Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#181 PostWysłany: 03 Lip 2016 13:05 

Rejestracja: 22 Maj 2016
Posty: 2
Higflyer napisał(a):
Mateusz Sz napisał(a):
OSTRZEGAM wszystkich przed nocowaniem w http://hostel-praha.cz. Zostaliśmy OKRADZENI przez ten Hostel. Trzymajcie się z daleka.
Hostel zarezerwowano i opłacono przez booking.comna 2 noce. Jednym z warunków była opcja zameldowania do godziny 24.00, co było jedną z przyczyn wyboru miejsca.
Otóż w kilka dni po złożeniu rezerwacji hostel zmienił sobie warunki, wysłał e-mail, że zameldowanie do 18.00.
My niczego nie świadomi przyjechaliśmy o 23.00, zostaliśmy poinformowani, że naszego noclegu nie ma, że został anulowany.
Na pytanie co z pieniędzmi, które już zapłaciliśmy, recepcjonistka powiedziała, że nie ma pieniędzy i nie będzie. Pobrali sobie 100% kwoty, którą zapłaciliśmy za 2 noclegi, a pokój wynajęli komuś innemu. Zostaliśmy w środku nocy bez noclegu, wyczerpani po podróży i bardzo chamsko potraktowani przez obsługę.
Zadzwoniłem na booking.com, ale na infolinii odcinają się od sprawy i udają, że skoro hostel sobie tak zmienił i taki ma regulamin to wszystko gra. To jest niezrozumiałe, bo booking.com pozwala na to, by jego klienci byli oszukiwani...Dramat.
Jestem młodym lekarzem, byłem na wielu konferencjach, w różnych hotelach 4 i 5* i zawsze byłem bardzo dobrze potraktowany. Teraz chcieliśmy spróbować budżetowych podróży, hostelu i skończyło się jak wyżej.

Chargeback mógłby być częściowym wyjściem z tej sytuacji.

Byłem w tym hotelu tydzień temu. Na bookingu było napisane że do 18, ale zadzwoniłem dzień wcześniej i powiedziałem że będę między 23 a24. Dojechałem o 24:15. Nie było problemu z zameldowaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#182 PostWysłany: 21 Lip 2016 15:50 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 17
W sierpniu wybieram się do Pragi szukam hotelu, 2 pokoje 2os. w przyzwoitej cenie. Proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#183 PostWysłany: 21 Lip 2016 22:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@MagMat Prosisz o pomoc a piszesz same ogólniki. Sierpień ma 31 dni,o które z nich ci chodzi i co z lokalizacją bo Praga ma kilkanaście dzielnic.A przyzwoita max cena za noc to dla ciebie ile? Daj daty do wyszukiwarek i wszystko co ci się pokaże ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#184 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:06 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 17
Interesuje mnie termin 12-14.08.2016r. Nie mam pojęcia jaka lokalizacja bo będę pierwszy raz w Pradze, interesuje mnie aby był parking bezpłatny pod hotelem/mieszkaniem. W cenach w Pradze takze się nie orientuję.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Lip 2016 10:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#185 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:33 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
moja mama jedzie w sierpniu do Pragi na weekend ,czy ktoś się orientuje czy są akademiki, hostele gdzie porozumie się po Polsku , dziękuję za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#186 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak nie będzie "szukać", to na pewno się na miejscu dogada nawet, gdy rozmówca mówi tylko po czesku, nie martw się ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#187 PostWysłany: 26 Lip 2016 23:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
MagMat napisał(a):
Interesuje mnie termin 12-14.08.2016r. Nie mam pojęcia jaka lokalizacja bo będę pierwszy raz w Pradze, interesuje mnie aby był parking bezpłatny pod hotelem/mieszkaniem. W cenach w Pradze takze się nie orientuję.

W tym terminie Praga jest bardzo popularna i większość obiektów już dawno nie ma wolnych pokoi.Ceny też w związku z tym wyższe i mały wybór.Sprawdź może Globus Hotel Prague na stronie http://www.hotelscombined.pl/Hotels/Search lub zamiast hotelu popatrz na oferty apartamentów 4 osobowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#188 PostWysłany: 27 Lip 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Zależy jakiego standardu szukasz i dla ilu osób, czy hotel, hostel albo mieszkanie. Dobra lokalizacja to rzecz względna. Dobre lokalizacje to na pewno Staré Město, nove mesto, zizkov. Można też gdzieś dalej ale najlepiej blisko metra wtedy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#189 PostWysłany: 27 Lip 2016 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
interesuje mnie aby był parking bezpłatny pod hotelem/mieszkaniem


Niestety mało prawdopodobna opcja, żeby w Pradze dostać darmowy parking pod hotelem/ mieszkaniem - musiałbyś szukać na obrzeżach miasta - najlepiej blisko początkowych stacji metra- czytałem, że na sezon letni hotele w Pradze mają obłożenie już 90% - istny szał w tym roku - szukaj normalnego hotelu a samochód zostaw na parkingu P+R, za który zapłacisz mniej niż ten przy ulicy - albo poszukaj apartamentu np. na airbnb - zaznacz darmowy parking w opcjach - pewnie będą mieszkania z garażem podziemnym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#190 PostWysłany: 16 Sie 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Ja mogę z czystym sumieniem polecić noclegi: Dana Residence B&B.

Udało mi się zarezerwować nocleg na 3 dni przed mijającym weekendem poprzez budgetplaces.com. Cena jak na ten okres dla mnie była mocno w porządku. Za dwuosobowy pokój (w pokoju dostępna dostawka) ze śniadaniem wyszło niecałe 130 zł.

Pokój jak pokój, jest łóżko, łazienka, czajnik, TV, internet. W cenie mamy nawet ręczniki i przybory toaletowe. Co chcemy zjeść na śniadanie wybieramy dzień wcześniej i zaznaczamy na formularzu wpisując ilości w kratkach odpowiadających pozycjom z "menu". Mamy do wyboru szynka, żółty ser, dżem, jogurt naturalny albo owocowy, płatki. Do picia herbata, sok, mleko, kakao. Nam nie udało się ukończyć koszyka z pieczywem :) Śniadanie spokojnie wystarczało na połowę dnia.

Osobą prowadzącą jest p. Renata, świetnie mówi po Polsku, wiec każdy bezproblemowo będzie w stanie się z nią porozumieć nawet telefonicznie.

W odległości 5 minut spacerem jest stacja metra A - Skalka, skąd w 15 minut dojedziemy do Centrum Pragi. Przy samej stacji dostępny supermarket Albert (czynny do 21) i jakieś knajpy w stylu pizza, chińczyk, kebab. Widziałem też restauracje i jeden pub, ale akurat w niedziele jak mieliśmy tam zajrzeć w drodze do domu, było wyjątkowo zamknięte o czym poinformowała nas ręcznie napisana kartka.

Samochód można zostawić bezpłatnie pod samym noclegiem przy ulicy. Jest to spokojna uliczka na osiedlu domków jednorodzinnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#191 PostWysłany: 16 Sie 2016 16:26 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
czy ktoś wie jak dojadę z dworca głownego w Pradze do http://www.booking.com/hotel/cz/hostel- ... _id1797487
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#192 PostWysłany: 16 Sie 2016 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Tramwaj 24 ze stacji Jindraska do stacji
Výstaviště Holešovice albo metrem linia C ale wtedy albo kawałek do przejścia albo przesiadka jeśli chodzi ci o dworzec kolejowy. Na stronie praskiej komunikacji masz też wyszukiwarkę połączeń http://www.dpp.cz/en/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MacGyver 16 Sie 2016 17:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#193 PostWysłany: 16 Sie 2016 17:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Patrząc na mapę to przecież 2-3 stacje metrem (zależy czy się cofniesz czy do przodu podejdziesz pieszo około 500m) lub dla nielubiących chodzić tramwaj (chyba nr 24 ale głowy nie dam). W googlu sobie sprawdzisz bez problemu.

edit: MacGyver uprzedziłeś mnie a jeszcze do tego konkretniej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#194 PostWysłany: 16 Sie 2016 17:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Pociągiem do Praha-Holesovice zastavka też będzie blisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#195 PostWysłany: 16 Sie 2016 17:53 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z tym że pociągi z Hlavni nadrazi tam nie jadą, więc trzeba by przejść na Masarykovo nadrazi i trafić na odpowiedni pociąg (poza szczytem jeżdżą co godzinę).

Najłatwiej chyba wsiąść w metro i przejechać 2 przystanki na Vltavską i dalej pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#196 PostWysłany: 18 Sie 2016 16:49 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
ktoś nocował tu https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... hemia.html, szukam jak dojechać z dworca głównego w Pradze i kursuje tramwaj nr 24 ale za cholerę nie mogę go odnaleźć na gogle maps , może wie ktoś jak tam dojechać przesiąść się na Vltavska ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#197 PostWysłany: 18 Sie 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Od 28. sierpnia na stałe zmienia się trasa tramwaju #24 i już nie będzie przejeżdżał na lewy brzeg Wełtawy. Z dworca głównego najlepiej podejść do przystanku Jindřišská i dalej tramwaj #9.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#198 PostWysłany: 28 Sie 2016 15:07 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Hotel Aréna (uwaga! jest jeszcze jeden hotel o tej nazwie, pod innym adresem więc lepiej sprawdzić)
Kovářská 15, 190 00 Praha 9-Libeň

