Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Maj 2018 17:05 

Rejestracja: 21 Maj 2018
Posty: 3
Witam, chciałbym wypożyczyć samochód w Portugalii i jeden tydzień jeździć po Portugalii a drugi po Hiszpanii, następnie zwrócić w Portugalii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, zależny mi na wiadomościach dotyczących wysokości opłat za wyjazd do Hiszpanii oraz jak płacić za autostrady w Hiszpanii (tylko gotówką czy system opłat autostradowych z wypożyczalni obsługuje również Hiszpanię). Z góry dziękuję za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 21 Maj 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wiekszosc wypozyczalni w Portugalii pobiera oplaty (calkiem wysokie - do €80) za wyjazd do Hiszpanii.
Nie ma oplat np. w Europcar.
Elektroniczne rejestratory Via Verde nie obsluguja Hiszpanii, ale siec drog jest tam tak dobrze rozbudowana, ze bez klopotu mozna uniknac platnych odcinkow (nawet polecam, ze wzgledu na widoki).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2018 23:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Pytanie, czy masz już na sztywno kupione bilety i zaplanowany pobyt, ale ten manewr można chyba łatwiej zrobić w drugą stronę, tj. polecieć do Hiszpanii i pojechać samochodem do Portugalii. Wypożyczalnie z Hiszpanii mają albo przynajmniej miały jeszcze niedawno rutynowo w cenie możliwość wjazdu do Portugalii. Ileś lat temu mieliśmy tak w Atesa, rok temu moi krewni w jakiejś innej, której nie pamiętam. Trzeba to oczywiście każdorazowo sprawdzić w rental conditions.
Pamiętam, że jak wypożyczaliśmy w Interrent w Portugalii, to za ubezpieczenie na wjazd do Hiszpanii zaśpiewali sobie jakąś wysoką dopłatę. Wjechaliśmy tylko na chwilę do pierwszego przygranicznego miasteczka zatankować (benzyna w Hiszpanii jest znacznie tańsza niż w Portugalii) i na obiad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2018 20:08 

Rejestracja: 21 Maj 2018
Posty: 3
Dziękuję za informację. Właśnie znalazłem najtańszą jak do tej pory wypożyczalnię samochodów - https://www.vehicle-rent.com/pl/, czy mieliście jakieś doświadczenia z tą firmą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2018 20:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@Grzegorz44
To nie jest wypożyczalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2018 20:51 

Rejestracja: 21 Maj 2018
Posty: 3
Oczywiście, porównywarka. Z tego co widzę to w każdej wypożyczalni jest drożej niż w porównywarce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2018 11:01 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 196
niebieski
Wróciłem kilka dni temu z Portugalii, a dokładniej z Faro, samochód wypożyczyłem z Drive4Fun.
Nie było żadnej dodatkowej opłaty za możliwość użytkowania auta w Hiszpanii i na Gibrartarze, z czego chętnie skorzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
deerrr uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 59
@sapos
Dzięki. Bardzo cenna informacja.
Mamy generalnie taki sam pomysł. Chcemy wypożyczyć auto w Faro i pojechać na dwa dni na Gibraltar.
Próbowałem znaleźć w Warunkach wypożyczalni Drive4fun , ale nie widzę tam takich zapisów o takiej możliwości.
Czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie dokonywałeś rezerwacji auta w tej wypożyczalni. Czy bezpośrednio przez stronę (nie widzę tam ceny) czy przez jakąś porównywarkę?
Jeśli wiesz to proszę również o info działają u nich te Toll-e (po stronie portugalskiej i hiszpańskiej)
Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
ja korzystałem rok temu temu w Faro z AutoRent przez pośrednika

AutoRent polecam, bo jest tanio i nie miałem z nimi żadnych niemiłych niespodzianek. Mają biuro z 5km od lotniska (autobus wahadłowy na lotnisku, bardzo łatwo trafić).

Za wjazd do Hiszpanii pobierają dodatkowe ubezpieczenie, wtedy 30 E, a za to pudełeczko na autostrady portugalskie chyba 2E/dzień, nie więcej jednak niż 20E W Portugalii objeździliśmy całe Algarve oraz Lizbonę i parę innych miejsc. W Hiszpanii Sewilla, Gibraltar (bez wjazdu autem, które zostawiłem z 400 m od granicy na bezpłatnym wtedy parkingu). Po Hiszpanii jeździliśmy tylko bezpłatnymi drogami (albo płatnymi, ale bez świadomości że trzeba za nie zapłacić) bo nie pamiętam, żebym coś tam płacił. Ogólnie warto bo jest parę fajnych miejsc do zwiedzenia w południowej Hiszpanii, a drogi i kulturę jazdy mają super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2018 00:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Sprawdzone -Drive4Fun nie operuje z Porto.
Proszę o doświadczenia + koszty z wypożyczenia samochodu w Porto z opcją Hiszpania .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Paź 2018 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
15go października zdałam auto w wypożyczalni w Faro i do dzisiaj nie rozliczyli mi na karcie opłat za autostrady, depozyt zdjęli w całości od razu po przylocie, jest tylko pobrana opłata za urządzenie do opłat. Jak długo czekaliście na rozliczenie? Martwię się, czy wszystko jest w porządku, że tak długo to trwa.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2018 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Spokojnie. To może trwać 14 dni (roboczych), czyli trochę ponad 2 tygodnie. Chociaż rekordowo sprawę rozliczali mi niemal miesiąc. Jak coś to rób reklamację w swoim banku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
A ok to jeszcze czekam, nie to, żeby mi się śpieszyło ze spłacaniem karty, ale wolę mieć z głowy, bo jednak przejechałam od Faro, poprzez Evorę do Lizbony i Porto i z powrotem, więc trochę na pewno zabulę.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:13 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
p.wl napisał(a):
Wiekszosc wypozyczalni w Portugalii pobiera oplaty (calkiem wysokie - do €80) za wyjazd do Hiszpanii.
Nie ma oplat np. w Europcar.
Elektroniczne rejestratory Via Verde nie obsluguja Hiszpanii, ale siec drog jest tam tak dobrze rozbudowana, ze bez klopotu mozna uniknac platnych odcinkow (nawet polecam, ze wzgledu na widoki).


Wypożyczalnia InterRent 50 euro za wjazd do Hiszpanii (lipiec 2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group