Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Francja i COVID-19
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2020 15:12 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Z tego co widzę to nie ma aktualnie tematu koronawirusowego dotyczącego Francji. Może być on przydatny, gdyż sytuacja epidemiczna w tym kraju ulega znaczącemu pogorszeniu.

Wrześniowa codziennie liczby nowych zakażeń (od najnowszych): 8577, 6544, 4203, 7071, 8550, 8975, 7157, 7017, 4982, 3082. Łącznie dotychczas we wrześniu: 66 158. Dla porównania miesiąc wcześniej (od 1 do 10 sierpnia) potwierdzono łącznie 11 348 nowych zakażeń.

Niestety, ale tak znaczący wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19 musi skutkować szybkim wzrostem wskaźnika zachorowań z ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. osób:

- dziś: 135,1
- tydzień temu: 101,4
- dwa tygodnie temu: 70,0
- miesiąc temu: 26,0.

Niestety, ale wydaje się, że Francja od 16 września pojawi się na polskiej liście z zakazami przylotów.

Z ciekawostek:
Cytuj:
Premier Francji Jean Castex przejdzie badanie na obecność w jego organizmie koronawirusa. To efekt spotkania z zakażonym dyrektorem Tour de France Christianem Prudhomme'em.

Dziś drużyna PSG ma zagrać mecz z Lens (pierwszy w nowym sezonie), zagrają bez kilku gwiazd. Powód dość oczywisty:
Cytuj:
Kylian Mbappe, Neymar, Angel Di Maria, Keylor Navas, Mauro Icardi, Leandro Paredes i Marquinhos znajdują się od kilku dni w izolacji z powodu wykrycia u nich zakażeń COVID-19

Pomimo, iż koronawirus "szaleje" we Francji, interesującą decyzję podjęto w sprawie zbliżającego się tenisowego turnieju French Open:
Cytuj:
Wielkoszlemowy turniej French Open w Paryżu, przełożony na jesień z powodu pandemii koronawirusa, będzie gościł łącznie maksymalnie 11,5 tys. widzów dziennie

Być może Francja skróci kwarantannę do ... siedmiu dni:
Cytuj:
W środę upubliczniono opinię, którą w miniony czwartek przesłała władzom francuska Rada Naukowa. Zaleciła ona skrócenie okresu kwarantanny dla osób zakażonych koronawirusem lub tych, które miały kontakt z zainfekowanymi, z 14 do siedmiu dni. Uzasadniła to krótszym niż sądzono okresem inkubacji koronawirusa, podczas którego możliwość zakażenia się drobnoustrojem jest największa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2020 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Wrzucę aktualną mapkę ze strefami we Francji, w strefach alerte jest obowiązek noszenia maseczek, praktycznie wszędzie wliczając otwartą przestrzeń. W strefach alerte renforcee dodatkowo zamknięte siłownie oraz puby po 22.
Image
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
adam_d uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#3 PostWysłany: 14 Paź 2020 13:30 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W samolotach lecących do/z Francji oraz na francuskich lotniskach wymagane maseczki chirurgiczne. W praktyce jednorazowe wyglądające jak medyczne też przechodzą, nie może być maska tekstylna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#4 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:53 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Od soboty (na co najmniej 4 tygodnie) godzina policyjna 21-6
w regionie paryskim - Ile-de-France oraz w obszarach metropolitalnych Aix, Grenoble, Lille, Lyonie, Montpellier, Rouen, Saint-Etienne i Tuluzie.

