Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 957 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Sie 2020 15:06 

srebrny
Dokładnie tak jak napisał @jura5. W zamkniętych przestrzeniach wszyscy noszą maseczki, w otwartych kto chce. Cudownie jest!
Image
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 02 Wrz 2020 13:43 

niebieski
Kashpir napisał(a):
Za stroną gov.pl
"Władze Portugalii poinformowały, że od 15 września na okres 2 tygodni na terenie całego kraju wprowadzony zostanie stan wyjątkowy. Pozwala on władzom nałożyć niezbędne ograniczenia w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia i wprowadzić środki zapobiegania i zwalczania epidemii. Informacje dotyczące planowanych środków mają zostać przedstawione po posiedzeniu rządu planowanym na 8 września."
Mało pozytywna informacja, zwłaszcza, że mam w planach lot do Faro 17 września :|

A trzymając się tematu i wymagań autora, to na dzisiaj powiedziałbym jak jeden z przedmówców - Turcja. Ewentualnie Chorwacja, ale tutaj chyba większe ryzyko wrzucenia na listę zakazu lotów.

Bardzo aktualny temat, też mamy w planach lot do Faro 20 września, zobaczymy zatem czy władze Portugalii okażą się łaskawe dla turystów, sunseekersi z UK są wyjątkowo naszymi sprzymierzeńcami.

#23 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:28 

niebieski
Wczoraj wróciłam z Porto. Na lotnisku OPO nikt nie zbierał formularzy, żadnych kontroli. Natomiast moje obserwacje co do maseczek: absolutnie większa dyscyplina niż w PL. Nie widać "nosaczy" i "brodaczy", w każdym razie o wiele mniej niz u nas. I nie mam tu na myśli pomieszczeń zamknietych,ale miasto, bulwary nad rzeką czy nawet oceanem. Byłam tym trochę nawet zdziwiona, i czasami miałam wielką ochotę pozbyć się tego mało komfortowego zakrycia, ale było mi głupio wobec innych ;) Oczywiście rowerzyści, biegacze-bez. Tak, że trochę odmienna obserwacja od @Kothson :)
Generalnie polecam Porto i cały kraj, jak zwykle :)
Powrót do WMI-zbierane formularze !
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 02 Wrz 2020 16:37 

zmroziła mnie ta informacja, bo mam w planach wrześniowych Maderę:
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,173 ... BoxOpImg11
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 02 Wrz 2020 17:14 
Awatar użytkownika

złoty
@LiMag władze Madery mogą podejmować część decyzji autonomicznie, więc wydaje mi się, że stan wyjątkowy w Portugalii kontynentalnej niekoniecznie jest równoważny automatycznie ze stanem wyjątkowym na Maderze albo Azorach. Szczególnie, że dotychczas zarówno Madera jak i Azory miały swoją politykę dotyczącą walki z COVIDem polegającą na testach dla przylatujących - coś, co nie występowało np. na kontynencie, gdzie przylatywało się bez żadnych testów.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 03 Wrz 2020 07:28 

Loty: 246
Kilometry: 373 171
niebieski
LiMag napisał(a):
zmroziła mnie ta informacja, bo mam w planach wrześniowych Maderę:
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,173 ... BoxOpImg11

Ja mam 14 września lot z Berlina do Lizbony, a 15 września z Lizbony do Madery.
O ile na teren Portugalii wlecę jeszcze bezproblemowo i na Maderę też raczej się dostanę, to mam obawy o powrót do Berlina...
Pozostaje czekać do 8 września na więcej szczegółów...

#27 PostWysłany: 03 Wrz 2020 13:34 

14 września będą nowe obostrzenia wprowadzane przez rząd Portugalii, ciekaw jestem co wymyślą, ja dopiero w październiku mam lecieć.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Wrz 2020 14:09 

złoty
Z tym planowanym stanem wyjątkowym w Portugalii to dziwna historia, bo doniosły o tym sensacyjnym tonem nasze media, a w portugalskich cisza. Cisza też na forum Tripadvisor.
Gwarancji oczywiście nie dam, ale podejrzewam tu raczej niedouczenie i poszukiwanie sensacji przez polskie media niż ryzyko jakichś istotnych obostrzeń w Portugalii. Możliwe, że z powodów prawnych wprowadzają jakąś formę stanu nadzwyczajnego, żeby np. sprawniej zarządzać walką z pandemią albo móc legalnie (nie tak jak nasze rządowe orły prawa) wprowadzić jakieś zasady, np. zaostrzyć obowiązek noszenia maseczek. Portugalski rząd działa racjonalnie, raczej nie spodziewałbym się wprowadzanego z dnia na dzień czy tygodnia na tydzień ogólnego zakazu lotów. Już najprędzej mogą zostać wprowadzone jakieś ograniczenia na granicy lądowej z Hiszpanią, bo Hiszpania ma znacznie gorszą sytuację niż Portugalia.
Pisane z zastrzeżeniem, że to oczywiście wszystko wróżenie z fusów...
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 03 Wrz 2020 15:41 

