Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2012 19:41 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
witam. nie rozumiem o co chodzi z tym biletem T10 :?: czy jest to taki karnet z kilkoma biletami? i jeżeli skasuję jeden bilet to mogę się przesiadać bez kasowania (pociąg-metro-autobus) ? a czy w Barcelonie jest możliwość kupna biletu np. tygodniowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 13 Mar 2012 20:39 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
arya15 napisał(a):
witam. nie rozumiem o co chodzi z tym biletem T10 :?: czy jest to taki karnet z kilkoma biletami? i jeżeli skasuję jeden bilet to mogę się przesiadać bez kasowania (pociąg-metro-autobus) ? a czy w Barcelonie jest możliwość kupna biletu np. tygodniowego?

arya15 , w skrócie jest to karta 10-cio·przejazdowa , z możliwością przesiadek w-g okreslonych reguł
żeby nie odbiegać od tematu - zobacz na ww tmb.cat i w tym wątku viewtopic.php?f=36&t=986
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2014 14:47 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Oczywistym jest, że bilet T10 jest najbardziej opłacalny.
Można nim jeździć przez 75 minut z przesiadkami.
Czyli: wsiadam do metra=kasuję, przechodzę do autobusu i? -> znowu kasuję? -> wchodzę ponownie do metra i znowu kasuję? -nie upłynęło jeszcze 75 min.
Reasumując: można jeździć na ten bilet przez 75 minut od pierwszego skasowania wszystkimi środkami lokomocji jednego przewoźnika w jednej strefie i nie ma znaczenia ile razy skasuję?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2014 14:51 

nie ma tak dobrze, metrem jeździsz przez 75 minut przesiadając się na stacjach metra nie wychodząc za bramkę wyjściową ze stacji

search.php?keywords=barcelona+metro&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:13 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Qrde, tutaj nie jest to dokładnie opisane, natomiast tutaj znalazłem taką informację:
Kolejna super sprawa to fakt, że zarówno bilet jednorazowy, jak i T10 upoważnia do przesiadek. Możemy jechać metrem, a następnie przesiąść się do kolejnej linii, o ile nie opuścimy stacji metra (nie wyjdziemy za bramki) lub zmienić linię autobusową. Możemy także wyjść z metra i przesiąść się na autobus lub z autobusu wejść do metra. Za każdym razem “kasujemy” wprawdzie bilet, ale jeśli czas od pierwszego skasowania nie przekroczył 75 min, nie zostanie nam naliczona opłata za kolejny przejazd, tylko nadal będziemy jechać w ramach pojedynczej opłaty (np. 1 EUR w przypadku biletu T10). Wierzcie mi, że w ten sposób da się przejechać nawet między najdalszymi punktami w mieście w ramach tylko jednej opłaty (np. autobusem, następnie metrem i znowu autobusem). Jeśli jednak przesiadamy się między operatorami, a więc np. z komunikacji miejskiej TMB na kolejkę Renfe, albo z Renfe na TMB, wtedy po przekroczeniu kolejnych bramek zostanie nam skasowana kolejna opłata.
Jak widać niebieski tekst jest sprzeczny z pomarańczowym...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:21 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
w zasadzie nie do końca jest sprzeczny, w niebieskim tekście nie możesz zrobić tak że wychodzisz z jednej stacji za bramki, idziesz ulicą na następną stację i przechodzisz bramki (lub wracasz na tą samą).

Natomiast w tekście pomarańczowym jedziesz autobusem, wsiadasz do metra i możesz ponownie wsiąść w autobus, czyli tylko raz przechodzisz przez bramki metra.

