Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:21 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Na wstępie witam Szanownych Forumowiczów, ponieważ to mój pierwszy post.

Pomysł jak w temacie, spędzenie jednej nocy w wynajętym samochodzie. Będę w Lizbonie przelotem, w drodze powrotnej z Madery. Ląduję o 1 w nocy, wylot mam o 15:45. Chciałbym zobaczyć chociaż kawałek tego pięknego miasta. Żeby nie tracić zbędnego czasu i pieniędzy na dojazd i krótki nocleg w jakimś podrzędnym pensjonacie, stwierdziłem, że dam radę przespać się w samochodzie. Dodatkowo jestem ograniczony tym, że podróżuję z Yorkiem (no dobra, z dziewczyną też ;) ), a tylko w nielicznych miejscach przyjmują psy.

I tutaj pytanie. Czy uważacie, że w Lizbonie, w obszarze powiedzmy 20km od lotniska jest miejsce, gdzie można spokojnie zaparkować samochód i przespać się, bez obaw, że co chwilę jakiś nadgorliwy policjant będzie nas sprawdzał? Albo jakaś grupa podpitej młodzieży wracająca imprezowym szlakiem.

Wstępnie upatrzyłem sobie taki parking, 500m od Torre de Belém, którą chcę zobaczyć:
Image
Image

Czy ktoś był w tym rejonie o późnej porze i może powiedzieć czy jest w miarę spokojnie? Zaraz obok jest restauracja, ale w godzinach od 1 do 10 zamknięta, więc w spaniu nie będzie przeszkadzać. Widzę, że obok swoją siedzibę ma straż przybrzeżna, ale to chyba nie będzie stanowiło problemu.

Będę wdzięczny za wszystkie przemyślane sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:35 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jesteś pewien, że to darmowy i całodobowo dostępny ogólny parking?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:40 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 29
Drążąc temat, przelot (lądowanie o 1, wylot o 15:45), nocka w samochodzie, rozumiem, że wynajętym. Wydaje mi się, że taniej i lepiej będzie wziąć nocleg (kąpiel, wygodne łóżko) niż wynajmować samochód na kilka godzin, przemieszczać się po Lizbonie komunikacją publiczną, przynajmniej, jeżeli chodzi o centrum... Samego spania w sumie i tak będzie niewiele, zanim dotrzesz z lotniska w to miejsce, wynajmiecie samochód to będzie już świt :D


Ostatnio edytowany przez mokry, 28 Mar 2014 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mokry napisał(a):
..., bynajmniej, ... :D

przynajmniej :)

może powiedz nam ile będzie Cie kosztowało wynajęcie samochodu. bo jeśli to <15euro to powiedzmy że wyjdzie to taniej niż najtańszy hostel (choć nie wiem jak to jest z meldowaniem się o tak późnej porze).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:52 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 29
namteH napisał(a):
mokry napisał(a):
..., bynajmniej, ... :D

przynajmniej :)

może powiedz nam ile będzie Cie kosztowało wynajęcie samochodu. bo jeśli to <15euro to powiedzmy że wyjdzie to taniej niż najtańszy hostel (choć nie wiem jak to jest z meldowaniem się o tak późnej porze).


;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2014 13:56 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Samochód kosztuje mnie 30 euro, wypożyczalnia ma biuro na lotnisku i nie spodziewam się mega kolejek o tej porze. Jeśli będę miał gdzieś normalny nocleg, to i tak muszę się tam jakoś dostać, komunikacja publiczna w nocy raczej odpada, a taxi w dwie strony wyjdzie pewnie w podobnej cenie co wynajęcie samochodu.

Najtańszy hostel na pewno odpada, bo dziewczyna nie będzie spać w pokoju wieloosobowym i na pewno nie przyjmą mnie z psem.

