Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: aplikacja GRAB
#1 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:10 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Witam,
widziałem na forum kilku użytkowników polecało korzystanie z Grab w Bangkoku, problem polega na tym, że pobrałem apke i nie przychodzi mi kod potwierdzający rejestracje. Czy muszę zarejestrować się jak będę już w Bangkoku na tajskiej karcie? Rozumiem, że mogę kupić karte (do telefonu) na lotnisku, włożyć do telefonu i aktywować konto w Grab, da radę podpiąć każdą kartę bankową, tj. w PLN na polskim koncie czy EUR na koncie walutowym? Rozumiem, że sama aplikacja działa na podobnej zasadzie co Uber?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#2 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:48 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
cześć
1) mi przy próbie weryfikacji będąc jeszcze w PL nie wchodził kod i rejestracja się nie przeprocesowywała
2) będąc na Filipinach zrobiłem jeszcze raz i było juz ok, wszystko bezproblemowo > karta kredytowa polska (w złotówkach polskich), number filipiński
3) aplikacja działała na Filipinach, Wietnamie i w Tajlandii na karcie kredytowej polskiej - zmieniałem tylko karty telefonowe
4) działa jak uber, możesz wynająć też motorek lub zrobić przejazd łączony z innymi osobami (ale nie wiem czy jest to specyficzne dla Graaba czy jest też w Uberze - nie jestem zorientowany)
5) generalnie - WSZYSTKO BEZPROBLEMOWO
Góra
 Profil Relacje PM off
smykk23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#3 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Porównywał ktoś ceny przez GRAB vs. Taxi na meter w Bangkoku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#4 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:58 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
My będąc w Bangkoku zamówiliśmy Grab taxi i podjechała taksówka Taxi Meter. Podczas podróży normalnie naliczał taksometr a na końcu po prostu doliczył 20 THB, więc wyszło nas ciut drożej Grab taxi. Natomiast jest jedno "ALE", mieszkaliśmy przy Khao San i niestety taksówkarze słysząc adres w ogóle nie chcieli jechać na taksometrze, tylko rzucali dużo wyższymi kwotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#5 PostWysłany: 13 Lip 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Ja obecnie mogłem zarejestrować się w Grab, sms z potwierdzeniem przyszedł na polski numer, ale co z tego jak w Tajlandii nie będę korzystał ze swojego numeru ;) W samej apce info że niewiele zdziałam bo ten region nie jest obsługiwany.

Mam pytanie do osób które używały grab car/taxi, bo sam przygotowuję się do wyjazdu i zbieram informacje, czy we wczesnych godzinach porannych (około 6) w okolicach Koh Lanty jest szansa że będzie coś dostępne i czy w ogóle grab jest popularny tylko w określonych regionach (np. BKK, HKT, etc.) czy w całej Tajlandii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#6 PostWysłany: 14 Lip 2018 08:24 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Z moich doświadczeń to Grab bez problemu w Bangkoku i Chiang Mai bez względu na porę, w Krabi (Ao Nang) i Koh Phangan i Koh Lanta nie udało nam się złapać żadnego kierowcy byłem w listopadzie zeszłego toku, być może coś się zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#7 PostWysłany: 17 Lip 2018 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Nie wiem czy tylko w BKK tak jest, ale zarezerwujcie sobie trochę więcej czasu na złapanie Graba. Taksie wystarczy machnąć ręką. Zdarza się, że Grab Taxi jest 2 km od nas a są takie korki, że będzie za 25 min, a nie ma innych Grabów w pobliżu. Dużo kierowców odrzuca kursy.
Kierowcy za pomocą chatu piszą pytania typu "where r u" mimo, że jest pinezka na mapie. Potem są pytania o dokładne miejsce, nazwę hotelu, restauracji czy kolor t-shirtu. Tych pytań na prawdę potrafi być sporo :lol:
Mimo wszystko warto korzystać z Grab Taxi. Wydaje mi się, że cena jest odrobinę niższa od taxi "na meter". Największym plusem jest to, że od początku wiadomo ile się zapłaci. I tak samo jak w Uberze, warto wpisać miejsce A i B jeszcze raz a cena potrafi zmaleć. Zdarzyło się też, że pokazywało mi dwukrotnie większą cenę niż w Uberze.
Możliwa jest płatność gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#8 PostWysłany: 16 Lis 2018 11:57 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
A czy ktoś z Was miał problem z podpięciem karty płatniczej do GRAB'a?
próbowałem dwóch VISY i Master Card i dostaje komunikat "visa / mastercard cards are not supported"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#9 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie - podpinałem fizyczną i wirtualną kartę Revoluta, wcześniej City Priority, zero problemów. Ostatnio płaciłem tak pod koniec września w BKK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#10 PostWysłany: 18 Lis 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@rytkapiotr na miejscu podepniesz kartę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#11 PostWysłany: 18 Lis 2018 19:10 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
@rytkapiotr

