Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2016 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Witajcie,

11 Października (wtorek) - o 20:45 lądujemy w 4 osoby w Fezie. Pierwsze pytanie czy o tej porze będzie jeszcze autobus do centrum. Jesli nie to wezmiemy taxi do hotelu, czytałem ze mozna utargować 100 Dirham.

12 Października - Rano po noclegu chcemy ruszyć busem do Casablanci (lepiej bus czy pociąg? Co tańsze i bardziej komfortowe, jaki koszt +/-). Tam szukać taniego noclegu, macie coś godnego polecenia? Wieczorem zwiedzenie miasta.
13 Października - Rano chcemy przejechać do Marrakeszu i znów pytanie czym lepiej i taniej. kolejne pytanie o nocleg, szukać czegoś najtanszego z hotel4free czy na miejscu lepiej? Wszędzie chcemy 2 pokoje 2 osobowe, łazienka nie jest konieczna, ale dobrze gdy jest , najważniejsza dla nas cena. Wieczorem zwiedzenie miasta

14 Października - Rano chcielibyśmy wynająć auto i zwiedzić okolicę Marakeszu, spędzić noc na pustyni , odwiedzić Paradise Village, kanion i wodospany. Ile dni na to potrzeba? Coś byście dodali? Ktoś ma pomysł na taką podróż? Czy wynajmę auto na MasterCard Debit? Wiem, ze standardowo tylko kredytówka więc mam czas jescze ją wyrobić, ale wolałbym tego uniknąć.

Powrót mamy 18 Października z Fezu. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Proszę nie komentować, że wszystko znajdę na forum, przejrzałem każdy wątek i na tej podstawie zarysowałem taki szkic podróży. Teraz chciałbym by pomógł mi ktoś kto odwiedził już Maroko :)
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2016 18:43 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jeśli chcesz tani hostels w Marakeszu to polecam Afriqe. Pokoje dwuosobowe, łazienki obok , patio, taras, położony w medynie.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2016 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Odwiedziłem Maroko 2 razy i na twoim miejscu zamiast Casy wybrałbym Rabat. Owszem, jest tam fajny meczet ale nic poza tym. Rabat, mimo że jest stolicą, ma jakiś taki prowincjonalny charakter i jest przeważnie omijany przez turystów.
Bardzo lubię marokańskie pociągi, choć bywają zatłoczone. Za trasę z Fezu do Rabatu zapłacisz 85Dh, do Fez - Casa Voy. 116Dh - pozostałe ceny możesz sprawdzić na stronie ONCF.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysio uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
dzięki za informację, przede wszystkim chciałbym wiedzieć czy rezerwować noclegi wcześniej (znalazłem takie za 25zł/os. w pokoju 2 osobowym) czy szukać na miejscu. Druga sprawa czy w Marrakeszu wypożyczę auto bez karty kredytowej, kiedyś wyczytałem o takiej wypożyczalni, lecz teraz nie mogę nic znaleźć.

Szkoda, że nigdzie nie ma rozkładu tego busa z lotniska, jestem ciekaw czy się załapiemy.
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nigdy nie rezerwowałem wcześniej, zawsze szukałem na miejscu. W Maroku to nocleg znajduje ciebie (tzw. inwersja Maghrebu). Nawet jeśli zaczepi ciebie facet podający się za profesora z uniwersytetu, z pozoru niewinna rozmowa po chwili zacznie przybierać wiadomy obrót. Zaletą tego jest fakt, że widzisz obiekt na własne oczy (na bookingu zdjęcia często nie oddają rzeczywistości) no i oczywiście możliwość targowania ceny.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Jutro wylatuje i mam jeszcze kilka pytań.
W środę czeka nas trasa z fezu do Merzouga by wieczorem udać się na pustynie. Znajdziemy bez problemu kogoś w Merzouga, kto zaproponuje nam wycieczkę ? Jaka powinna być mniejwięcej jej cena ? (żeby nie przepłacić) Jeśli rozbić trasę na dwa dni to gdzie się zatrzymać, co zobaczyć po drodze?

Kolejnego dnia z pustyni chcemy ruszyć do Marrakeszu, tu również mógłby być przystanek przy wąwozie Dades, znajdziemy tam nocleg? Później ruszamy w stronę Essaouira by jeden dzień odpocząć na plaży i przez Rabat spowrotem do Fezu na lotnisko
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2018 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Heja ! Dwa pytanka --->
Jakie są najlepsze miesiące na pojechanie do Maroka ? Tak aby nie było tak gorąco, że nie da się wytrzymać i żeby ceny biletów lotniczych były fajne :)
I jakie są najgorsze miesiące na pojechanie do Maroka ? Takie kiedy jest chłodno i szybko robi się ciemno.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group