Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 27 Lut 2018 13:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Teoretycznie tak.

Zalecają bycie na lotnisku 3 godziny przed odlotem, zakładając, że wystarczą 2, powinniście ok. 8:40 wyjechać z Ejlatu (godzina jazdy, nie wiem, o której dokładnie jedzie 282 w tym dniu).
Dotarcie z Akaby do Ejlatu nie powinno zająć więcej niż godzinę, nawet krócej, ale też zależy od tego, ile czasu potrwają formalności na granicy. Tam trochę zejdzie, bo trzeba przejść kawałek na piechotę, sprawdzają bagaż, przeglądają paszporty kartka po kartce itp.
Długość kontroli izraelskiej jest największą niewiadomą i może posypać cały plan.

Ja mając wylot o 12:20 zdecydowałem się na ostatni nocleg w Ejlacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#162 PostWysłany: 27 Lut 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
niestety ale zmiana lotów pokrzyżowała mi trochę temat noclegów,
@sqbaluki a ile będzie za taxi z granicy na lotnisko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 27 Lut 2018 23:14 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Nie wiem nie jechałem tak, ale celował bym w 250 szekli. Więc taniej będzie nocować w Ełacie. Ja miałem ciut więcej czasu i na autobus 282 z granicy szedłem pieszo.

Wiem, że taxi może Ci zamówić ostatni strażnik, zaraz po wyjściu z granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 27 Lut 2018 23:57 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
lahcimmm2 napisał(a):
czy przy nowym rozkładzie Wizza jest szansa w piątek zdążyć na lot o 11:40 nocując w Akabie ? (z 2 letnim dzieckiem)

Mój powrót w dniu 19-02-2018 (z dwójką dzieci 8 i 10 lat):
6:30 szybkie śniadanie w DoubleTree;
7:00 taksówka spod DT na granicę zamówiona dzień wcześniej (7 JOD mimo, że umówieni byliśmy na taniej);
7:15 początek odprawy po stronie Jordańskiej;
7:25 początek odprawy po stronie Izraelskiej (mimo kilkunastu jordańczyków idących do pracy - po prostu wyłowili nas z mini tłumu);
7:45 wyszliśmy z terminala (mimo dwukrotnego prześwietlania dwóch walizek);
8:15 odbiera nas busik z Eilatshuttle (miał być 7:45 - razem z nami czeka około 10 rodaków) i zawozi na stacje paliw gdzie czeka już właściwy autokar,
8:40 odjeżdżamy ze stacji paliw po kilku sprzeczkach z kierowcą (z powodu overbookingu moje dzieci mają miejsce stojące, tylko dzięki uprzejmości rodaków jadą na siedząco);
9:25 jesteśmy na lotnisku, 25 minut później niż przewidywał rozkład
11:20 siedzimy w samolocie...

Niestety w piątki i soboty granica otwierana jest od godziny 8. Jedyną możliwością jest szybkie załatwienie granicy i w zależności od czasu: taksówka do autobusu (trochę ryzyko ale można zaoszczędzić parę złotych) lub bezpośrednio na lotnisko. Problemów z taksówką nie przewiduję (no, może poza finansowymi) - w naszym dniu na postoju stało kilka taryf.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 28 Lut 2018 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
biorąc pod uwagę ile zyskam zostając przy starych hotelach,
250 mnie nie przeraża, pytanie ile więcej mogą chcieć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 03 Mar 2018 13:25 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 2
-- 03 Mar 2018 13:22 --

Mam powrót z Ovda w sobotę o 12:10. Czy zdążę na odlot korzystając z busa czy raczej nastawiać się na taxi? W Izraelu jest szabat nie wiem czy kursują busy i taxi

-- 03 Mar 2018 13:25 --

roman_f66 napisał(a):
Mam powrót z Ovda w sobotę o 12:10. Czy zdążę na odlot korzystając z busa czy raczej nastawiać się na taxi? W Izraelu jest szabat nie wiem czy kursują busy i taxi

