Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Cześć! Pytanie jak w temacie. Lądujemy w Bangkoku, jedziemy do hotelu (~2 km na południe od lotniska Don Mueang) zostawić rzeczy i trochę się odświeżyć i pewnie od około godz. 13-14 mamy czas na zwiedzanie (na wyspy lecimy kolejnego dnia wcześnie rano).

Co proponujecie zobaczyć w tym czasie? Najlepiej już dość blisko lotniska, żeby nie tracić czasu na jeżdżenie. Zaznaczam, że w drodze powrotnej jeszcze 2-3 dni zamierzamy poświęcić na Bangkok i okolice, więc zdążymy zobaczyć największe atrakcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Okolice Don Mueang to ponad godzina drogi pociągiem od Bangkoku, to bardziej coś jak Otwock przy Warszawie. Jednak zaletą spaceru po takich mniejszych miejscowościach jest to, że localsi będą bardziej "autentyczni", mniej wielkomiejscy.

Jednak moim zdaniem nie warto tracić tam pół dnia i można pojechać do Bangkoku - najlepiej pociągiem trzeciej klasy z lotniska na dworzec główny, to też swoista atrakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2014 14:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Moim zdaniem (osoby która średnio lubi miasta, a azjatyckie jeszcze mniej ;) ) Bangkok jest na jeden, maks dwa dni. W sumie jeśli masz podobne odczucia i szybkie tempo Ci nie przeszkadza to mógłbyś przejść się do pałacu, a potem na Wat Arun - i punkty obowiązkowe miałbyś odwiedzone. A te 2-3 dni które masz potem na Twoim miejscu przeznaczył bym na okolice Bangkoku, w moim odczuciu są dużo ciekawsze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2014 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To podczepię się pod temat, będziemy mieć pół dnia na przesiadkę na BKK przylot 14:20 wylot o północy (sierpień), nie chcę się oddalać bardzo od lotniska, chodzi o "liźnięcie" Azji w przelocie (dosłownie także :) najbardziej nastawiam się na szybkie i dobre jedzenie na ulicy).

Zakładam, że będziemy po całej nocy w podróży i nie będzie 100% mocy w nogach, może bardziej w kierunku przyrody/zwierząt/chilloutu, a jak się trafi coś dla "młodzieży" to jeszcze lepiej :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2014 15:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Washington napisał(a):
Moim zdaniem (osoby która średnio lubi miasta, a azjatyckie jeszcze mniej ;) ) Bangkok jest na jeden, maks dwa dni.


Ciekaw jestem jaki byłby Twój plan gdybyś miał dwa i pół dnia w tym mieście? Od razu wyjazd gdzieś dalej?
Pytam z czystej ciekawości, bez złośliwości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lis 2014 16:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
A nawet dokładnie w 2013 robiłem Bangkok w 2,5 dnia więc proszę bardzo ;) Co prawda był to mój drugi pobyt ale był zaprojektowany pod narzeczoną która pierwszy raz była w Tajlandii - zawierał więc wszystkie potrzebne "must see" ;)

1 Dzień - rano Pałac królewski z Wat Phra Kaew, potem znajdujące się tuż obok Wat Pho, a następnie jedziemy komunikacją publiczną do Pałacu Dusit w celu zobaczenia Vimanmek Mansion (ten punkt można ominąć jeśli nie zaczęło się wcześnie rano lub zwiedza się wolnym tempem; wstęp jest na tym samym bilecie co do Pałacu królewskiego). Na sam koniec zaś udajemy się nad rzekę skąd łapiemy Chao Phraya Express (co samo w sobie jest atrakcją ;) tylko nie dajcie się naciąć na "turystyczne" łódki) do Wat Arun na zachód słońca i świetną panoramę. Jeśli mamy siły idziemy na nocne Chinatown w poszukiwaniu jedzenia i fajnego klimatu, jeśli nie to okolice Khao San wieczorem (gdzie najpewniej mieści się nasz hotel) też są spoko na jeden wieczór (tu uważamy podwójnie by nie dać się naciągnąć); to jest dzień który ewentualnie skracamy do połowy dnia (jeśli to po przylocie nie mamy całego dnia) omijając Dusit i Chinatown wtedy

2 Dzień - po intensywnym dniu wczorajszym czas na trochę chillu - zaczynamy więc od leniwej wycieczki łódką wiosłową po Damnoen Saduak - pływającym markecie. Oczywiście docieramy tam komunikacją publiczną, łódkę zaś wynajmujemy jak najdalej od miejsca gdzie wysadzi nas autobus - z każdym 100m cena spada o kolejne 100B :P Pływamy, oglądamy, cykamy fotki i koniecznie jemy (najlepsza zupa którą zjadłem kiedykolwiek w Azji) na łódce, zakupy możemy jednak sobie odpuścić bo w zasadzie sam kicz. Nie cofając się do Bangkoku łapiemy transport publiczny do Kanchanaburi (potrzebna jedna przesiadka). Znajdujemy fajny nocleg na pływającej barce, wynajmujemy skuter, jedziemy na most na rzece Kwai; w zasadzie więcej nie zrobimy, sporo czasu jednak zajął nam transport publiczny

