Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#161 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
z Krakowa regiojet 11,5 euro. Najpierw autobus do Ostrawy a potem przesiadka na pociąg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Praga
#162 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:09 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@Adax

kiedy jedziesz?
Opcji dojazdu do Pragi jest wiele
1) autobus do Cieszyna (szybszy Lajkonik, ok. 2h20 min, ale mało kursów w ciągu dnia albo częściej kursujący Interpalm, za to ten wlecze się po wszystkich wioskach i czasami jedzie ponad 3,5h, oba cenowo podobnie) stamtąd RegioJet, LeoExpress, Ceske Drahy do Pragi (mozna z odpowiednim wyprzedzeniem kupić za 99CZK LE, regiojet zazwyczaj od 245CZK, CD od ok. 300 CZK)
2)LeoExpress do Bohumina, przesiadka na pociag do Pragi (10 min) calosc mozna kupic od 399CZK, 2 kursy dziennie (07:25-13:22, 14:25-20:22)
3)RegioJet, TigerExpress lub Ceske Drahy do Ostravy a dalej pociag - to moze byc jedna z tanszych opcji - np. z 2tygodniowym wyprzedzeniem widzę bilety Krakow-Praga na Regiojet za 290CZK (np. 25.05, 26.05 i pozniejsze)

oczywiscie bilety na autobusy do Czech (Tiger, RegioJet, LeoExpress, CD) mozesz kupic oddzielnie od biletu na pociag odpowiednio z Ostravy/Bohumina jesli to wychodzi taniej (rzadko sie tak zdarza ;)).

Podaj date to poszperam zeby znalezc najtansza opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#163 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:11 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Pozwolę się nie zgodzić z opinią odnośnie formy transportu. Kilka razy ćwiczyłem wariant: autem do Bohumina i potem Leo w 3,5h do Pragi. Ta opcja jest wg mnie najwygodniejsza z kilku powodów (szczególnie na krótkie wypady okołoweekendowe):

1. wygoda podróżowania w Leo Express jak dla mnie bez zastrzeżeń (przespać się można, poczytać, nogi rozprostować),
2. koszt Leo jak się odpowiednio zakręcisz nie do pobicia autem (czytaj: odpowiednio wcześnie),
3. brak przejmowania się parkingami w Pradze (płatne lub też nie - trzeba szukać),
4. zwiedzanie tylko pieszo i metro jak dla mnie wchodzi w grę,
5. dla mnie najważniejsze:) Nie wyobrażam sobie wypadu do Pragi i picia do obiadu lub w knajpie wody lub coli / kofoli :)

pozdrawiam

edit: to było do sebaa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#164 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Przestrzegam przed najwcześniejszymi kursami Interpalm, tak z Krakowa jak i z Cieszyna. Ostatnio znajomym nie przyjechały dwa i jechali pierwszym Lajkonikiem. W ciągu dnia jeżdżą w miarę rozkładowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#165 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Piccolo Zwłaszcza punkt 5 do mnie przemawia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#166 PostWysłany: 12 Maj 2016 13:39 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki Panowie! Jadę samochodem i już tego nie będę zmienił :) aczkolwiek alternatywny transport też ciekawy, no i można pić... piwko ;)

Kolega sebaa chwali sobie jazdę przez Brno, więc skoro i tak winieta będzie, to pewnie przez Brno...
Z Hotelu Brillant mogę zrezygnować na Booking jeszcze przez tydzień, więc jak coś wpadnie na Żiżkowie to wezmę :) A zna ktoś jeszcze Brillanta? Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#167 PostWysłany: 12 Maj 2016 15:39 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
samochodem z reguły może jechac 5 osób i cięzko mi sobie wyobrazic że jedna nie może na ostatni dzień odstawić alkoholu :D
jechałem z osobami które na trasie praga-brno wypiły w dwie osoby ponad litr wódki w drogę tam było podobnie i nawet oni czasami potrafią nie pić przez jeden dzien więc dla mnie problem sztuczny aczkolwiek pozdrawiam alkoholików :D

