Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sty 2020 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dzięki za info - pewnie byśmy bez tego pojechali do City Coliseum
Mają jakieś www, gdzie można sprawdzić aktualne godziny pracy - wcześniej otwierali o 08:00 codziennie. Będziemy w PP w niedzielę rano i chcemy kupić permit na poniedziałek.
Zakładam, że do Sabang jechaliście z terminala San Jose - ile kosztował was przejazd tricyklem z Mendoza Park?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:50 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Jest strona http://undergroundriver.puertoprincesa.ph ale jest raczej bezużyteczna i rzadko aktualizowana. Co do godzin - nie wiem. Informacje miałem że czynne do 16 ale to w stary miejscu. Lądowałem w PP w południe więc godziny otwarcia interesowały mnie mniej. Reszta była dziełem przypadku bo pojechalismy do City Coliseum. W czasie jazdy z lotniska kierowca tricykla mówił coś o tych przenosinach biura ale olałem to bo myślałem ze ściemnia jak często w Azji. No ale tym razem okazało się to prawdą :-) bo na miejscu w starym biurze powiedzieli nam to już oficjalnie. Dobrze, że tricykl juz odjechał bu pewnie kierowca miałby z nas pompę. Tak że parę PHP straciłem na tych przejażdżkach.

Ceny transportu miałem założone na podstawie informacji z internetu i raczej zgadzałem się na ceny które w tych założeniach się mieściły jeśli się nie mieściły to się targowałem. Za jazdę z centrum (czy z nad morza czy z Mendoza Park) do terminala San Jose płaciłem za tricykla 100PHP. Chciałem jechać Jeepneyem ale tricykl się nawinął szybciej. Jeepney ponoć 15 PHP od osoby. Jak będziesz wracał wieczorem z terminala San Jose to obstąpią cię taryfiarze i ceny powrotu do centrum będą raczej wyższe. Targowałem ale nawet za 150 PHP było im mało. Rozwiązaniem jest iść ze 400 metrów do głównej drogi tam cena 100PHP jest osiągalna. Bierz zakładki czasowe na dojazd bo ta droga jest często zakorkowana. Lepiej poczekać trochę niż się spóźnić.

Inne ceny:
Lexus Bus z terminala San Jose do Sabang - 250PHP od osoby w jedną stronę
oprócz opłaty za sam permit 185PHP za łódź z Sabang do podziemnej rzeki.
150PHP - opłata środowiskowa. Ona jest ważna 10 dni ale tylko w regionie Puerto. Jakbys robił jakiś Islands Hooping w okolicy to już drugi raz nie musisz płacić. Ta opłata nie działa w El-Nido - chociaż próbowałem :-) Tam jest inna i też ważna 10 dni.