Komunikat był że chcą z dniem rozpoczęcia szkoły w Portugalii wprowadzić obostrzenia, nie ma nic o stanie wyjątkowym w naszym rozumieniu tylko o rozszerzeniu stanu jaki jest np na teremie Lizbony na cały kraj.
Ja bym się raczej obawiał histerycznych reakcji naszych władz bo jakieś zalecenia przyjdą jak o Hiszpani obecnie i pozamiatane.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#30 PostWysłany: 03 Wrz 2020 16:22 

niebieski
Też mam lot na początek października i bardziej obawiam się właśnie reakcji (histerycznej jak to świetnie ujął ;) @meczko) i zaskakującej, co jest normą , naszych "władz"
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#31 PostWysłany: 03 Wrz 2020 18:41 

złoty
@ewaolivka, akurat to nie ja tak to ująłem, chociaż się w pełni zgadzam ;-) Mam jakoś znacznie większe zaufanie do racjonalności działań rządu Portugalii niż do naszego :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:37 
Awatar użytkownika

Loty: 305
Kilometry: 387 784
Wizzair skasował loty WAW-OPO (ostatni 19.09.-na ten moment). Lizbona,póki co,się uchowała,ale jedynie do 23.10.
Niewykluczone,że coś jest na rzeczy z tym zamknięciem Portugalii.

#33 PostWysłany: 03 Wrz 2020 21:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
"Jedynie" do 23 X, bo później jest już rozkład zimowy, a wtedy Wizz do Portugalii nie lata. Z drugiej strony TAP właśnie wznawia loty z Warszawy do Lizbony.

#34 PostWysłany: 03 Wrz 2020 21:35 

złoty
... a Wizzowi mocno zamieszało w planowaniu zamknięcie granic Węgier, więc być może skasowanie lotów do Porto to jakiś pośredni skutek tych perturbacji.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 04 Wrz 2020 07:56 

Jeśli będą takie wyskoki zachorowań w okolice 400-500 w Portugalii to czarno to widzę.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 04 Wrz 2020 08:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

ewaolivka napisał(a):
Powrót do WMI-zbierane formularze !

Czy na lotach FR np. OPO - WMI trzeba mieć wydrukowane formularze, czy rozdają?
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 04 Wrz 2020 09:55 

niebieski
Rozdawali w samolocie ok. 40 min przed lądowaniem. Ja akurat wydrukowałam sobie ze strony FR.
 Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.

#38 PostWysłany: 04 Wrz 2020 09:56 

platynowy
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Jeśli będą takie wyskoki zachorowań w okolice 400-500 w Portugalii to czarno to widzę.

skad takie prognozy
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Loty: 270
Kilometry: 446 029
złoty
Podpytałem znajomych z Portugalii. Podobno ma to być nie "State of Emergency" tylko raczej "State of Contingency". Gdy poprzednim razem to wprowadzono, zmiany były niewielkie, nic poważnego w związku z podróżami się nie wydarzyło.

Wczoraj przyklepano dość dużą imprezę sportową na 2-4 października w okolicach Porto i Bragi. Zawodnicy i sprzęt muszą pojawić się około 5 dni wcześniej. W dzisiejszych czasach odwołać wszystko można w mgnieniu oka, ale mimo to, chyba jednak nie powinno być tak źle.

Oczywiście nie oznacza to też, że nasi udający rządzących nie zdecydują się w kraju mającym po 700 przypadków dziennie zakazać lotów z państwa gdzie jest ich około 300 8-)
2 ludzi lubi ten post.

#40 PostWysłany: 04 Wrz 2020 13:00 

złoty
Te 300 przypadków dziennie jest na 10 mln ludności, a 700 na 38 mln, więc wychodzi jednak więcej, niezależnie od tego, że zakazy lotów w wykonaniu naszego rządu to faktycznie podręcznikowy przykład jak nie należy prowadzić walki z epidemią.
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

[ 957 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości