Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Lis 2016 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
1) mało czasu , na styk --- wszystko musiałoby być o czasie. Może się udać ale może być ciężko
2) wąskie gardło to ODBIÓR i nadanie bagażu. Po wylądowaniu o czasie musisz przejść kontrolę graniczną, odebrać bagaż - tutaj potrafi to trwać, wyjść do hali odlotów i nadać bagaż.
3) stanowiska Ryanaira do nadawania bagażu zamykają 40 min przed odlotem czyli 7:10
4) Jeżeli Ty nie polecisz to twój bagaż wypakują z samolotu. Bagaż nie może lecieć bez pasażera rejsem planowym. Nie ma pasażera- szukają w bagażniku walizki i ją wyjmują przed odlotem.

Żeby zdążyć:
- przylot musi być o czasie,
- musisz sprawnie wyjść z samolotu (warto powiedzieć obsłudze, że się bardzo spieszysz i spytać czy gdzieś obok wyjścia nie mógłbyś się przesiąść gdyby były wolne miejsca),
- Bagaże muszą wyjechać w miarę sprawnie. Jak nadasz bagaż ok 7 to gdyby była kolejka do security też warto starać się przejść szybciej.
- szybko przejść przez kontrolę paszportową (tutaj warto się przepychać, przepraszając innych powiedzieć, że śpieszysz się na przesiadkę, ew. poprosić jakiegoś pracownika lotniska o ile taki tam będzie).
Bramkę zamykają o 7:20.

Ew. może uda się nadać bagaż od razu przy odprawie Qatar Airways do Gdańska jak pokażesz agentowi, że masz bilet z Warszawy do Gdańska. Może się udać choć szanse pewnie nie zbyt wielkie- ale warto zawsze zapytać.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar 07 Lis 2016 13:49, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#42 PostWysłany: 07 Lis 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5637
HON fly4free
WAW jest niestety chyba jakimś niechlubnym rekordzistą jeśli chodzi o średni czas oczekiwania na bagaż po przylocie więc słabo to widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 07 Lis 2016 14:50 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 20
4. czy udało się komuś zmienić przelot Doha-Waw na godzinę wcześniej - bilet Economy - to rozwiązałoby problem przesiadki
sam odpowiadam sobie, pomyłka w myśleniu- start jest wczesniej z DOHA , a lądowanie w WAW również o 6.25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Gru 2016 11:47 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 1
Witam
Podbiję temat bo miałem okazję się przekonać robiąc to kilkukrotnie na Modlinie, że dotyczy sporej części pasażerów którzy chcą z GDA dostać się do WRO i na odwrót.
Czy po zmianie na Chopina lotów krajowych te przesiadki odbywają się płynnie (rano z GDA przylot 7.25 odlot do WRO 8.15 i w południe na odwrót to chyba już spokojnie 12.55-14.20) bez przechodzenia kontroli od razu do Gate ?
Czy może Ryan wymyślił jakieś boczne wyjście od strony samolotu i żeby się dostać na ten "piwniczny" gate ryana trzeba przechodzić security....co bardzo utrudniłoby sprawę a na pewno podniosło współczynnik ryzyka.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Gru 2016 12:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Rozumiem, że chodzi o loty z Gdańska? Kod lotniska to GDN, a nie GDA - to kod lotniska w Rep. Środkowoafrykańskiej.

Przy przylocie i odlocie w ramach strefy Schengen, na lotnisku Chopina nie przechodzi się już kontroli bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gruda uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:22 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 1
Czesc ,
Mam do Was pytanie . mam lot z gdanska o 6.30 i ladowanie o 7.25 w wwa na chopina ,mam przesiadke na kolejny lot krajowy o 8.15 czy z bagazem podrecznym . czy jest ryzyko ze sie nie wyrobie ? Z gory dzieki ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Palucci
Ogólnie na 95% nie powinno być problemu, gdyż wyjdziesz praktycznie bezpośrednio do halli odlotów. A jeśli masz loty na jednym bilecie to w przypadku opóźnienia polecisz kolejnym połączeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4000
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Jeżeli przylecisz bez spóźnienia to na pełnym luzie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Krajówki zwykle są bardzo punktualne. A jak jest większa obsuwa, to i tak nic Ci nie pomoże ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Sty 2017 17:08 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Cześć,
pytanie do ludzi przesiadających się z krajówki na lot międzykontynentalny w WAW. Na jednym bilecie LO, więc znam procedurę - bagaż jedzie "automatycznie" (jak zdąży:)), a w przypadku opóźnienia przebukowanie na inny lot.

Natomiast - czas przesiadki to 40 minut. Teoretycznie na międzykontynentalny trzeba się zgłosić godzinę przed lotem. Krajówka Q400 = autobus do terminala. Czy ktoś tu obecny przechodził taką przesiadkę i mógłby krótko w praktyce opisać, jak to wygląda?

Pasażerem będzie Mama, trochę stresuje się krótką przesiadką + nie jest chętna na przebukowanie na inną linię w przypadku spóźnienia, a następny lot LO dwa dni później. Chciałbym dokładnie jej wytłumaczyć "ścieżkę". Póki co powiedziałem: zgłoś obsłudze w pierwszym locie przesiadkę, po wyjściu z autobusu idź od razu na transfery (schodkami do góry) i w lewo do kontroli paszportowej. Coś dodać?

