Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2013 10:52 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
Witajcie,
W sierpniu będziemy gościć w Stavanger. Planujemy rejs promem ze Stavanger po fiordzie: Lysefjord do Lysebotn.
Interesuje nas najtańsza opcja, nie musi być to prom turystyczny może być zwyczajny bez zwalniania postojow itp, byle by można przepłynąć i podziwiać widoki na pokładzie.

Jeśli jest jakaś inna tańsza alternatywa dostania się autobusem do innej miejscowości+ prom po Lysefjord to będę wdzięczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 29 Cze 2013 11:32 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 107
Prześledź sobie wątek pt. Norweskie fjordy - tam jest b. dużo info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2013 12:26 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
przygus napisał(a):
Prześledź sobie wątek pt. Norweskie fjordy - tam jest b. dużo info
niestety jest tam sporo informacji ale o promach do the pulpit rock..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2013 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Oj tam, oj tam...
Jakbyś bardzo chciał, to byś znalazł. Zacznij lekturę gdzieś tak od 47-48 strony.
Opcja promu komunikacyjnego (tzw Kombibat obsługiwany przez Kolumbusa) ze Stavanger do Lysebotn jest najtańszą poza autostopem. Prom w 1 stronę 131 NOK. Ale kursuje tylko w pon, śr, pt. i tylko o 12:30. (po 18 sierpnia 13:15) Powrót tylko do Lauvvik.
Alternatywą na inne dni, prócz sobót kiedy prom nie kursuje w ogóle, jest dostanie się autobusem do Sandnes (nr 9 z lotniska za 48 NOK w przeciwnym kierunku niż Stavanger!) z Sandnes za kolejne 48 NOK do Lauvvik autobusem nr 47, a z Lauvvik promem za 93 NOK do Lysebotn. Więc taniej nie jest.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
mack3211@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2013 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2013
Posty: 20
Źródłem informacji na temat promów jest kolumbus.no, tam są wszystkie rozkłady i ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2013 21:06 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Tak sobie właśnie planuję tripa na Kjerag z wylotem z Kato w czwartek i powrotem do Gdańska w niedzielę i nieuchronnie powrót z Kjeraga przypada na sobotę. Da się w ogóle jakoś sensownie wtedy wrócić stamtąd do Stavanger?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2013 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Promem turystycznym za 190 NOK. Ale tylko do 18 sierpnia.
http://fjordcruise.norled.no/RoundTripG ... px?id=3000
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2013 10:45 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
zastanawia mnie czy prom Kombibat jest promem z otwartym górnym pokładem? Może ma ktoś foto tego statku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2013 11:14 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Lucass, a we wrześniu jest jakakolwiek opcja powrotu w sobotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2013 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Co do wyglądu promu, to nie mam pojęcia, ale skoro przewozi również samochody, to musi mieć jakiś "górny" pokład. Ponieważ fiord jest raczej malowniczy, to myślę, że jest możliwość podziwiania go nie tylko zza szyb. Pogrzeb w sieci, na panoramio itp.

Poza sezonem powrót z Lysebotn do cywilizacji w opcji innej niż wodą, to raczej w ogóle problem. Można próbować stopa na drodze przez Sinnes, ale może być problem z wydostaniem się z samego Lysebotn do jako tako główniejszej drogi. Na tym pierwszym odcinku z Lysebotn właśnie podejrzewam ruch samochodowy o natężeniu kilku pojazdów na dzień.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2013 17:48 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 18
flyfan7 napisał(a):
zastanawia mnie czy prom Kombibat jest promem z otwartym górnym pokładem? Może ma ktoś foto tego statku?

