Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polizać Jeju
#1 PostWysłany: 11 Cze 2015 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kilkukrotnie już przymierzałem się do napisania relacji, a widząc z jakim tematem się mierzę zawsze po powrocie rezygnowałem. Tym razem postanowiłem sam sobie "oszukać" i napisać ją w trakcie wyjazdu :D

Będę pisał z komórki z TT z małym opóźnieniem, z góry przepraszam za jakość zdjęć (te z aparatu postaram się podmienić / wrzucić po przyjeździe do domu), treść też pewnie podświadomie ucierpi, bo ileż można klepać w ekran :(


No to zaczynamy...
Kiedy wydaje się, że czas na najbliższe miesiące jest już wypełniony po brzegi przychodzi mail z newslettera "This is insane! MEGA cheap flights to Seoul just 152 EUR!" http://www.fly4free.com/this-is-insane- ... st-152-eur oczy zaczynają się świecić, puls się podnosi, oddech... zaczyna się polowanie.
Po kilkunastu minutach okazuje się, że jest minimalnie droższy termin na początek czerwca (w drugiej połowie miesiąca już zaklepany wyjazd rodzinny) 168 EUR i bilet jest mój.
Lecę tym razem sam, żona i dzieciaki ze względu na warunki urlopowe i terminy w szkole niestety nie mogą ze mną lecieć :(

Jeszcze nie robię żadnych planów, w sumie nie bardzo do mnie dociera, że ten bilet jest na mailu, a tu @tom971 wyskakuje z tematem od serca "[7C] Seul-Czedżu 174zl czerwiec" seul-czedzu-174zl-czerwiec,231,66523 no i znowu szybka decyzja, zostaję pierwsze 4 dni na Jeju, a na koniec wracam rzucić okiem na Seul, bo 2 doby w Seulu to za mało nawet, żeby go polizać, ale starczy na głębszy oddech byle nie z MERS :D

Ostatecznie udało się złożyć:
WAW-BUD-FCO-ICN GMP-CJU-GMP ICN-FCO-TXL-WAW za ok. 1k PLN

Do wyjazdu 3 miesiące, pierwsza myśl jak najtaniej dostać się do BUD z WAW (?)... do Krakowa PB (Lux Express nie pasowało z godzinami) i potem nocny przejazd Orangeways za 10 EUR, po kilku tygodniach śledzenia cen WAW - BUD W6 okazuje się, że w podobnej cenie zamknę się z małym podręcznym (u mnie udało się przejść z forclaz 40 wypełnionym do końca usztywienia i dodatkowo pustym forclaz 25 speed, czyli miałem szczęście, głupi tak podobno mają) ;)
Powrót z Berlina miał być SE, ale ostatecznie udało się skorzystać z promocji na loty z Niemiec w Air Berlin w taryfie Just fly (tylko normalny bagaż podręczny) + promocja za zapisanie się do programu milowego Air Berlin gratyfikowane wejściem do saloniku na TXL (akurat "śniadanie" w oczekiwaniu na lot do WAW :) ).

Noclegi zorganizowane dzięki kodom dostępnym na forum, punktom zdobytym we wcześniejszych promocjach sieci hotelowych za odbyte noclegi, ostatni nocleg to lotnisko FCO (Rzym), tak, żeby wyszło w miarę 4free.

W kolejnych wpisach zaczynamy lizanie, choć jak to w życiu bywa czasem przez papierek :P

P.S. Pewne elementy postaram się poprawić, dodać mapki itd. już po powrocie do domu.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#2 PostWysłany: 11 Cze 2015 16:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
No, no :D
Dalej proszę.
Może w końcu i ja napisę jakąś relację. Ale teraz czekam na to azjatyckie lizanko.


ps. rany, ale to zabrzmiało
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#3 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
No i czego się człowiek doczekał! I tym sposobem grupa "czerwonych" jest w komplecie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#4 PostWysłany: 25 Cze 2015 15:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Miała być relacja na żywo. O rany, chyba tam nie zaginąłeś w akcji? Daj znać, że żyjesz.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odp: Polizać Jeju
#5 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Napisałem prawie całą relację na komórce podczas 13h lotu, MERS mnie nie dopadł, ale następnego dnia miałem już kolejny wyjazd, a jutro kolejny ;)
A w pojedynczych wolnych dniach praca do późna. Postaram się wrzucić ją w całości do końca miesiąca. BTW teraz też siedzę na zebraniu w robocie :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Qantas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#6 PostWysłany: 21 Lip 2015 08:25 

Tak dobrze się zaczęło i koniec???
Góra
 PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#7 PostWysłany: 11 Gru 2015 21:35 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@mashacra dawaj dalej.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polizać Jeju
#8 PostWysłany: 12 Gru 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No to żeście mnie zmotywowali :D zdjęcia pojawią się z małym opóźnieniem.
Staram się nie robić większej korekty tekstu po tych kilku miesiącach, to dla mnie nowe doświadczanie pisanie z przerwami przez 11 godzin lotu, na 4" ekranie Lenovo A820. ;)