Nocleg mam w Aqabie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 04 Mar 2018 13:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Musisz sprawdzić, o której masz odjazd 282 (kursuje w szabas) i czy na niego zdążysz z Akaby. Taksówki też jeżdżą, ale każą sobie więcej płacić, bo święto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
roman_f66 uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 04 Mar 2018 22:32 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 2
Na stronie eilatshuttle.com znalazłem kurs z Aqaby do Ovdy o godz 7:00 13.03. (sobota). Przy rezerwacji wskakuje mi miejace odjazdu Arava Crossing Border Hotel. Nie mogę takiego miejsca znaleźć na wyszukiwarce. Czy ktoś jechał takim kursem? Podejrzewam, że jest to kurs tylko do przejścia granicznego i wyjazd jest już po stronie izraelskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 04 Mar 2018 23:14 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Arava Crossing Border Hotel to w rzeczywistości parking tuż przy przejściu granicznym po stronie izraelskiej. Nie ma tam żadnego hotelu! Wystarczy pokazać paszport ostatniemu pogranicznikowi i przejść dosłownie dwadzieścia kroków. Inna rzecz, że spod "Arava Crossing Border Hotel" busiki podwożą pasażerów (nawet nie sprawdzając rezerwacji) tylko do punktu zbornego na stacji paliw w Eilacie skąd odjeżdża "duży" autokar bezpośrednio na lotnisko. Z Aqaby na granicę najlepiej dojechać taksówką za 6-7 JOD-ów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 07 Mar 2018 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
TomGSM napisał(a):
Inna rzecz, że spod "Arava Crossing Border Hotel" busiki podwożą pasażerów (nawet nie sprawdzając rezerwacji) tylko do punktu zbornego na stacji paliw w Eilacie skąd odjeżdża "duży" autokar bezpośrednio na lotnisko.
Nie zawsze - ja jechałem bezpośrednio do Ovdy (rezerwowałem przez eilatshuttle.com). Potwierdzam, że Aqaba > granica to ~5-7 JOD. Na początku mówią, że 10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 02 Lis 2018 17:23 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Hej

Sory za to ze nie dam rady przeczytac watku ale siedze w Wadi Rum a nie znam odpowiedzi, bede przekraczal granice z Aqaby do Eiliat, jakie koszta wyjazdowe i wjazdowe poniose ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 07 Lis 2018 11:39 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 6
Cześć wszystkim!
Chciałbym dopytać w kwestii wizy, w pierwszą stronę śmigamy Izrael -> Arava Border a powrót Lot Aqaba - Berlin.
Podejście do wizy identyczne jakbyśmy wracali lądowym przejściem ? (powyżej 3 nocy - 0 opłat)

Ktoś podpowie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 10 Lis 2018 17:54 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Czy jest jakiś sposób na ominięcie opłaty wyjazdowej z Izraela jeśli noclegi mam w Aqabie? W kierunku Egiptu jest taki wyjątek jeśli nocuje się w strefie przygranicznej w pierwszych trzech hotelach. Jak to wygląda na kierunku jordanskim?

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@peter1956
Jeśli nic się nie zmieniło w ciągu roku to nie ma wyjątków - do Jordanii musisz zapłacić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:29 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 36
Jeśli chodzi o zasady po stronie Jordanii to znalazłem coś takiego http://aqaba.jo/Pages/Viewpage?PageID=9. Pisałem do nich które zasady są bardziej aktualne, te ze strony aqaba.jo czy raczej te zamieszczone w https://www.wapniakiwdrodze.pl/jordania/jordania-wiza-do-jordanii/, jeszcze mi nie odpisali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 03 Gru 2018 15:21 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 6
Wróciłem z Jordanii tydzień temu, w momencie opuszczania Izraela poprzez piesze przejście (Ejlat - Aqaba) nie ma sposobu na ominięcie "opłaty wyjazdowej" chyba, że ktoś ma pelerynę niewidkę i ominie ostatniego, izraelskiego pogranicznika.
Najpierw jest okienko gdzie uiszczamy opłatę a potem kierujemy się do odprawy paszportowej, sugeruje przejść do automatów, które skanują i drukują potwierdzenie wyjścia.

