Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z Jet Airways
#1 PostWysłany: 17 Lut 2015 09:40 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 6
Witam.
Jestesmy teraz w Indiach z promocji kupionych dzieki fly4free. Opisze Wam nasza sytuacje. Nadalismy w Warszawie bagaze do Goa. Mielismy przesiadke w Chennai. Z racji tego, ze mielismy na drugi dzien wylot, zatrzymalismy sie na noc w hotelu aby zregenerowac sily. Gdy rano dotarlismy na lotnisko, przy wydawaniu biletow pan poinformowal nas o koniecznosci sprawdzenia glownego bagazu przez celnikow. Poszlismy i zaczelismy szukac tych bagazy. Mimo poszukiwan, nie znalezlismy ich. Kierowano nas od jednej do drugiej osoby, a czas uplywal. W koncu skierowano nas do biura Lufthansy, ktore bylo
zamkniete (otwarte bylo dopiero od 10:00 a lot mielismy o 10:20), wiec pomyslelismy, ze pewnie juz sa na Goa. Wrocilismy sie do gate z waznymi biletami na dalsza podroz, ale nie wpuszczono nas do rekawa, bo nie mielismy nadanych bagazy, mimo, iz przeszlismy security check i mielismy wazne bilety. Tlumaczylismy ze nie obchodza nas nasze bagaze, bo pewnie sa juz na Goa albo zaginely i chcemy nadal kontynuowac podroz. Gosc na gate powiedzial, ze nie ma takiej mozliwosci i musimy znalezc bagaz. Wyznaczyl osobe do poszukiwan bagazy i obiecal nam przebookowac bilety na pozniejszy lot. Poszlismy z nim z powrotem poszukac bagazy, a samolot odlecial. Po 2 godzinach chodzenia z jednego terminala na drugi, odnalazly sie w biurze bagazy zaginionych na lotnisku. Odebralismy zgube i poszlismy z przedstawicielem Jet Airways przebookowac bilety do biura przy lotnisku. Tam pani w okienku powiedziala nam, ze musimy kupic sobie nowe bilety na Goa, a poza tym moga nam skasowac bilety powrotne. Kazala dzwonic na infolinie, bo ona nie moze ich przebookowac. Zadzwonilismy, ale pani nie wiedziala nawet jak sie zachowac, jak nam pomoc, ze loty powrotne beda skasowane i trzeba bedzie kupic nowe. Bylismy zmuszeni siedziec przed lotniskiem kilka godzin, probujac skontaktowac sie z Tripsta. Nie bylo mozliwosci pojsc do lazienki,bo bilety przepadly a Nie wejdziesz ma teren lotniska bez waznego biletu. Po kilku probach wreszcie ktos odebral i po dlugiej rozmowie, ktos z Tripsta powiedzial, ze to nie ich sprawa tylko Jet Airways, wiec pileczka zostala odbita i zostalismy w ciemnej d.... . Wykupilismy nastepny nocleg w tym samym hotelu gdzie spedzilismy noc. Kupilismy za swoje pieniadze bilety na Goa i jestesmy tutaj.Nie wiemy co robic z powrotnym lotem, gdyz nie widnieje on na stronie Jet Airways, natomiast jest potwierdzony na checkmytrip. Oczywiscie wysmarowalismy e-maila do przedstawiciela Jet Airways w Brukseli oraz na ogolny mail Jeta.Dwa dni jestesmy bez odpowiedzi. Podpowiedzcie co robic i czy kupowac bilety powrotne i wytoczyc sprawe, czy nadal walczyc o przywrocenie powrotnego lotu? Jezeli tak to w jaki sposob? Nadmieniam, ze podrozujemy w 5 osob (2 doroslych, 2 dzieci i babcia). Prosimy o konstruktywne podpowiedzi jak wybrnac z sytuacji. 26.02 mamy teoretycznie wracac. Pozdrawiam Mirek z rodzina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lut 2015 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Jeśli mieliście długą przesiadkę to bardzo prawdopodobne, że wasz bagaż został nadany tylko do Chennai i tam powinniście go odebrać normalnie z taśmy i nadać następnego dnia. Sprawdziliście przy nadawaniu w Warszawie jaki kod był na przywieszce do bagażu? Jeśli było Chennai to cała sytuacja jest niestety poniekąd Waszą winą, chociaż na pewno byłoby miło, gdyby ktoś na lotnisku Was poinformował dokąd dokładnie leci bagaż. To jest chyba kluczowe, bo jeśli bagaż miał lecieć od razu do Goa to cała sytuacja była od Was niezależna i linia powinna się Wami zająć i zapewnić przebukowanie lotu. Jeśli natomiast na lot w Chennai nie stawiliście się z własnej winy to wtedy mają prawo do anulowania całej dalszej podróży.
Tak czy inaczej sytuacji w której się teraz znaleźliście chyba nie pozostaje nic innego jak "bombardować" telefonicznie Tripstę i przewoźnika, może się ktoś wreszcie zlituje i Wasz lot powrotny nie zostanie anulowany.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2015 21:43 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
No niestety w Indiach jest jak w Stanach, trzeba bagaż odebrać na pierwszym lotnisku. A więc pokpiliście sprawę.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2015 21:52 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
W wątkach o Goa, było wyraźnie napisane, że bagaż należy odebrać na pierwszym lotnisku w Indiach, dokładnie tak, jak to pisze Gleba3. W tej sytuacji, jaka zaistniała jest niestety tylko i wyłącznie Wasza wina, nam o miejscu nadania bagażu powiedziano wyraźnie na lotnisku w Warszawie. Anulacja lotów powrotnych jest chyba nieodwracalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2015 21:52 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
O ile dobrze pamietam lecac z AF na Goa, rownież należało odebrać bagaż w Bombaju i nadac za godzine na kolejny lot.
Generalnie na lotnisku powinniście zostać poinformowani gdzie leci bagaż oraz czy będzie potrzeba ponownego nadania.
W mojej opinii nie macie obecnie innej opcji niż kupienie dodatkowego biletu powrotnego. Po powrocie reklamacja z prośbą o zwrot wydatków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2015 22:00 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Potwierdzam. Wróciłem z Indii, leciałem z Pragi do Jaipuru via Monachium, Delhi. W Pradze już usłyszałem że mam odebrać bagaże w Delhi, pomimo, że na bagażach była naklejka, że mają lecieć da Jaipuru, nie dostałem nawet kart pokładowych na ostatni odcinek. Podobnie z powrotem, musiałem bagaże w Delhi odebrać, karty pokładowe też na pierwszy odcinek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2015 22:12 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 79
Loty: 229
Kilometry: 412 678
Zbanowany
Leciałem z Varanasi do Chennai via Delhi Air India / przylot do Delhi o 18:00 i odlot następnego dnia o 12:30 / i bagaż główny czekał na mój jutrzejszy lot bez problemu na lotnisku / wcześniej się upewniałem mailowo że nie muszę go odbierać i rzeczywiście czekał w Chennai/Madras z napisem i nalepką Next Day Transfer
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.
noaxik_pl uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2015 22:18 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Lot wewnetrzny,inne procedury kontrolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Niestety muszę tylko potwierdzić wypowiedzi poprzedników - po przylocie międzynarodowym do Indii ZAWSZE odbiera się bagaż na PIERWSZYM lotnisku w Indiach tylko po to by za chwilę nadać go na dalszą podróż, dokładnie tak jak robi się to w USA.
W tym przypadku jest niestety tylko i wyłącznie Waszą winą, że tego nie zrobiliście i nie macie większych szans na wyegzekwowanie w tej chwili czegokolwiek, za niewiedzę niestety czasem się słono płaci... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2015 01:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
W pierwszej kolejnosci sprawdź na stronie JetAirways, czy bilet został unieważniony.
Do Tripsty nie macie co pisać, bo oni nic nie mogą zrobić.
Dzwońcie na infolinie JetAirways, opiszcie problem jak to nie pomoże to , poproście po przełączenie do managera. Zaznacz, że mieliście karty pokładowe, stawiliście się na czas przy bramce, ale odmówiono wam wejścia na pokład , ze względu na dodatkową kontrolę bagażu. Podkreśl, że nikt nie poinformował was, że bagaż będzie podlegał dodatkowemu sprawdzeniu i że problem jest niezależny od was i w związku z tym poproś o przywrócenie biletu powrotnego.

