Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
3 dni na przepustce wskakują z automatu. Ja przy wypełnianiu wniosku wpisałem powrót tego samego dnia, a na przepustce wyszedł właśnie 3-dniowy okres pobytu. Na Białoruś lepiej wejść pierwszego dnia przepustki (bo są bardzo skrupulatni np. jak wpiszesz jedno imię a w paszporcie masz dwa, to nie przejdziesz granicy) można być przez 3 pełne dni, a można wracać tego samego dnia. Żołnierz przy "wjeździe" nawet się pytał czy wracam dziś czy później.
Co do ubezpieczenia też słyszałem, że niektórzy kombinują jakieś chore prowizje, kilku ludzi nawet w PTTK się z nimi spotkało. Najlepiej udać się do agenta - ja byłem w Hajnówce przy ul. 3 maja (w okolicy pomnika żubra). Cena 8zł za 3 dni i ubezpieczenie odpowiedniej firmy respektowanej przez białoruską stronę (a nie wszystkich akceptują).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 26 Lip 2016 16:02 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 12
Czy nadal jeździ bezpłatny autobus do Kamieniuk? Byłam rok temu, wówczas wszystkie usługi były darmowe. W tym roku obowiązkowa jest opłata ok. 19 zł. Pytanie jak z autobusem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2016 22:58 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Ten transport wliczony jest w cenę wykupionej usługi, nic już dopłacać nie trzeba. W ub. piątek przed południem byłem jedyną osobą, przekraczającą granicę, więc zamiast busika przysłali po mnie zwykły samochód osobowy.
Jeśli w ramach obowiązkowych usług turystycznych wykupiliście np. wstępy do muzeów czy wolierów, to w budce za przejściem wydadzą wam od razu odpowiednie bilety. A co do ubezpieczenia, to kupiłem w informacji turystycznej w Białowiezy, za 8 zł od ręki, oczywiście potrzebny paszport. Facet w tejże informacji wyjaśnił, że drugiego dnia obowiazywania przepustki da się wejść bez problemu, natomiast trzeciego "już by nie ryzykował"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Sie 2016 19:49 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
bus do Kamieniuk o której odjezdza z granicy? Czy jest tam sklep bezcłowy aby po powrocie zaopatrzyć się w lokalne napitki ?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2016 20:16, edytowano w sumie 1 raz
K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Sie 2016 22:41 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Na granicy jest tylko kiosk, w którym musisz zarejestrować swoją przepustkę i wymienić wykupione usługi na bilety. Jest tam też niewielki sklepik, ale nie jest to żadne duty free. Są natomiast 2 sklepy w Kamieniukach, w części, objętej strefą bezwizową, i tam bez prblemu zaopatrzysz się w różne napitki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 19 Sie 2016 11:01 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Jak długo czekaliście na przepustki? Jutro wyjazd, a ciągle ich brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:21 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Prawie w ogóle nie czekałem. Przyszła na maila kilka minut po dokonaniu opłaty (to zresztą z tym miałem więcej problemów). Z tego co piszą, te przepustki rozsyłają kilka razy dziennie
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:41 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Problemem okazał się brak linku do płatności. Wszystko się powiodło, trasa super, zdecydowanie polecam :) tylko trzeba mieć ze sobą coś na komary ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Sty 2017 23:27 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Chcemy w czerwcu wyskoczyć na rowerach do wujka Łukaszenki, i zwiedzić puszczę. Pytanie odnośnie rejestracji na ich stronie, z jakim wyprzedzeniem można to zrobić? Jak wygląda opłacenie tych dodatkowych usług? Szczerze wolałbym uniknąć podawania danych karty w ich serwisie... Jeśli jedziemy we dwoje, ile tych usług trzeba wykupić? Rozumiem że w przypadku kupna biletu do Dziadka Mroza na przykład, bilety kupuje się dwa, a te usługi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:26 

Przemo9826 napisał(a):
Chcemy w czerwcu wyskoczyć na rowerach do wujka Łukaszenki, i zwiedzić puszczę. Pytanie odnośnie rejestracji na ich stronie, z jakim wyprzedzeniem można to zrobić? Jak wygląda opłacenie tych dodatkowych usług? Szczerze wolałbym uniknąć podawania danych karty w ich serwisie... Jeśli jedziemy we dwoje, ile tych usług trzeba wykupić? Rozumiem że w przypadku kupna biletu do Dziadka Mroza na przykład, bilety kupuje się dwa, a te usługi?

