Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#5421 PostWysłany: 08 Cze 2021 16:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22452
Ależ proszę

star-alliance,forum,1553
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#5422 PostWysłany: 08 Cze 2021 18:22 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Na Seszele to sie Wam totalnie nie oplaca. Tym bardziej ze tam baza noclegowa albo jest kosmicznie droga albo slaba (tam sie lata na jachty). Generalnie oplaca sie w biznesie i tyle mil wystarczy na Tanzanie lub Kenie.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#5423 PostWysłany: 08 Cze 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Jak się JW Podróżujący dochrapał FTL'a , to automatycznie do istniejących rezerwacji może wziąć dodatkowy bagaż?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5424 PostWysłany: 08 Cze 2021 20:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22452
Tak, ale tylko w LO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5425 PostWysłany: 14 Cze 2021 14:16 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Właśnie dostałem info że jeden z odcinków lotu RT (trzeci z kolei, ale na trasie tam) został odwołany przez TK. Pozostałe widnieją w systemie M&M jako potwiedzone. Niestety nie da się wystawić obecnie biletu TK przez M&M. Co mam robić? Zostanę wpuszczony na pierwszy lot mając odwołany jeden z kolejnych odcinków rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5426 PostWysłany: 14 Cze 2021 15:31 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 4
Hej, jestem nowy w tej społeczności (jeśli to post w złym temacie to dajcie znać, przeniosę / usunę).

Mam taki szalony pomysł, żeby wbić Golda w M&M w tym roku z uwagi na ofertę podwójnych mil statusowych w grupie Lufthansy i paru innych linii z M&M.

Mam już 30k mil statusowych za kartę + kolejne ~10k mil za zaplanowane loty (wliczając już bonus za FT i podwójne mile z oferty). Mam też już Frequenta.

W jaki sposób najefektywniej / najtaniej mógłbym spróbować to wbić? Jaka kwota wg Was będzie potrzebna? :D Jakiś 1-2 loty return biznesem long haul w dobrej cenie, próbować ciułać za krótkie loty po Europie?

(Oczywiście disclaimer - nie chcę robić tego za wszelką cenę, ale mam w planach sporo podróży w tym roku, więc możejakoś trochę "przy okazji"). Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5427 PostWysłany: 14 Cze 2021 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
też przez chwilę miałem taki szalony pomysł ale wydaje mi się, że nabić status Golda w M&M "zwykłemu śmiertelikowi" jest dość trudno.
Na Golda potrzebujesz 100 000 mil statusowych więc nawet jeśli teraz mam już 30 000 i planujesz zdobyć 10 000 to brakuje ci jeszcze 60 000 co jest dużo więcej niż połowa targetu. Żeby zdobyć takie 60 000 to chyba trzeba lecieć w pierwszej klasie. Na pewno nie da się tego zrobić jedną wycieczką, a takie europejskie loty dają dość mało.
Pamiętaj że latem jest jeszcze promocja i jak zrobisz dwa odcinki w Europie to dostaniesz 2000 i jak dwa odcinki międzykontynentalne to 5000 (trzeba się zarejstrować)
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5428 PostWysłany: 14 Cze 2021 16:13 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 4
piotrek_89 napisał(a):
też przez chwilę miałem taki szalony pomysł ale wydaje mi się, że nabić status Golda w M&M "zwykłemu śmiertelikowi" jest dość trudno.
Na Golda potrzebujesz 100 000 mil statusowych więc nawet jeśli teraz mam już 30 000 i planujesz zdobyć 10 000 to brakuje ci jeszcze 60 000 co jest dużo więcej niż połowa targetu. Żeby zdobyć takie 60 000 to chyba trzeba lecieć w pierwszej klasie. Na pewno nie da się tego zrobić jedną wycieczką, a takie europejskie loty dają dość mało.
)


1) Masz rację z tą ofertą z dodatkowymi 7k- w takim razie mam powiedzmy ~50k mil już na koncie.

2) Nie musi konkretnie być jedna dalsza wycieczka - jestem ciekawy pomysłów innych Forumowiczów. Z tego co widzę, to na travel dealz wlatują oferty typu 1k-1,5k Euro za return biznesem, które mają dać bazowo 10k mil - z bonusem za FT i promką na podwójne mile statusowe to może dać 30k za jedną wycieczkę :D

... a reszta może wpadnie za "droższe" loty służbowe po Europie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5429 PostWysłany: 14 Cze 2021 16:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Grzesiek Orski Podstawowe pytanie, do czego Ci ten status jest potrzebny.
Bo można dużo łatwiej i taniej zdobyć go w innych liniach Star Alliance (Aegean, Ethiopian, Turkish) niż w M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5430 PostWysłany: 14 Cze 2021 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Grzesiek Orski napisał(a):
jestem ciekawy pomysłów innych Forumowiczów. Z tego co widzę, to na travel dealz wlatują oferty typu 1k-1,5k Euro za return biznesem

Nie wiem dlaczego akurat SEN w M&M, bo są dużo łatwiejsze goldy do zdobycia, ale jak się upierasz...
Jak się otworzy Azja, zrób sobie Pragi czy Berlina Tokio albo Seul w klasie D (za nią dostaniesz 200%, za F i Z 150% a to to samo co premium A i mniej niż premium P, która daje 160%).
2000 podstawy statusowej w europejskim D + 25% za FTL z podwójną ofertą statusowa to 5000 x 2 (tam + powrót) więc 10,000 statusowych za same odcinki europejskie. Seul to chyba 4800, z FTL i bonusem 21,600 w dwie strony. Ogarniesz to dwa razy i masz 60,000.

