Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:18 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
Przeczytałem własnie temat "Jedzenie w bagażu podręcznym". Po pierwsze jest to tasiemiec, po drugie nie jest to do końca miejsce, gdzie można znaleźć informacje o tym, co warto zabrać a raczej czy można wpakować produkt x. Kompensując to, co wyczytałem i pojawiało się najczęściej, przez kontrolę przejdą (lista poniżej).

Macie jakieś propozycje odnośnie żywienia na wyjazdach? Planuję 3 dniowy wypad budżetowy do Liverpoolu w przyszłym tygodniu i próbuję jakoś ogarnąć, co warto i można zabrać.

---------------------
Z racji, iż temat nieco się rozwinął, przenoszę listę poniżej, co by było przejrzyście.

Warto zabrać:
- zupki chińskie,
- pasztety (pakowane w tackach aluminiowych również),
- konserwy nie stwarzające pozorów, że "coś w nich pływa",
- makaron, ryż,
- paczka Twix'ow, Snickers'ów (pakowane po 6),
- hamburgery (same kotlety, dostępne w marketach, produkt gotowy, więc można jeść na zimno)
- wędliny/salami/kabanosy pakowane próżniowo,
- frankfurterki wędzone z biedronki,
- kiełbasa,
- puree ziemniaczane w kubku,
- kanapki z kotletami,
- bezwodna kofeina,

Warto również zaopatrzyć się w: http://www.waterbobble.pl/ .

Problematyczne rekwizyty w bagażu podręcznym:
- konserwy, w których "słychać, że coś pływa", a są większe niż 100g,
- pasztetowa (wiele razy przechodziła, raz się doczepili, że to niby liquid),
- wszelakie sałatki z sosami - doczepiają się, że to płyn


Ostatnio edytowany przez mrfire 07 Mar 2012 13:53, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie zawsze wszystko opłaca się zabierać. W UK jest sieć sklepów PoundLand, gdzie każdy produkt, zgodnie z nazwą, można dostać za funta.
Tu przykładowa lista produktów spożywczych:
http://www.poundland.co.uk/product-rang ... ssentials/
Płaci się niewiele drożej niż w Polsce a jednak można zaoszczędzić sporo wagi, jeśli lecimy tylko z podręcznym.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:30 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Ja na każdy wypad zabieram paczkę Twix'ow,Snickers'ów, takie z Carefoura pakowane po 6 szt za coś około 7 PLN. Czasami kogoś poratujesz z sąsiadów w samolocie jak zgłodnieje lub dasz dzieciakowi w metrze co zbiera na coś do jedzenia itp. Generalnie ze spożywki to tyle. A czasem jeszcze jakaś buła jak dłuższa podróż mnie czeka.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:36 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
krasnal napisał(a):
Nie zawsze wszystko opłaca się zabierać. W UK jest sieć sklepów PoundLand, gdzie każdy produkt, zgodnie z nazwą, można dostać za funta.
Tu przykładowa lista produktów spożywczych:
http://www.poundland.co.uk/product-rang ... ssentials/
Płaci się niewiele drożej niż w Polsce a jednak można zaoszczędzić sporo wagi, jeśli lecimy tylko z podręcznym.

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa propozycja. Niestety najbliższy tego typu sklep to 3 mile pieszo od docelowego miejsca zameldowania, więc i tak coś wypada ze sobą zabrać.

piopen napisał(a):
Ja na każdy wypad zabieram paczkę Twix'ow,Snickers'ów, takie z Carefoura pakowane po 6 szt za coś około 7 PLN. Czasami kogoś poratujesz z sąsiadów w samolocie jak zgłodnieje lub dasz dzieciakowi w metrze co zbiera na coś do jedzenia itp. Generalnie ze spożywki to tyle. A czasem jeszcze jakaś buła jak dłuższa podróż mnie czeka.

Dorzucam do listy ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:36 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
nie wiem czy to coś Wam pomoże ale mi się raz udało zabrać fasolkę szparagową w dość dużych ilościach w podręcznym :D
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
mrfire napisał(a):
Muszę przyznać, że bardzo ciekawa propozycja. Niestety najbliższy tego typu sklep to 3 mile pieszo od docelowego miejsca zameldowania, więc i tak coś wypada ze sobą zabrać.


