Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pico Duarte Dominikana
#1 PostWysłany: 28 Lip 2016 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Może ktoś podpowie, poradzi, doradzi albo odradzi.
Planuje wyjazd do Dominikanę. Ale nie chcę zamykać się w jakimś resorcie w Punta Cana i przemelanżować 10 dni. Niech to będzie choć namiastka aktywnego wyjazdu.
Wymysliłem sobie w związku z tym zdobycie Pico Duarte. Poczytałem o tym i nadal mam wątpliwości czy jest sens i czy każdy da sobie radę. Ok, nie chcę szczytu zdobywać sam, zapewne pójdę z dziewczyną, którą kilka razy po górach przeciągnąłem, ale tylko do 1200 metrów npm. Choć w warunkach ciężkich - z 15 kg plecak i temperatura powietrza + 35 stopni. Raz zrobiliśmy 21 km w jeden dzień, innym razem ok. 16. Tutaj patrze trek podzielony na dwa trzy dni. I trasa najkrótsza licząca ok. 23 km. Z jednej strony niewiele. z drugiej strony to wbicie się na 3,5 tys. metrów.
Czy ktoś był i może odpowiedzieć jak wygląda trasa, polecić przewodnika. MOże ktoś nie był, ale podobnie jak ja interesował się tematem i zgłębił informację i jeśli nie był to dlaczego?

Wyjazd byłby planowany na styczeń.

Byłbym wdzięczny za każdego tippa.

Dasz bór!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 02 Mar 2023 00:45 

Rejestracja: 09 Maj 2021
Posty: 9
@Robaku, Wchodziłeś ostatecznie na Rico Duarte? Gdzie znalazłeś przewodnika, ile kosztował Cię taki hike?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2023 14:12 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
popatrz tu
https://extremehotels.com/how-to-climb- ... the-cheap/
wybieralam sie na Dominikane jakis czas temu, ale nie dotarlam. Z tego co czytalam w necie da sie to zrobic bez przewodnika, tzn nie jest wymagany a ja lubie sama chodzic. Daj znac po powrocie jak to wygladalo i czy da sie samemu
Góra
 Profil Relacje PM off
lukbrt lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Mar 2023 01:53 

Rejestracja: 09 Maj 2021
Posty: 9
Ok, ostatecznie wszedłem na Pico Duerte i w skrócie sprawa wygląda tak - szlak nie ma żadnych trudności technicznych, a więc wystarczy zwykła sprawność fizyczna jeśli ktoś się zastanawia. Jest trochę przewyższenia, ale jest ono też rozłożone na sporym dystansie, więc nie jest to duże wyzwanie. Szlak zrobiłem w 1,5 dnia, myślę, że to jest bardzo optymalny czas - 24 km pierwszego dnia i 34 km drugiego.
Wziąłem lokalnego przewodnika, bo generalnie jest tam wymagany - w biurze przy wejściu do parku za wstęp trzeba uiścić opłatę 150 pesos i zapytają Cię czy masz guía. Za hiszpańskojęzycznego przewodnika i dwa osiołki zapłaciłem 8500 pesos. Oczywiście na dzień dobry jest założone, że hike trwa 3 dni i za tyle wynosiła cena, ale zrobienie go szybciej nie jest równoznaczne z obniżeniem stawki - okazuje się wtedy, że nie ma znaczenia ile hike trwa. Cena jest taka sama. Czy dałoby się bez guia? Na pewno - ścieżka jest oczywista, jest dosłownie kilka rozgałęzień, dość oczywistych plus telefon z maps.me w zupełnością by wystarczył, ale pewnie byłoby kilka utrudnień przy wybraniu się bez przewodnika:
1. Przejście przez entradę do parku
2. Napotkanie guia na szlaku - mają krótkofalówki, nie wiem właściwie czy przewodnik jest obligatoryjny czy tylko tak mówią, tak jak np. na wodospadzie Lemon, gdzie przewodnik tym bardziej niewymagany i całkowicie zbędny, ale potrafią wmawiać, że się człowiek zgubi na jednej ścieżce.
Przy dojechaniu do La Cienaga w Manaboa samochodem do parku, jest tam sporo miejsca do zaparkowania samochodu, ja część rzeczy zostawiłem w workach na śmieci pod siedzeniami. Cały dzień w biurze w parku siedzą strażnicy i siedzą tam do późnego wieczora po zmroku. Pierwszego dnia przy biurze rozstawili mi namiot i dali śpiwór i nocowałem tam za darmo, także nadal tam byli o 21, gdy szedłem spać i gdy wstawałem po 6 rano to też byli, więc możliwe, że w nocy też tam ktoś jest, także zakładam, że zostawienie samochodu jest dość bezpieczne - wiadomo, przy założeniu, że nie zostawiamy aparatu na fotelu samochodu :)
Jeśli ktoś się zdecyduje na lokalnego przewodnika to jedzenie kupujemy sobie we własnym zakresie - najtaniej i najwygodniej to zrobić w jednym z dużych supermercado w centrum Jarabacoa. Prowiant i ubrania niesie osiołek. Bierzcie poprawkę, że przy szczycie jest dość zimno, pewnie około 0* w nocy, camp jest w schronie na wysokości ponad 2400 m npm, więc dobrze mieć termoaktywne ubrania. Śpiwór jaki dostałem był bardzo cieniutki, więc lepiej mieć parę warstw. Jak nie chcemy spać na podłodze, to można wypożyczyć styrany piankowy materac za dodatkowe 250 pesos.
Polecam wybrać się w tygodniu - oznacza to brak ludzi na szlaku. W weekendy ponoć sporo lokalsów wybiera się na szlak.
To tak w skrócie, może napiszę bardziej szczegółowy artykuł, bo brakowało mi jakiegoś merytorycznego materiału, który opisywałby możliwe opcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group