winieta nie była droga nie pamiętam cos chyba koło 30 zł na stacji po przekroczeniu granicy. największe korki i remonty to będziesz miał na a4 do katowic :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#168 PostWysłany: 22 Maj 2016 11:05 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Zbliża się wyjazd stąd ostatnie pytania:
1. w hotelu płaci się koronami czy w euro?
2. czy wypłacaliście Koron w bankomatach kartą VISA mBank -jakie narzuty, opłaca się?
3. gdzie kupić czeską winietkę jadąc A1 z Krakowa? Na BP w Mszanie są?
4. zamierzamy jeździć metrem tylko z/do hotelu, dlatego szukamy fajnych tras zwiedzania, gdzie po kolei można wiele zwiedzić, w necie coś jest, al czy Wy macie takie sprawdzone propozycje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#169 PostWysłany: 22 Maj 2016 13:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Ad.3 Autostradę nr 1 w Czechach masz bezpłatną do zachodniej Ostravy, spokojnie winietki kupisz na Shellu, przy autostradzie po prawej stronie zaraz za Bohuminem. Nawet jeśli są na tym BP w Polsce, to pewnie przepłacisz z 30-40%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#170 PostWysłany: 22 Maj 2016 13:47 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ad 1 CZK jeśli rachunek byl w EUR przeliczą.
Ad 2 bardziej oplaca się jakaś karta dolarowa a dolary z kanoru internetowego.
Ad 4 po Pradze nie jezdzi sie metrem tylko tramwajami/autobusami. To nie Paryż Berlin czy Londyn. W Pradze sa raptem 3 linie metra. A linie tramwajowe są dobrze ze sobą skomunikowane. I polecam poruszać sie właśnie tramwajami a gdzieś dalej autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#171 PostWysłany: 23 Maj 2016 12:52 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
sranda, kacper451 -dzięki Wielkie! a takie sprawy jak: toalety (jesteśmy z dziećmi) -są jakieś publiczne, czy tylko muzea, itp?; Zakupy odzieży -idzie coś tam kupić w dobrej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#172 PostWysłany: 23 Maj 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Cytuj:
Zakupy odzieży -idzie coś tam kupić w dobrej cenie?


Nie wiem skąd ten pomysł.
Ceny są porównywalne jak u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#173 PostWysłany: 23 Maj 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Kolega @Vojtas głupoty pisze ;)
@Adax odezwij się na priv, dam Ci namiary fabrycznych outletów na przedmieściach, gdzie Levis'y czy Mustangi kupisz za ~30zł :D
Jeżeli ktoś jeszcze chce namiary,także zapraszam na priv - na ogólnym nie będę wklejał, bo skończy się to tym, że Janusze Biznesu o 5 rano będą koczować w Polonezach i Żukach pod szlabanem 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#174 PostWysłany: 23 Maj 2016 22:53 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Vojtas napisał(a):
...Nie wiem skąd ten pomysł. Ceny są porównywalne jak u nas.
Ot Kobiety, nawet nie protestuję gdy zaszywają się na 1-2 godz. w jakimś sklepie przy okazji wycieczek i wyobraź sobie, że zawsze coś unikalnego wynajdują... :roll:
nick napisał(a):
... @Adax odezwij się na priv, dam Ci namiary...
Oj, chyba coś ściemniasz :lol: bo na takie ceny to ja nie liczę :o Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#175 PostWysłany: 24 Maj 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Adax
Zawsze możesz kupić trochę drożej w PL :D
spodnie-levi-s-za-60-zl,1502,94564
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#176 PostWysłany: 25 Maj 2016 01:53 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 48
Loty: 3
Kilometry: 3 815
Jeśli ma być:
- tanio
- przyzwoity standard
- z dobrym dojazdem do centrum
- bez konieczności łazienki w pokoju, jest tylko umywalka