Nocowaliśmy trzy noce. Niech Was nie zmyli główne zdjęcie w google maps, jest jeszcze sprzed remontu kamienicy, jak dacie "więcej zdjęć" w google to tam są już nowe.
Bardzo miła obsługa hotelu choć po polsku nie bardzo, prędzej po angielsku się dogada ;) recepcja czynna do 22:00, po tej godzinie wchodzi się do hotelu za pomocą karty magnetycznej. Jest kilka restauracji w okolicy, barów piwnych też, bardzo blisko O2 Areny obok której jest Galeria handlowa (w środku m.in. market Albert a nawet lodziarnia... Grycan :) ), metro jest nawet bliżej niż O2 Arena (uwaga, biletomaty tylko na bilon!), stamtąd do centrum dojedziecie w jakieś 7 minut). W hotelu, w pokojach jest bardzo czysto, duża kabina prysznicowa, wygodne łóżko (szkoda tylko, że dwie kołdry zamiast jednej, dużej na łóżku dwuosobowym ale to detal), na korytarzu mała kuchnia z kuchenką mikrofalową, czajnikiem elektrycznym, zlewozmywakiem, talerzami, sztućcami. W pokoju tv (choć tylko 8 kanałów ale jak się przyjeżdża do Pragi to rzadko kiedy jest czas na oglądanie tv skoro tyle miejsc do zwiedzania), kubki, szklanki, herbata/cukier, suszarka, saszetki do kąpieli, mydełko, ręczniki. Można zostawić bagaże w hotelu choć nie wiem czy jest to płatne, pewnie dla gości jest darmowe.
Na booking hotel ten ma ocenę ponad 9, mogę tylko potwierdzić ;) A... nie wiem jak jest z dojazdem do hotelu po północy tj. z komunikacją miejską bo metro już wtedy nie kursuje. Na ten temat się już nie wypowiem. Wiem jednak gdzie będę nocować gdy przyjdzie mi pojechać do Pragi na jakiś koncert w O2 Arenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#199 PostWysłany: 28 Sie 2016 20:21 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
z czwartku na piątek nocowałem tu https://www.booking.com/hotel/cz/krysta ... cbc60a8462 blisko metra , sniadania kiepskie, pokój z balkonem, tv , łazienka,wc ogólnie wrażenie niezłe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#200 PostWysłany: 01 Wrz 2016 22:55 

Rejestracja: 28 Cze 2015
Posty: 7
hubertbochynski8 napisał(a):
Higflyer napisał(a):
Mateusz Sz napisał(a):
OSTRZEGAM wszystkich przed nocowaniem w http://hostel-praha.cz. Zostaliśmy OKRADZENI przez ten Hostel. Trzymajcie się z daleka.
Hostel zarezerwowano i opłacono przez booking.comna 2 noce. Jednym z warunków była opcja zameldowania do godziny 24.00, co było jedną z przyczyn wyboru miejsca.
Otóż w kilka dni po złożeniu rezerwacji hostel zmienił sobie warunki, wysłał e-mail, że zameldowanie do 18.00.
My niczego nie świadomi przyjechaliśmy o 23.00, zostaliśmy poinformowani, że naszego noclegu nie ma, że został anulowany.
Na pytanie co z pieniędzmi, które już zapłaciliśmy, recepcjonistka powiedziała, że nie ma pieniędzy i nie będzie. Pobrali sobie 100% kwoty, którą zapłaciliśmy za 2 noclegi, a pokój wynajęli komuś innemu. Zostaliśmy w środku nocy bez noclegu, wyczerpani po podróży i bardzo chamsko potraktowani przez obsługę.
Zadzwoniłem na booking.com, ale na infolinii odcinają się od sprawy i udają, że skoro hostel sobie tak zmienił i taki ma regulamin to wszystko gra. To jest niezrozumiałe, bo booking.com pozwala na to, by jego klienci byli oszukiwani...Dramat.
Jestem młodym lekarzem, byłem na wielu konferencjach, w różnych hotelach 4 i 5* i zawsze byłem bardzo dobrze potraktowany. Teraz chcieliśmy spróbować budżetowych podróży, hostelu i skończyło się jak wyżej.

Chargeback mógłby być częściowym wyjściem z tej sytuacji.

Byłem w tym hotelu tydzień temu. Na bookingu było napisane że do 18, ale zadzwoniłem dzień wcześniej i powiedziałem że będę między 23 a24. Dojechałem o 24:15. Nie było problemu z zameldowaniem


Bardzo się cieszę. Wiesz dlaczego? Dlatego, że po naszej interwencji zmienili zapisy i strona stała się bardziej czytelna.
I nie jest to hotel. Wyrażajmy się precyzyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group