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... ancji.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#5 PostWysłany: 15 Paź 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Parlament zatwierdził już, że zakaz będzie trwał przynajmniej 6 tygodni. Pierwszy mandat 135 euro każdy kolejny 1500 euro.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2020 22:41 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 40
Loty: 106
Kilometry: 295 985
Leciał ktoś z Francji ostatnio? czy test jest potrzebny, czy wycofali się z tego?
Zerkałem w szukajce i nie znalazłem info.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Paź 2020 22:49, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę z Krajów które otw/zamyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#7 PostWysłany: 28 Paź 2020 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Francja wprowadza miesięczny lockdown
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4821156
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#8 PostWysłany: 29 Paź 2020 06:57 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Hej w poniedziałek wracałem z Marsylii przez AMS do Berlina. Zadnych testów wszystko przebiegło normalnie. W autobusie do samolotu ludzie upchani jak sardynki w puszce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#9 PostWysłany: 15 Lis 2020 01:16 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Czy ktoś leciał ostatnio do/przez Francjęalbo orientuje się jak w tej chwili sytuacja wygląda?
W przyszłym tygodniu mam bilet do Brazylii z dłuuuuuuugą przesiadką 10h na CDG i się zastanawiam czy bez ważnego powodu takową mogę sobie tam zrobić?
Jakich dokumentów będę potrzebować?
Czy narażam się na mandat jeśli zamierzam być tylko pasażerem tranzytowym i nie mam zamiaru wychodzić z lotniska?
Na infolinii AirFrance poinformowali, że żadnych problemów mieć nie będę, natomiast na stronie ministerstwa jest napisane tak:

Can I enter France?
1. If you are arriving from a country on the list below, you can enter metropolitan France without any COVID-19 restrictions.

Member States of the European Union
, Andorra, Australia, the Holy See, Iceland, Japan, Liechtenstein, Monaco, New Zealand, Norway, Rwanda, San Marino, South Korea, Singapore, Switzerland, Thailand and the United Kingdom.
2. If you are in another country, you are recommended to limit international travel as much as possible. If you however must travel, you can only enter France if your journey meets one of the following criteria for exceptions:

If you are a French national (you may be accompanied by your spouse and children);
If you are a European Union citizen or a national of Andorra, the Holy See, Iceland, Liechtenstein, Monaco, Norway, San Marino, Switzerland or the United Kingdom, and your main residence is in France or you are crossing France to reach your country of nationality or residence (you may be accompanied by your spouse and children);
If you hold a valid French or European residence permit or long-stay visa and your main residence is in France or you are crossing France to reach your residence in the European space;
If you are transiting for less than 24 hours in an international zone;
If you hold an official passport;
If you take up your duties in a diplomatic or consular mission or in an international organization headquartered or having an office in France, where necessary with your spouse and children, or if you travel to France with a mission order issued by your home State;
If you are a foreign health professional helping to fight COVID-19 or recruited as a trainee for this purpose;
If you are a member of crew or personnel operating passenger or cargo flights, or travelling as a passenger to reach your departure base;
If you are carrying out international goods transport;
If you are a passenger coach or train driver or crew member;
If you are a member of crew or personnel operating a merchant or fishing vessel;
If you are a student with a long-stay visa or short-stay visa (VCS) for study or placements or coming for less than 90 days from a country exempted from VCS requirements or you are a minor enrolled in school, and you can prove you have accommodation in France;
If you are a professor or researcher employed or invited by a French higher education establishment or research laboratory and you are travelling for study and teaching purposes;
If you have a “Talent Passport” or “ICT posted worker” long-stay visa, where necessary with your spouse and children;
If you are travelling to France to receive treatment in a public or private hospital.

For your arrival in France, you need to fill in and carry two documents in addition to required travel documents:

An exempted international movement certificate for travel to metropolitan France. You must present this certificate to travel companies before using your travel ticket, as well as to border control authorities (for travel by air, sea and land, including by rail);
A sworn declaration that you do not have COVID-19 symptoms.

These documents can be downloaded in French and English from the Ministry of the Interior’s website.

Jeszcze na kolejnej podstronie takie info:
TRAVEL
You may not travel between different parts of France

Internal European borders will remain open but external borders are closed except for essential travel. All travelers arriving in France will be tested at airports and ports.


Masks must be worn at all times in public transport.