Górny pokład to jest głownie mostek kapitański, na który nie masz wstępu. Wokół niego jest otwarta weranda. Na nią można wejść od rufy ale
zobaczysz wtedy znak zakazu wstępu. Lub od dziobu przechodząc najpierw przez kabinę dla podróżnych, tutaj nie zauważyłem takiego znaku,
wchodząc na tą górną werandę spojrzałem chwile w oczy kapitana (-ki) który nie miał nic przeciwko. Drzwi przez które dostajesz się na dziób
nie powinno się otwierać podczas jazdy, bo ostro wieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lip 2013 14:39 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
ma ktoś może jeszcze jakieś doświadczenia przy płynięciu tym statkiem? chciałbym przepłynac cały rejs na otwartym pokladzie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sie 2013 09:45 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 33
czy jest jakiś prom by dostać się o sensownej godzinie do Lysebotn i mieć możliwość powrotu tego samego dnia do Stavanger? (mając kilka dobrych godzin na wedrówki). Chcemy zrobić tripa by zobaczyć uwięziony głaz, nie mamy samochodu a nocleg mamy już w Stavanger. Może jakiś prom turystyczny oferuje możliwość wysiadki i zabrania się o innej godzinie w drogę powrotną tak by w całość zmieścić się w około 400NOK na osobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sie 2013 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Za 480 NOK jest autobus rano ze Stavanger na Kjerag (parking chyba). Raz dziennie i cena w dwie strony. Ale przemyślcie czy nie lepiej wypożyczyć samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sie 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
flyfan7 napisał(a):
czy jest jakiś prom by dostać się o sensownej godzinie do Lysebotn i mieć możliwość powrotu tego samego dnia do Stavanger? (mając kilka dobrych godzin na wedrówki). Chcemy zrobić tripa by zobaczyć uwięziony głaz, nie mamy samochodu a nocleg mamy już w Stavanger. Może jakiś prom turystyczny oferuje możliwość wysiadki i zabrania się o innej godzinie w drogę powrotną tak by w całość zmieścić się w około 400NOK na osobę?
Nie ma bo:
- prom ze Stavanger do Lysebotn płynie po południu, a w odwrotnym kierunku rano. W dodatku tylko w pon, śr, i pt. Więc to nie zadziała. Ten prom pływa też oczywiście codziennie do i z Lauvvik, ale tam/stamtąd trzeba by dostać się do Stavanger dwoma autobusami Kolumbusa (96 NOK za oba/os/w jedną stronę)
- promy turystyczne (droższe) pływają z i do Lauvvik, więc i tu konieczny byłby autobus.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2015 13:52 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Temat założony dość dawno więc proszę o aktualne informacje. Plan jest taki, aby lecieć ze Szczecina do Stavanger na max 2-3 dni i w tym czasie dotrzeć do Kjerag'u bez samochodu. Jakim promem się tam dostać, w jakie dni płynie? Proszę o konkretybo pewnie wielu z Was już odwiedziło to miejsce. Planowane miesiące wyjazdu to czerwiec-sierpień.

Update: Poradziłem sobie ze znalezieniem rozkładu promów na stronie Kolumbus, nie mam jednak pewności co do cen. Czy to poprawny link? https://www.kolumbus.no/globalassets/pr ... sebotn.pdf . i bilet w jedną stronę dla 1 os kosztuje 69NOK? Proszę upewnijcie mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:04 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
dokładnie z takim samym pytaniem miałem niedługo odezwać się na forum, planuję przylecieć z Warszawy do Stavanger w sobotę rano i wrócić we wtorek rano.
Muszę złożyć wszystko tak żeby na miejscu nic mnie nie zaskoczyło bo nie będzie czasu na kombinowanie :D najlepiej coś bezpośredniego ze Stavanger i powrót w poniedziałek a dwie nocki tam gdzieś na szlaku w namiotach ;)
planujemy skoczyć w któryś weekend czerwca/ew.sierpnia, lipiec odpada. Kolumbus.no jest mało czytelny (przynajmniej dla mnie) i ciężko cokolwiek pewnego ustalić, jakby ktoś miał aktualne info to tak samo jak dyzio1 będę wdzięczny za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
dyzio1 napisał(a):
Update: Poradziłem sobie ze znalezieniem rozkładu promów na stronie Kolumbus, nie mam jednak pewności co do cen. Czy to poprawny link? https://www.kolumbus.no/globalassets/pr ... sebotn.pdf . i bilet w jedną stronę dla 1 os kosztuje 69NOK? Proszę upewnijcie mnie.
Nie. Ta schodkowa tabelka to nie cennik, ale kalkulator stref (sone to po norwesku strefa). Cena za bilet zależy od liczby stref jaką przebywasz. W dolnej tabelce w skrajnej lewej kolumnie masz liczby odpowiadające ilości przebywanych stref, w kolejnych kolumnach ceny dla różnych rodzajów pasażerów. Voksne to dorosły, Barn dziecko. Dalej są ceny za różnej wielkości pojazdy.
Ze Stavanger do Lysebotn jest 69 stref co przekłada się na 141 koron dla dorosłego.
Zwróćcie też uwagę że prom ze Stavanger do Lysebotn pływa (a przynajmniej dotąd tak było) tylko w niektóre dni tygodnia (o ile pamiętam pon, śr, pt), w pozostałe dni pływa tylko z Lauvvik/Forsand, a w soboty po Lysefjordzie nie pływa w ogóle. Więc plany trzeba dostosowywać do promu.
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:24 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
tak jak wiadomość wyżej. w weekendy prom nie pływa, a zwykle ludzie planują wyjazd, tak żeby zahaczał o weekend.
żeby się dostać do Kjerag najlepiej wynająć samochód na lotnisku, a jeszcze lepiej przed podróżą, bo w Stavanger w sobotę jest czynna tylko 1 wypożyczalnia do godz. 13.00, chyba Hertz i np. w niedzielę nie ma możliwości zwrotu pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:32 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
W takim razie generalnie, to drogi wypad. Szkoda. W zeszłe wakacje byliśmy na Preikestolen i teraz celowaliśmy w Kjerag, ale widzę, że to nie tak proste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group