Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#21 PostWysłany: 20 Lis 2013 12:55 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Jestem teraz w Pradze przez 2 tyg. do 29 listopada. Ktoś chętny na piwko w centrum ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
 Temat postu: Re: Odp: Praga
#22 PostWysłany: 02 Sty 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Co polecacie robić w sobotę o 5 rano w Pradze? O tej godzinie przyjeżdża PB, a nie mam pomysłu gdzie się zadekować lub co zobaczyć o świcie ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#23 PostWysłany: 03 Sty 2014 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
To moze Most Karola albo Zamek - bylem za dnia i o swicie, a przy nieobecnosci turystow, ma to swoj urok :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#24 PostWysłany: 03 Sty 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dobry pomysł z tym mostem Karola, a jakaś miejscówka do posiedzenia w cieple?

Najbliższy McDonald's, Florenc Sokolovská 2080, 180 00 Praha 8
Otwarte 06:00–01:00, co robić od 5 do 6?

A wschód słońca dopiero o 8:01 ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#25 PostWysłany: 03 Sty 2014 10:24 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Tą godzinę możesz posiedziec w budynku dworca autobusowego (mały ale schludny), zresztą nie tylko ty tam będziesz o tej godzinie, więc jest bezpiecznie, poza tym ciągle kreciła się tam policja i obsługa. A potem do McD na herbatę i na miasto jak słońce wyjdzie :)

Przerabiałem to we wrześniu jak leciałem do AUH, da się wytrzymać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#26 PostWysłany: 03 Sty 2014 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Myślałem że da się odpuścić dworzec.
To jeszcze zapytam czy jest przechowalnia bagażu na dworu i w jakiej cenie, żeby nie targać ze sobą wszystkiego do check-in w hotelu?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#27 PostWysłany: 03 Sty 2014 11:09 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 21
Też planuję wpaść niebawem do Pragi i przy okazji zwiedzić jakiś browar. Czy są tu browary godne polecenia z możliwością zwiedzania? A może lepiej wybrać się w tym celu do Pilzna? Jak najtaniej obrócić Praga-Pilzno-Praga w jeden dzień, ktoś się orientuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#28 PostWysłany: 03 Sty 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
mashacra napisał(a):
Myślałem że da się odpuścić dworzec.
To jeszcze zapytam czy jest przechowalnia bagażu na dworu i w jakiej cenie, żeby nie targać ze sobą wszystkiego do check-in w hotelu?



50 koron za dzień

http://florenc.cz/index.php?site=an&usi ... sch&lan=en
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#29 PostWysłany: 28 Sty 2014 02:48 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
t0mm - nie wiem czy znalazłeś, ale jak nie to StudentAgency jeździ do Pilzna z Pragi.
Bilet kosztuje 100 Kč w jedną stronę. Autobusy jeżdżą przynajmniej raz na godzinę; czas jazdy to 1h.
Pociąg [CD] kosztuje niewiele mniej, bo 95 Kč, ale jedzie pół godziny dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#30 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
Hej.
Macie moze jakies linki do ciekawych relacji/poradnikow na temat Pragi? Chodzi raczej o jakies prywatne odkrycia miejsc nieznanych ogolnie turystom. To co znalazlem do tej pory to same nudy: Hradczany, dzielnica zydowska, most Karola itd.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#31 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:17 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Zerknij tutaj - może coś Cię zainteresuje z mniej znanych atrakcji Pragi.

http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/ ... ypowo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#32 PostWysłany: 31 Sty 2014 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Może tutaj znajdziesz coś dla siebie:

Alternatywny przewodnik po Pradze:
http://pragaprzewodnik.wordpress.com/

7 MIEJSC, KTÓRE WARTO TEGO LATA ODWIEDZIĆ W PRADZE
http://pragaprzewodnik.wordpress.com/2012/08/24/7-miejsc-ktore-warto-tego-lata-odwiedzic-w-pradze/

PCHLI TARG – aletrnatywny shopping w Pradze - http://pragaprzewodnik.wordpress.com/2010/03/28/pchli-targ-aletrnatywny-shopping-w-pradze/

