Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2018 23:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Zimowy rozkład lotów 2017/2018 (do końca marca) pozwala nam zrobić sklecić całkiem przyjemny weekend w południowych Włoszech, bez konieczności brania urlopu w pracy. Pewnym minusem jest konieczność przemieszczenia się w tym czasie ok.250-300 km, ale raczej nie przekreśla on sensu wyprawy. Temperatury na miejscu przyjemnie nastrajają i kontrastują do polskiej, zimowej szarugi.

Poniżej moja propozycja, wyznaczenie kierunku, inspiracja dla zbudowania swojego zimowego, przyjemnego, weekendu.

SOBOTA
Wycieczkę rozpoczynamy lotem Wizzair z Warszawy do Bari, 6:10 z Lotniska Chopina, 8:20 w Bari.
Na miejscu możemy spędzić czas na wiele sposobów, na sobotę mam dwie propozycję:
Wersja z Materą
O godzinie 9:15 z lotniska w Bari bezpośrednio do Matery jedzie autobus. Bilet kosztuje 5 EUR, kupujemy go u kierowcy. Można też zakupić przez internet za 6 EUR, ale patrząc na frekwencję w autobusie poza sezonem – raczej nie ma to sensu. Podróż do Matery zajmuje nam około 1h15min i o 10:30 powinniśmy znaleźć się na niezbyt urodziwym placu (Piazza Matteotti), dzięki bliskości stacji kolejowej zwanym „dworcem”. Możemy ruszyć w stronę sassi. Zwiedzanie Matery jest zdecydowanie bardzo interesującym doznaniem, polecam każdemu!
Po kilkugodzinnym zwiedzaniu przemieszczamy się w stronę Neapolu. Można to zrobić na kilka sposobów – ja polecam taki: wracamy na „dworzec”, skąd łapiemy autobus Grassani odjeżdżający o 15:00 do Potenzy (16:25) – bilety do kupienia u kierowcy bądź w Kronos Viaggi bądź Tabacchi przy placu, koszt w obydwu przypadkach 5,90 EUR. Z Potenzy o 17:28 odjeżdża pociąg do Salerno, skąd po pół godzinie jedzie następny do Neapolu (bilet Potenza-Neapol kosztuje 9,35 EUR).
O 17:35 jedzie z Matery bezpośrednio do Neapolu również autobus Miccolis (http://www.miccolis-spa.it/ ), tego połączenia nie testowałem.
Wersja z Bari i okolicami
Dowolnie wybranym przez nas sposobem (polecam korepetycje w wątku bari-z-lotniska-do-centrum,1272,97294 ) docieramy do Bari. Szybki lub powolny spacer po mieście polecam rozszerzyć o Polignano a Mare lub/oraz Monopoli - dużo, częstych pociągów (w decyzjach zwiedzaniowych polecam kopalnię wiedzy o okolicy w wątku bari-czyli-niezwykle-wlochy,1227,89301 ) .

Z Bari do Neapolu zapewni nam Flixbus (w kiepskich godzinach) www.flixbus.pl lub Marino Bus (w lepszych godzinach) www.marinobus.it

NIEDZIELA
Ten dzień pozostaje do dowolnego rozplanowania. Neapol i okolice to okolica niezwykła. Przez tydzień można nie zaznać tu nudy! Jak więc tu zagospodarować jeden dzień? Zależy wyłącznie od Ciebie! Tajemniczy, fascynujący Neapol? Antyczne Pompeje? Romantyczna Capri? Potężny Wezuwiusz? Należy tylko pamiętać, by zdążyć na samolot powrotny Wizzair, który z lotniska w Neapolu wylatuje o 19:55, by o 22:15 zameldować się w, zapewne o kilka-kilkanaście stopni chłodniejszej, Warszawie.
Atrakcje Neapolu i okolic: neapol,1227,27560
Dojazd na lotnisko w Neapolu: neapol-z-lotniska-do-centrum,1272,27551
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 12 Kwi 2018 11:36 

To mi się przyda, bo jadę za 2 tyg właśnie na weekend.
 Relacje PM off  

[ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości