Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2011 13:46 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 11
witajcie

podpowiedzcie jakie (firma, model, wielkość...) używacie/polecacie/absolutnie odradzacie ręczniki szybkoschnące i równocześnie lekkie i zajmujące mało miejsca w podręcznym?


edit...przeznaczenie to kilkudniowe wypady raczej "do miasta" niż "w góry", noclegi po hostelach itp. także najważniejszym kryterium wyboru jest jak najmniejsza waga i max możliwość skompaktowania w plecaku, żeby bez sensu miejsca nie zajmował


pzdr


Ostatnio edytowany przez alef, 31 Sie 2011 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Sie 2011 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Z tego co napisałeś to trudno wywnioskować jaki rodzaj tripa preferujesz, a to ma zasadnicze znaczenie przy wyborze ręcznika.
Jeżeli chodzi o mnie to mam zawsze ze sobą awaryjnie ręcznik szybkoschnący. Wymiarowo mały jakieś 40cm na 40cm. Głównie "tułam" się po miastach, a śpię w hotelach więc biorę go na wszelki wypadek. Kupiony w sklepie "górskim", lekki i mały po złożeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2011 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ja mam natomiast najmniejszy z outwella i w porównaniu do kolegi powyzej nie ma problemu z przyczepianiem sie smieci. Chłonie niezle, schnie mega szybko, polecam. Generalnei czy maly czy sredni - oba sa po spakowaniu niewielkie wiec nie przejmuj sie tu wielkoscia/waga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2011 17:35 

Rejestracja: 21 Wrz 2010
Posty: 17
Polecam ręczniki z Decatlonu http://www.decathlon.com.pl/PL/kingcham ... -79748177/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Wrz 2011 00:03 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
marka/model w zasadzie dowolne, choć sprawdzałam już kilka - jedne lepsze, inne nieco gorsze
jak na kilka dni to nie ma wielkiej różnicy
rozmiar +/- 120*60, ja wychodzę z założenia, że jest "zamiast" a nie "oprócz" (innego) - taki w zupełności wystarcza i do wytarcia rąk, i pod prysznic
(przy okazji używany też np. na basen po pracy - właśnie z powodu wagi i wymiarów, nie zajmuje "pół plecaka")
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2011 08:04 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Karola napisał(a):

Potwierdzam.
Za te pieniądze ciężko będzie kupić coś równie wielkiego.
Ten ręcznik z powodzeniem można zabierać nawet na plażę.
A jak ktoś chce po taniości, to kupić wiskozową szmatę do podłogi Spontex. Tez daje radę i kosztuje niecałe 2 zł. Przez 4 lata z powodzeniem używałem jako ręcznika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pomoc lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2011 13:30 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 20
Ja się przymierzam do kupna, jak szybko coś takiego schnie? (kiedy jest np mocno zamoczone i kiedy jest lekko wilgotne)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2011 18:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Oglądałem ten ręcznik w Decathlonie. Czy ktoś jeszcze jest zadowolony z zakupu ? Jakieś wady ?

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2011 06:34 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kat napisał(a):
Ja się przymierzam do kupna, jak szybko coś takiego schnie? (kiedy jest np mocno zamoczone i kiedy jest lekko wilgotne)

Ale potrzebujesz czas co do minuty czy godziny wystarczy ? :mrgreen:
No stary bez przesady. To aż tak istotna dla Ciebie informacja ?
Przecież to zależy od tak wielu czynników, że nawet jak ktoś Ci zmierzy to i tak taka informacja jest gówno warta.
W Egipcie wyschnie w 15 minut, w Norwegii w 6 godzin.
Schnie zdecydowanie szybciej niż ręczniki frotte.

pehape napisał(a):
Oglądałem ten ręcznik w Decathlonie. Czy ktoś jeszcze jest zadowolony z zakupu ? Jakieś wady ?

No cóż tu odpowiedzieć... ręcznik jest lekki, mały po złożeniu, dobrze chłonie wodę, ale nie każdemu odpowiada wycieranie sie takim ręcznikiem, ale to juz zalezy od indywidualnych preferencji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2011 12:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Chyba muszę przespać temat, bo za kawałek szmaty - 39,99 PLN...hm. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2011 12:15 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
to kup pieluchę tetrową (mówię serio) - też szybko schnie (może nawet znacznie szybciej) , mało miejsca zajmuje i jest lekka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Wrz 2011 12:32 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
pehape napisał(a):
Chyba muszę przespać temat, bo za kawałek szmaty - 39,99 PLN...hm. :?

Albo zamiast pieluchy kup szmatę Spontexa. Używałem z powodzeniem przez lata a na ręcznik skusiłem się tylko dlatego że przy tej wielkości ręcznika cena jest rewelacyjna. Za ręcznik MSR'a tej wielkości to musiałbyś wydać grubo ponad stówę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Wrz 2011 13:11 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Mam taki recznik z decathlonu i sobie chwale. Dzieciom kupilam mniejszy, najtanszy jaki byl na allegro. Sama cenię sobie mozliwosc owinięcia w drodze prysznic-pokoj wiec czesciej jezdze z duzym.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Paź 2011 16:32 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 14
Ja osobiście polecam
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... d=22317691
jestem super zadowolony.
Już nigdy nie zabiore zwykłego ręcznika !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lis 2011 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 18
A czy ktoś może posiada ręcznik Fjorda Nansena Tramp Light? Jak ten: http://allegro.pl/recznik-szybkoschnacy-fjord-nansen-tramp-light-l-i1930880899.html. Bo zastanawiam się czy nie jest za cieńki i czy będzie lepszy od Fjord Nansen Frota. Waga mniejsza, choć do podręcznego i tak spokojnie się zmieszczą oba, problem raczej w trwałości tego pierwszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2011 11:45 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 6
Do rąk to może i on się nadaje, ale do wycierania całego ciała jest za cienki.
Ja mam wersję FN Tramp i mi odpowiada, wersji Light bym nie wziął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lis 2011 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 13
Dobrze sprawują się wszelkiej maści ścierki/szmatki z microfibry. Z powodzeniem używam takich od wielu lat, na allegro można je znaleźć za grosze.
_________________
https://www.facebook.com/sztukataniegopodrozowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2012 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 7
Kupiłam swego czasu ten ręcznik z decathlona ale osobiście nie jestem zadowolona, tak jak pisze Kryvan lepsze są duże ściereczki z mikrofibry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2012 15:25 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 58
kosztuje 2,50 i jest najlepszym i najszybciej schnacym recznikiem- kup pieluche ,nie pozalujesz :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2012 16:11 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 30
pieluchy kupuje sie oczywiscie w aptece, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group