Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#121 PostWysłany: 02 Lut 2022 15:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Nie wszystko co smakuje dobrze, musi ładnie wyglądać, bifana to jedno z nich :)

Potwierdzam, Conga jak dla mnie jest top fast foodem w Porto

Załączniki:
IMG_20210910_161505 (1).jpg
IMG_20210910_161505 (1).jpg [ 152.22 KiB | Obejrzany 1895 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Porto
#122 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:06 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ja ze słodkości mogę polecić jeszcze pastel de nata oczywiście :) Najlepsza jaka tam jadlem to kawiarnia Nata Lisboa koło dworca Sao Bento. @Zeus aż narobiłeś smaków na powrót do Porto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#123 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
IMO, to najlepsze pastel jaki jadłem w Portugalii. W koncu dali mi w prezencie filizankę kawy :)

BTW Nata Lisboa jest także w Polsce, w Szczecinie https://www.facebook.com/natalisboapolska/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#124 PostWysłany: 31 Sie 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
To ja polecę również przy dworcu Sao Bento pastel de nata w Nata Sweet Nata na R.de 31 de Janeiro. Nawet lepsze niż w Nata Lisboa.
Załącznik:
pastel.jpg
pastel.jpg [ 103.54 KiB | Obejrzany 1300 razy ]

A bifana w Conga faktycznie dobra, pomimo wyglądu i sposobu przyrządzania
Załącznik:
bifana.jpg
bifana.jpg [ 130.03 KiB | Obejrzany 1300 razy ]

Załącznik:
bifana 2.jpg
bifana 2.jpg [ 128.33 KiB | Obejrzany 1300 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#125 PostWysłany: 27 Maj 2023 14:43 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
W Porto polecam Petisqueira do Godinho, Rua do Godinho 144, Matosinhos. Mała knajpka ze świeżymi rybami, klientów obsługuje tylko jeden starszy pan, który nie bardzo mówi po angielsku, ale wystarczy przecież znajomość podstawowych słów po portugalsku, żeby się porozumieć w temacie jedzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#126 PostWysłany: 24 Lip 2023 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
To miejsce to właściwie nie Porto tylko okolice - Espinho (ale chyba z całym szacunkiem dla miasta chyba nie warto wyodrębniać do oddzielnego tematu) - pojechaliśmy poplażować i trzeba było zjeść obiad, tak nam zasmakowało, ze specjalnie zaplanowaliśmy na kolejny dzień powrót na plaże w to samo miejsce, choć dużo bliżej mieliśmy z centrum Porto na Mathosinos

Restaurante Fifteen
R. 15 270
9,5 EUR za prato do dia - zupa, danie główne do wyboru 3 rybne i 3 mięsne, deser, napój i kawa.
Bardzo sympatyczna obsługa, jedzenie pyszne - najbardziej zasmakował mi dorsz zapiekany z purée ziemniaczanym, jedliśmy tez grillowaną rybkę, jak dobrze pamiętam solę i steki łososia też pyszne, porcje słuszne.
Paragony grozy z nad Bałtyku mogą się schować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group