PRAGA MODERNISTYCZNA – nowa trasa na 2013
http://pragaprzewodnik.wordpress.com/2013/02/28/praga-modernistyczna-nowa-trasa-na-2013/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#33 PostWysłany: 01 Lut 2014 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Polecam blog Mariusza Szczygła

http://mariuszszczygiel.com.pl/398,praha#srodek
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#34 PostWysłany: 01 Lip 2014 10:41 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Jestem tegorocznym maturzysta, a moja dziewczyna jest na II roku studiow. Czy czesi uwzgledniaja przy kupnie biletow (np na Zamek) polska legitymacje szkolna/studencka, czy musimy miec jakies specjalne euro26>?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#35 PostWysłany: 01 Lip 2014 10:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja mam studencka legitymację, przy kupnie biletów nawet nie spojrzeli na nią, a przy wchodzeniu nikt tego nie weryfikuje (bramki elektroniczne). Ale legitymacje studenckie byłyby chyba ok (widziałem studentów z różnych krajów i chcieli pokazywać, wszystkich zlewano :p)

Edit: mowa o Hradczanach
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#36 PostWysłany: 01 Lip 2014 11:15 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Ja musiałam pokazać legitymację, a chłopak dodatkowo dowód osobisty (data urodzenia), chyba nie chcieli uwierzyć, że ma mniej niż 26 lat, bo coś takiego mruknęła pani w kasie :D Ale jak najbardziej honorują zwykłe studenckie, nie wiem jak się ma sprawa ze szkolną.
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#37 PostWysłany: 14 Sie 2014 09:23 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
kojarzy ktoś jak namierzyć labirynt luster w Pradze? Jedziemy z 3 latkiem to miałby fajną odskocznię od zwiedzania.
Jest coś fajnego gdzie można uderzyć z takim maluchem? Oczywiście poza złotą uliczką? Pamiętacie o której jest zmiana warty na zamku - 12.00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#38 PostWysłany: 14 Sie 2014 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jedziesz na wzgórze Petrin "kolejką" na zwykłym bilecie miejskim, po wyjściu udajesz się w prawą stronę w kierunku "wieży Eiffla" w sumie to w okolicy są jakieś 3-4 budynki więc ciężko będzie nie znaleźć.
Edit: wpisz "Maze Bludiste Na Petríne" zobaczysz jak wygląda budynek którego masz szukać.

Jak będziecie schodzić ze wzgórza w kierunku rzeki, mniej więcej w okolicy dolnej stacji kolejki znajdziecie duży dobrze wyposażony plac zabaw.

W przewodniku TOP10 Praga jest rozdział o znakach na domach (baranek, pasternak, rak...) na jednej z uliczek, po całym dniu na nogach, moje dzieciaki nabrały sił do szukania, nie pamiętam nazwy ulicy, ale to też ta sama okolica ok. 15 min. z buta od placu zabaw.
Edit: ulica nazywa się NERUDOVA.

W okolicy mostu Legii są do wypożyczenia rowery wodne w tym takie bajkowe jak samochód albo łabędź chyba 250 koron.
A na wysepce pod mostem jest plac zabaw w stylu "małpi gaj" różne trasy do przejścia.

Wszystkie atrakcje zrobione jednego dnia, tyle że moje "bąble" są zdecydownie starsze.

Złota uliczka jest moim zdaniem przereklamowana i raczej mało ciekawa dla 3-latka, jakieś 2 tygodnie temu dodatkowo coś remontowali. Jak nie ma turystów to spokojnie można sobie zrobić 5-minutowy spacer, ale z turystami mi by się nie chciało.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#39 PostWysłany: 14 Sie 2014 11:02 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
dzięki......nawet mi nie mów,że znów remontują złotą uliczkę. 3 lata temu chciałem żonie ją pokazać bo nigdy wcześniej nie była w Pradze i też był remont. Dodam,że wtarabaniła się na górę w 8 miesiącu ciąży :) więc jej mina była bezcenna.

A w tą kolejkę gdzie się wsiada? Przyznam,że nie mam żadnej mapki ( liczę,że dostanę jaką małą w hotelu) i googlemaps dzisiaj ogarniam bo jutro wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#40 PostWysłany: 14 Sie 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Robotnicy i rusztowania były po przeciwnej stronie niż domki, mapka jest w kazdej IT, jak jedziecie PB to też na dworcu.

Kolejka jest u podnóża góry Petrin, z mostu Legii 10 min. bilet można kupić wszędzie także w kiosku lub automacie na stacji strat.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group