Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Cze 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Zordon95
Jak będzie padać - to może padać mocno; przelotne opady też mogą się zdarzyć.
Jak nie będzie padać - to będzie typowe hiszpańskie słońce.
Raczej nie nastawiaj się na to, że pogoda będzie niezmienna. Śledź prognozy i dostosuj atrakcje do warunków.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#42 PostWysłany: 15 Lip 2020 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Czy ktoś wie ile trwają trekkingi spokojnym tempem:

Alquezar
Ordesa Valley (dołem)
wąwóz Cares
?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lip 2020 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
@cart masa tracków tutaj https://pl.wikiloc.com/wikiloc/map.do?s ... 504&page=1
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 21 Lip 2020 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Uwaga Gaztelugatxe w sezonie letnim wymaga rezerwacji, w sumie nie widziałam aby tu było o tym info, na jakichś polskich relacja blogerskich też nie ma.
https://web.bizkaia.eus/es/gaztelugatxe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 22 Lip 2020 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
cart napisał(a):
Czy ktoś wie ile trwają trekkingi spokojnym tempem:

Alquezar
Ordesa Valley (dołem)
wąwóz Cares
?


Jeśli chodzi o Alquezar to patrząc po moich zdjęciach 2 godziny od zejścia z parkingu do powrotu. Miasteczko jest bardzo malownicze, warto rozważyć przerwę obiadową w tym miejscu. Trasa Pasarelas del Vero jest fajna, większość w cieniu, ale na końcu jest zabójcze podejście w pełnym słońcu z powrotem do miasteczka. Szlak fajny dla początkujących.
W wąwozie Cares zawróciliśmy po 2 godzinach marszu, większość naszej grupy stwierdziła, że nie są kozicami górskimi ;)
Więc zależy w jakim składzie się idzie, ale trzeba pamiętać, że szlak jest liniowy i ma 12 km. Więc w dwie strony to już czuje się w nogach. Zdecydowanie wycieczka na cały dzień. My odpuściliśmy, woleliśmy na spokojnie zdążyć na odpływ na Plaży Katedr.
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 28 Lip 2020 12:16 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Jesli chodzi o Urbassa lub Kanion Lumbier orientuje sie ktoś czy obowiązują jakieś ograniczenia bądź zamknięcie tych miejsc w obecnej sytuacji?

Macie coś fajnego jeszcze do polecenia w Asturii ? :)
Myśleliśmy żeby oprócz kraju Basków i Kantabrii zahaczyć o Nawarrę, zastanawiamy się jeszcze nad zamianą Nawarry na Asturię, ale nie znalazłem tam nic urzekającego :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lip 2020 13:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Zdefiniuj "fajne", bo dla każdego może to oznaczać co innego - miasta, przyroda, morze, stanowiska archeologiczne, muzea, itd. ;)
Ja byłem jedynie w Oviedo - podobało mi się. Z pewnością warto zwiedzić katedrę (rzadkość w Hiszpanii - audioguide w języku polskim), kościółki preromańskie pod miastem (Santa Maria del Naranco i San Miguel de Lilo) i pochodzić po mieście co rusz natykając się na rzeźby umieszczone w przestrzeni publicznej. Jest ich ponad 100, w tym Woody'ego Allena (w 2002 r. otrzymał Nagrodę księcia Asturii w dziedzinie sztuki; kręcił tu zdjęcia do Vicky Cristina Barcelona). Mi podobał się również budynek Mercado el Fontan. Jeśli chodzi o gastronomię, to Asturia słynie z cydru (sidra), który w Oviedo ma nawet swoją dedykowaną ulicę - Calle Gascona zwana jest Bulevar de la Sidra https://www.sidreriasgascona.com/ a samo nalewanie cydru do szklanki to rodzaj sztuki :) Polecam spróbować kiełbasek chorizo w cydrze, bo na północy Hiszpanii to danie najlepiej smakuje. Uznaniem cieszą się również sery z Asturii, a najpopularniejszy to cabrales. Z kolei mięsożercy powinni spróbować kotletów o nazwie cachopo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zordon95 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 28 Lip 2020 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Technicznie wąwóz Cares jest w Asturii, Picos de Europa, wjazd kolejką na Fuente De na granicy Asturii i Kantabrii (chociaż to z kolei technicznie jest Kantabria). No i wspomniane już Oviedo. Polecam też średniowieczne Llanes i malownicze Cudillero, jeżeli lubisz klimat małych, nadmorskich miasteczek. A może wycieczka do Sanktuarium Maryjnego w Covadonga? Jeżeli lubisz malownicze górskie trasy to Desfiladero de los Beyos albo droga dojazdowa z Las Arenas do Bulnes spełni zapewne twoje oczekiwania. Ogólnie jeżeli lubisz naturę, Park Narodowy Picos de Europa cię nie zawiedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zordon95 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 29 Lip 2020 18:47 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
dajcz73