Parking, który znalazłem nie jest oddzielony od ulicy żadnymi bramkami, a na tablicy jest napisane P Ligeiros Excepto Autocaravanas. Miejsce jest oddalone 16km od lotniska, więc dotarcie tam nie zajmie chyba dużo czasu, a przede wszystkim jest obok Torre de Belem, którą i tak chcę zobaczyć, więc jakoś musiałbym się tam dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
kręciłem się tam niejednokrotnie, zarówno autem jak i piechotą, w dzień i pod wieczór, raczej spokojna okolica, takie ala przedmieścia Lizbony,
nie wiem jak późno w nocy, ale Avenida India to dość ruchliwy trakt
co do tego konkretnego parkingu to nie pomogę
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Mar 2014 14:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Parkowałem niedaleko z stamtąd - kręcą się tam "pilnowacze" aut (za drobną opłatą auto będzie nadal stało :P), przynajmniej za dnia. Okolica ogólnie też jest bardzo popularna (również mogę napisać tylko o stanie za dnia), więc nie wiem czy to będzie najlepsza nocka na świecie ;)
Czemu po prostu nie prześpisz się na lotnisku?? Komfort będzie lepszy, a jeśli wstaniesz wcześnie to i tak parę rzeczy zdążysz zobaczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2014 14:50 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Oczywiście w pierwszej kolejności myślałem, żeby spać na lotnisku, jednak nie wiem jakie tam panują warunki do spania. Uznałem, że mimo wszystko w aucie może być wygodniej i spokojniej, a skoro i tak już samochód chcę wynająć, żeby pojechać w 2-3 miejsca, to stwierdziłem, że to najlepszy kompromis. Jak będzie w praktyce - okaże się 3 października, bo wtedy wracamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Mar 2014 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
nie wiem czy poruszanie się po Lizbonie autem to najlepszy pomysł, masa jednokierunkowych uliczek, problemy z parkingami, flegmatyczni kierowcy
jak dla mnie to strata czasu a Ty tego czasu praktycznie nie masz w ogóle
kupujesz całodniowy bilet za kilka euro i śmigasz metrem/tramwajami/windami tanio i wygodnie i przede wszystkim skupiasz uwagę na architekturze i okolicy a nie na drodze
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2014 15:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
jw - autem porusza się średnio po tym mieście, ale parkuje już kiepsko - żeby znaleźć coś blisko centrum trzeba się nieźle nakombinować
myślę że komunikacja publiczna będzie lepszym rozwiązaniem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2014 15:57 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
cypel napisał(a):
nie wiem czy poruszanie się po Lizbonie autem to najlepszy pomysł, masa jednokierunkowych uliczek, problemy z parkingami, flegmatyczni kierowcy
jak dla mnie to strata czasu a Ty tego czasu praktycznie nie masz w ogóle
kupujesz całodniowy bilet za kilka euro i śmigasz metrem/tramwajami/windami tanio i wygodnie i przede wszystkim skupiasz uwagę na architekturze i okolicy a nie na drodze


OK, wezmę to pod rozwagę, bo do wyjazdu czasu sporo. Wielkie dzięki za porady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Mar 2014 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
kolego z ciekawości sprawdziłem ceny noclegów na 3.X pokój 2 os. z akceptacją zwierząt domowych już za kilkadziesiąt PLN można mieć
nie wiem jakiego standardu oczekujesz, ale spałem kiedyś w tym Joao XXI http://tnij.org/v942mr6, do metra kilkaset metrów, pokoje bardzo przyzwoite, wielkie, fajne stare stylowe meble, duży balkon za śmieszne 83 pln masz w tym terminie
w okolicy kilka knajpek, piekarnia, brak turystów i przyjazne ceny
do tego kupujesz 2 karty dobowe po 6,50 EUR (0,5 karta + 6,0 doładowanie) i Ci taniej wychodzi niż samochód i zero problemów, wyśpisz się jak człowiek
metro w nocy nie jeździ, ale za nocną takse myslę, że zapłacisz z bagażem coś ok. 15 EUR, bo taksówki w Lizbonie są strasznie tanie
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Mar 2014 19:51 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Cypel, dzięki za sprawdzenie. Nie oczekuję super standardu, bo to tylko jedna noc. Jedynym wymogiem jest to, żeby nie był to pokój wieloosobowy, więc to co znalazłeś na pewno wystarczy. Z taksówkami bałem się wyższych cen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Mar 2014 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja polecam ten hostel: http://www.booking.com/hotel/pt/go-host ... b39d4042X1

