Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Mar 2011 13:41 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
poool90 napisał(a):
Ktoś się może orientuje jak sytuacja wygląda w Alicante? Moja torba jest 9 cm za wysoka i w Poznaniu pewnie przejdę, ale boję się trochę powrotu.


a skad ta pewność?
poool90 napisał(a):
I co się dzieje w sytuacji, gdy każą mi uiścić opłatę wysokości 35 euro, a ja nie będę posiadał takiej kwoty? (Co jest bardzo prawdopodobne, bo jadę na "tani wyjazd" na kilka dni)

pozostaną Ci dwa wyjścia: rozstajesz się z bagażem i Ty lecisz a bagaż wyrzucasz w Alicante(bo zakładam że nie jesteś w stanie zmniejszyć go do odpowiednich wymiarów) albo nie rozstajesz się z bagażem i zostajesz razem z nim w Alicante.
W sumie są jeszcze dwa inne wyjścia: dokupujesz przed wylotem bagaż rejestrowy albo pakujesz się do mniejszej torby/plecaka/walizki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 06 Kwi 2011 16:51 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 5
Mam taką walizke: http://allegro.pl/50-mala-walizka-poliw ... ?source=oo. Wejdzie, do Wizzair'a?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Kwi 2011 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Wejdzie.

Ja mam 54x34x22 - ten ostatni wymiar 22 pomimo że za duży o 2 cm , wchodzi bez problemu do koszyka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Maj 2011 21:36 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 3
Czy leciał ktoś AirBaltic?
Wybieram się za miesiąc i chciałbym zasięgnąć języka :)
Chodzi oczywiście o bagaż podręczny (ostatnio jak latałem nawet nie zwracałem uwagi na ekscesy z mierzeniem i ważeniem, bo myślałem że to głuche mity)
Jeśli ktoś coś wie, to bardzo dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Maj 2011 22:03 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
AirBaltic RIX-GDN, plecak Campus Maysen 45 wypchany po brzegi ze śpiworem z boku - zero kontroli. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Maj 2011 22:39 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 3
Lecę Warszawa-Ryga-Wilno i z powrotem. Zobaczymy co się będzie działo :)
Czekam na więcej info, jak sam wrócę to oczywiście zdam relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Maj 2011 21:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
Witam,
a ja się wybieram Kraków - Piza - Malta powrót tą sama trasą
czy ktoś orientuje się czy na tych lotniskach plecak o wysokości 60cm przejdzie bez problemu?
z góry dzięki za wszelkie informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Maj 2011 23:15 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 5
Uważajcie w NYO. Tam kontrolują wszystkich jeszcze przed przejściem do kontroli osobistej!!!! Szwedka przepuszcza Szwedów bez problemu, ale jak Polak, ma 10,6 to już za dużo! Musisz mieć 10,00, żeby przejść, jak trzymasz gazete w rekach, to juz ci każe do walizki wkładać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Cze 2011 12:17 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
daro_s_ napisał(a):
Uważajcie w NYO. Tam kontrolują wszystkich jeszcze przed przejściem do kontroli osobistej!!!! Szwedka przepuszcza Szwedów bez problemu, ale jak Polak, ma 10,6 to już za dużo! Musisz mieć 10,00, żeby przejść, jak trzymasz gazete w rekach, to juz ci każe do walizki wkładać.

a czy to jest zgodne z prawem? bo maja Ryana do kontroli przez straż celną? może jak przejdę przez bramkę to wyrzucę połowę swojej walizki :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Cze 2011 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Łasica napisał(a):
daro_s_ napisał(a):
Uważajcie w NYO. Tam kontrolują wszystkich jeszcze przed przejściem do kontroli osobistej!!!! Szwedka przepuszcza Szwedów bez problemu, ale jak Polak, ma 10,6 to już za dużo! Musisz mieć 10,00, żeby przejść, jak trzymasz gazete w rekach, to juz ci każe do walizki wkładać.

a czy to jest zgodne z prawem? bo maja Ryana do kontroli przez straż celną? może jak przejdę przez bramkę to wyrzucę połowę swojej walizki :|

Łasica, nie rozumiem o co chodzi w drugim zdaniu, ale odpowiem: tak, zapewne jest zgodne z prawem bo spotkać się z tym można też m.in. w bergamo. Tam tez panie kontrolują przed security.

Dodam tylko ze w NYO wystarczy poczekać aż pani sie zagada z inną panią albo przez telefon i szybko przejść. Ja przechodziłem dwa razy (bo za pierwszym razem było za wcześnie i mnie zawrócili) i nikt mi nic nie sprawdzał, kumpel to samo.

