Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Mar 2019 09:50 

Loty: 108
Kilometry: 105 297
srebrny
Rozumiem ze Maur wyraził zgodę na upublicznienie wizerunku, a tylko „bialasy(ki)” takie nieśmiałe? ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 13 Mar 2019 09:59 
Awatar użytkownika

Loty: 137
Kilometry: 244 527
platynowy
Też byłbyś nieśmiały, jakby mieli poznać Cię kibice innych klubów ;)!

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
turysta bezendu lubi ten post.

#23 PostWysłany: 13 Mar 2019 10:49 

Pozostaje mi chyba tylko życzyć każdemu, żeby w zwiedzaniu świata (szczególnie tego bardziej dzikiego) był tak "nieśmiały" jak grupa ze zdjęcia :D Rozkminek w tematach kibicowskich tu prowadzić nie zamierzam :) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania np. w kwestii przejścia granicznego w Rosso, rejonu Atar czy drogi do Sahary Zachodniej to chętnie służę pomocą.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 16 Mar 2019 09:52 

niebieski
Myślę, że chyba nie zrozumieliście ironii kolegi @sranda
Zakładam, że bardziej chciał uwidocznić Waszą hipokryzję, pozostawiając tylko ciemnoskórego kolegę nie zasłoniętego na tym zdjęciu.
W końcu jak wszyscy nie ujawniają twarzy, to wszyscy - czemu akurat on został wyróżniony i nie ma piłeczki czy buźki na twarzy? Już nie powiem, że trochę to nawet pod rasizm podchodzi.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#25 PostWysłany: 19 Mar 2019 22:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Z rozmów z innymi ludzi wywnioskowałem, że wygodniej jest jechać na rudzie żelaza zamiast w pustych wagonach (duży hałas) ale wtedy większość czasu jedziemy w nocy. W odwrotną stronę mamy więcej możliwości widokowych.
Z Choum pociąg odjeżdża około 19:00. Ja miałem pecha ponieważ w dzień który planowałem jechać pociąg nie zatrzymał się. Musiałem czekać 24h i pojechać następnego dnia. Także lepiej przygotować się na taką możliwość tym bardziej, że chyba nie ma żadnych miejsc noclegowych w tym mieście. „Stacja” jest przy głównej drodze. Pociąg dojeżdża do Nouadhibou około 8:30.
Z Nouadhibou pociąg odjeżdża około 15:00 („stacja” jest kilka km na północ za miastem) i do Choum przyjeżdża około 3 w nocy. Busy lub samochody czekają na ludzi którzy chcą od razu jechać do Atar.

Polecam zabrać:
Worek foliowy na plecak
Latarkę, najlepiej czołówkę
Matę i śpiwór (lub kupić koce w Atar) i ew. coś pod głowę (ja spałem na butelce :D)
Okulary z przezroczystymi szkłami (kupiłem w Atar za 50 MRU)
Chustę (turban)
Maseczkę na twarz (tego nie miałem i żałowałem)
1 butelka wody mi wystarczyła
Rękawiczki (ja zapomniałem ale nie są niezbędne)

Polecam dwie warstwy ubrań i cieplejsze skarpetki (najzimniej było 4-7 rano) i i ułożyć się w przedniej części wagonu przy ściance ponieważ tam tak nie kurzy się. Ja swoją miejscówkę tak urządziłem:

Image
 Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:05 

Loty: 57
Kilometry: 74 968
niebieski
Bardzo interesująca relacja, super przydatne tipy.
@mordek podasz link do relacji z wyjazdu?
Nie doszukałem się w innych Twoich postach cen lotów (z relacji wynika, że lecialeś samolotem). Podasz ile płaciłeś za bilety lotnicze? Jakimi liniami leciałeś? Na ile wcześniej polecasz rezerwować bilety (oczywiście pomijam aktualną sytuację związaną z COVID).

Kojarzysz, czy i ewentualnie w jakich miejscowościach były biura podróży oferujące wycieczki w głąb kraju, jaki był ich koszt oraz ceny ewentualnego windseurfingu i kitesurfingu?

Dzięki!
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie pisałem relacji z tego wyjazdu.
Leciałem TK ale wydaje mi się, że najtaniej można się dostać przez Saharę Zachodnią albo lotami TP do DSS (przynajmniej przed covidem tak było).

W Nawakszut pewnie były biura ale wydaje mi się, że otrzymasz raczej ceny jak za indywidualną wycieczkę w związku z małą ilością turystów.
W Atarze było więcej biur ze względu na okoliczne atrakcje na pustyni.
Ja wszystko robiłem sam poza dwudniową pieszą wycieczką na pustynie z Szinkit. W tym przypadku pomógł mi Pan którego poznałem będąc na miejscu.
Cen niestety nie pamiętam.

Zawsze możesz pytać ludzi na miejscu. Wszyscy napotkani przeze mnie ludzie byli bardzo pomocni, często poświęcając swój czas aby pomóc załatwić różne sprawy.
Właściwe to ludzie na miejscu i rozmowy z nimi były dla mnie najważniejsze z tego wyjazdu.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 12 Paź 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Loty: 316
Kilometry: 503 987
srebrny
Kiedyś takie kombinezony jak w opisie @turysta bezendu kojarzyły mi się głównie z czystymi strefami w zakładach farmaceutycznych. A dzisiaj to już tylko z jednym.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 24 Lis 2020 17:04 

M_Karol napisał(a):
Nie doszukałem się w innych Twoich postach cen lotów (z relacji wynika, że lecialeś samolotem). Podasz ile płaciłeś za bilety lotnicze? Jakimi liniami leciałeś? Na ile wcześniej polecasz rezerwować bilety (oczywiście pomijam aktualną sytuację związaną z COVID).
Kojarzysz, czy i ewentualnie w jakich miejscowościach były biura podróży oferujące wycieczki w głąb kraju, jaki był ich koszt oraz ceny ewentualnego windseurfingu i kitesurfingu?

My kupowaliśmy loty z półrocznym wyprzedzeniem w 2018 r. CGN-LIS-DSS za ok. 500 PLN OW. Lecieliśmy TAPem, a wracaliśmy Air Arabia przez Saharę Zachodnią do Maroka z przyjemnym kilkudniowym odpoczynkiem w Dakhli.

Jeśli potrzebujesz namiarów na wyżej już wspomnianego Maura, który świadczy też usługi przewodnika to PRV.

maginiak napisał(a):
Kiedyś takie kombinezony jak w opisie @turysta bezendu kojarzyły mi się głównie z czystymi strefami w zakładach farmaceutycznych. A dzisiaj to już tylko z jednym.

Lataliśmy w maseczkach i kombinezonach zanim stało się to modne :mrgreen:
 Relacje PM off  

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości