Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: koty w samolocie :)
#21 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:50 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Witajcie! Dziś trochę nietypowe pytanie, jak przetransportować 3 koty do Azji (ja lecę również). Na podstawie informacji przewoźników ustaliłem oczywiście, że transport jest możliwy albo w luku albo w kabinie. Domyślam się tylko, iż ze względu na ilość 3 sztuk dachowców pewnie polecą w luku. Cennik jest nie do końca jasny https://www.qatarairways.com/en/baggage/excess.html podana jest kwota za wagę i podany maksymalny wymiar kontenera ale pytanie co jak są trzy?
Trochę info mamy od Turkish z tego co zrozumiałem mogą dwa być w jednym kontenerze https://www.turkishairlines.com/en-pl/any-questions/traveling-with-pets/?
Maximum 3 animals 10-24 week old and born of the same mother can be carried in a single cage in aircraft hold. Animals of the same species each weighing maximum 14 kg, similarly sized and familiar with each other can be transported in a single cage in aircraft hold. If animals each weigh more than 14 kg, they will be accepted singly in one cage. Maximum 2 adult animals of the same species each weighing 14 kg at most, similarly sized and familiar with each other can be transported in a single cage in aircraft hold. If animals each weigh more than 14 kg, they will be accepted singly in one cage.

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli razem nie przekroczą 14 g to też chyba mogą razem..
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w tranporcie kotów chętnie się czegoś dowiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie mam doświadczenia w transporcie kotów do Azji, ale brzmi to hmmmm.... ciekawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Kotów w Azji dostatek przecież.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:58 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
To, że kotów tam sporo wiem :), ale będę na stałe się przenosił do KL a za zwierzaki jestem odpowiedzialny :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@vegejazz

Troszkę przekręciłeś :)
"If animals each weigh more than 14 kg, they will be accepted singly in one cage. Maximum 2 adult animals of the same species each weighing 14 kg at most, similarly sized and familiar with each other can be transported in a single cage in aircraft hold. If animals each weigh more than 14 kg, they will be accepted singly in one cage."

Jeżeli zwierzaczki ważą więcej niż 14kg każdy, mogą zostać przewiezione tylko w osobnych klatkach. Jeżeli zaś masz maksymalnie 2 i każdy z nich waży mniej niż 14kg, a dodatkowo zwierzęta są tego samego gatunku, w podobnym rozmiarze oraz znają się ze sobą, wtedy mogą zostać przewiezione w jednej klatce razem. Jest jeszcze mały fragment o "aircraft hold", na 99% jest to w luku, a tam może być bardzo zimno...
Góra
 Profil Relacje PM off
vegejazz uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Maj 2019 16:40 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Mała aktualizacja, może komuś się przyda taka informacja. W przypadku linii Qatar Airways jest możliwość transportu zwierząt tego samego gatunku nawet w liczbie 3 sztuk pod warunkiem w jednym transporterze, iż pracownik na odprawie oceni, iż mają wystarczającą ilość miejsca (zalecam jak największy kontener taki dla psa, ważne aby zwierze mogło się wyprostowaći obrócić). Procedura wygląda zaś następująco:
1. zakup biletu na lot (może być też przez OTA, nie ma znaczenia gdzie)
2. dzwonimy i rezerwujemy bilet dla zwierzaka przez lokalne biuro linii QA
3. biuro kontaktuje się z centralą czy na ten lot nie ma jakiś ograniczeń co do przewozu tego typu zwięrząt
4. po otrzymaniu akceptacji kupujemy bilet przez infolinię i stawiamy się odpowiednio wcześnie na lotnisku

Ryzyko jest minimalne, że akurat na ten sam lot będzie pełen samolot zwierząt i nam odmówią transferu, na przesiadce w Dubaju zwierzęta dostają wodę i ewentualnie jedzenie jak naszykujemy. Jeśli zmieścimy się do 32 kg i suma wymiarów 300 cm płacimy 350 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: przewóz królika
#27 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
Szukałem tematu w którym mógłbym zapytać i chyba ten jest najlepszy.

Które linie lotnicze pozwalają na przewóz na pokładzie zwierząt(chodzi o krolika), lot poza kontynent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Sty 2022 12:56 

Rejestracja: 17 Sty 2022
Posty: 1
Dzień dobry. Wybaczcie odkop - od jakiegoś czasu LO oferuje możliwość zakupienia usługi przewozu zwierząt na pokładzie/w ogrzewanym luku bagażowym poprzez lot.com. Usługa dostępna jest przy zakupie biletu i w panelu zarządzania rezerwacja (manage my booking).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:14 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Cześć,

Znajoma przeprowadza się do Kanady i zabiera ze sobą psiaka. Będzie leciała Lufthansa i zabierze go na pokład.
Przerabiał ktoś taką podróż z LH? Szukam odpowiedniego transportera. Wyczytałem ze torba musi mieć wymiary Max: 55 x 40 x 23cm i być zgodna z wymaganiami Iata.

Dzięki za pomoc

Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group