Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 16 Mar 2019 20:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
Wg mnie tak, ale kiedy jeszcze nie doszukałem.Image

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#282 PostWysłany: 17 Mar 2019 03:43 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
cześć

UIA zmieniło lotnisko w Dubaju na 2 moich lotach. Ląduję w sobotę o 2 w nocy na DWC i kolejny samolot mam o 12 z DXB. Tutaj więc coś komunikacją miejską zadziałam.

Bardziej mnie interesują Wasze opinie dotyczące powrotu - planowo ląduję na DXB o 22:25 w piątek a kolejny lot mam o 03:20 [+1] z DWC.

Testował ktoś z Was ostatnio połączenie między tymi dwoma lotniskami w nocy?

BTW: czy łatwo jest złapać Ubera na DXB? Działa wifi przy wyjściu z terminalu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 17 Mar 2019 04:13 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Mam identyczną sytuację, kiedy wracasz? ja ląduję 4.05. na DXB o 22.25 z Muskatu i o 3.20 mam z DWC samolot do Kijowa, mam kilka planów: jak planowo wylądujemy to biegiem do metra na ostatnie metro / pół godziny czasu -trudne wyzwanie/ , i jak zdążę to problemu nie ma, jak nie zdążę to plan b: autobusami, też biegiem do odprawy i na przystanek, bo będzie 1 godzinka do odjazdu autobusu od chwili planowego lądowania.
plan c to następny autobus ale to już będzie na styk, a plan d to TAXI w przypadku większego opóźnienia.
Z tego co pamiętam UBER w Dubaju chyba jest droższy od TAXI z tego co kojarzę, nie sensu łapać ubera. Oczywiście taxi nie z lotniska, tam doliczają jakieś opłaty lotniskowe.Ja mimo wszystko próbuję przybliżyć się do DWC komunikacją miejską.
Kiedy wracasz , w jakich datach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 17 Mar 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Potwierdzam, aktualnie taxi RTA jest tańsza od Ubera w Dubaju. Plus Ubera jest taki że lepsze auta mają (Lexusy) od normalnej taxi RTA (Toyoty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 17 Mar 2019 14:39 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
@akot ląduję na DXB 03 maja o 22:25 flyDubai z Katmandu, wylot do Kijowa 04 maja o 03:20.
Chyba się o 1 dzień rozminiemy - albo i nie jak mój plan nie wypali :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 20 Kwi 2019 09:10 

Rejestracja: 19 Kwi 2019
Posty: 0
Witam,
Wlasnie wrocilem z Dubaju. Przy wyjsciu z hali przylotow jest stoisko Etisalat z wywieszonymi karteczkami po polsku "tu kupisz karte Sim". Przy zakupie za 105AED dostalem pakiet miedzynarodowy 40minut i 40 sms oraz 700MB internetu oraz kod na 100AED rabatu na pierwszy przejazd w aplikacji Careem. Na lotnisku uruchomilem SIM, zainstalowalem i otworzylem Careem, wpisalem kod z paragonu i zamowilem taxi. Dzieki temu transport z DWC do Mariny kosztowal jedyne 29AED. Po kilku dniach w aplikacji pojawia sie kolejna znizka na 15AED.
Przepraszam za brak polskich znakow ( klawiatura ang.) i pozdrawiam.
Pennywise88
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 04 Paź 2019 01:18 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Witam,
jade do Dubaju na 2 dni. Lot W6 KTW-DWC.
Mam pytanie:. jaka NOL warto kupić aby sie nie martwic tym, że nie ma środków na karcie.
Za długo nie chce spedzac czasu w Dubaju gdyż jade busem do Omanu na 10-11 dni.
Wracając z Omanu do Dubaju będe miał jeszcze 16h na zwiedzanie miasta. Bede ok. 6 a wylot o 21:50. W sumie ok. 3 dni na Dubaj.
Zastanawiam się nad Nol Red. Nie wiem czy Nol Silver starczy na 2 dni + 16h bez ładowania aby pozwiedzać Dubai i dojechac z/na DWC.
Muszę dojechać do Deira City Center 16 red skad odjezdza bus do Omanu.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 04 Paź 2019 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
@mathew77 prawie na każdej stacji metra masz automaty do doładowywania karty. Jak wchodzisz na peron to na bramkach na wejściu kartę przykładasz do czytnika, karta piknie i na ekranie pokazuje się Twoje saldo na karcie. Zatem bez problemu kontrolujesz ile masz i ile potrzebujesz. Jak tylko chcesz doładować to podchodzisz do automatu do doładowywania, albo do okienka i doładowujesz.