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Sty 2017 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5637
HON fly4free
Zasada zawsze jest jedna i ta sama i powtarzałem to już dziesiątki razy - jeżeli zakup takich lotów na jednym bilecie był możliwy to znaczy, że taka przesiadka jest wykonalna i mieści się w czasie MCT (minimum connecting time) danej linii/lotniska/rodzaju tranferu (to ostatnie w tym przypadku Schengen>Non Schengen), gdyby było poniżej minimów to nikt nigdy nie były w stanie sprzedać takiego biletu.

Co do samej procedury w tym konkretnym przypadku to nic dodać, nic ująć - po wyjściu z autobusu do terminala schodami na górę, potem do oporu w lewo aż chcąc nie chcąć musi w końcu dojść do kontroli paszportowej i dalej po kontroli już prosto do odpowiedniej bramki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Sty 2017 17:22 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
kemot napisał(a):
Zasada zawsze jest jedna i ta sama i powtarzałem to już dziesiątki razy - jeżeli zakup takich lotów na jednym bilecie był możliwy to znaczy, że taka przesiadka jest wykonalna i mieści się w czasie MCT (minimum connecting time) danej linii/lotniska/rodzaju tranferu (to ostatnie w tym przypadku Schengen>Non Schengen), gdyby było poniżej minimów to nikt nigdy nie były w stanie sprzedać takiego biletu.

Co do samej procedury w tym konkretnym przypadku to nic dodać, nic ująć - po wyjściu z autobusu do terminala schodami na górę, potem do oporu w lewo aż chcąc nie chcąć musi w końcu dojść do kontroli paszportowej i dalej po kontroli już prosto do odpowiedniej bramki.


kemot, dzięki za odpowiedź :) tak jak pisałem, chodzi mi o to w praktyce. Wiem, że to jest możliwe i ludzie takimi połączeniami latają. Inaczej nie kupiłbym tego biletu, tylko wybrałbym poranny lot krajowy, z przesiadką 6-7 godzin. Po prostu chciałem wiedzieć, czy ktoś leciał i na przykład przy drobnym opóźnieniu był podstawiany transfer prosto pod Q400, który wiózł pasażera od razu pod kontrolę paszportową. Albo, nie wiem, ktoś stał przy gacie, żeby szybciej pasażera przeprowadzić przez lotnisko.
Dla mnie taka przesiadka to nie problem, ale dla kogoś kto lata mniej i prawie nigdy samemu to - wyobraź sobie - JEST jakiś tam stres i pozwól mi to uszanować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:07 

Rejestracja: 05 Kwi 2016
Posty: 13
Witam serdecznie
mam pytanie o polaczenie linią LOT KRAKOW-KOPENHAGA z przesiadką w Warszawie -
czy 2.3 godz. wystarczy na przesiadke ?
Czy bede jeszcze raz przechodził odprawe czy odrazu jestem kierowany do odpowiedniej bramki?


Ostatnio edytowany przez Abcn 25 Sty 2017 14:43, edytowano w sumie 2 razy
przenoszę do niniejszego wątku + mniej dużych liter ( w or. tytule i nie tylko ) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Z PRZESIADKĄ
#54 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Odpowiedź padała tu już wielokrotnie - zdążysz, jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy. Jak wylądujesz o czasie, jeszcze się wynudzisz. W waw jest tranzyt, więc nie musisz przechodzić kontroli

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Z PRZESIADKĄ
#55 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bez problemów wystarczy, od razu do odpowiedniej bramki. Kolejne pytania zapraszam do przejrzenia forum (zwłaszcza użycia Wyszukiwarki) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:19 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
hej,
czy ktoś na forum próbował dostać się na linii Wrocław- Gdańsk (przez Chopina) porannymi lotami?
Wrocław- Warszawa 6:50- 7:50 Wylot z Warszawy do Gdańska 8:10.
Na przesiadkę jest 20 minut. Wiem, że to mało czasu ale może ktoś próbował i w Wawie czekają na ten lot z Wrocławia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:23 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
nie da się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:26 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
pluumm napisał(a):
hej,
czy ktoś na forum próbował dostać się na linii Wrocław- Gdańsk (przez Chopina) porannymi lotami?
Wrocław- Warszawa 6:50- 7:50 Wylot z Warszawy do Gdańska 8:10.
Na przesiadkę jest 20 minut. Wiem, że to mało czasu ale może ktoś próbował i w Wawie czekają na ten lot z Wrocławia.


loty o 8:10 z Chopina do Gdańska są od początku kwietnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Samolot z Wrocławia będzie obsługiwany przez autobus. Zanim przyjedziesz i przejdziesz do wyjścia na lot do Gdańska, wszyscy będą już siedzieli w samolocie. Niestety, ale się nie da. 35-40 minut to według mnie minimum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
nie uda się, w WAW ładują do autokarów jak tylko samolot zatrzyma się na swoim miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 312 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group