Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kart PP z polskich banków nie można mieć w wersji elektronicznej

Pytania dotyczące Saloników znajdziecie tu:
Saloniki (lotniskowe) - wątek zbiorczy

Aktualna sytuacja salonikowa (otwarty/zamknięty) w trakcie Covid-19
The Global Travel Recovery map


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 05 Sie 2022 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Pytanie do uzytkownikow PP wydanych przez Santander (karta Platynowa) - uzywam tej karty dosc czesto na wstepy do salonikow i pomimo ze piate i kolejne wejscie jest teoretycznie platne to jeszcze nigdy nie widzialem na mojej karcie oplaty. W jakiej formie i kiedy pobierana jest oplata?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#1642 PostWysłany: 05 Sie 2022 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
Dość późno się doliczają do karty. mBankowej to dopiero po 3-4 miesięcy od wizyty przychodziła prośba o płatność
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.
 
      
#1643 PostWysłany: 09 Sie 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Do PP dodano Be Relax Spa w Dallas DFW: https://www.prioritypass.com/en/lounges ... s-be-relax
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1644 PostWysłany: 10 Sie 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Do PP dodano Anitas Kitchen w Detroit DFW: https://www.prioritypass.com/en/lounges ... as-kitchen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1645 PostWysłany: 13 Sie 2022 11:19 

Rejestracja: 04 Sie 2022
Posty: 5
Dzięki za komentarze, za każdą osobę do mojej Priority Pass muszę zapłacić 32 USD (3x32= 96 us) za wejście, zastanawiam się, czy są inne tańsze sposoby, aby uniknąć tej opłaty, np. saloniki np. czy na jedną kartę mogę wejść dwa razy do tego samego saloniku w krótkim odstępie czasu, gdyż mam wersje fizyczną i elektroniczną ? Czy rzeczywiście imie i nazwisko z karty PP jest sprawdzane z danymi na bilecie lotniczym tak rygorystycznie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1646 PostWysłany: 13 Sie 2022 12:39 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Po co masz dwa razy wchodzic do tego samego saloniku? nikt praktycznie nie sprawdza czasu przebywania,wiec wchodzisz i siedzisz 5 godzin

Kiedys moznabylo kombinowac,ale od dluzszego czasu praktycznie wszedzie sprawdzaja BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1647 PostWysłany: 13 Sie 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@Kian on chciał drugi raz odbić swoją kartę na inną osobę. Czyli @Biger Wig wymyślił to sobie tak. Wchodzi na papierowy BP i pokazuje fizyczną kartę PP. Za 5 minut wchodzi inny osobnik płci męskiej i pokazuje kartę PP w apce i BP z apki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
#1648 PostWysłany: 17 Sie 2022 12:50 

Rejestracja: 04 Sie 2022
Posty: 5
@elwirka dokładnie tak. Wiem, że jak na lotnisku jest więcej saloników to można tak właśnie zrobić, lub swobodnie pomiędzy nimi przechodzić, system PP tego nie blokuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1649 PostWysłany: 17 Sie 2022 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
ale karta wirtualna i fizyczna to tak naprawdę ta sama karta więc to jest tak jakbyś pokazywał dwa razy ten sam plastik. Coś takiego nie przejdzie. Korzystanie z różnych saloników na tym samym lotnisku jest OK ale w przypadku tego samego saloniku system wykryje że już w nim jesteś i przy ponownym skanowaniu na terminalu się pojawia pytanie "WTF, chcesz zvoidować istniejące wejście?"
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1650 PostWysłany: 17 Sie 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Wykorzystywałam w tym samym dniu 2 różne saloniki na jednym lotnisku, jak i w jednym saloniku odbijałam kartę 2 razy (przekroczenie limitu 3 godzin).
Wszystko bez problemu.
Ale tak jak ty byś chciał, to nie wiem czy przejdzie. Spróbuj, nic nie tracisz;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1651 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:14 

Rejestracja: 30 Lip 2019
Posty: 6
A można wejść na kogos PP? Żona ma nielimitowane wejscia, ja nie mam, a mówi że sama nie chce wchodzić i że może mi dać karte żebym np. zgarnal jakies przekaski, etc.
Czy moge wtedy wejść na jej PP albo jakbym sam leciał i ona dała mi swoja karte PP? Czy raczej sprawdzają na wejsciu dane na karcie i dokument pasażera, itp ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1652 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:20 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Gdyby tak bylo, to rodzina skladajaca sie z 5 osob moglaby kupic sobie jedna karte w nolimicie. Najpierw wchodzi zjesc mama, pozniej tata, pozniej dziecko, drugie, trzecie.