Gdyby nagle LOT zaczął robić LAX, to xxx-WAW-LAX-WAW-xxx (gdzie xxx to cokolwiek w Europie poza PL) w D dałby Ci około 37,000.

Warto wspomnieć, że wszystkie taryfy na travel dealz itp za €1.5k to raczej na bank jest F lub Z (ze wskazaniem na F) które dają 150% a nie D/C za 200%.

Poniosło mnie z pisaniem, ale fakt i tak jest taki, że golda da się zrobic za połowę kasy, którą musiałbyś wydać w M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5431 PostWysłany: 14 Cze 2021 18:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
LAX przeciez lata. @yanas Co do pytania to Turka polecisz ale ogarnij to przed wylotem bo roaming drogi by dzwonic do Miles and more
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#5432 PostWysłany: 14 Cze 2021 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
My bad jeśli chodzi o LAX - rzeczywiście, nie zauważyłam, że od początku miesiąca znów latają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5433 PostWysłany: 15 Cze 2021 10:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Czy ktoś wykorzystywał mile z M&M na bilety TP?
Jakie są dopłaty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5434 PostWysłany: 15 Cze 2021 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2326
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jakie są obecnie warunki zwrotu biletów za mile? Taryfa elastyczna, loty do USA. Czy da się uniknąć opłaty 200 zł? Zapewne nie znajdę tych lotów w C na przyszłe wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5435 PostWysłany: 15 Cze 2021 12:33 

Rejestracja: 17 Lis 2015
Posty: 4
Sudoku napisał(a):
@Grzesiek Orski Podstawowe pytanie, do czego Ci ten status jest potrzebny.
Bo można dużo łatwiej i taniej zdobyć go w innych liniach Star Alliance (Aegean, Ethiopian, Turkish) niż w M&M.


billabong napisał(a):
Grzesiek Orski napisał(a):
jestem ciekawy pomysłów innych Forumowiczów. Z tego co widzę, to na travel dealz wlatują oferty typu 1k-1,5k Euro za return biznesem

Nie wiem dlaczego akurat SEN w M&M, bo są dużo łatwiejsze goldy do zdobycia, ale jak się upierasz...
.


Odpowiadając Wam obu - wydawało mi się naturalne, że skoro mam już konto z FT w M&M i masą mil premiowych i trochę statusowych, to więcej sensu będzie miało ciągnięcie z M&M :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5436 PostWysłany: 15 Cze 2021 13:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Też mam konto w M&M i też sporo mil, ale Golda zrobiłem w A3.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5437 PostWysłany: 15 Cze 2021 13:57 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 32
Loty: 166
Kilometry: 304 044
Sudoku napisał(a):
Też mam konto w M&M i też sporo mil, ale Golda zrobiłem w A3.


O ile łatwiej tego golda wyrobić w Miles + Bonus? Jak to sie porównuje do wymogów M&M pod względem $ / liczby lotów? Jest na forum jakiś poradnik, jak to zmaksymalizować? Z góry dzieki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5438 PostWysłany: 15 Cze 2021 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Czy kontaktowaliście się może ostatnio z numerem niemieckim?

Próbuję dziś zarezerwować loty i miałem już 3 rozmowy. Abstrahując od tego, że każdym razem mam po drugiej stronie osoby z Indii, jest problem w dokończeniu. Nie wiem, czy celowo, czy z powodów technicznych, za każdym razem, gdy mamy już przejść do etapu, w ramach którego mają być pobrane mile itd., albo mnie rozłącza, albo idę na "hold on", który trwa i trwa i nic się nie dzieje, dopóki sam się nie rozłączę.

To chyba jakiś omen, który odpycha mnie od tej rezerwacji :D

Czy w trakcie ostatnich rozmów trafialiście w ogóle na Niemców? W jakich porach są uchwytni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5439 PostWysłany: 16 Cze 2021 07:13 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
Grzesiek Orski napisał(a):
Hej, jestem nowy w tej społeczności (jeśli to post w złym temacie to dajcie znać, przeniosę / usunę).

Mam taki szalony pomysł, żeby wbić Golda w M&M w tym roku z uwagi na ofertę podwójnych mil statusowych w grupie Lufthansy i paru innych linii z M&M.

Mam już 30k mil statusowych za kartę + kolejne ~10k mil za zaplanowane loty (wliczając już bonus za FT i podwójne mile z oferty). Mam też już Frequenta.

W jaki sposób najefektywniej / najtaniej mógłbym spróbować to wbić? Jaka kwota wg Was będzie potrzebna? :D Jakiś 1-2 loty return biznesem long haul w dobrej cenie, próbować ciułać za krótkie loty po Europie?

(Oczywiście disclaimer - nie chcę robić tego za wszelką cenę, ale mam w planach sporo podróży w tym roku, więc możejakoś trochę "przy okazji"). Z góry dzięki za pomoc.


Promocje na First Class LX: mile x 300% (+25% dla FTL/SEN) x 2 (obecny promocyjny mnożnik dla lotów LHG), czyli:
WAW-ZRH-SFO i z powrotem w promocji First Class LX - około 84k mil za mniej więcej 17k PLN
WAW-ZRH-DXB i z powrotem w promocji First Class LX - coś ponad 40k mil za mniej więcej 11k PLN

Oczywiście 1) Stany obecnie zamknięte dla turystów, 2) trzeba poszukać dat z promocyjną taryfą, 3) WAW-ZRH-WAW w embraerze, niekiedy nawet LOTowskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
therealgregor lubi ten post.
 
      
#5440 PostWysłany: 16 Cze 2021 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Lot skasowany - kontakt telefoniczny, mile wróciły na konto następnego dnia. Rezerwacja innej trasy.
Jaki jest czas oczekiwania na zwrot kasy na kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group