Rowerem to jest bardzo dobry pomysł. Można, za te usługi czyli min. 10 rubli zapłacić w gotówce, płaci się w informacji turystycznej po przekroczeniu granicy (oczywiście w rublach, a nie złotówkach). Więcej info tutaj: http://www.niebieskaplaneta.pl/index.ph ... ialowieska
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:10 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Higflyer napisał(a):
Można, za te usługi czyli min. 10 rubli zapłacić w gotówce, płaci się w informacji turystycznej po przekroczeniu granicy (oczywiście w rublach, a nie złotówkach).

Tylko skąd wziąć u nas ruble?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:24 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Kupić w kantorze, ale strasznie zdzierają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Sty 2017 01:06 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 7
Miałem na myśli gdzie w u nas wymienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Sty 2017 12:12 

W jakimś kantorze np. w podziemiach przy dawnym hotelu Forum
Góra
 PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Sty 2017 12:29 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
W Warszawie np na Świętokrzyskiej można. W grudniu było 3 zł za 1 rubla...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 28 Sty 2017 00:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wymiana walut to osobny temat, który należałoby wydzielić. Zarówno w Brześciu jak i w Mińsku na dworcu można spokojnie wymienić gotówkę na miejscową. Kurs jest państwowy, więc pomiędzy kantorami/bankami jest delikatnie różny. Nasza waluta jest spokojnie tam akceptowana w kantorach. Nie ma potrzeby szukania kantoru w Polsce, by wymienić. Dobrze jest mieć jakieś drobne, gdy zachce się nagle do kibelka, ale nie sądzę, by kurs w polskich kantorach był korzystny. $ wszędzie są w cenie :) Zatem ich obecność w portfelu się przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 28 Sty 2017 13:32 

Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Mińsk i Brześć nie leżą w Puszczy Białowieskiej. Chyba, że całą Białoruś potraktować jako jedną wielką puszczę.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 28 Sty 2017 21:20 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Faktycznie :roll: ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Sty 2017 21:48 

33 % Białorusi to lasy, a 20 % to bagna, czyli można powiedzieć, że to puszcza.
Kupowaliśmy ruble w banku w Kamieniukach tj. w tej miejscowości dokąd jedzie autobus dla turystów z Polski. I kurs był mocno niekorzystny. W kantorze w Warszawie był lepszy. Wymieniłem 100 złotych, przy takich kwotach nie ma co się przejmować kursami walut.
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Lut 2017 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Witam.
Planuję na majówkę wybrać się do białoruskiej części Puszczy.

Przy wypełnianiu wniosku wciska mi na chama:
"Transgranicznym Szlakiem po Puszczy Białowieskiej - usługa obowiązkowa"

Ja chcę przejechać granicę na rowerze i pojeździć tam - nie chcę żadnego przewodnika, itp.
Co w zasadzie ta usługa zawiera bo nie ma nigdzie informacji?

I jeszcze taka wątpliwość - są tam też: Bilet wejściowy do rezerwatu pokazowego zwierząt, Wycieczka po siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza, Bilet wejściowy do Muzeum Przyrody. Czy jeśli tego nie zamówię w momencie rejestracji to nie wejdę tam?

Generalnie nie chciałbym podawać białorusinom numeru karty...obawiam się jednak że tej usługi obowiązkowej nie da się ominąć i trzeba zapłacić w momencie rezerwacji? A co jeśli nie pojadę jednak na Białoruś? przepada?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group