Dzień pierwszy i drugi – 5 i 6 czerwca 2015

Priorytet na dziś, dostać się do Budapesztu W6 z za dużym bagażem.
W sumie nie latam W6 ze względu na ten mini bagaż, normalny podręczny w tradycyjnych liniach lub FR wystarczy na zapakowanie się na 2 tygodnie to, z małym w W6 pojawia się problem z wymiarami forclaz 40, zgodnie z zaleceniami z forum plecak wypełniony tylko do komina, do tego dopinam pusty forclaz 25 speed. Z tak zgrabną paczką podchodzę do check-in, jestem odprawiony w aplikacji, boarding pass wrzucony do aplikacji Passwallet, a bramka pika, że jest błąd, .....STRES.... okazuje się, że przesunąłem palcem na starą kartę pokładową sprzed miesiąca (moje pierwsze loty z W6, jedne z ostatnich bez przydziału miejsc przez system). Chwila napięcia... i jestem w samolocie :)

W Budapeszcie z lotniska kupuję bilet 24h wsiadam do lotniskowego autobusu 200E, potem jeden przystanek metra i jestem w hotelu Ibis Aero Budapest. Nocleg opłacony punktami Accor zdobytymi za poprzednie pobyty, do zapłaty tylko 0,12 EUR + podatki, z racji statusu otrzymałem kupon na napój powitalny, spokojny pokój z widokiem na park i późny check-out o 16.
Zostawiam plecak i lecę na miasto, nie mam jakoś ochoty włóczyć się po mieście (miesiąc wcześniej spędziliśmy z rodzinką cały tydzień), szybkie zakupy i wpadam do, polecanego na forum, Drum Cafe na coś węgierskiego. Za 1390 HUF zamawiam zestaw wegetariański (zupa z serem i grzankami, klasyczne węgierskie kluseczki z sosem i ciasto czekoladowe), po tygodniu stołowania się w maju, dochodzę do wniosku, że jest smacznie, ale to jedzenie jest chyba doprawiane jakimiś "ulepszaczami". Mam w kieszeni nie całe 4000 HUF z poprzedniego wyjazdu i w tej kwocie chcę zamknąć koszty pobytu w Budapeszcie (plan udaje się zrealizować wliczając w to koszt biletu dobowego, obiadu, zakupów na śniadanie i drożdżówki na podróż).

Następnego dnia wsiadam w metro i jadę na miasto, najstarsza żółta linia metra, park Városliget, akurat trafiam na jakieś zamieszanie pod pomnikiem Hősök emlékköve.
Plac oddzielony taśmami, wszędzie policja, a po chwili grupka Arabów z egipskimi flagami zaczyna krzyczeć, skakać i śpiewać, myślę sobie, pewnie jacyś przeciwnicy władzy protestują, ale nie, ważniak składający kwiaty to ich prezydent, jak oni go kochają ;) płacz, piski, przepychanki dorosłych facetów, kobiet tam raczej mało... gdy prezydent odjechał wszystko ucichło w pół minuty, a manifestanci się rozeszli, wyglądało to jak agitka ludzi z ambasady dla telewizji :D
Potem metrem jadę pod Parlament, gdy wracam myślami do Budapesztu, w głowie zawsze pojawia się ściana Ministerstwa Rolnictwa z markerami po kulach i wydarzenia z 1956 roku, dopiero potem całe piękno tego miasta. Polecam zajrzeć do sali pamięci, znajdującej się w podziemiach, między wyjściem z metra i budynkiem Parlamentu. A jak już tam będziecie warto zobaczyć uroczyste opuszczenie flagi wieczorem.
Stamtąd jadę zabrać bagaż z hotelu i ruszam na lotnisko, wsiadając do lotniskowego autobusu przykuwa moją uwagę para (a szczególnie fryzura chłopaka czarne kręcone długie włosy).
Na lotnisku czekam z godzinkę na otwarcie odprawy, i kto pojawia się przede mną w kolejce Oni :)

Z rzeczy które jeszcze zanotowałem tego dnia to podróż do Rzymu, trafiłem na ostatni kurs autobusu do EUR Magliana, byłem jedynym pasażerem, zza okna czarowało powietrze przesycone zapachem kwiatów rosnących przy drodze, kosmiczny kierowca przejechał prawie całą drogę w ciemnościach na długich światłach, pędząc jak wariat wąskim drogami, na autostradzie, zaczął mijać osobówki, potem GPS pokaże, jechaliśmy przez dłuższy czas ponad setką, chyba bardzo mu się śpieszyło do domu ;)
Bez większych sensacji trafiłem do hotelu za 4* Mercure Roma West ze śniadaniem do zapłaty 9 EUR (reszta opłacona punktami), na następny dzień zarezerwowałem darmowy bus na lotnisko (w głowie zapisałem sobie godzinę 11.30, choć w mailu z hotelu sprostowali, że bus jest o 11.00). Jak to wpłynie na dalszą podróż... w następnym odcinku, także o tym, gdzie są zdjęcia. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odp: Polizać Jeju
#9 PostWysłany: 23 Cze 2016 11:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
mashacra napisał(a):
A w pojedynczych wolnych dniach praca do późna. Postaram się wrzucić ją w całości do końca miesiąca. BTW teraz też siedzę na zebraniu w robocie :D


Do końca czerwca ale którego roku? :D
LOT zaczął latać do Seulu więc ja relacje z Jeju chętnie bym poczytał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group