Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Czy ktoś się orientuje czy w stolicy jest gdzieś przechowalnia bagażu? Jest może na dworcu centralnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 26 Mar 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Na dworcu autobusowym może być ciężko. Nie pamiętam, żebym zauważył tam nawet coś w rodzaju typowej poczekalni - tylko zadaszona przystanki. Ale byłem tam ponad rok temu i pamięć może mnie zawodzić.

Co prawda nie Vallecie, ale jak by co to na lotnisku jest (http://passengers.maltairport.com/en/baggage-wrapping-deposits.htm), tylko że
Cytuj:
This service is only available to travelling customers.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2016 16:37 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 2
Potwierdzam, że w Valecie na dworcu autobusowym brak jest jakiejkolwiek przechowalni bagażu.Dworzec, podobnie jak cała komunikacja autobusowa na Malcie nie należy do przyjemności, zwłaszcza przy odrobinie deszcu. Na przeciw dworcowego przystanku autobusowego na lotnisko jest duży hotel, w którym może uda się zostawić bagaż grzecznościowo w przechowalni hotelowej dla gości. Tak czy inaczej jednak, najlepszą opcją jest przechowalnia lotniskowa tym bardziej, że dojazd z lotniska do centrum nie powinien trwać dłużej niż pół godziny, a kursy są częste i regularne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2016 16:49 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
1) Każdy (lub prawie każdy) hotel ma opcję przechowania bagażu dla swoich gości przed lub/i po zakwaterowaniu. Dla nieswoich też. Trzeba zapytać/dogadać się z recepcją.
2) Jest opcja zostawienia bagażu na lotnisku. Nie jest tanio. Nie pamiętam ile kosztuje. Znajomi zostawiali na pocz. marca. Nie chcę ich dziś niepokoić takimi pytaniami. Z tego co pamiętam to 5 albo 10e za szt. a może 5e za 10kg. Skontaktuj się mailowo/tel z lotniskiem. Właśnie w ten sposób znajomi dostali namiary na przechowalnię. Po ostatnich zdarzeniach w Brukseli może coś się zmieniło.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Mar 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
1) Każdy (lub prawie każdy) hotel ma opcję przechowania bagażu dla swoich gości przed lub/i po zakwaterowaniu. Dla nieswoich też. Trzeba zapytać/dogadać się z recepcją.


Zgadza się - zawsze tak robię w hotelach - jednakże akurat tym razem mam apartament przez airbnb a zostawienie bagaży w mieszkaniu nie wchodzi w grę ze względów logistycznych
A o tym, że nie dla swoich gości jest taka opcja to nie wiedziałem :) pozostaje jeno spróbować :D
Zmartwiliście mnie trochę. Takie rzeczy do podstawa w normalnym kraju :D tzn przechowalnie na dworcu w stolicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Mar 2016 17:52 

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 28
Loty: 2
Kilometry: 3 276
My w styczniu chodziliśmy z walizeczkami (bagaż podreczny) cały dzień i w niczym nam to nie przeszkadzało. Ani w komunikacji ani w zwiedzaniu i spacerowaniu nawet pod górę. Zastanawialiśmy się czy nie pojechać na lotnisko, zostawić bagaż i wrócić na zwiedzanie Ale wysiedliśmy w St. Julians i do Valetty szliśmy spacerem zatrzymując się w knajpach na kawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Mar 2016 19:43 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
-- 26 Mar 2016 19:09 --

lukas63 napisał(a):
Cytuj:
1) Każdy (lub prawie każdy) hotel ma opcję przechowania bagażu dla swoich gości przed lub/i po zakwaterowaniu. Dla nieswoich też. Trzeba zapytać/dogadać się z recepcją.


Zgadza się - zawsze tak robię w hotelach - jednakże akurat tym razem mam apartament przez airbnb a zostawienie bagaży w mieszkaniu nie wchodzi w grę ze względów logistycznych
A o tym, że nie dla swoich gości jest taka opcja to nie wiedziałem :) pozostaje jeno spróbować :D
Zmartwiliście mnie trochę. Takie rzeczy do podstawa w normalnym kraju :D tzn przechowalnie na dworcu w stolicy


Poruszyłeś temat przechowalni bagażu i tak się zastanawiam czy w Polsce oprócz przechowalni na dworcach PKP w dużych miastach są jakieś inne. W miastach tak do 100 tys. mieszkańców to raczej ciężko coś znaleźć.
Wracając do tematu to komunikacja na Malcie ma charakter zdecydowanie komunikacji miejskiej a nie dalekobieżnej a "dworzec" w Valetcie to trochę większy przystanek MPK bez klasycznej poczekalni itp.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Kwi 2019 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Mar 2016 21:04 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 2
Praktyka przechowywania bagażu dla "nie gości" nie jest jednolita. Z moich doświadczeń wynika, że w większości przypadków była to usługa bezpłatna,a gratyfikacja miała charakter napiwku. Niemniej jednak, w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej odmowy przyjmowania bagażu od osób z zewnątrz ze względu na związane z tym zagrożenia i obowiązujące w hotelach procedury bezpieczeństwa. Z podobną sytuacją spotykałem się też w restauracjach gdy chciałem pójść na miasto bez bagażu po skorzystaniu z usługi restauracji. A co do przechowalni w ogóle - to jest to podobno (nie tylko u nas) działalność mało opłacalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2016 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Byłem na początku maja i popytałem trochę. W informacji turystycznej Malty dali mi ulotkę do http://www.luggageservicemalta.eu/.

Troszkę się tam idzie i niestety w dniu, którym byłem (06.05.2016) około godz. 14-tej było nieczynne. Ale mają telefon z tego co widzę na ulotce i stronie więc można wcześniej zadzwonić i sprawdzić.

P.S. Sprawdzałem, też w Porcie przy (Valletta Waterfront) i niestety nie da się. Mają ale tylko dla pasażerów i nie da się wejść z zewnątrz bez biletu.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2019 10:45 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 21
Przechowalnia bagażu jest na ul. Republiki. Za główną bramą po lewej stronie między Burger Kingiem a falafel street, w sklepie z pamiątkami- mają windę i wożą na górę bagaże.
w tygodniu czynna do 19.00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Kwi 2019 08:15 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 21
Zapomniałem w tygodniu czynna do 19.00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Kwi 2019 20:45 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 13
Loty: 1
Kilometry: 1 266
Hej, czy ta przechowalnia jest płatna i ile ? Mamy pokój airbnb tylko do 12 a wylot 19 i kłopot co robić z walizkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Z miesiąc temu korzystałem, groszowe sprawy, jeżeli dobrze pamiętam 2,5 EUR za sztukę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:27 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 21
Potwierdzam słowa Arona 2,5 euro za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Kwi 2019 16:36 

Rejestracja: 16 Mar 2017
Posty: 13
Loty: 1
Kilometry: 1 266
Już nie aktualne. Udało nam się grzecznościowo zostawić w pobliskim hostelu bez opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group