Wiem, że sklep z serii "za funta" jest też w samym centrum Liverpoolu, przy Church Street. Nie pamietam, czy jest on z sieci PoundLand czy też z jakiejś innej.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Mar 2012 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
ja zawsze na drogę biorę jabłko :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Mar 2012 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Na droge lubie bułki - wedlina sucha , żołty ser, pomidor i kiszony ogorek.
Kazda pakuje oddzielnie w serwetke i woreczek foliowy z mokra chusteczka dla niemowlat ktora wycieram dlonie przed jedzeniem. Wrzucam pare mandarynek i to w zasadzie tyle.
Na pusty zoladek jak wrzuce batona czy cos innego słodkiego to sie czuje nie syty ale zamulony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2012 22:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Ja z kolei lubię latać do Hiszpanii, więc jedzenia ze sobą zabierać nie muszę, bo tam taniej niż w naszym grajdole (nawet na wyspach tj. Ibiza).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2012 22:45 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Do UK nie opłaca się za dużo zabierać. Są Lidle, są promocje w Tesco, jak jest na czym odgrzać to najtaniej wychodzą mrożonki Icealnd, Farmfoods, tak jak koledzy mówili Poundland, Poundstretcher, itp. itd. oni mają tutaj świra na punkcie promocji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2012 22:52 

Rejestracja: 21 Sty 2011
Posty: 38
W centrum liverpoolu, obok dworca kolejowego jest sklep wszystko po 99p.
Ogólnie cenny takie ( w wybranych sklepach), że wróciłem z dużo cięższym bagażem z wycieczki niż miałem przy wylocie z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2012 01:44 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Z własnego doświadczenia polecam też (czyt. mimo 30 lotów nigdy mi tego nie zabrano):
- hamburgery (same kotlety, dostępne w marketach, produkt gotowy, więc można jeść na zimno - lepsze moim zdaniem znacznie, niż konserwy-mielonki)
-wędliny/salami pakowane próżniowo
- puree ziemniaczane w kubku
- frankfurterki wędzone z biedronki - rewelacja :D
Poza tym biorę zawsze kanapki z kotletami. Piszecie, że w niektórych krajach ceny są podobne do polskich - może i tak, ale ja osobiście wole kupić wszystko co mi trzeba wcześniej i potem nie marnować czasu, szczególnie, że latam na 2-4 dni. Oprócz tego z produktów spożywczych biorę też... bezwodną kofeinę - czasem niewam wyjazdy na prawdę męczące, gdzie mało sypiam, bo na wyjazdach staram się być aktywny (wyśpię się w domu ;p ) i pod koniec dosłownie usypiam na siedząco - wtedy kofeina bardzo pomaga, szybko działa i łatwo ją zażyć bo jest w tabletkach - kawa czy energy drinki to zawsze sporo więcej zachodu, generalnie polecam.

Proponuję zrobić też listę rzeczy, które mogą nie przejść/nie przejdą i tak jeśli chodzi o mnie są to:
- konserwy, w których "słychać, że coś pływa", a są większe niż 100g - autentycznie kilka razy kontrolerzy na security machali mi puszkami i jak żelatyna bulgotała to zabierali
- pasztetowa (wiele razy przechodziła, raz się doczepili, że to niby liquid)
- wszelakie sałatki z sosami - doczepiają się, że to płyn
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Mar 2012 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
@jasek i @lisek101

to nie jest temat, czy na miejscu da się taniej i czy branie jedzenia do podręcznego ma sens.

To jest wątek dla tych co chcą wziąć jedzenie z sobą.
Ja np w trakcie podróży (nawet lot 2h) 'muszę' coś zjeść i nie interesuje mnie czy jak wysiąde z samolotu to będzie taniej.
Niektórzy podróżują 'dłużej' lub w godzinach wieczornych, lub z przesiadką kilkugodzinną na jakimś lotnisku i też mają swoje powody dla których chcą coś zabrać z sobą.

I tu jest wątek o tym, że jeśli ktoś chce z sobą zabrać coś do jedzenia do bagażu podręcznego, to tu się dowie: co może, co przejdzie kontrolę itd
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Mar 2012 13:51 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
sylwia_pl napisał(a):
To jest wątek dla tych co chcą wziąć jedzenie z sobą.
Prawda, jest to główny wątek tego tematu, ale wszelkie dodatkowe informacje, również się przydadzą.