Myślę, że macie większe szanse, na przywrócenie poprzedniego biletu niż wywalczenie czegokolwiek po powrocie, jeśli kupicie nowy bilet.

Najlepiej zajmij się tym od razu, bo jeśli będziesz zmuszony jednak kupić nowy bilet to tuż przed powrotem jego cena może znacznie wzrosnąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2015 06:27 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 6
Witam.
Bagaze byly nadane bezposrednio do Goa.Przy check-in z Chennai do Goa pracownik Jeta wydal nam bilety i poinformowal nas o tej procedurze z bagazem.Jak pisalem poszlismy je nadac tak jak mowili,tylko naszych bagazy nigdzie nie bylo...Szukalismy z pracownikami lotniska ok godziny i nie znalazly sie.Wowczas zrezygnowalismy z poszukiwan naszych bagazy bo: albo sa juz w Goa albo zaginely i wczesniej lub pozniej sie odnajda(lub nie)a czas odlotu byl niebawem.I tutaj nastepuje cyrk z niewpuszczeniem nas na poklad bo nie mamy bagazu nadawanego.Mowilem,ze nie moglismy ich odnalezc i chcemy dalej leciec bez niego( w razie czego mam ubezpieczenie).Nie zgodzil sie i nie polecielismy.Poza tym zapewnial,ze jak bagaze sie znajda to przebookuja nam lot na pozniejszy i wszystko bedzie ok.No i nie jest bo na stronie Jet Airways powrotu nie ma,ale na checkmytrip jest.Kobieta na infolini mowila ze lot zostal anulowany i nie moze pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2015 07:35 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Hej,
To, że były nadane do końca nie jest istotne:
New baggage policy for travelling to India (od lipca 2014)
ALL passengers on international flights arriving in India are required to clear their baggage through customs at the first port of entry in India. This is a mandatory requirement even if the baggage has been tagged through to the final destination within India.

