Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: PUQ Punta Arenas
#1 PostWysłany: 13 Lut 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Dojazd do lotniska Punta Arenas:

Do/z Punta Arenas
1) Transfer - 5000 CLP
2) Taxi - 10-15000 CLP
3) Zapewne można się dogadać z kierowcą Bus Sur, ale nie próbowałem

Do/z Puerto Natales
Widzę, że bardzo wielu ludzi których celem jest Puerto Natales / Torres Del Paine jeździ z lotniska do Punta Arenas, a potem szuka autobusu. Niepotrzebnie!

Bus Sur - https://www.bussur.com - zatrzymuje się na lotnisku na trasie między Punta Arenas, a Puerto Natales. Bilety kosztują normalnie, a więc ~8000 CLP.
można kupować przez internet
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#2 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Teraz jeszcze dochodzi uber, ok. 7000clp za podróż do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#3 PostWysłany: 29 Mar 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Jak się poczeka aż spod lotniska odjedzie pierwsza fala taksówek po przylocie to taksówkarze schodzą nieco z ceny do ok.8000clp. Uber ok, ale bez netu ciężko, a tego na PUQ nie ma ;(
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#4 PostWysłany: 29 Mar 2019 14:59 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@olajaw karta Movistar z każdego kiosku w Chile jest za 2000, 2GB internetu na tydzień to sie nawet opłaca pod Ubera kupić
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#5 PostWysłany: 31 Mar 2019 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Jasne, opcja taxi jest dla osób z jakiegoś powodu nie mających internetu w tel ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#6 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
a ja mam pytanie, czy ktoś wypożyczał może auto w PUQ?
Potrzebujemy samochodu na 5 dni w planach mamy przekroczenie granicy z Argentyną i dostałem wycenę na 90000 chilijskich peso za dzień za Nissana Xtrail co wydaje się być strasznie wysoką ceną.
Jakieś doświadczenia?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#7 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie, rozważam kupno lotu Punta Arenas-Santiago z godziną wylotu 3:35, czy są szanse żeby dotrzeć czymś na lotnisko w nocy czy lepiej być tam pod wieczór i spędzić tam prawie całą noc? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#8 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Uber i taxi bez problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#9 PostWysłany: 09 Mar 2020 20:06 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 10
-- 09 Mar 2020 20:04 --

piotrek_89 napisał(a):
a ja mam pytanie, czy ktoś wypożyczał może auto w PUQ?
Potrzebujemy samochodu na 5 dni w planach mamy przekroczenie granicy z Argentyną i dostałem wycenę na 90000 chilijskich peso za dzień za Nissana Xtrail co wydaje się być strasznie wysoką ceną.
Jakieś doświadczenia?