Mają zarówno sale wieloosobowe jak i prywatne pokoje. Akceptują zwierzęta za darmo (po uprzedzeniu), a sam hostel jest naprawdę genialny. Wielka kuchnia z kilkoma stanowiskami do gotowania, duże dobre śniadania (w cenie), wielki ogródek z grillem, billard, bar, sala z pianinem, sala komputerowa itp. Może fotki obiektu z zewnątrz nie zachęcają, ale naprawdę jest fajny i klimatyczny, do późna w nocy można siedzieć w barze, na ogrodzie jest dużo ludzi :) Za 4-osobowy pokój prywatny w maju ubiegłego roku płaciliśmy 40€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2014 20:32 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
również polecam Joao XXI - akurat w nim nie nocowałem ale byłem kilka razy w Residencial Mar dos Acores ktora jest 20 metrów obok i w Joao XXI były śniadania (bardzo monotonne, ale wliczone w cene więc nie ma co narzekać)
dwukrotnie brałem taxówkę z lotniska do Mar dos Acores i za każdym razem licznik pokazywał pomiędzy 7 a 8 EUR w jedną stronę (nocą - za dnia było drożej o 2-3 EUR - przez korki)
rano kupisz bilet całodzienny i komunikacją miejską wszędzie szybko dojedziesz - niedaleko Joao XXI masz stację metra Picoas a przed samym hotelem jest przystanek autobusowy (nie pamiętam nr, ale jest jakiś bezpośredni autobus na sam dół miasta do Rossio)

nie polecam parkowania nocą w okolicy Belem, raz wybrałem się tam przed północą i w parku naprzeciw katedry kilkunastu policjantów szukało czegoś (kogos?) w krzakach. Okolica też ponura, Torre do Belem nieoświetlone...

na lotnisku na górnym piętrze zaraz na prawo od ruchomych schodów jest kilka restauracji i są rozstawione kanapy i fotele i można się wygodnie przespać (chociaż jeśli przylatujesz z Funchal w nocy to możesz już nie znaleźć wolnego miejsca)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2014 21:13 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
cypel napisał(a):
kolego z ciekawości sprawdziłem ceny noclegów na 3.X pokój 2 os. z akceptacją zwierząt domowych już za kilkadziesiąt PLN można mieć
nie wiem jakiego standardu oczekujesz, ale spałem kiedyś w tym Joao XXI http://tnij.org/v942mr6, do metra kilkaset metrów, pokoje bardzo przyzwoite, wielkie, fajne stare stylowe meble, duży balkon za śmieszne 83 pln masz w tym terminie
w okolicy kilka knajpek, piekarnia, brak turystów i przyjazne ceny
do tego kupujesz 2 karty dobowe po 6,50 EUR (0,5 karta + 6,0 doładowanie) i Ci taniej wychodzi niż samochód i zero problemów, wyśpisz się jak człowiek
metro w nocy nie jeździ, ale za nocną takse myslę, że zapłacisz z bagażem coś ok. 15 EUR, bo taksówki w Lizbonie są strasznie tanie


tydzień temu za taxi z tego hostelu na lotnisko w nocnej taryfie z jednym bagażem zapłaciłam dokładnie 10,20 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Kwi 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 196
niebieski
@cypel,@Washington czy parkingi w centrum są płatne (jakieś strefy z płatnym parkowaniem)?
Do Lizbony wybieram się autem z Faro ale już na miejscu chcę gdzieś zostawić auto i poruszać się z kapcia, ewentualnie komunikacją miejską. Czy w ogóle wjazd do Lizbony (ścisłe centrum) jest bezpłatny, oczywiście nie mówię tu o mostach i autostradach?
Trochę obawiam się tego wypadu do Lizbony,pojechałbym może autokarem lub pociągiem ale mam auto na cały pobyt. A może jednak zdam auto na dwa dni a potem znowu wypożyczę po powrocie żeby dalej objeżdżać Algavre. Ma ktoś może jakieś rady? Wypad czteroosobowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Kwi 2014 15:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Wjazd bezpłatny, parkingi płatne. Radzę zostawiać auto na parkingach podziemnych w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off
irys lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2014 21:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Jw - są różne strefy, w zależności od tego opłaty są różne
http://en.parkopedia.pt/secure/lisbon/parking/ - to jest całkiem przydatna stronka przy planowaniu parkowania, trzeba się tylko trochę nią pobawić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group