Oprócz kupna Silver NOL rozważ:
1. Red NOL całodobową (jeżeli masz intensywny dzień w Dubaju)
2. Taksówki (jeżeli danego dnia masz mało do zwiedzania, a daleko do środków komunikacji miejskiej). Taksówki są w miarę tanie (stawki są na WWW). Taksówka obecnie wychodzi zazwyczaj nieco taniej niż Uber. Taksówki szczególnie opłacają się jeżeli podróżuje kilka osób na raz (wiadomo).
3. Możesz kupić Silver NOL od ludzi z grupy (ktoś był w Dubaju i mu karta z jakimś balansem została - zobacz na forum - czasami są takie ogłoszenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 04 Paź 2019 12:49 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
-- 04 Paź 2019 12:46 --

Anonymous napisał(a):
Byłem chyba cztery dni, z wypadem na jedną noc do Abu Zabi. Korzystałem z silver, doładowywałem na miejscu, gdy było trzeba.

Mam pytanie. Ze stacji Ibn Battuta Metro Bus Station 4 do Abu Zabi dojade po godzinie 23:00?
Tak jak wskazuje mi http://wojhati.rta.ae/ - 23:03, 00:13, 01:43 - cena 25AED. Linia E101.

-- 04 Paź 2019 12:49 --

ofer napisał(a):
@mathew77 prawie na każdej stacji metra masz automaty do doładowywania karty. Jak wchodzisz na peron to na bramkach na wejściu kartę przykładasz do czytnika, karta piknie i na ekranie pokazuje się Twoje saldo na karcie. Zatem bez problemu kontrolujesz ile masz i ile potrzebujesz. Jak tylko chcesz doładować to podchodzisz do automatu do doładowywania, albo do okienka i doładowujesz.

Oprócz kupna Silver NOL rozważ:
1. Red NOL całodobową (jeżeli masz intensywny dzień w Dubaju)
2. Taksówki (jeżeli danego dnia masz mało do zwiedzania, a daleko do środków komunikacji miejskiej). Taksówki są w miarę tanie (stawki są na WWW). Taksówka obecnie wychodzi zazwyczaj nieco taniej niż Uber. Taksówki szczególnie opłacają się jeżeli podróżuje kilka osób na raz (wiadomo).
3. Możesz kupić Silver NOL od ludzi z grupy (ktoś był w Dubaju i mu karta z jakimś balansem została - zobacz na forum - czasami są takie ogłoszenia).

