Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Sty 2014 17:59 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
namteH napisał(a):
jaki tam inny operator znowu?!
to nie jest bilet na TMB, renfe czy np baixbus ale na ATM i wszystko co podlega ATM działa z tym biletem.
oczywiście po za takimi wyjątkami jak aerobus czy niebieski tramwaj.

Oczywiście, że tak, ale przedmówcy sugerowali, że przy zmianie operatora system zalicza kolejny przejazd, więc przypomniałem tylko, że operatorów jest wielu. Nawiasem mówiąc, szeroko reklamowany bilet "Hola BCN" nie jest ważny w autobusach innych niż TMB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 21 Sty 2014 14:16 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Co ciekawe, po jeździe autobusem i wejściu do metra nie kasowało kolejnego przejazdu...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Sty 2014 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Fafikdog napisał(a):
Co ciekawe, po jeździe autobusem i wejściu do metra nie kasowało kolejnego przejazdu...

to normalne.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Kwi 2014 18:14 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
Witam :)
nie do końca rozumiem zasady przejazdu na bilet T10, dlatego proszę o pomoc - jeśli jadą 3 osoby, to powinno się skasować taki bilet trzykrotnie przy wejściu?
innymi słowy, czy dla 3 osób taki bilet wystarcza na 2,5 raza?
czy może jeżeli osoby te podróżują w grupie, to mają 10 przejazdów?

przepraszam jeśli zamieszałam, ale pogubiłam się nieco ;)

i jeszcze jedno - nigdzie nie umiem znaleźć mapki transportu z podziałem na strefy, czy ktoś może mnie nakierować lub wkleić taką?

z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Kwi 2014 18:21 

EwaSz napisał(a):
Witam :)
nie do końca rozumiem zasady przejazdu na bilet T10, dlatego proszę o pomoc - jeśli jadą 3 osoby, to powinno się skasować taki bilet trzykrotnie przy wejściu?
innymi słowy, czy dla 3 osób taki bilet wystarcza na 2,5 raza?
czy może jeżeli osoby te podróżują w grupie, to mają 10 przejazdów?

przepraszam jeśli zamieszałam, ale pogubiłam się nieco ;)

i jeszcze jedno - nigdzie nie umiem znaleźć mapki transportu z podziałem na strefy, czy ktoś może mnie nakierować lub wkleić taką?

z góry dziękuję :)



kupując bilet T-10 w Barcelonie masz możliwość 10 przejazdów do 75-minut środkami komunikacji miejskiej w tym głównie metrem bo to w tym mieście jest idealne dla turystów - duży plus, że dzięki jednemu biletowi T-10 może z nim podróżować kilka osób (na bramce na wejściu do metra po skasowaniu przechodzisz, podajesz bilet T-10 drugiemu kasuje i przechodzi aż do wyczerpania 10 skasowań)
Góra
 PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Kwi 2014 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
EwaSz napisał(a):
Witam :)
nie do końca rozumiem zasady przejazdu na bilet T10, dlatego proszę o pomoc - jeśli jadą 3 osoby, to powinno się skasować taki bilet trzykrotnie przy wejściu?

Dokładnie tak. Jedna osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę i podaje bilet drugiej osobie, itd.

Oto mapka, ale te strefy obowiązują tylko przy korzystaniu z T-10
Załącznik:
bcn.JPG
bcn.JPG [ 126.91 KiB | Obejrzany 4986 razy ]


Inny podział obowiązuje korzystając z pojedyńczych biletów na renfe (np. lotnisko znajduje się w 4 strefie).

dalszy ciąg o pociągach i strefach kolejki Renfe Rodalies :arrow: barcelona-dojazd-z-do-malgrat-de-mar-costa-maresme,1435,45016
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2014 21:39, edytowano w sumie 1 raz
rozdzielam wątki
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Kwi 2014 19:11 

dla pewności dodam, że przejazd pociągiem RENFE z Lotniska El-Prat do centrum Barcelony z przesiadką np. na metro jest możliwy i dozwolony na jednym bilecie skasowaniu biletu T-10
Góra
 PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Maj 2014 16:50 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
uzupełnię post poprzedni - można tez jechać na każdym innym bilecie wieloprzejazdowym, np. T 50/30, T 70/50, T Dia i Hola BCN Card 2,3,4 lub 5 - dniowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2014 16:38 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 40
Loty: 2
Kilometry: 2 746
Planuję zakup biletu T10. Jest to trochę zawiłe, ale rozumiem, że w ramach jednego skasowania poruszam się 75 minut przy założeniu, że nie przejdę przez kolejną bramkę. Nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Czy na bilecie nadrukowuje się nr linii, na którą skasowało się bilet tak jak np. u nas pojawia się nr tramwaju? Bo jeśli wyjdę z metra, nie minie jeszcze 75 minut, a ja będę chciała jechać np. tramwajem, więc powinnam skasować bilet 2 raz w tramwaju. Co jeśli nie skasuje? Teoretycznie nie minęło jeszcze 75 minut, więc jak rozpoznać czy skasowanie pochodzi z jednego węzła komunikacyjnego? Podejrzewam, że są nadrukowane odpowiednie informacje, bo inaczej przecież nikt by nie kasował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
margaritaPL napisał(a):
Planuję zakup biletu T10. Jest to trochę zawiłe, ale rozumiem, że w ramach jednego skasowania poruszam się 75 minut przy założeniu, że nie przejdę przez kolejną bramkę. Nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Czy na bilecie nadrukowuje się nr linii, na którą skasowało się bilet tak jak np. u nas pojawia się nr tramwaju? Bo jeśli wyjdę z metra, nie minie jeszcze 75 minut, a ja będę chciała jechać np. tramwajem, więc powinnam skasować bilet 2 raz w tramwaju. Co jeśli nie skasuje? Teoretycznie nie minęło jeszcze 75 minut, więc jak rozpoznać czy skasowanie pochodzi z jednego węzła komunikacyjnego? Podejrzewam, że są nadrukowane odpowiednie informacje, bo inaczej przecież nikt by nie kasował.