~Manieklbl dorzuciłem nieco z Twojego ekwipunku ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Mar 2012 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a co z krewetkami ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Mar 2012 15:54 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Kiedyś był wątek o lataniu do Oslo Torp tylko po krewetki, więc jak najbardziej się da ;). Ja sam na lot zabieram kilka kanapek zazwyczaj i jakiegoś snickersa, resztę kupuję na miejscu. Konserw czy zupek chińskich nigdy nie biorę. Wolę kupić sobie coś na miejscu niż zabierać pół lodówki ;) Ale ostatnio do Londynu wiozłem pierogi dla siostry ciotecznej. I to całkiem sporo, więc one też bez problemu przechodzą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Mar 2012 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Ten temat jest bez sensu, przecież nie ma ograniczeń dotyczących przewozu niepłynnej żywności w bagażu podręcznym.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Mar 2012 16:25 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
Awerik napisał(a):
Ten temat jest bez sensu, przecież nie ma ograniczeń dotyczących przewozu niepłynnej żywności w bagażu podręcznym.
A jednak przytrafiają się perypetie, jak choćby z mielonkami, co i tak nie jest głównym wątkiem tematu, który oscyluje wokół dobrej rady, czyli co sprawdza się na wyjazdach.


Ostatnio edytowany przez mrfire, 07 Mar 2012 17:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Mar 2012 17:00 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Sylwio, zgadza się, ale jeśli autor mówi, że jedzie do UK to warto wspomnieć, że nie trzeba tyle brać, a w to miejsce może zmieści mu się jeszcze jeden t-shirt :). Do Norwegi warto brać jak najwięcej żarcia, bo na miejscu ceny są kosmiczne.
Dla mnie standardem są dobre, suche kabanosy żeby wytrzymały bez lodówki, jakieś pieczywo, i z dwie butelki wódki :D. Warto zawsze też mieć coś polskiego, jakieś cukierki, czekolady, żeby wręczyć komuś :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2012 17:30 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
mrfire napisał(a):
Przeczytałem własnie temat "Jedzenie w bagażu podręcznym". Po pierwsze jest to tasiemiec, po drugie nie jest to do końca miejsce, gdzie można znaleźć informacje o tym, co warto zabrać a raczej czy można wpakować produkt x. Kompensując to, co wyczytałem i pojawiało się najczęściej, przez kontrolę przejdą (lista poniżej).

Macie jakieś propozycje odnośnie żywienia na wyjazdach? Planuję 3 dniowy wypad budżetowy do Liverpoolu w przyszłym tygodniu i próbuję jakoś ogarnąć, co warto i można zabrać.

---------------------
Z racji, iż temat nieco się rozwinął, przenoszę listę poniżej, co by było przejrzyście.

Warto zabrać:
- zupki chińskie,
- pasztety (pakowane w tackach aluminiowych również),
- konserwy nie stwarzające pozorów, że "coś w nich pływa",
- makaron, ryż,
- paczka Twix'ow, Snickers'ów (pakowane po 6),
- hamburgery (same kotlety, dostępne w marketach, produkt gotowy, więc można jeść na zimno)
- wędliny/salami/kabanosy pakowane próżniowo,
- frankfurterki wędzone z biedronki,
- kiełbasa,
- puree ziemniaczane w kubku,
- kanapki z kotletami,
- bezwodna kofeina,

Warto również zaopatrzyć się w: http://www.waterbobble.pl/ .

Problematyczne rekwizyty w bagażu podręcznym:
- konserwy, w których "słychać, że coś pływa", a są większe niż 100g,
- pasztetowa (wiele razy przechodziła, raz się doczepili, że to niby liquid),
- wszelakie sałatki z sosami - doczepiają się, że to płyn

jesli chodzi o uk to nie ma sensu nic brac ze soba. Slodycze sa tansze, wedlina w polskich sklepach 5-7funtow/kg. w Asdzie zq funta masz chyba 400g szynki lub kurczaka pieczonego (wesliny ofc). ryz makaron 30p, jajka w icelandzie lub asdzie do 1,5f/15szt. W icelandach masz stripsy ze 3-4 osoby sie najedza(poledwiczki jak w kfc) za 1,5funta. jedzenie jest tansze wiec nie beirz ze soba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group