Dzięki wielkie! A orientujesz się gdzie najlepiej można się tam przespać jeśli chodzi o wąwóz Cares/Fuente De? Byliście może w jakimś hotelu bądź schronisku po drodze ? Po te dwa punkty z Santander to łącznie 5h jazdy w dwie strony, to fajnie byłoby zrobić przystanek :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Lip 2020 20:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Lip 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
W Cangas de Onís jest spory wybór noclegów. Ewentualnie w Potes, Sotres albo Arenas de Cabrales. Wybór noclegów jest w tej okolicy spory, ale to raczej pensjonaty, hostele, trochę apartamentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Lip 2020 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Katowice - Santander - Katowice mozna wziac na dlugi weekend sierpniowy za kwote ponizej 100 pln
ale ... ceny noclegow/wynajmu auta :(


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Lip 2020 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Lip 2020 14:06 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
@correos

Wczoraj rezerwowałem hotel na za tydzień i byłem właśnie bardzo negatywnie zaskoczony możliwościami... Bardzo niewielki wybór i bardzo drogo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Lip 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Niestety sierpień to high season :( a też się sadziłam po ostatnim wypadzie na powtórkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:22 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Wróciliśmy właśnie z północnej Hiszpanii i zdecydowanie polecam! Poniżej nasze miejsca, naszym zdaniem warte uwagi :):

Okolice Bilbao: oczywiście San Sebastian (autostrada z Bilbao do San Sebastian płatna ok 12€),
- Hondarribia,
- Zumaia,
- Gaztelugatxe - obowiązkowo zarezerwujcie darmowe Wejściówki bo inaczej nie ma szans na wejście, spójrzcie minimum 2 tygodnie wcześniej bo inaczej będzie ciężko z terminami. W naszym przypadku spojrzeliśmy za późno, pisaliśmy maila, ale jedyne co nam polecono to sprawdzać regularnie stronę bo może ktoś zrezygnował i akurat nam się udało zarezerwować kilka dni wcześniej ;)
- Bermeo (nic specjalnego, wg mnie można ominąć :D )
- Portugalete - warto się zatrzymać żeby zobaczyć most Biskajski :)
- Vitoria Gasteiz - dobre miasto na spacer, ładna starówka
- Logrono - zdecydowanie warto ze względu na starówkę oraz na trasę, która prowadzi przez ogromne połacie winnic

Okolice Santander:
- Laredo - na spacer oraz na plażę, bardzo długa i szeroka plaża
- Santillana del Mar - stare miasteczko, bardzo ładne, klimatyczne. Jeśli lubicie takie miasteczka to zdecydowanie warto
- Comillas - stare miasto + budynek Gaudiego, dobre miasto na spacer
- Llanes - miasto na godzinkę, dwie, również ładne stare miasto, warto
- Cartes i Riocorvo - dwa miasta obok siebie, Cartes jest trochę większe, ale generalnie te miasta słyną z 2-3 ulic na starym mieście i nic więcej :D

Dodatkowo wyruszyliśmy trochę na południe:

- lagos de Covadonga: w lato oraz święta można dojechać jedynie do jednego z czterech parkingów w okolicach Covadongi, dalej trzeba pojechać autobusem, który kosztuje 9 € za osobę (w dwie strony), autobusy kursują do godz. 20:00 co 15 minut. Z parkingu zarezerwujcie sobie minimum 2h-2,5 żeby na spokojnie dojść do obu jezior i podziwiać widoki i zwierzęta. Jednak jeśli macie ochotę można tam zdecydowanie spędzić nawet cały dzień
- Riaño - piękne jezioro (choć sztuczne), można wypożyczyć łódkę i zrobić rejs po jeziorku. Bardzo klimatyczne miejsce, warto minimum na jedną noc.

Ogólnie w czasach Covidowych kontrolowane jest obłożenie plaż i jeśli jest zbyt wysokie trzeba czekać w kolejce (co zdarzało się często po godz. 15). Maseczki noszą wszyscy i wszędzie, a policja skrupulatnie to sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 11 Sie 2020 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Zordon95
na ile byliście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Sie 2020 11:27 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
@Akna na 9 pełnych dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 21 Sie 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
A polecicie jakąś miejscowość z plażą na zachód od Santander? Niestety nie interesuje mnie totalne odludzie, tylko tak, żeby wieczorem było gdzieś coś zjeść/pójść do baru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Sie 2020 15:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@Akna spójrz tutaj euro-2020-polska-hiszpania-bilbao-20-06-2020,1497,146965&p=1309272&hilit=comillas#p1309272
W San Vicente de la Barquera knajpek pod dostatkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 02 Maj 2021 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Czy jest jakiś transport publiczny z Santander do jaskiń Altamira?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Maj 2021 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@cart
http://www.lacantabrica.net/
autobus Santander - Santillana Del Mar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group