Tricykle to w ogóle mają często naklejony cennik wewnątrz. Cena jest podana za kilometr i chyba za minuty. Gdyby trzymać się tych opłat to ten transport był by tańszy ale wiadomo - płacimy frycowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 02 Lut 2020 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Chcemy z samego rana popłynąć łódką z Sabang do Podziemnej Rzeki, zaliczyć trip po rzece i wrócić do Sabang, ale przez Jungle Trail.
Czy w tej sytuacji będziemy musieli zapłacić za łódkę (w obie strony) i dodatkowo za przejście przez Jungle Trail?
Gdzie (czy) płacimy za przejście przez Jungle Trail - w Sabang / przy wejściu do Podziemnej Rzeki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
3 tygodnie temu nasz trip do Podziemnej Rzeki wyglądał identycznie, popłynęliśmy łódką a wróciliśmy przez Jungle Trail.
Łódka do Podziemnej Rzeki kosztuje 1200PHP, jak powiedziałem, że chcemy wracać przez JT to kosztowała mnie 1000PHP. Osoba, u której płaciłem za łódkę kilkukrotnie pytała się czy jesteśmy pewni, że chcemy wracać przez JT. Później u przewodnika dowiedziałem się, że szlak nie jest zbyt popularny i dziennie przechodzi go max kilkanaście osób.
Bilety na JT kupujesz w małej budce w porcie w Sabang, kilkanaście metrów od miejsca gdzie sprzedają bilety do Podziemnej Rzeki, JT to koszt 200PHP/pax.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dzięki
Zakładam, że cena z łódkę dot. 6/8 osób?
Ostatecznie kupiłeś permit w PP czy cały pakiet wycieczkowy w PP ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
1200PHP to cena za łódkę, przed wyjazdem czytałem, że do łódki zabierają 6 osób. My byliśmy rodziną 2+2 i nikogo nam nie dorzucili, więc mieliśmy całą łódkę dla siebie, ale oczywiście zapłaciliśmy więcej niż jakby było nas 6 osób.
Nie rezerwowałem permitu w biurze UR w PP ani nie kupowałem pakietu wycieczkowego. Gdzieś na forach wyczytałem, że śpiąc w Sabang jest możliwość kupna biletów do UR bezpośrednio w porcie (oczywiście trzeba być wcześnie rano, my byliśmy ok 7:30) - taka metoda na wspieranie lokalnej przedsiębiorczości w Sabang, oni zarabiają na noclegu, a Ty nie musisz marnować czasu na zdobywanie permitów w PP. Napisałem też do biura UR w PP i to potwierdzili. Trochę się stresowałem,że to się nie uda ale na szczęście wszystko było OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Też się nad tym zastanawiałem, tym bardziej, że nocujemy w Sabang.
Martwi mnie tylko to, że będziemy na początku marca ("wysoki sezon") i trochę boję się o dostępność zezwoleń w porcie od rana na ten sam dzień. Napiszę do hotelu, czy mi nie pomogą w tej sprawie i zdecyduję przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Pisałem do hoteli w Sabang pytanie czy mi pomogą to proponowali sprzedaż wycieczek, Cafe Sabang za 1200PHP a Hill Myna za 1350PHP. Jak ich przycisnąłem, że chcę zorganizować trip na własną rękę to z Hill Myna odpisali, że mogę na własną rękę ale muszę się tam udać wcześnie rano i że na każdy hotel są 4 takie wejściówki (nie potrafię potwierdzić czy to prawda). Generalnie pomoc hotelu nie jest do niczego potrzebna, idziesz rano do portu, jak tylko otwierają drzwi to starasz się wejść jako jeden z pierwszych, bierzesz numerek z maszyny (my chyba mieliśmy nr 4), jak Cię wywołają to mówisz gdzie spałeś (my mieliśmy ze sobą potwierdzenie rezerwacji z booking) i kupujesz bilety. Nie zauważyłem, żeby ktoś sprawdzał jakąkolwiek ilość przepustek na dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Thx - czyli powinno być bezstresowo.
Bilety kupujemy w porcie - zakładam, że jest tam jakiś budynek, bo na Google widziałem tylko same budki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Lut 2020 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Poniżej postarałem się oznaczyć wszystkie budynki. Na google maps możesz w te miejsca przeciągnąć "ludzika" i wszystko widać.

Załączniki:
SabangWharf.jpg
SabangWharf.jpg [ 106.2 KiB | Obejrzany 566 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Lut 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Perfekcyjnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Mar 2023 12:02 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 8
Czy są aktualizacje w temacie zezwoleń i ogólnie całej wyprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2023 14:40 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@Falafel
jeżeli masz na myśli podziemną rzekę w Sabang (o czym jest ten temat) to słowa "wyprawa" jest mocno na wyrost. To przyjemna wycieczka łodzią. Przerobiłem to w połowie lutego 2023, czyli nie tak dawno. Jak to z wycieczkami bywa wszystko jest banalnie proste.

Trzeba zjawić się na przystani w Sabang rano, najlepiej tuż przed godziną ósmą. Tam jest taki nieduży budynek z okienkami kasowymi - znajdziesz go bez problemu bo zabudowy jest tam niewiele więc niespecjalnie jest go z czymś pomylić (w otoczeniu budynku są tylko kramy z pamiątkami i napitkami). W okienku płacisz za permit - obecnie to 735 PHP od osoby - plus bliżej nieokreślona taksa - 5 PHP od osoby. I teraz jeśli masz skompletowaną przez siebie grupę na łódź to płacisz za nią (nie wiedzieć czemu łódka w lutym kosztowała 1146 PHP) i już od okienka idziesz z przewodnikiem do łodzi. I tak zaczyna się "wyprawa". Jeżeli nie masz grupy - jesteś np. singlem, albo w dwie osoby - a nie chcesz płacić za całą łódź to każą ci usiąść na ławce obok kas i czekać. W tym czasie obsługa kompletuje obsadę Twojej łodzi. Czasami znajdą tylko jedną albo dwie osoby i wówczas pytają czy odpowiada Ci dzielnie kosztów za łódkę w takiej ilości osób. A czasami doklejają Cię do większej grupy. I tyle.

A potem płyniecie w pobliżu ujścia rzeki, tam na przystani wszyscy dostają kaski na głowy, kawałek idą ścieżka do następnej przystani przy ujściu rzeki i przesiadają się na inne łodzie gdzie nadal z kolejnym przewodnikiem zwiedzają jaskinię z podziemną rzeką (ta część trwa ok 30 - 40 minut). I na koniec powrót łodzią do Sabang.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falafel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group