Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Wrz 2012 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
Chyba zmienili regulamin i zwroty są już mniej opłacalne...

Cytuj:
7 ANULOWANIE (ZWROT) BILETU

7.1 Przy zwrocie (anulowaniu) Biletu:

a) w przypadku Biletu Elektronicznego – pobiera się odstępne w wysokości 5,00 zł;

b) w przypadku MAXBiletu obowiązującego na trasie Warszawa – Radom - Warszawa - pobiera się odstępne w wysokości:

i. 25 zł – w przypadku zwrotu MAXBiletu w pierwszym dniu jego ważności;

ii. 50 zł – w przypadku zwrotu MAXBiletu w drugim dniu jego ważności;

iii. 75 zł – w przypadku zwrotu MAXBiletu w trzecim dniu jego ważności.

iv. Zwrot MAXBiletu w czwartym i kolejnych dniach jego ważności nie jestmożliwy,



c) w przypadku zwrotu MAXBiletu przed rozpoczęciem okresu jego ważności:

i. pobiera się odstępne w wysokości 10 zł,

ii. przy jednoczesnym zakupie MAXBiletu z innym terminem ważności odstępnego nie pobiera się.



7.2 W celu dokonania zwrotu Biletu Elektronicznego Pasażer powinien skontaktować się z infolinią obsługi klienta Przewoźnika udostępnioną pod numerem 703 502 504 na terytorium Polski (koszt połączenia 3,69 zł brutto za minutę) oraz +48 22 417 62 27 z zagranicy (koszt połączenia wg. Stawek lokalnych operatorów) lub wysłać emaila na adres: anulacje@polskibus.com. Pasażer (nabywca Biletu) musi podać szczegóły dotyczące posiadanego Biletu Elektronicznego oraz sposobu płatności.

7.3 Odstępne za zwrot Biletu nie może być wyższe niż Opłata za ten Bilet.

7.4 Przewoźnik w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych dokona zwrotu kwoty należnej Pasażerowi (nabywcy Biletu), przelewem bankowym, lub w przypadku płatności kartą płatniczą zwrot zostanie wykonany na kartę.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 16 Wrz 2012 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Obowiązuje to też bilety zakupione przed zmianą?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Wrz 2012 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
@humbak - ooo, to ten popularny Humbak, cześć :)
No a co do regulaminu to on ma taką formę już od dwóch miesięcy.

@KLAssurbanipal: Ja kupiłem w maju, złożyłem wniosek o zwrot biletów w lipcu i zwrócili mi kasę wg nowych zasad (dobrze, inaczej miałbym z tego grosze bo podróż była tego samego dnia). Miałem dużo szczęścia, że akurat wtedy go zmienili.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Wrz 2012 09:04 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Mam pytanie - czy bilet można zwrócić mniej niż 24h przed odjazdem ?
Jeżeli podczas rezerwacji kupiłem 2 bilety - Czy mogę zwrócić tylko 1 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Gru 2012 15:27 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 3
Witam,
mam pytanko:
Jak wygląda sprawa z anulowaniem rezerwacji kupiłam bilety dla 2os na cała podróż tj.Gdańsk-Warszawa-Praga Praga-Warszawa-Gdańsk... nie wiadomo czy dostaniemy wtedy urlopy. Cy odstępne liczone jest po 5zł od każdego biletu? Czy od całej rezerwacji. Wszystko płacone było jedną kartą. Jak ma się sytuacja gdy chce zmienić godzinę odjazdu tylko jednego z busów na trasie? Nie anulować cała trase.

Będe wdzieczna za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Gru 2012 15:39 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
witam. posiadam rezerwację dla 6 osób na 2 przejazdy Wrocław - Praga oraz Praga - Wrocław. Jedna osoba się wykruszyła, otrzymam zwrot za jedną osobę jeśli na jednej rezerwacji jest 5 pozostałych osób?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Gru 2012 16:23 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
==> mydlo93

Nie otrzymasz. Nie można z grupowej rezerwacji anulować podroży jednego z pasażerów.