polecam Hostel Libeň U Meteoru 29/37

- komunikacja z centrum - do tramwaju idzie się ok. 5 min, do metra ok. 10; tramwaj nocny 55, więc można wrócić o każdej porze dnia i nocy ;) (przetestowane 8-) )
- prysznice (10 sztuk) na korytarzu (osobno kobiety i mężczyźni), toalety również na korytarzu;
- obsługa, wg. booking miała mówić po angielsku, ale mówiła po czesku, my porozumiewaliśmy się międzynarodowo - gesty + migi, bez najmniejszych komplikacji, bardzo mili i pomocni,
- kuchnia na parterze budynku, nie korzystaliśmy bo nie mieliśmy takiej potrzeby, ale chyba wyposażona w podstawowe akcesoria, jest lodówka, kuchenka, mikrofala
- zapłaciliśmy 340 zł za pokój dwuosobowy, na 4 doby, czyli 42zł/osoba/doba, (rezerwowaliśmy miesiąc wcześniej przez booking)
- ok. 8 min od hostelu jest duży sklep spożywczy albert - można zaopatrzyć się do woli, coś na kształt naszego tesco extra
- obok jest boisko piłkarskie i korty tenisowe, wyczytałam na booking w opiniach, że odbywają się tam czasem jakieś treningi od rana, nam się nie przytrafiło, wiec trudno powiedzieć jaka jest skala problemu ich "głośności",
- dojście do hostelu boczną uliczką, prowadzącą tylko do niego, nie ukrywam - nie jest to może najmilsza uliczka do chodzenia po ciemku, ale nam nie przeszkadzało
- hotel i jego standard: PRL - tak, czy potrzebuje odnowy - tak, czy jest czysto - tak, czy łóżko jest wygodne - tak, czy spełnił moje oczekiwania - tak,

Podsumowując: hostel idealny dla osób, które szukają noclegu, a nie miejsca do spędzania w nim 80% czasu pobytu w Pradze, tanio, miło i przyjemnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#177 PostWysłany: 25 Maj 2016 04:37 

Mateusz Sz napisał(a):
OSTRZEGAM wszystkich przed nocowaniem w http://hostel-praha.cz. Zostaliśmy OKRADZENI przez ten Hostel. Trzymajcie się z daleka.
Hostel zarezerwowano i opłacono przez booking.comna 2 noce. Jednym z warunków była opcja zameldowania do godziny 24.00, co było jedną z przyczyn wyboru miejsca.
Otóż w kilka dni po złożeniu rezerwacji hostel zmienił sobie warunki, wysłał e-mail, że zameldowanie do 18.00.
My niczego nie świadomi przyjechaliśmy o 23.00, zostaliśmy poinformowani, że naszego noclegu nie ma, że został anulowany.
Na pytanie co z pieniędzmi, które już zapłaciliśmy, recepcjonistka powiedziała, że nie ma pieniędzy i nie będzie. Pobrali sobie 100% kwoty, którą zapłaciliśmy za 2 noclegi, a pokój wynajęli komuś innemu. Zostaliśmy w środku nocy bez noclegu, wyczerpani po podróży i bardzo chamsko potraktowani przez obsługę.
Zadzwoniłem na booking.com, ale na infolinii odcinają się od sprawy i udają, że skoro hostel sobie tak zmienił i taki ma regulamin to wszystko gra. To jest niezrozumiałe, bo booking.com pozwala na to, by jego klienci byli oszukiwani...Dramat.
Jestem młodym lekarzem, byłem na wielu konferencjach, w różnych hotelach 4 i 5* i zawsze byłem bardzo dobrze potraktowany. Teraz chcieliśmy spróbować budżetowych podróży, hostelu i skończyło się jak wyżej.

Chargeback mógłby być częściowym wyjściem z tej sytuacji.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#178 PostWysłany: 05 Cze 2016 16:04 

Rejestracja: 30 Lip 2013
Posty: 22
szukam noclegu w centrum Pragi na weekned dla 3 os.(2 dorosłe + dziecko). Priorytet to pokój z łazienką i cena 200zł noc/pokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#179 PostWysłany: 05 Cze 2016 16:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Booking.com, hotelscombine etc.

Wysłane z mojej Noki 3310
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga - noclegi
#180 PostWysłany: 03 Lip 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Polecam mieszkanie na Nowym mieście, niedaleko tańczącego domu http://www.booking.com/hotel/cz/na-zder ... en-gb.html.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group