Wytłuściłem najwżniejsze fragmenty wg mnie ale niestety mam problem z interpretacją. Dokument o braku symptomów oczywisty, teraz tylko nie wiem czy mój tranzyt i argument, że mam we Francji przesiadkę jest wystarczający dla straży granicznej i czy mnie nie zawrócą/wpuszczą na pokład - drugi dokument mający na celu uzasadnienie potrzeby podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#10 PostWysłany: 15 Lis 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Jeśli ma to być tylko tranzyt i nie opuszczasz lotniska to nie widzę żadnych przeciwskazań. Co do zakazu travel, który wytłuściłeś, aktualnie do 2 grudnia jest zakaz przemieszczania się między regionami bez uzasadnienia. W każdym razie nie obawiaj, się jest tutaj "lockdown", ale kompletnie tego nie czuć. W teorii jest dużo restrykcji w praktyce nie.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#11 PostWysłany: 15 Lis 2020 16:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Poza tym w drodze do Brazylii, według mnie możesz pozostać we Francji ile chcesz, gdyż przylatujesz z UE. Obostrzenia mogą Cię dotyczyć na powrocie.
Sam jestem w identycznej sytuacji i zamierzam spędzić dwa dni w Paryżu, gdyż po wycięciu siatki przez U2, jestem zmuszony lecieć przez Faro i BVA trzy dni wczesniej, by zdążyć na swój lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#12 PostWysłany: 16 Lis 2020 00:29 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Dziekuję za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście ale mimo wszystko tej pewności do końca nie mam i pociągnę temat kawałek dalej. Załączam poniżej treść tego certyfikatu przemieszczania:

EXEMPTED INTERNATIONAL MOVEMENT CERTIFICATE FOR TRAVEL TO METROPOLITAN FRANCE
required for entry to or transit through French territory for the purposes of Prime Ministerial Instruction No. 6149/SG of 18 March 2020 on decisions relating to border control taken to combat the spread of COVID-19.
This certificate shall be presented to transport operators by passengers before travel documents, for travel into Metropolitan France. It should also be presented to border control authorities, for all types of border:
- at France’s external borders (airports, seaports and land borders, including rail links);
- at French internal borders.
To be completed by travellers:
I the undersigned,
Mr/Ms :
Born on:
Nationality:
Residing at:
hereby certify that the reason for my travel fulfils one of the following criteria (mark the appropriate box):
Nationals of third countries:
[ ] Persons who have their main residence in France or in the European Union or an assimilated country thereof,1 holders of a valid French or European residence permit or long-stay visa, and their spouses and children;
[ ] Persons in transit to their country of origin, who should present the travel document for their country of origin and remain in the international zone without entering the national territory;
[ ] Healthcare professionals for the purposes of combating COVID-19;
[ ] Transporters of goods, including sailors;
[ ] Crews and personnel operating passenger and cargo flights, or travelling as passengers to reach their departure base;
[ ] Personnel of diplomatic and consular missions, as well as international organizations headquartered or having an office in France, holding a special residence permit or a visa D “carte PROMAE”;
[ ] Cross-border workers at internal land borders.
Nationals of the European Union and assimilated countries:2
[ ] Persons who have their main residence in France, and their spouses and children;
Persons in transit through France to their residence, and their spouses and children;

[ ] Healthcare professionals for the purposes of combating COVID-19;
[ ] Transporters of goods, including sailors;
[ ] Crews and personnel operating passenger and cargo flights, or travelling as passengers to reach their departure base;
[ ] Personnel of diplomatic and consular missions, as well as international organizations headquartered or having an office in France, holding a special residence permit or a visa D “carte PROMAE”;
[ ] Cross-border workers at internal land borders.
[ ] French citizens, and their spouses and children.

Wytłuściłem pole które planuję zaznaczyć z tą różnicą, że nie podróżuję do miejsca zamieszkania tylko do Brazylii i czy mi się do tego nie doczepią. Oczywiście wiem, że bedą chcieli mieć nas jak najszybciej z głowy i teoretycznie wszystko im jedno gdzie się nas pozbędą skoro i tak lotniska nie opuszczamy ale zawsze jest szansa na trafienie kogoś kto jednak się doczepi i wyjdzie z tego jeden wielki młyn.