Na Dubai chcę przeznaczyć 2 lub 3 dni. Zależy czy odwiedzę znajomego w Abu Zabi.
Wtedy na Dubaj mam 24.11+05.12 Dubaju. I tak w sumie to nie mam planu ale zobaczyłbym: Deira suk, Dubai Mall, Meczet Jumeirah, Mall of the Emirates, Hotel Atlantis, Hotel Burj Al Arab, Dubai Marina, Dubai Museum, przejazdzka tramwajem wodnym, Burdz Khalifa, Arabian Tea House, Bur Dubai Suk, Gold Souk, Spice Souk.
A na jakiej stronie sprawdze stawki za taxi? I czy Red NOL jest na wszystkie strefy i kazdy transport (metro, bus, tram)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 04 Paź 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
1. Czerwoną kartę możesz doładować daily passem za 20 AED. O ile dobrze pamiętam te 20 AED obejmuje wszystkie strefy. Poczytaj dokładnie na necie np tutaj: https://www.dubai-metro.me/2018/08/27/one-day-ticket/
2. Stawki TAXI też są na necie. Np policz sobie tutaj: https://www.dubaitaxi.ae/en/Our-Service ... Calculator TAXI to wygoda. Jest ich mnóstwo, korporacja jest państwowa, więc kierowcy nie mogą oszukiwać, bo stawkę liczy system/tachograf. Uber jest nieco droższy, ale ma lepsze auta (w większości Lexusy). Na lotnisku czasami idzie dostać karty SIM które przy kupnie dają zniżki na Ubera (chyba w tym wątku nawet było niedawno).
3. Jak chcesz tyle atrakcji pozwiedzać to może poczytaj też wątek o DUBAI ENTERTAINER - jak to działa. Alternatywnie poszukaj pojedyncze oferty np. Groupon na Burj Khalifa
4. Gdybyś chciał to przy Battuta Mall jest fajny hotel do spania: Premier Inn Dubai Ibn Battuta Mall. Super wygodnie, bo zaraz przy metrze i połączony z centrum handlowym. Pokoje mega wyciszone. Stawki dobre, a śniadanie meeega obfite. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 29 Paź 2019 13:09 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 9
Zamawiał ktoś taxi? Nie moge zabukowac transferu przez strone https://www.dubaitaxi.ae/en/Our-Service ... A-Service# poniewaz nie da sie wpisac dobrego numeru telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 29 Paź 2019 13:30 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
Na DWC stoi pod terminalem kilkadziesiąt taksówek całą dobę. Nie wiem czy jest sens cokolwiek zamawiać, chyba że masz jakiś kupon rabatowy na transfer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 29 Paź 2019 13:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Potwierdzam - cała wielka kolejka taxi stoi.
Dodatkowo jak w samolocie "zgadaliśmy się" z innymi osobami, a było nas 6 osób, to od razu "naganiacz" szybko "nagonił" 7-osobową taxi, która wcale nie była droższa od zwykłej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 29 Paź 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Potwierdzam - nie ma sensu zamawiać TAXI na DWC. Wychodzisz z terminalu i po prawej stronie widzisz dużo taksówek. Kierowcy pilnują kolejki tj. wyjdzie do Ciebie ktoś, weźmie bagaże i skieruje do pierwszego wozu w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 29 Paź 2019 14:02 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 9
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 12 Lis 2019 17:36 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 9
Udało mi sie zakupić szybko karte, wsiać do N55( n jak night, F jeździ do zmroku ale to to samo prawie), i na styk zdażyłem na metro bo o 23ciej zamykają kraty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 05 Gru 2019 22:10 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Jutro ląduję na DWC o 21:25, lot z Katowic, nr lotu W6 1289. Jakie szanse, że zdążę na ostatni F55? Dodam, że nie mam 16 dirhamów na dwa bilety, muszę zamienić, o ile jest na DWC kantor.

Czy jest jakiś inny sposób na dotarcie do metra o tej godzinie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 05 Gru 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Nie pamiętam, czy na DWC jest kantor, ale na pewno jest bankomat. Był po prawej stronie przy wyjściu tj. między głównym wyjściem a postojem taksówek. Revolutem czy inną sensowną kartą możesz wypłacić sobie w dirhamach w 30 sekund i śmigasz dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 05 Gru 2019 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Jest kantor przy sklepie po lewej po kontroli bagażu ale lepiej przejść dalej będą 3 kantory obok siebie. Prowizję mają podobne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 04 Sty 2020 10:44 

Rejestracja: 04 Sty 2020
Posty: 4
Witam. Czy na DWC jak ląduje wieczorem - planowo 21.25 będą czynne kantory, żeby wymienić dolary na dirhamy, czy lepiej mieć walutę już kupioną w Polce?
W którym miejscu jest punkt gdzie kupię karty nol, żeby nie biegać i szukać po całym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group