Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:20 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Witam,
w czerwcu wybieram się do Portugalii - kilka dni w Porto, a potem Algrave... Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy przewodnik po Portugalii? Chodzi mi o to, żeby był przystępny, aktualny i pełen praktycznych wskazówek :) Dodam, że mimo niekwestionowanej jakości przewodników LP wolę jednak coś w języku polskim....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 04 Lut 2015 10:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Przed wyjazdem do Portugalii przeglądałam kilka różnych przewodników, z polskich wersji miałam zakupić przewodnik wydawnictwa Berlitz, ale ostatecznie zdecydowałam się na wspomniane przez ciebie Lonely Planet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2015 12:51 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Dzięki za odpowiedź - mi udało się ogarnąć ebooka z LP, ale jednak jestem tradycjonalistą i chyba muszę też mieć jakąś książkową wersję przewodnika.... w Internetowej analizie najlepiej wypadł Praktyczny przewodnik Pascala, ale dziś przejdę się jeszcze do księgarni i zobaczę na żywo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lut 2015 14:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ja też operowałam ebook-iem a w papierze miałam tylko te strony, które mnie interesowały. Ale w pełni rozumiem twoje przywiązanie do tradycyjnego przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2015 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dwukrotnie organizowalem objazdowke Porto-Faro-Porto
kazdorazowo pisalem do ambasady Portugalii
przysylaja paczke z mapami folderami etc
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:12 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
A to ciekawe - i co im pisałeś w takiej wiadomości? rozpisywałeś się jakoś szczególnie? Pytałeś wprost o jakieś mapy/foldery/atrakcje, czy co?

EDIT: I przede wszystkim - email czy list?:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
email

opisalem dokladnie kiedy podrozuje
gdzie wynajalem samochod
gdzie mam noclegi

zapewne to bylo zbyteczne, ale nie chcialem by traktowali to jako kolejnego zbieracza makulatury
opisalem miejsca i trasy ktore planuje zaliczyc

slicznie podziekowalem i obiecalem kartke z pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
polecam zielony przewodnik "bezdroży" Moim zdaniem przejrzysty (i aktualny)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
A ja polecam praktyczny przewodnik Pascala oraz Bezdroży "w rytmie fado" (ale ten już jest dość stary, więc niezbyt aktualny, ale dokładny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lut 2015 17:22 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Właśnie najbardziej skłaniałem się ku Praktycznemu Przewodnikowi Pascala, ale przejrzałem go pobieżnie i wydaje się być spolszczoną i okrojoną wersją LP... być może się mylę, ale trochę bez sensu wydawać 40-50 zł na samo spolszczenie ważniejszych fragmentów ebooka....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Maj 2015 18:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Coś poniekąd związanego z tematem. Bezdroża właśnie wyprzedają przewodnik po Portugalii z 5 zł, wydanie już nieaktualne, ale poglądowo za tą cenę chyba może być http://bezdroza.pl/ksiazki/portugalia-w ... #szczegoly
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group