Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lotnisko Chiang Mai
#1 PostWysłany: 23 Paź 2013 11:12 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
Witam w luty z bangkoku mam lot do chiang mai wogule nie znam tego miasta jak sie jedze do centrum? czy maja taxi? i czy jest tam bezpieczne i na co zeba uwazac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 23 Paź 2013 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
bonta2323 napisał(a):
Witam w luty z bangkoku mam lot do chiang mai wogule nie znam tego miasta jak sie jedze do centrum? czy maja taxi? i czy jest tam bezpieczne i na co zeba uwazac?

Lotnisko w Chiang Mai jest stosunkowo nieduże, ciekawostką jest to że kontrolują bagaże już przy wejściu do terminala. Dojazd do miasta około 10 minut, taxi kosztuje około 140baht (jak wyjdziesz jest grupka taksówkarzy i kilku którzy zbierają informacje kto gdzie chce jechac i kierują do taksówek), tańsze są tuktuki ( za 50-60baht) oraz takie zbiorcze tuktuki (taka półciężarówka/pickup z ławkami z tyłu wzdłuż) za trasę do centrum około 40baht. Samo miasto przyjemne i bezpieczne. Ogromna ilośc świątyń, więc jak ktoś lubi takie klimaty to będzie zadowolony. Ludzie uprzejmi i zagadują na każdym kroku, kilka razy zdarzyło mi się że jak odpowiedziałem skąd jestem to od razu ciągnęli rozmowe o Wałęsie i Solidarności ;)
Jednym słowem polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2013 11:30 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
Andi napisał(a):
bonta2323 napisał(a):
Witam w luty z bangkoku mam lot do chiang mai wogule nie znam tego miasta jak sie jedze do centrum? czy maja taxi? i czy jest tam bezpieczne i na co zeba uwazac?

Lotnisko w Chiang Mai jest stosunkowo nieduże, ciekawostką jest to że kontrolują bagaże już przy wejściu do terminala. Dojazd do miasta około 10 minut, taxi kosztuje około 140baht (jak wyjdziesz jest grupka taksówkarzy i kilku którzy zbierają informacje kto gdzie chce jechac i kierują do taksówek), tańsze są tuktuki ( za 50-60baht) oraz takie zbiorcze tuktuki (taka półciężarówka/pickup z ławkami z tyłu wzdłuż) za trasę do centrum około 40baht. Samo miasto przyjemne i bezpieczne. Ogromna ilośc świątyń, więc jak ktoś lubi takie klimaty to będzie zadowolony. Ludzie uprzejmi i zagadują na każdym kroku, kilka razy zdarzyło mi się że jak odpowiedziałem skąd jestem to od razu ciągnęli rozmowe o Wałęsie i Solidarności ;)
Jednym słowem polecam :)

oo dzieki ze informacja :) , a jeszcze zeba na cos uwazac?? na scam jakis??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2013 11:52 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
bonta2323 napisał(a):
Witam w luty z bangkoku mam lot do chiang mai wogule nie znam tego miasta jak sie jedze do centrum? czy maja taxi? i czy jest tam bezpieczne i na co zeba uwazac?


w ogóle a nie w wogule.


Mają taxi koszt: 120 Bathów (12 zł). Od razu jak wychodzisz z terminalu. Nie ma co się targować, bo się nie zgodzą. Info z 1 października.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Paź 2013 12:21 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 31
z tego co wiem poza taxi nie ma innego sensownego połączenia do miasta. po 15min będziesz na miejscu. jeśli masz już zarezerwowane spanie to spoko, a jeśli nie to powiesz kierowcy, że chcesz jechać na Ratchadamnoen - tam jest sporo fajnych hoteli i gh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:01 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Info sprzed kilku dni. Jak się wyjdzie z lotniska i ominie taksówkarzy wystarczy wejść na parking i zaraz zatrzymują sie przy nas takie czerwone pickupy proponujące transport. Zdecydowanie wygodniejsze niż tuktuki ponieważ jest dużo miejsca, zwłaszcza jak się ma jeszcze plecaki. Koszt do centrum miasta to 50 - 80 THB. My za dwie osoby za transport do hotelu w okolicy centrum bez jakiegoś wielkiego targowania zapłaciliśmy 60THB. Przejazd ok 15 min.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:01 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Dokładnie wystarczy wyjść za bramy lotniska (a daleko nie ma) i możemy złapać tuk tuka lub taxi zdecydowanie taniej :)
My zapłaciliśmy 50THB za dwie osoby :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Cze 2017 08:58 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
A ja podpowiem jak jechałem w odwrotnym kierunku (marzec 2017).

Spałem w hostelu przy północnych murach starego miasta. Za songthaew (czerwony pickup) z tamtej części starówki na lotnisko chcieli 150 Baht (18 zł) i nie było opcji żeby coś utargować.
W około 10-15 minut przeszedłem przez starówkę mniej więcej do połowy zachodnich murów, na ulicę wylotową w kierunku lotniska. I potem poszło już szybko. Po chwili zatrzymał się tuktuk. Pytam o cenę. 150 Baht. Podziękowałem i idę dalej. Po 15 sekundach znów jest przy mnie i mówi 100 Baht. Ja: 70 Baht. On się obśmiał, więc idę dalej. Po kolejnych 15 sekundach zatrzymał się koło mnie pusty czerwony pickup. Cena wyjściowa 100 Baht. Moja nadal 70. Jest OK, jedziemy.

Może 150 Baht to nie jest tak dużo (jak na warunki polskie), ale byłem w Tajlandii sam, więc uznałem że jak na warunki tajskie to dosyć wysoka cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę że od północnych murów starówki na lotnisko jest około 4 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Cze 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@‌semo‌
następnym razem weź uber zapłacisz 30 bat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
semo lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2019 09:01 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 14
Z lotniska Chiang Mai kursuje takze czerwona linia autobusu miejskiego. Bilet to 20 BTH do kupienia u kierowcy. Autobus najpierw przejezdza przez dzielnice Nimman a pozniej dopiero wjezdza do starej czesci miasta - od strony polnocno-wschodniej.

Załączniki:
cm_transit.jpg
cm_transit.jpg [ 197.29 KiB | Obejrzany 2427 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Mar 2019 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Na/z lotniska można na luzie dość pieszo w około 40 minut :) i za darmo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Lut 2020 15:47 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jeśli chodzi o autobusy, to można pobrać apkę, gdzie pokazana jest ich bieżąca lokalizacja na podstawie gps: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumpup.chengmai.citybus&hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group