@jacek96 Co do powrotu to mam lot przez Madryt do Mediolanu ale tym to się będę zajmował na kilka dni przed wylotem bo cały czas coś się zmienia. A ty kiedy wylatujesz? 2 dni we Francji to będziesz musiał chyba w hotelu siedzieć, żeby na mandat się nie narazić jeśli oczywiście nas wpuszczą. Ja w piątek po południu lecę do Mediolanu - tutaj też są obawy czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie dodatkowych atrakcji a w sobotę z rana wylot na CDG. Oczywiście zdam relację jak wszystko wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#13 PostWysłany: 16 Lis 2020 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jeśli nie wychodzisz ze strefy tranzytowej i de facto nie wjeżdżasz do Francji, to czemu martwisz się przepisami dotyczącymi wjazdu do kraju i poruszaniu się po nim?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#14 PostWysłany: 16 Lis 2020 01:16 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@Aga_podrozniczka Martwię się ze względu na brak dużego doświadczenia w temacie przesiadek albo moje błędne rozumowanie niektórych przepisów. W erze Covidowej jest to wszystko dodatkowo spotęgowane :) Lądując na lotnisku w Paryżu będąc tylko w strefie tranzytowej mimo wszystko potrzebuję tych dwóch dokumentów, które ktoś może po coś sprawdzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#15 PostWysłany: 16 Lis 2020 07:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Raczej nie planuję przesiadywania dwa dni w hotelu. Myślę o spędzaniu czasu w miarę normalnie, na ile pozwolą warunki zastane na miejscu.
Wcale tym się nie przejmuję, bardziej zajmuje mnie planowanie pobytu w Brazylii.
Lecę w piątek przez Lizbonę do Recife.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#16 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
A kiedy planujesz te dwa dni spędzić? Bo aktualnie jest tu lockdown, ale to pewnie wiesz. Nie można się teoretycznie przemieszkać bez konkretnego powodu, a aktywność fizyczna nie może być dalej niż 1km od miejsca zamieszkania.

Wrzucam też link może komuś się przyda z attestation, które trzeba wypełnić za każdym razem przy wyjściu z domu.

https://media.interieur.gouv.fr/deplacement-covid-19/
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#17 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Najbliższy czwartek i piątek.

Ten lockdown to taki połowiczny, skoro hotele normalnie funkcjonnują, czy moze jest inaczej?
Wypełniasz formularz, przy każdym wyjściu z domu na miasto?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#18 PostWysłany: 16 Lis 2020 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Hotele chyba nie mają zakazu prowadzenia działalności (choć widzę, że niektóre i tak są zamknięte, bo prostu może nie mieć to sensu). Jest zakaz przemieszczania się miedzy regionami w celach turystycznych więc..
Restauracje są oczywiście nieczynne, jedynie jedzenie na wynos.

Ten formularz "attestation" trzeba wypełniać za każdy razem przy wyjściu z domu, oczywiście jest tam godzina wyjścia. Generuje się potem kod QR w razie weryfikacji przez policję. W tym formularzu Ciebie może interesować jedynie:
opcja druga z góry, czyli wyjście na zakupy
oraz czwarta z dołu, czyli wyjście na spacer/bieg w promieniu 1km od domu oraz limit 1h na dzień. Reszta opcji wymaga posiadania oprócz tego attestation, listu poświadczającego od danej instytucji (urząd, praca, szkoła).

Ale masz rację ten lockdown jest inny od wiosennego, wcześniej podczas godzinnego biegu policja mogła zatrzymać 3 razy, teraz raz na trzy tygodnie :lol:, więc i ludzie podchodzą bardziej na lajcie.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#19 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Rozumiem, że jadąc z lotniska BVA do Paryza nie muszę wczesniej iść na komisariat po pozwolenie? :)
W ogole, czy ja mam prawo poruszać się po ulicach francuskich, jesli nie mam smartfonu i możliwości rejestrowania swojego wyjścia?! ;)
Domyślam się, że na nieświadomych turystów nie czychają za rogiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#20 PostWysłany: 17 Lis 2020 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Jest oczywiście papierowa forma formularza, który można drukować za każdym razem lub wypełniać ręcznie.
Co w sumie ciekawe BVA leży w innym regionie niż Paryż.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group