Dodam że osobiście nie próbowałem przesiadek autobusowych bo metro mi w zupełności wystarczyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:34 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
bruce09lili
mni też metro wystarczy, ale czy jadąc metrem 20 min., wysiadając na 35 min. i ponownie wsiadając do metra będzie naliczona opłata czy nie?
Przecież od pierwszego skasowania minęło tylko 55 minut, jednakże odbyło się przejście przez bramki...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lis 2017 21:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:36 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
A multi-person travel card valid for 10 intermodal journeys from 1 to 6 zones. In the case of one-zone cards, passengers have 75 minutes between the first and last validation when changing lines or mode of transport. This time increases by 15 minutes for each zone.
W przypadku poruszania się w jednej strefie można zmieniać środki transportu przez 75 minut od pierwszego skasowania, za każdym razem przechodząc przez bramkę wkładając bilet do kasownika. Wciąż na jednym przejeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:38 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Eureka, to oznacza, że można przechodzić przez bramki. :D
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Nie można wejść ponownie do Metra nawet po sekundzie. To samo z autobusem tej samej linii, renfe rodalies, fgc, tram...
Max. ilość przesiadek to 3
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:11 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
To co z odpowiedzią thurin.cz?
Może ktoś ma fragment jakiegoś Regulaminu...?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:14 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
http://www.tmb.cat/en/sistema-tarifari- ... ticket/T10
http://www.tmb.cat/en/preguntes-frequents
How many times can I change having validated an integrated travel card once?

With an integrated travel card you can change up to three times (that is, you can use up to the four modes of transport) regardless of the number of zones the card is valid for. However, you cannot change to another bus of the same number or enter the metro more than once.
Reasumując, nie można wsiąść dwa razy do metra przechodząc przez bramki ale można zmienić środek transportu trzy razy. Za każdym razem na inny.


Ostatnio edytowany przez thurin.cz, 12 Sty 2014 16:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:21 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Odp moja i turina.cz nie są sprzeczne
Dodam że piszę o przejeździe w ramach jednej opłaty. Oczywiście można wchodzić do Metra tyle razy ile się opłaci nową podróż.
Jest chyba w faq na tmb.cat o tych 4 i różnych środkach max, na tlfnie nie poszukam, ale zapewniam na podstawie praktyki.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:28 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Dzięki Wielkie thurin.cz :D
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Dziwnie to wszystko brzmi, bo ja przywykłem, że w cywilizowanych krajach przesiadka w cenie to rzecz oczywista, ale z południowcami różnie to bywa. Już nawet u nas zaczyna tak być, choć często to się odbywa "po polskiemu", czyli z ograniczeniami czasowymi.
Jeśli to jednak tak działa, że jest zależne od zmiany operatora, to pamiętajcie, że i w metrze i w sieci autobusowej operatorów jest kilku, a i tramwaje to osobna firma. Ja się nie zastanawiałem, bo jeździłem na jedno- lub kilkudniowych, ale one też mają dziwne ograniczenia i w praktyce nocą są ważne tylko w metrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:47 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Myślałem, że metro to jeden operator (wszystkie linie podziemne)...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:01 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Nie pamiętam szczegółów, a jestem poza domem, ale minisieć północna, chyba L6, L7 i kilka linii kolejowych to inny operator; podobnie minisieć zachodnia - L8 i kilka kolejowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jaki tam inny operator znowu?!
to nie jest bilet na TMB, renfe czy np baixbus ale na ATM i wszystko co podlega ATM działa z tym biletem.
oczywiście po za takimi wyjątkami jak aerobus czy niebieski tramwaj.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:50 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
obibok napisał(a):
Nie pamiętam szczegółów, a jestem poza domem, ale minisieć północna, chyba L6, L7 i kilka linii kolejowych to inny operator; podobnie minisieć zachodnia - L8 i kilka kolejowych.


1) od L1 do L5 oraz od L9 do L11 - operator to TMB (Transports Metropolitans de Barcelona), czyli ten, który zarządza również większością sieci autobusowej,
2) od L6 do L8 - operator to FGC (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya), czyli koleje Generalitat (rządu) Katalonii.

Tu link do schematu połączeń szynowych w Barcelonie (do pobrania). Na dole schematu wymienieni są przewoźnicy z przypisanymi numerami linii:

http://www20.gencat.cat/docs/rodalies/p ... pa_ATM.pdf

To takie techniczne dywagacje, bo jak mówi namteH bilet T-10 obowiązuje u większości przewoźników ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Fafikdog napisał(a):
Myślałem, że metro to jeden operator (wszystkie linie podziemne)...

niektóre linie metra też idą częściowo nad ziemia ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group