Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Promy w Indonezji
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jako, że niebawem chce się przemieścić promem między indonezyjskimi wyspami, zrobiłem lekkie rozeznanie. Może ktoś skorzysta. Nie testowałem na razie ;)

Jemla ferry to indonezyjski właściciel 15 promów, tzw. public boat. Wszystkie jednostki typu Passenger/Ro-Ro Cargo Ship. Na stronie nie ma niestety godzin odejść. Obsługuje następujące trasy:

~Bali ⇌ Lombok, trasa Lembar - Padang Bai
nazwa, data wodowania, długość całkowita,
MASAGENA - 1988, LOA 72m, poprzedna bandera Japonia
PUTRI YASMIN - 1992, LOA 60m, poprzedna bandera Japonia
PUTRI GIANYAR - 1984, LOA 66m, poprzedna bandera Japonia
NARAYA - 1995, LOA 74m, poprzedna bandera Japonia

~Bali ⇌ Jawa, trasa Ketapang - Gilimanuk
GILIMANUK - 1965, LOA 41m, wysłużony kapeć
GILIMANUK II - 1991, LOA 44m

~Jawa ⇌ Sumatra, trasa Merak - Bakauheni
MUFIDAH - 1973, LOA 101m, poprzedna bandera Panama
VIRGO 18 - 1990, LOA 134m, poprzedna bandera Japonia
RAJARAKATA - 1989, LOA 126m, poprzedna bandera Japonia
JAGANTARA - 1984, LOA 126m, poprzedna bandera Japonia
MENGGALA - 1987, LOA 98m
DUTA BANTEN - 1979, LOA 120m, poprzedna bandera Japonia

~Lombok ⇌ Sumbawa, trasa Kayangan - Pototano
JEMLA FAJAR - 1985, LOA 44m, poprzedna bandera Japonia

~Celebes Wschodni ⇌ Celebes Południowo Wschodni, trasa Bajoe - Kolaka
KOTA BUMI - 1968, LOA 72m, poprzedna bandera Japonia
MISHIMA - 1982, LOA 56m, poprzedna bandera Japonia

Jak ktoś testował jakieś połączenie to proszę o wpisy, godziny odejść/stopień zapełnienia, cena, możliwość wzięcia kabiny itp.
Z tego co pisał kolega @jupi83 w innym wątku, na trasie Bali-Lombok można wziąć kabinę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Paź 2016 12:42, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Promy
#2 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jako, że wróciłem to kilka słów komentarza.
Dwa razy przeprawiałem się między Bali i Lombokiem.
Nie trafiłem na jednostki jemla. Wygląda na to, że przewoźników jest od cholery bo 2 różnymi jechałem o których nie miałem pojęcia.
Jednostki raczej leciwe i wyeksploatowane, ale dają radę. Prędkość ok. 12 kn więc dramatu nie ma. Gorsze było to, że prom za szybko przyjechał do Padangbai i godzinę dyndał na redzie.
Fotele w części dziobowej na obu jednostkach bardzo wygodne, obszerne, rozkładane, kimać można bez problemu. Jako, że 2 razy jechałem w dzień to nie interesowałem się kabinami.
Klima nastawiona na 16*C, ale nie dawała rady. Na śródokręciu na pokładach na wysokości linii wodnej, miejsca, gdzie są materace i przedziały/boxy. Można spać na leżąco, ale trochę zadżumione przez miejscowych.
Na statkach były jakieś bufety z podstawowym żarciem i przekąskami typu owoce, chipsy, orzeszki, batoniki. Zupki chińskie, kawa, herbata, napoje itp. Ceny w miarę przyzwoite.

Jedyne zastrzeżenia jakie miałem to sztauowanie. Gdy zobaczyłem jak sztaują w trakcie jazdy ciężarówki linkami do wieszania prania ;) to obszedłem cały statek i sprawdzałem, gdzie są kamizelki ratunkowe i czy mają aktualne atesty i papiery :lol:

Generalnie obie przeprawy bardzo spokojne, wody są w 70% osłonięte wyspami, więc raptem kilka bujnięć, za to nieprzyjemnych poprzecznych. Żona bardzo wrażliwa na tego typu historie przetrwała bez większych sensacji. Inna sprawa, że stan morza też nie był wysoki.

Cena za przejazd na trasie Padangbai-Lembar to 40.000 IDR za osobę.

Załączniki:
prom.JPG
prom.JPG [ 205.42 KiB | Obejrzany 3472 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Promy w Indonezji
#3 PostWysłany: 31 Paź 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@‌cypel‌ całkiem niezły ten prom :D My płynęliśmy z Bali na Jawę (Gilimanuk-Ketapang) - prom mooocno leciwy, każdy kawałek farby krzyczał że chce odpaść, na pokładzie rzędy krzeseł w stanie równie ciężkim i mały sklepik z chipsami/napojami itp, byliśmy chyba jedynymi nie-Indonezyjczykami. Ogólnie podróż przebiegała bezproblemowo oprócz jednego "małego" incydentu - jeden tatuś wziął swoje krzyczące dziecko na ręce i w kącie - niedaleko nas - pozwolił mu zrobić.. kupę :? Trwało to może z 10sekund, tatuś szybko zabrał dzieciaka z powrotem i usiedli na krzesłach jak gdyby nigdy nic :? Za chwilę przyszedł ktoś z obsługi promu i jak zobaczył co leży na podłodze (nota bene przy miejscu do obmywania nóg przed modlitwą) był mocno wkurzony i coś krzyczał na cały prom (tatuś nic a nic nie reagował) po czym wziął szufelkę i szlauch i zrobił porządek :P Było to lekko traumatyczne :P

A z takich praktyczniejszych rzeczy to prom odpływał o 16:00 i płynął ok. 40 minut ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group