prowadzone przez niezależnych operatorów, mają limit przebywania - zwykle są to 3 albo 4 h. No i wreszcie bardzo różne są godziny otwarcia saloników - czasami można się przeliczyć chcąc np. oczekiwać od wieczora do późnych godzin nocnych na jakiś lot red-eye, a okazuje się potem, że dany salonik zamykają np. o 21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#7 PostWysłany: 14 Sty 2014 22:09 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mnie akurat chodzi o poranek, bo na lotnisku będę koło 6, a odlot mam o 11:20. Ale z tego co widzę to są 2 saloniki dostępne z czego jeden od 5 rano otwarty (Erste Premier Lounge) i chyba jakiś lepszy, bo opłata dla gości 2x większa niż w Menzies Lounge. Nie widzę nic o restrykcji czasowej, tak więc powinno być ok.

Dzięki!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#8 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Zatam dodatkowe pytanie tutaj, żeby nie zakładać nowego temu, a po części nawet tutaj pasuje ;)

Czy dla kart typu Priority Pass/Diners jeżeli dostępny jest salonik np. na terminalu 1, a nasz odlot jest z terminala 2, to czy mogą nas nie wpuścić do salonika?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#9 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Mogą nie wpuścić.

Zależy od lotniska, np. w KRK wpuszczali do saloniku w terminalu międzynarodowym mając lot krajowy, ale później wyganiali na ok. 40 min przed odlotem, żeby zdążyć dojść na drugi terminal. Obsługa saloniku pomagała też w przejściu z powrotem przez security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#10 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:37 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Patrzyłem na regulamin w mBanku (PP):

Cytuj:
Wstęp do salonów jest bezwzględnie uwarunkowany posiadaniem przez posiadaczy kart i osób towarzyszących ważnych biletów lotniczych na ten sam dzień. Pracownicy linii lotniczych, portów lotniczych i innych firm przewozowych, którzy podróżują, korzystając z przysługujących im zniżek, mogą nie kwalifikować się do korzystania z pobytu w salonie. Poza terytorium USA, oprócz biletów lotniczych konieczne jest posiadanie ważnych kart pokładowych na odlot, tj. wstęp mają tylko pasażerowie odlatujący. Należy zwrócić uwagę, że niektóre salony w Europie znajdują się w wyznaczonych strefach Schengen portu lotniczego, co oznacza, że dozwolony jest wyłącznie dostęp do tych salonów dla członków podróżujących pomiędzy krajami Schengen. (Austria, Belgia, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria).


Sam nie wiem co o tym myśleć ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#11 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:39 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
nie mogą nas nie wpuścić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#12 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:43 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
No to gitarka. Bo np. na takim JFK gdzie jest 8 terminali, dostęp jest tylko na 3 :(
Super! DC w drodze, PP z mBanku w drodze :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#13 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:49 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Wydaje mi się, że nie będzie problemu.

Orientujecie się może ile godzin przed wylotem otwiera się check-in Qataru w Warszawie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re:
#14 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:57 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
3h przed.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixer lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re:
#15 PostWysłany: 10 Lis 2014 01:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Co prawda loza mnie nie interesuj, ale chciałem się zapytać, mam lot 11.11 o 8.20 operowany przez SAS z lotniska CPH, chciałbym nadać bagaż 10.11 około 13, jest to możliwe? ;) zastanawiam się, bo w końcu to jest ich rodzime lotnisko więc ktoś z SAS na pewno będzie...


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Lis 2014 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2014 22:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Odpowiem sobie sam, nie było żadnego problemu :)

Wysłano z Taptalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group