Ostatnio miałem tak samo, na miejscu również nie mogłem podpiąć żadnej karty Mastercard czy Visa i płaciłem gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#12 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Przed chwila próbowałem podpiąć Revoluta i Aliora.
Ale wyskakuje informacja „mastercard cards are not supported”
Z Visą nie próbowałem , bo nie chcę podpinać złotówkowej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#13 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
"All prepaid card/virtual prepaid card is no longer supported by the app in order to reduce GrabPay fraud and to avoid stolen cards from being added to our system."

Entropay i Revolutował Visa wchodzi, także coś słabo weryfikuja prepaidy.
Trochę im się nie dziwię, że próbują się bronić bo jeżeli kilku azjatów wpadło na pomysł podpięcia karty prepaid i przelania tam np $1 tylko na podpięcie karty do aplikacji to oznaczało możliwość jazdy bez płacenia - znając azjatów jednego dnia kilka fraudowych kursów, a następnego kilka milionów 8-) Jeszcze jakiś czas temu z podobnym problemem zmagał się Uber, częściowo sobie poradził.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#14 PostWysłany: 19 Lis 2018 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
2 tygodnie temu podpięlam vise revolut pod graba na miejscu w bkk, mój mąż mc i też działa.


ps. polecam grab bike ;) ciekawe przeżycie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#15 PostWysłany: 27 Lis 2018 09:29 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Faktycznie, dostałem odpowiedź od Graba że kartę należy podpiąć na terytorium jednego z krajów gdzie działa GRAB. Zobaczymy na miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#16 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:30 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Polecam przetestowac ta aplikacje:
https://fakegps-free.en.uptodown.com/android
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rytkapiotr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#17 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:46 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Polecam kupić kartę sim od true moblie. Z kodem TRUE, trzy pierwsze przejazdy -100 THB. Nie wiem czy działa przy innej sim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#18 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
@xyrxis
Sprawdziłem, działa. Dzięki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#19 PostWysłany: 27 Lis 2018 12:02 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
rytkapiotr napisał(a):
Faktycznie, dostałem odpowiedź od Graba że kartę należy podpiąć na terytorium jednego z krajów gdzie działa GRAB. Zobaczymy na miejscu...

w BKK próbowałem podpiąć kredytówkę VISA i karty z revoluta - zawsze komunikat, że te karty nie są obsługiwane. Na Phuket grab z drogi przy lotnisku 500THB, bez apki 400THB a ceny na lotnisku 600-700THB...
Do tego żaden kod promocyjny nie zadziałał w Grabie. Zobaczyłem też, że niższe ceny otrzymuje się gdy zamawia się samochód na określoną godzinę, na phuket było to 100THB różnicy, przy czym kierowca po godzinie od rezerwacji wysłał SMS z prośbą o potwierdzenie terminu i miejsca. W Bangkoku polecam graba, gdyż niweluje szansy na bycie oszukanym, zwłaszcza gdyż ktoś udaje się do miasta z lotniska DMK (kurs grabem po 20stej kosztował 300THB+60THB za przejazd autostradą [kierowca się pytał, czy jechać autostradą czy bezpłatną drogą, przy płaceniu nawet pokazał paragon z bramki]).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#20 PostWysłany: 05 Gru 2018 15:45 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Ja podpinalem kartę MC Revoluta będąc już na miejscu i nie było żadnych problemów.
Zwykłymi taxi nie jechałem, ale w Bangkoku Grab wychodził około 2 razy taniej niż tuk tuk - 80 THB vs 150 (raz brałem tuk tuka na dworzec bo jeden Grab nie przyjechał, innego nie było a zostało mało czasu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group