-- 09 Mar 2020 20:06 --

również potrzebuję informacji czy na lotnisku da się wypożyczyć auto oraz czy istnieje możliwość wypożyczonym autem pokonać granicę z Argentyną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#10 PostWysłany: 09 Mar 2020 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
my braliśmy przez hertz.cl w 2018. Do wyjazdu do Argentyny trzeba dodatkowo dopłacić (dość sporo, choć warto, a ogólnie warto tam przylecieć na więcej dni ;)). Całość, z tego co pamiętam, wyszła grubo ponad 1000 zł za 4 doby za Toyotę Yaris która całkiem dobrze dała radę na szutrowych drogach (ok. połowa trasy).
Góra
 Profil Relacje PM off
KlaudiaMojaPodroz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#11 PostWysłany: 10 Mar 2020 09:26 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
My braliśmy auto w lokalnej wypożyczalni Mitta. Z tego co wiem to chęć wyjazdu do Argentyny trzeba zgłosić wcześniej bo muszą przygotować spory plik dokumentacji który każdorazowo musieliśmy okazywać przy przekraczaniu granicy.
Koszt pozwolenia na wyjazd do Argentyny wyniósł około 66 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
KlaudiaMojaPodroz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#12 PostWysłany: 21 Mar 2020 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Potwierdzam, też ustalaliśmy mailowo / podsyłaliśmy dane bodajże 2-3 tyg przed wylotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2020 17:05 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Ja wypożyczałem samochód w 2015 u Adolfo Gonzaleza w Southland - czekał na lotnisku w PUQ. Wszystkie szczegóły i rezerwacja przez info@southlandrentacar.com. Wynajem na lotnisku w Punta Arenas a zwrot za dopłata w Puerto Natales. Stamtad można się dostać do El Calafate autobusem - czas jazdy ok 7 godzin i wypożyczć samochód w El Calafate. To było zdecydowanie najtańsze rozwiązanie i najmniej skomplikowane proceduralnie. Pamiętam że w El Calafate / El Chalten było mnóstwo kontroli policyjno-wojskowych przy wjeździe/wyjeździe z miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ - Punta Arenas
#14 PostWysłany: 10 Maj 2020 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Ja zdecydowanie polecam rezerwację w Mitta. Brałem ich auta w 3 lokalizacjach (punta Arenas, Chiloe i Calama). Wszędzie bezproblemowo, do granic niespotykanych w Europie. Miałem dwie wgniotki na masce auta zrobione przez szlaban na lotnisku w Punta Arenas, zgłosiłem uszkodzenie, a oni mnie przeprosili za niedogodności z oddaniem auta. Dodatkowo bezpłatnie zmieniłem miejsce zwrotu auta (z miasta na zwrot przy lotnisku)
Przy rezerwacji z Mitta polecam skorzystac z ich strony, a uprzednio zapisać się do programu latam, dają 22% upustu za przynależność do programu!
Co do wjazdu do Argentyny, to wymagają przesłania do nich informacji na 3 dni przed wjazdem, potrzebują go na załatwienie permitu, koszt wjazdu to koło 70 USD.
W Punta arenas nie ma możliwości wynajęcia auta z pełnym ubezpieczeniem z powodu częstego wyrwania drzwi przez wiatr i licznych możliwości pęknięcia szyb i opon. Tak wytłumaczono nam na miejscu podczas odbioru auta. Na szczęście nic takiego nam się nie przydarzyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#15 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:31 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
W tym momencie Bus Sur jeździ na lotnisko, ale TYLKO z i do Puerto Natales. Obsługa z Punta Arenas jest wyłącznie przez taxi za 10k CLP lub uber 11k CLP.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#16 PostWysłany: 29 Sty 2023 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Z lotniska w PA do miasta tylko taxi (uber też działa, ale nam akurat nikt nie chciał przyjechać). Taksówki chciały 12k, za ubera pokazywało ok. 10.5k. Warto dokoptować jakichś ludzi na lotnisku i jechać grupowo, nam pomógł w tym sam pan taksówkarz;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#17 PostWysłany: 07 Lut 2023 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Zgodnie z Waszymi relacjami - wybraliśmy wypożyczalnię Mitta. Akceptują tylko karty kredytowe. Zablokowali mi aż 6500 zł. Niestety mieli problemy z systemem i cała procedura wypożyczenia trwała aż 1.5h.

Samochód Nissan Versa w bardzo dobrym stanie. Jeździło się przyjemnie. Oddanie samochodu ekspresowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#18 PostWysłany: 05 Kwi 2023 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Kasica88 napisał(a):
Z lotniska w PA do miasta tylko taxi (uber też działa, ale nam akurat nikt nie chciał przyjechać). Taksówki chciały 12k, za ubera pokazywało ok. 10.5k. Warto dokoptować jakichś ludzi na lotnisku i jechać grupowo, nam pomógł w tym sam pan taksówkarz;)

Jeździ Bus Sur, gdyż każdy kurs do/z Puerto Natales jeździ przez lotnisko w PUQ.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#19 PostWysłany: 05 Kwi 2023 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2705
HON fly4free
Niestety - nie jeździ.
Owszem po drodze z Puerto Natales się zatrzymuje, ale w kierunku PN już nie.
Pytałem ich o to, ale pracownicy z dworca z Punta Arenas nie potrafili wyjaśnić przyczyny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PUQ Punta Arenas
#20 PostWysłany: 08 Kwi 2023 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Jechałam nim 22.03. do Puerta Natales z lotniska...
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group