5 pelnych brzuszkow z jednej PP nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1653 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:30 

Rejestracja: 30 Lip 2019
Posty: 6
Nah, mi chodzi tylko oto czy ja i tylko ja moge wejsc na kogos PP(np żony), zgarniam jakies przekaski i wychodze. Zona juz nie wchodzi(bo karta byla uzyta) - czy tak mozna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1654 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Nie, nie mozna.
Mozna wtedy kiedy na karcie PP jest napisane Adam Nowak i w Twoim dowodzie osobistym/paszporcie jest Adam Nowak.

Jezeli na karcie PP jest napisane Halina Nowak, a w Twoim dowodzie Adam Nowak, wtedy nie mozna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1655 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Pomijam już, że "zgarnianie" przekąsek w zdecydowanej większości poczekalni jest wprost zabronione w regulaminie ich użytkownika (obowiązuje co do zasady konsumpcja na miejscu) i wcale nie jakoś rzadko się zdarza, że obsługa widząc taki proceder uprawiany zwłaszcza na barbarzyńską skalę (ktoś "wpada" i "zgarnia") grzecznie prosi o oddanie "łupów" i opuszczenie przybytku. Dobrych kilka razy byłem świadkiem takiej sytuacji ;-) A jak przy okazji jeszcze wyjdzie używanie nie swojej karty to może się skończyć i unieważnieniem jej przez PP 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1656 PostWysłany: 17 Sie 2022 23:10 

Rejestracja: 30 Lip 2019
Posty: 6
To że oficjalnie nie można to sie domyślam, ale pytam jak jest w praktyce, czy ktos to realnie sprawdza - twoje id i PP itp, czy liczy sie zeby byla sztuka karty PP(nie uzyta) - w koncu i tak za wejscie salonik dostanie 1 zaplate od Priority Pass(niezaleznie kto wejdzie). Ostatni raz jak była to nikt dowodu/paszportu nie weryfikował.
Tu w watku ktos pisal wczesniej "Kiedys moznabylo kombinowac,ale od dluzszego czasu praktycznie wszedzie sprawdzaja BP." oraz
"Wchodzi na papierowy BP i pokazuje fizyczną kartę PP. Za 5 minut wchodzi inny osobnik płci męskiej i pokazuje kartę PP w apce i BP z apki." oraz "Wiem, że jak na lotnisku jest więcej saloników to można tak właśnie zrobić, lub swobodnie pomiędzy nimi przechodzić, system PP tego nie blokuje"
wiec jak rozumiem da sie, jeśli ktoś mogłby sie z praktycznego punktu wypowiedzieć to bede wdzieczny czy np. wystarczylby PP i tego kogos BP, albo moj BP, etc, czy to jest weryfikowane bardzo, czy zalezy od saloniku i sam PP wystarcza czasami, etc ?
To ze w regulaminach jest zakaz wynoszenia jedzenia to wiem, ale mysle ze nie jednej osobie sie zdarzylo wyniesc kanapke albo butelke wody i nie bylo z tym zadnych problemow z obsluga salonika, szczegolnie jesli uda sie to zrobic niezauwaznie (nie mowie tu o ostentacyjnym pakowaniu jakis calych zawartosci do plecaka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1657 PostWysłany: 18 Sie 2022 00:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
To pytanie w stylu czy można ukraść wodę ze sklepu. Oficjalnie nie można, może się uda, może ochrona złapie i zabierze wodę, a może ochrona złapie i wezwie policję.

Kwestia szczęścia i "umiejętności".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1658 PostWysłany: 18 Sie 2022 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
johnnyWalker napisał(a):
To że oficjalnie nie można to sie domyślam, ale pytam jak jest w praktyce, czy ktos to realnie sprawdza - twoje id i PP itp, (...)
To ze w regulaminach jest zakaz wynoszenia jedzenia to wiem, ale mysle ze nie jednej osobie sie zdarzylo wyniesc kanapke albo butelke wody i nie bylo z tym zadnych problemow z obsluga salonika,


Nigdy w życiu nie sprawdzano mi id ani paszportu. Sprawdzają czy imię i nazwisko na boarding passie zgadza się z tym na karcie PP. Więc teoretycznie jeśli oddasz swoje BP i PP obcej osobie to ona wejdzie. Płeć się musi zgadzać jedynie.

Co do wynoszenia wody. Nigdy nie było problemu gdy zapytałam czy mogę zabrać ze sobą otwartą wodę w plastikowej butelce, albo czy mogę przelać wodę ze szklanej butelki do swojego bidona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#1659 PostWysłany: 18 Sie 2022 06:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Wodę czy Wódę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#1660 PostWysłany: 18 Sie 2022 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Mam litrowy bidon. Tyle wódy nie wypiję;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 110  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group