musisz włożyć bilet do kasownika i w zależności czy minęło 75min czy nie bilet zostanie skasowany albo tylko odczytany.
numeru chyba nie drukuje ale na pewno jest zapisany na pasku magnetycznym. i tak w ogóle to nie ma żadnego znaczenia. chodzi o to żeby: 1) ponownie nie wchodzić do metra; 2) nie jechać i wracać tą samą linią autobusową/tramwajową (ale możesz zrobić kurs RT jadąc innymi liniami ale które akurat maja podobny przebieg trasy, np H12 i 9 ;) ).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Lip 2014 18:41 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 40
Loty: 2
Kilometry: 2 746
No dobra, nie powiem, żebym była mądrzejsza po lekturze tego wszystkiego, ale dzięki. Wypróbuję w praktyce i wtedy może będę mogła się pochwalić, że wiem :)
O ile warszawskiemu ZTM można wiele zarzucić to przynajmniej jasne jest kasowanie biletów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Lip 2014 18:50 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
margaritaPL napisał(a):
No dobra, nie powiem, żebym była mądrzejsza po lekturze tego wszystkiego, ale dzięki. Wypróbuję w praktyce i wtedy może będę mogła się pochwalić, że wiem :)
O ile warszawskiemu ZTM można wiele zarzucić to przynajmniej jasne jest kasowanie biletów :D

jaka jest twa watpliwosc/ pytanie ?

jw, przejazdy sa zapisywane magnetycznie (a pierwszy drukowany, z czasem i kodem srodka transportu ) ale niezaleznie od tego
"kasujesz" zawsze: jesli miescisz sie w ramach 1go przejazdu, to system nic nie pobiera ( jesli wykroczysz poza ramy/warunki to pobierze nastepny przejazd, o ile takowy pozostal)
jesli nie skasujesz , w razie kontroli - czarno to widze
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lip 2014 12:22 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Zamieszała mi troche informacja o różnych przewoźnikach ;)

Jak wygląda przesiadka na T10 z Rodalies na Metro. Chodzi mi konkretnie o taką sytuację.

Jadę sobie R2 do BCN Sants, tam wychodzę z peronu, idę na peron dla metra i przepuszczam przez bramki mój bilet. Czy skasuje się ponownie, zakładając że mieszczę się w limicie czasowym?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lip 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
myca007 napisał(a):
Zamieszała mi troche informacja o różnych przewoźnikach ;)

Jak wygląda przesiadka na T10 z Rodalies na Metro. Chodzi mi konkretnie o taką sytuację.

Jadę sobie R2 do BCN Sants, tam wychodzę z peronu, idę na peron dla metra i przepuszczam przez bramki mój bilet. Czy skasuje się ponownie, zakładając że mieszczę się w limicie czasowym?

Pozdrawiam.

nie skasuje się.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Lip 2014 14:04 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
nie wiem od czego to zależy, ale sam niedawno miałem sytuacje w której raz bilet kasował się ponownie, raz nie...
sami hiszpanie nie wiedzieli dlaczego, a na pewno mieściłem się w czasie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Lip 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
lizack napisał(a):
nie wiem od czego to zależy, ale sam niedawno miałem sytuacje w której raz bilet kasował się ponownie, raz nie...
sami hiszpanie nie wiedzieli dlaczego, a na pewno mieściłem się w czasie!

opisz jaka to trasa była.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:42 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
Mam taką informacje odnośnie biletu T-10 od mojego hosta:
Cytuj:
Yes, it's valid for all public buses (number 46, like other red and white buses, night buses, metro and tram). T10 ticket or 2-day, 3-day, 4-day pass are good option to move around the city easily and cheap :D

Nie wiem czemu myślałęm że na 46 nie obowiązuje T-10. Coś widać mi się pomieszało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Sie 2014 00:15 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 6
Mam pytanie o przejazd na bilecie T10:

czy mogę przy jednym skasowaniu przejechać trasę: LOTNISKO, pociąg R2 - stacja Passeig de Gracia - metro do stacji LLacuna ?

Mod: zob np 5 post przed twoim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Sie 2014 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak, mozesz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Sie 2014 01:50 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
rw30 napisał(a):
tak, mozesz


Hahaha, odniosłem osobiście wrażenie, że wszystko można z T10. Tam gdzie są wyświetlacze, po włożeniu biletu do kasownika widać sporo informacji związanej z danym kursem i konkretnym środkiem lokomocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group