Po przylocie międzynarodowym, mieliście obowiązek od razu po przylocie podjąć bagaże z taśmy i udać się z nimi do kontroli celnej (nadać ponownie na lot wewnątrz Indii). Nie zrobiliście tego i bagaże jeździły po taśmie tak długo aż ktoś się nimi zainteresował i jak piszesz "zaginęły". Dopiero jak wróciliście następnego dnia to zostaliście poinformowani, że takie są procedury. Ale było już za późno, przed odlotem samolotu wewnątrz Indii nie zdążyliście pobrać waszego "zaginionego" bagażu i nadać go ponownie - i stąd komplikacje.

P.S. Z tego co wiem, to Checkmytrip nie działa online, i nie ma znaczenia, że tam lot widać. Jeśli nie ma go na stronie linii to znaczy, że został skasowany.
P.S. 2. Moje doświadczenie mówi - kupujcie bilety powrotne na najtańszy zbliżony termin i raczej zapomnijcie o ich późniejszej refundacji.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:20 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 6
Witam ponownie.
Po naszym skontaktowaniu sie z Wydzialem Konsularnym w Bombaju,Pan Konsul podzwonil gdzie trzeba i mamy aktualny powrot normalnie na naszych biletach.Zaskoczyla nas b.pozytywnie szybkosc dzialania Konsula-zalatwiona sprawa w kilka godzin.Wszystko skonczylo sie dobrze i teraz czas na relaks.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
ATX uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:30 

karrol1 napisał(a):
Po naszym skontaktowaniu sie z Wydzialem Konsularnym w Bombaju,


chyba każdy pomyślał, że należy się z nimi skontaktować, duży plus za sprawność ich działania
sam temat też przydatny, by nikt w przyszłości nie przeżywał tego co wy
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2015 13:14 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 79
Loty: 229
Kilometry: 412 678
Zbanowany
:P "Dobry" konsul w Bombaju - jeszcze raz widać jak w niektórych krajach działa magia telefonu od przełożonego , dyplomaty itp. - fajny pomysł na przyszłość ale lepiej z niego nie korzystać. Powodzenia i przyjemnego bezstresowego zwiedzania Indii ! :P
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2015 22:45 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Leciałem ostatnio Jet Airways na trasie AUH-DEL-KTM i bagaż został nadany od razu do Kathmandu i ...tam go odebralismy . W jedną stronę był długi stopover (ponad 6 h) w powrotnej podrózy mielismy tylko 50 min i też wszystko sprawnie .Fakt 5 razy pytałem czy na pewno bagażu nie trzeba odbierać w Delhi .
Innym tematem były parokrotne pytania o wizy - tranzytową do Indii i wjazdową do Nepalu . Hitem było pytanie na lotnisku w KTM jak wracamy do Polski po pobycie w Abu Dhabi .Gdy powiedziałem o bilecie wizzair do Budapesztu facet zapytał czy potrzebujemy wizę na Węgry ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lut 2015 22:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Bo Kathmandu to Nepal a nie Indie. Cel podróży musi być w Indiach - TYLKO wtedy pobierasz bagaż na pierwszym lotnisku w Indiach.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:21 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 280
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Fajnie że się skończyło szczęśliwie.
By nie tworzyć kolejnego wątku podczepię się do tego i zapytam: mam za jakieś 3 tyg lot Jet Airways Ho Chi Minh - Bangkok - Mumbaj - Bruksela.

Z racji tego co czytałem o przesiadkach na lotniskach w Indiach, pewnie będę musiał odbierać bagaż w Mumbaju i nadawać do Brukseli.. Na przesiadke bede miał ok. 1:30 h.
Czy w zw. z tym po wylądowaniu w Indiach powinienem iść na "transit" czy normalnie tak jak reszta wyjść normalnie? Pytam bo jeżeli druga opcja, to jak to zrobić bez wyrabiania wizy (?). Po drugie jak będę musiał nadać bagaż raz jeszcze to na transicie tego nie zrobię chyba??

Dzięki za sugestie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2015 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Nie będziesz musiał odbierać bagażu ponieważ Indie nie są w Twoim przypadku krajem docelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
blantomat uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group