Z resztą w bergamo to samo.. trzeba być zdecydowanym i nie odwracać się to mało kto sprawdzi plecak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Cze 2011 13:25 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
W Charleroi też przecież strażnicy pilnują aby była tylko jedna sztuka bagażu podręcznego jeszcze przed security, co prawda bez ważenia ale wkładanie do koszyczka + pakowanie torebek, torebeczek do jednego bagażu. Wg to jest dobre rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Cze 2011 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Potwierdzam, że w Bergamo kontrolują plecaki, jednak w jedną stronę udało nam się prześliznąć. W drodze powrotnej kazali wkładać i ważyć każdy bagaż. Trochę osób na boku musiało się przepakowywać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Cze 2011 21:27 

Rejestracja: 03 Maj 2011
Posty: 10
W REU ostatnio plecaki wszystkie przechodziły bez mrugnięcia okiem, w przypadku niektórych toreb sportowych oraz walizek na kółkach odsyłali do koszyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Sie 2011 09:29 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 3
Leciałem Air Baltic w maju na trasie Wawa-RIX-Wilno i z powrotem. Żadnych kontroli ze strony przewoźnika... Więc o ile nie zaszył radykalne zmiany to możecie lecieć spokojnie. Aha, lot jest samolotem Fokker i często piloci maja w d**** pasażerów więc trzęsie jak cholera :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Paź 2011 17:43 

Rejestracja: 10 Paź 2011
Posty: 1
Jestem nowicjuszką w dziedzinie lotów. Mam pytanie o wymiary bagażu w Ryanair. Czy walizkę mierzy się z kółkami czy bez? Moja bez kółek ma 56 a z kółkami 60. Lecę z Poznania do Bergamo.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, bo lecę za kilka dni.
Maggie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Paź 2011 17:45 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
maggieble napisał(a):
Jestem nowicjuszką w dziedzinie lotów. Mam pytanie o wymiary bagażu w Ryanair. Czy walizkę mierzy się z kółkami czy bez? Moja bez kółek ma 56 a z kółkami 60. Lecę z Poznania do Bergamo.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź, bo lecę za kilka dni.
Maggie



jak odzcepisz kólka to zmierzą Ciebie bez , jak pozostaną kółka to musi wpaść do kosza z kółkami, bój się już teraz :)
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Paź 2011 20:34 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 2
Ejj kurczę też lecę pierwszy raz i mam walizkę, która wprawdzie latała już Ryanem z innym właścicielem, ale jej wysokość z kółkami ma 60 cm. Lecę z Balic przez Brukselę do Zadaru i z powrotem... Dam radę? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Paź 2011 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
sprynia napisał(a):
Ejj kurczę też lecę pierwszy raz i mam walizkę, która wprawdzie latała już Ryanem z innym właścicielem, ale jej wysokość z kółkami ma 60 cm. Lecę z Balic przez Brukselę do Zadaru i z powrotem... Dam radę? :D

Jeśli mowa o bruksela-charleroi to tam o wymiar nie musisz się martwić, tego nie sprawdzają, za to ważą walizki... i musisz pamiętać o limicie 10kg.
Jeśli przekroczysz, pamiętaj, że według zasad kurtkę i książkę możesz mieć w ręku i to się nie liczy do wagi. Rzeczy ciężkie jak ładowarki/portfel/telefony warto upchnąć po kieszeniach jeansów lub w kurtce na sobie :)

p.s. nie wiem jak w Balicach
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Paź 2011 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
sylwia_pl napisał(a):
sprynia napisał(a):
Ejj kurczę też lecę pierwszy raz i mam walizkę, która wprawdzie latała już Ryanem z innym właścicielem, ale jej wysokość z kółkami ma 60 cm. Lecę z Balic przez Brukselę do Zadaru i z powrotem... Dam radę? :D

Jeśli mowa o bruksela-charleroi to tam o wymiar nie musisz się martwić, tego nie sprawdzają, za to ważą walizki... i musisz pamiętać o limicie 10kg.
Jeśli przekroczysz, pamiętaj, że według zasad kurtkę i książkę możesz mieć w ręku i to się nie liczy do wagi. Rzeczy ciężkie jak ładowarki/portfel/telefony warto upchnąć po kieszeniach jeansów lub w kurtce na sobie :)

p.s. nie wiem jak w Balicach

w balicach zaczeli sie czepiac jeszcze PRZED security, ale na szczescie dosyc luźno, tzn do 11kg przechodzi, natomiast wysokosciowo tez nie powinno byc problemow - kwestia zeby glebokosc x szerokosc weszla do koszyka - zalety koszy ryana ;)

ja tam zawsze mam ok 60cm, tyle ze w plecaku, wiec zawsze mozna upchnac/wyrzucic..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Paź 2011 09:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
W Bergamo podczas (6.10) czekania na odprawę patrzyłem z ciekawości na inne i jedynie co robili to ważyli bagaże podręczne. Nie wspomnę, że ludzie mieli dużo większe torby na kółkach niż wymaga Ryanair i wszystko przechodziło. W Bolonii jak widzieli osoby z plecakami, od razu kazali poza kolejką bez ważenia podchodzić do odprawy. Niektóre torby ważyli i choć nie mieściły się one do kosza Ryanair, przechodzili (13.10).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group