Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 25 Sty 2012 16:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
@ Rudes82

Zachęcam do przeczytania tematu, odpowiedź znajdziesz na pierwszych stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#102 PostWysłany: 25 Sty 2012 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Robertos napisał(a):
witam czy ostatnio czepiali się do przewożonych kosmetyków oraz leków np. tabletki przeciwbólowe, antykoncepcyjne i czy trzeba włożyć tabletki też do tej przezroczystej torebki??? Moja dziewczyna chce przewieźć prostownicę czy nie będzie z tym problemów???

Tabletek antykoncepcyjnych przewozic nie wolno. Mozesz tym przeciez wysadzic samolot. Prostownica tez.. ;)

A teraz tak na chlopski rozum - skoro telefon czy laptop przechodzi to czemu prostownica mialaby nie przejsc?
No co maja leki i inne srodki do bezpieczenstwa? Poki nie zawieraja >70% alkoholu lub nie sa plynne/są płynne, ale <100ml - przejda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Sty 2012 19:10 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 3
Czytalam calosc i opinie rozne, ktos mial jednak problem na tej samej linii, no nic sama się przekonam,dzieki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 03 Lut 2012 23:40 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
witam! szukam i nie mogę znaleźć, możecie mi powiedzieć ile może ważyć bagaż podręczny w Wizzairze i Ryanairze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 03 Lut 2012 23:53 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Szukaj zawsze na stronie danej linii lotniczej, np. w Ryanair: http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... binbaggage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Lut 2012 01:55 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
dzieki! już mam ;) (10 kg)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Lut 2012 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Hella napisał(a):
Cytuj:

Właśnie wróciłem i mogę poświadczyć, że w Paryżu Beauvais w ogóle nie zwracali uwagi na bagaż podręczny, więc luz :P



ja mam zgoła odmienne doswiadczenia w tym zakresie wiec chyba nie ma reguly ;]



Dokładnie tak. Przy moim locie z BVA co druga osoba szła na przymiar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 07 Lut 2012 12:20 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Pewnie gdzieś tu jest, ale nie umiałem znaleźć: jak wygląda sprawa Wizza na Okęciu? Obsługa bardzo rygorystycznie przestrzega limitów bagażu podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 08 Lut 2012 08:47 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Mamy pytanie związane z bagażem, choć nie z jego wymiarami. Mianowicie, lecę do Włoch i potrzebuję wziąć ze sobą bagaż, do którego wrzucę potrzebne mi rzeczy. Ale rzeczy te zostawiam we Włoszech na stałe i będę wracał już bez bagażu (tylko podręczny). Więc jedną walizkę zostawiam we Włoszech, ale już jej nie odzyskam. Dlatego zastanawiam się nad zakupem jakieś taniej walizki lub nadania kartonu, jako bagażu głównego. Widziałem kilka razy, że ludzie tak robili (nie wiem z jakim skutkiem), gdy na szybko trzeba było nadać bagaż główny, a nie posiadali walizki.
Czy dobrze zaklejony, porządny karton można nadać jako bagaż główny? PS. Lecę z Wizz Air.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 09 Lut 2012 15:21 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Pytanie: Lecę Wizzair WAW Chopin - Budapeszt - Chopin - sztywna walizka przekracza 1 cm w wymiarze 55 (56) cm (wystaje materiałowa górna rączka od walizki) czy takich rzeczy mogą się czepić?
Czy na Okęciu jest jakiś box wizzaira (sizer) gdzie mogę włożyć walizkę i zmierzyć sobie czy się mieści i czy jeśli to zrobię wcześniej to jest to gwarancją, że taką walizkę potem wpuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 09 Lut 2012 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Na moj gust jak cos jest na tyle dobrze zabezpieczone, ze nie wysypuja sie rzeczy ze srodka, mozesz nawet nadac reklamowke w kratke z bazaru. Niby nie w Wizzair ale w Etihad Airways dorzucilem do walizki osobno kartonowe pudelka ze sprzetem do badan i nie bylo zadnego problemu (chyba nie powinno byc roznicy skoro praktycznie to obsluga lotniska laduje rzeczy do samolotow, a nie pracownicy danej linii).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 09 Lut 2012 15:55 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 9
Jak to jest z kółkami i uchwytami w bagażu podręcznym? Na rysunkach poglądowych mogą wystawać poza wymiary 55x40x20, więc można się kłócić że jeżeli nie wchodzi do skrzynki przez wystające kółka, uchwyty że to jest akceptowalne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 09 Lut 2012 16:00 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Kółeczka, rączki i inne uchwyty są wliczane w wymiaru bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 11 Lut 2012 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Odnośnie pytań o Okęcie:

Tak, sprawdzają, ostatnio bardzo rygorystycznie przy samym gacie. Wymiary, nie wage.
Kryterium czy bagaż jest ok wyznacza sizer i fakt czy bagaż do niego wejdzie czy nie. Tak więc wszystkie kółeczka, rączki itp. muszą się do niego zmieścić razem z walizką. Jeżeli rączka jest miękka, to pewnie uda się ja upchnąć i przejdzie przez sizer. Najlepiej podjechać na lotnisko i sprawdzić, sizery są dostępne w strefie check-in starego terminalu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 15 Lut 2012 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010
Posty: 621
A powiedzcie mi jak to wyglada na locie krajowym WAW - KRK, czy moge miec w samolocie plecak i laptop (oddzielnie)? Z tego co udalo mi sie gdzies tam wyczytac (info sprzed 3 lat), ze bez problemu, ale chcialbym sie dowiedziec na 100%, zeby nie bylo niespodzianki na lotnisku :)

P.S. wiem o mozliwosc zabrania np. dużego worka i w razie problemu przelozyc i pleca i laptopa do tego worka :)
_________________
Masz pytania odnośnie zakupu biletów? Zajrzyj najpierw do NOWEGO FAQ: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=82&t=6927&p=109901#p109901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 15 Lut 2012 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Spokojnie, nikt Ci nie zwróci uwagi. Takie cyrki są tylko w tanich liniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 03 Mar 2012 21:23 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Czy taka torba przeszłaby w RyanAir lub Wizz http://193.23.48.133/torba-turystyczna- ... 01251.html ??

Wiem, że za duża, ale jest ściśliwa i gdybym jej do końca nie wypakowała i udałoby się ją wcisnąć do sizera, to przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 06 Mar 2012 11:18 

Pytam tutaj: czy dziecku przysługuje bagaż podręczny w WizzAir? (na stronie WizzAir znalazłem info, że niemowlęciu nie, więc wnioskuję, że dziecku tak, ale chciałbym mieć pewność). Dzięki z góry.
Góra
 PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Mar 2012 18:03 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Dziecku przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Mar 2012 19:21 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
czy jeśli torba ma dobre wymiary, ale nie wchodzi tylko przez kółka, to rzeczywiście odsyłają na nadanie bagażu, czy raczej puszczają? chodzi mi o wizza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group