KT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Gru 2012 17:40 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
czyli muszę anulować całą? ok, a ile na tym starce? tzn jaką część całości mi oddadzą, łącznie bilety kosztowały mnie 330pln za 6os.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Gru 2012 17:56 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 49
Może jedna osoba po prostu nie jechać. To będzie pewnie lepsze wyjście z sytuacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Gru 2012 18:21 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
nie będzie, bo w 5 osób możemy dojechać autem na lotnisko, a tak dochodzą nam koszty dojazdu z Bolesławca do Wrocławia czyli jakieś 120km na wschód.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Gru 2012 18:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Anulowanie rezerwacji kosztuje 5 zł (za każdą rezerwację). Można to zrobić max. do godziny przed odjazdem.
Piszesz maila anulacje@polskibus.com :mrgreen:

KT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Gru 2012 18:43 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
czyli zapłacę 5pln za anulację całej rezerwacji? czy 10?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Gru 2012 19:41 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 3
Właśnie... ile ja zapłacę jak wszystkie bilety były z jednej rezerwacji... a chciała bym anulować wszystkie bilety. Zapłacę 5zł za każdy bilet? Czyli 2bilety w jedna i 2 w drugą razem 4razy 5zł?? A może 4 w jedna i 4 w druga- 2os na 2 odcinki czyli 8 razy po 5zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Gru 2012 01:48 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
konrad napisał(a):
==> mydlo93

Nie otrzymasz. Nie można z grupowej rezerwacji anulować podroży jednego z pasażerów.

KT.


Mi się to udało w czerwcu (dostałem zwrot za jedną z trzech osób), ale może od tamtej pory coś się zmieniło? Nie śledzę dokładnie tego, co się dzieje w PB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Gru 2012 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Sam ostatnio pytalem, na pewno nie da sie anulowac czesciowo.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Gru 2012 12:51 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 3
A zna ktoś odpowiedz na moje pytanie? Jak jest z odstępnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Gru 2012 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Zależy jak wygląda Twój bilet.
Jedna rezerwacja to np:
5-4309-230712-P6-1000-Zak-War - jest to bilet na 1 osobę (pierwszy numerek w kodzie pokazuje ile jest osób - tutaj jest tylko jedna liczba - 5. miejsce w autobusie). Jeżeli go anulujesz zapłacisz 5zł.

1/2-9010-010512-P6-2330-Zak-War - tutaj jak widzisz masz już bilet na dwie osoby (1. i 2. miejsce). Jeżeli go anulujesz zapłacisz 5zł.

Za każdą rezerwacje czyli za taki numerek jak wyżej zapłacisz opłatę 5zł.
W skrócie: ile numerków rezerwacji tyle opłat 5zł, bez różnicy czy na jednej rezerwacji jedzie 1 osoba czy 9.

Sytuacja wygląda inaczej jeżeli kupowałaś osobny bilet na każdą osobę. Wtedy masz kilka tych kodów, a więc kilka razy zapłacisz 5zł.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Gru 2012 20:13 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
A ja mam troche inne pytanie. Załózmy ze mam rezerwacja dla 2 osób na jakiejś tam trasie. Chciałbym wkorzystac pierwszy odcinek np. waw-gd a z powrotnego zrezygnować. Niby wystarczy napisać ale ile oni mi potrąca jeżeli te bilety kosztowały np. 4 zł lub 5? W pierwszym przypadku będą mi kazali dopłacać a w drugim nie oddadzą mi nic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Gru 2012 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
maacieek00 napisał(a):
A ja mam troche inne pytanie. Załózmy ze mam rezerwacja dla 2 osób na jakiejś tam trasie. Chciałbym wkorzystac pierwszy odcinek np. waw-gd a z powrotnego zrezygnować. Niby wystarczy napisać ale ile oni mi potrąca jeżeli te bilety kosztowały np. 4 zł lub 5? W pierwszym przypadku będą mi kazali dopłacać a w drugim nie oddadzą mi nic?

Oddaj je na forum lepiej..
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Gru 2012 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Moje doświadczenia ze zwrotem:

Szybko - zgłoszenie chęci zwrotu na adres e-mail w piątek, we wtorek pieniądze były na rachunku karty (zwracają na kartę, którą dokonywany był zakup)
Zwrot jest liczony od ceny biletów minus opłata rezerwacyjna 1 zł minus 5 zł za anulacje
czyli jeśli np. kupił dwa bilety po 10 zł i z opłatą transakcyjną zapłaciłem 21 zł (2x10zł + 1 zł), otrzyma zwrot 15 zł itd. (mowa tu o rezerwacji dla dwóch osób w jedną stronę, bo kupno biletu dla jednej osoby w obie strony będzie liczone jako dwa bilety, więc zapłacimy dwa razy 5 zł plus "stracimy" podwójną opłatę transakcyjną)

Dlatego też warto się zastanowić czy warto zwracać bilety jeśli zwrot wyniesie 1 czy 2 zł, nie mówiąc oczywiście o sytuacji gdy ktoś kupował bilet za 5 zł, bo wtedy nie dostanie żadnego zwrotu. Myślę, że w przypadku tego typu biletów zdecydowanie warto podzielić się nimi na forum... :) Sam będę tak robił o ile nie będę mógł wykorzystać jakiegoś z biletów, które zakupiłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group