Jeżeli dla kogoś to ważne dodam iż potwierdzenie wejścia i wyjścia to drukowane karteczki z danymi z paszportu ( o żadnym stemplu w paszporcie nie ma mowy)

Jeżeli chodzi o Jordanię, podchodzicie do okienka nr 8 pobierając i wypełniając "entry manifest" potem kolejne okno i stempel do paszportu.
Owy manifest nie był sprawdzany podczas odprawy paszportowej na lotnisku w Akabie (powrót do Berlina), liczyła się tylko data stempla a byliśmy ponad 3 noce, wiec żadnych opłat.

Jeżeli nie traficie na jednodniową ruską wycieczkę do Petry całość nie powinna Wam zająć dłużej niż 10-15 minut (zarówno po stronie Izraelskiej jak i Jordańskiej).

Generalnie nie spodziewałem się aż takiej otwartości i serdeczności Jordańczyków, z pewnością wrócę tam choćby dla samego nurkowania w zatoce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 23 Gru 2018 01:14 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 36
Jadąc do Eilatu autobusem 282 lepiej dojść na granicę trasą czerwoną, niebieską czy jeszcze inną?
Testował może ktoś pójście pieszo do centrum Aqaby przez obserwatorium ptaków które jest przy granicy? Tutaj wspominają o takie możliwości.

Załączniki:
eilat-wadi_araba.PNG
eilat-wadi_araba.PNG [ 910.5 KiB | Obejrzany 1428 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 28 Gru 2018 18:03 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 45
Loty: 87
Kilometry: 175 747
ja zrobiłem pieszo trasę czerwoną - od początku pasa startowego lotniska wyszło około 4,5km i 1,5h wolnym tempem, później do centrum Akaby brałem już taxi (11JOD). Nie wiedziałem o opcji przez obserwatorium, ale nawet jakbym ją znał to nie zdecydowałbym się - wolałem zaoszczędzony czas przeznaczyć na obiad, odpoczynek (łącznie od hotelu w Eilacie wyszło nam 8km w nogach) i zwiedzanie centrum miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 27 Lut 2019 18:51 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
littleboy1989 napisał(a):
To ja jeszcze wrzucę zdjęcie kwitku, który trzeba wypełnić, aby nie załapać zbędnego stempla do paszportu.
Przy pierwszym okienku po stronie jordańskiej wypełnia się international travel manifest, o którym już tu była mowa i idzie się z nim do kolejnego okienka (bodajże nr 8) i tam właśnie wbijają stempel. Jak powiedziałem, że nie chcę, to próbowali mnie przekonać, że jest fajny i tylko izraelski jest bee. Jednak nie dałem się skusić i odesłali mnie do okienka obok (chyba nr 10) i tam dostałem poniższy papierek.


Ku przestrodze - jeżeli nie chcemy jordańskich pieczątek w paszporcie polecam patrzeć celnikom na ręce i powtórzyć na wszelki wypadek 3 razy, że się go nie chce i upewnić że skumali.

W stronę do Jordanii wszystko idealnie, nawet się nie skrzywili że nie chce do paszportu tylko dali karteczkę do wypełnienia i tam poszedł stempel wjazdowy. Tymczasem na powrocie wziął karteczkę, przybił na niej stempel wyjazdowy, po czym... otworzył paszport i wbił tam kolejny :shock: I cały misterny plan w pi.du :lol: Całość trwała tak szybko że nie zdążyłem zaprotestować, poza tym to była ostatnia rzecz której bym się spodziewał. Nie wiem czy zrobił to złośliwie czy z nieogaru, raczej obstawiam to drugie... Mam nadzieję, że ta pieczątka jest na tyle "niegroźna", że swobodnie można dalej podróżować po świecie na tym paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 15 Mar 2019 00:58 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Przyjechaliśmy bezpośrednio z lotniska bez wymieniania pieniędzy i nie chcieli nam za opłatę wyjazdową obciążyć karty w szeklach. W pierwszym okienku kobieta od razu podała kwotę w USD i nie chciała dyskutować, w drugim niby próbowała wbić ILS, ale twierdziła że jest awaria i może tylko w USD. Kurs jakiś parszywy. Przed wyjazdem strona https://borderpay.metropolinet.co.il/en/ nie akceptowała mi formularza. Tam się płaci, czy tylko "rezerwuje"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group