3 Dzień - jedziemy wynajętym skuterem do parku narodowego Erawan - tam kąpiemy się i oglądamy przyrodę; jeśli mamy pół dnia z tej strony planu to w zasadzie koniec atrakcji; jeśli cały - odwiedzamy jeden z obozów słoni by pokąpać się z takowym (fajna sprawa, dużo zabawy) i pojeździć na nim (nudzi się po 30 sek ale warto jeśli się nigdy nie jechało na słoniu). Lub jeśli mamy zasobny portfel a dobro zwierząt nas interesuje mniej niż fajna fotka na fb - odwiedzamy zamiast słoni świątynię tygrysów (osobiście tam nie byłem i nie zamierzam się wybrać, ale co kto lubi). Łapiemy bezpośredniego busa do Bangkoku gdzie z dworca nocnym autobusem (wieczornym w wersji pół dniowej) możemy udać się gdzie tylko chcemy - preferowanie na rajskie wysepki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2014 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Ja w wersji półdniowej zrobiłabym Wat Pho + Chinatown + okoliczne świątynie (nawet bez ustalania planu konkretnego, wystarczy się powłóczyć po okolicy i dużo ich się znajdzie) - najlepiej podpłynąć łodzią z Wat Pho, choć da się na upartego na piechotę.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Kwi 2015 23:26 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Lądujemy na Suvarnabhumi o 14.20, a wylot do Australii mamy o 23.59. Chcielibyśmy liznąć troszkę azjatyckiej kultury :) mam w planie kolejkę na Phaya Thai; przejście do Khao San, żeby poznać klimat miasta, coś zjeść po drodze, powrót.. Czy jest to bezpieczne i wykonalne? Jak z powrotem, ile czasu na lotnisku zejdzie?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2015 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Z Suvarnabhumi do Bangkoku (choć nie ścisłego centrum) masz kolejkę, 3 linie, różniące się ceną i szybkością przejazdu (liczbą przystanków po drodze). Sprawdź sobie rozkłady na stronie lotniska. Generalnie nie powinno to być uciążliwe i spokojnie wykonalne choć wiadomo, jeśli chce się coś zobaczyć to tempo musi być raczej solidne:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2015 02:07 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Gadekk napisał(a):
Lądujemy na Suvarnabhumi o 14.20, a wylot do Australii mamy o 23.59. Chcielibyśmy liznąć troszkę azjatyckiej kultury :) mam w planie kolejkę na Phaya Thai; przejście do Khao San, żeby poznać klimat miasta, coś zjeść po drodze, powrót.. Czy jest to bezpieczne i wykonalne? Jak z powrotem, ile czasu na lotnisku zejdzie?

Ja bym proponował, żebyście jednak z Phaya Thai wzięli taryfę. Ja robiłem tą trasę na piechotę tak jak piszesz, ale to jednak jest dość spory kawałek, w dodatku średnio atrakcyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2015 11:49 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 97
Gadekk - wykonalne. Z lotniska Airport Linkiem na Phaya Thai jedziesz ok. 30 minut (Airport Link jeździ co 12 minut). Tam bierz od razu taksówkę bo są tanie, a okolica Phaya Thai jest moim zdaniem średnio łatwa w nawigacji. Jeśli chcesz liznąć azjatyckiej kultury to prosto na Chinatown, nie ma bardziej azjatyckiego miejsca w tym mieście. Z Chinatown przejdź się z buta albo podjedź łódką na Khao San ok. 19-20 godziny bo wcześniej niewiele tam się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2016 17:11 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Witam,
lecąc do Nowej Zelandii mam stopa w Bangkoku między 6:00 a 18:00.
Wymyśliłem czerwony autobus (hop on/ hop off) jako opcje pozwiedzania (zobaczenia) Bngkoku.
Niestety za nic w świecie nie potrafię wyszukać takiego autobusu w Bangkoku.
Możecie jakoś pomóc albo zaproponować inny sposób na spędzenie jednego dnia w tym mieście.

Z góry dzieki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2016 17:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Miałem podobnego stopa i postanowiłem wyskoczyć na miasto. Zobaczyłem świątynię Wat Pho, posiedziałem w pobliskim parku kosztując straganowe smakołyki. Przed odlotem zameldowałem się w hotelu (przy lotniskowym) w celu odświeżenia przed dalszą podróżą.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2016 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Podłączam się do pytania, też będziemy mieć czas w drodze do N.Zelandii, ale byliśmy już w Bangkoku więc pytam tylko o hotel w nietypowych godzinach od 7 rano do 16 po południu, obojętnie czy w centrum czy przy lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2016 18:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Novotel Bangkok Suvarnabhumi Airport
Dowolna godzina zameldowania, pobyt do 24 godzin od meldunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2016 18:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
drozszego nie bylo???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2016 19:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Były, ale myślałem, że nie musi być drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2016 19:52 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Jeżeli to piątek lub sobota to może Chatuchak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2016 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
to będzie poniedziałek, i coś jedak tańszego ze streetfoodem lub barem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2016 09:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
kostek966 napisał(a):
Podłączam się do pytania, też będziemy mieć czas w drodze do N.Zelandii, ale byliśmy już w Bangkoku więc pytam tylko o hotel w nietypowych godzinach od 7 rano do 16 po południu, obojętnie czy w centrum czy przy lotnisku

Poszukaj na Agodzie. Kiedyś widziałem hotele na godziny (a nie doby) w wiadomym celu. ;)

Ja z kolei ląduję w BKK z TPE o 17:00. Kolejny lot do Europy mam o 2:00. Czy jest sens (czy cokolwiek można zobaczyć późniejszą porą) wychodzić z lotnisja? Domyślam się, że świątynie będą już zamknięte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group