Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Sty 2022 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Chris Peen widzę, że mamy podobne fiksacje na punkcie różnych list :) Kiedyś domknąłem wszystkie polskie województwa z poprzedniego podziału administracyjnego, wszystkie europejskie kraje, wszystkie pasażerskie lotniska w Polsce... włączając Radom ;)
KGP jeszcze nie zamknąłem, ale uaktualniłem ją o bieżące pomiary i regionalizacje wg. Jerzego Kondrackiego.
Doszło kilka szczytów: Mędralowa (Beskid Makowski), Postawna (Góry Bialskie), Sasanka (Góry Bystrzyckie), Jaworniki (Góry Sanocko-Turczańskie), Borowa (Góry Wałbrzyskie), Szeroka Góra (Góry Bardzkie), Liwocz (Pogórze Ciężkowickie), Góra Janowskiego (Wyżyna Krakowsko-Częstochowska).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Wyżyna to też teraz są góry? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Misiatek https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwy%C5%BCszych_szczyt%C3%B3w_g%C3%B3rskich_w_Polsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Góry, bo powyżej 500 mnpm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Sty 2022 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
NIezależnie jak to tam sobie sklasyfikujesz to wycieczka jest taka sama.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Lut 2022 00:06 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
-- 03 Lut 2022 22:51 --

Misiatek napisał(a):
120 nocy w hotelach?!! czy ty się ukrywasz przed wierzycielami? ;)


A to nie był mój rekord, bo przed pandemią miałem po 150 w roku :lol:

-- 03 Lut 2022 23:06 --

Hose napisał(a):
@Chris Peen widzę, że mamy podobne fiksacje na punkcie różnych list :) Kiedyś domknąłem wszystkie polskie województwa z poprzedniego podziału administracyjnego, wszystkie europejskie kraje, wszystkie pasażerskie lotniska w Polsce... włączając Radom ;)
KGP jeszcze nie zamknąłem, ale uaktualniłem ją o bieżące pomiary i regionalizacje wg. Jerzego Kondrackiego.
Doszło kilka szczytów: Mędralowa (Beskid Makowski), Postawna (Góry Bialskie), Sasanka (Góry Bystrzyckie), Jaworniki (Góry Sanocko-Turczańskie), Borowa (Góry Wałbrzyskie), Szeroka Góra (Góry Bardzkie), Liwocz (Pogórze Ciężkowickie), Góra Janowskiego (Wyżyna Krakowsko-Częstochowska).


Tak... listy, tabelki, the best of... zawsze to lubiłem, a świadomość, że coś zakończyłem mnie absolutnie uspokaja :lol:
Ja się tymi "wykonami" w Polsce trochę bawię - zaliczam sobie po 1 - 2 rzeczy z listy - nigdzie mi się nie śpieszy.
Z Europy z listy krajów UN została mi jeszcze tylko Islandia (na liście są 193 kraje), ale już z listy UN+ (jest na niej 266 krajów, regionów i innych osobliwości geopolitycznych) trochę mi jeszcze w Europie pozostało. Oprócz Islandii, jeszcze Serbska część Bośni i Hercegowiny, Guernsey, Jersey i Spitsbergen, a jak byśmy chcieli trochę rozciągnąć geografię Europy to jeszcze Abchazja, Czeczenia, Dagestan, Grenlandia, Inguszetia i Południowa Osetia... :lol:
Tyle zabawy przede mną :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Lut 2022 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Podzielę się również i ja. Rok 2021 niestety najgorszy pod względem ilości lotów od 2016 roku, zakończony zaledwie 59 odcinkami. Ilość kilometów w powietrzu również po raz pierwszy od 2016 roku poniżej 100.000 km. Nie udało się również odwiedzić żadnego nowego państwa w 2021, ale udało się spędzić aż 122 dni poza Polska, w tym 2 tygodnie w cudownej Kolumbii (Bogota, Medellin, Cartagena, Santa Marta, San Andres) i ponad 2 miesiące na Kanarach. Oby 2022 był lepszy pod względem podrózniczym zarówno dla mnie jak i przede wszystkim dla Was, a zaczyna się obiecująco bo już 14 lotów na koncie i tylko na luty jeszcze 8 w planach.

Załączniki:
kamo375.jpg
kamo375.jpg [ 218.29 KiB | Obejrzany 1777 razy ]
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 05 Lut 2022 04:18 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Chris Peen napisał(a):

Z Europy z listy krajów UN została mi jeszcze tylko Islandia (na liście są 193 kraje)


Dobrze zrozumiałam, udało Ci się odwiedzić 193 kraje?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Lut 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@malawita
Chyba bardziej mu chodziło o to, że lista UN obejmuje 193 kraje, a na kontynencie europejskim do odwiedzenia z tej listy pozostała mu tylko Islandia
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Lut 2022 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
W 2021 kilka debiutów, właściwie większość ;)

W czerwcu szybka zmiana planów i zamiast Sycylii krótki pobyt na Lanzarote (via Barcelona i Bergamo).

W lipcu, chyba pierwszym, wznowionym po przerwie lotem podróż W6 z Wiednia do Erywania. Cięcia lotów spowodowały skrócenie pobytu z 10 do 7 dni.

We wrześniu 5 dniowy objazd po Szwecji z bazą w Säffle. M.in. Linköping (Muzeum Lotnictwa- wstęp darmowy, skansen), Norrköping (industrial wodny), Trollhättan, Örebro (zamek- raczej rozczarowanie), Medevi - najstarsze uzdrowisko Szwecji. Oczywiście na trasie wielkie jeziora. Tu ciekawostka - z niewielkimi latarniami na brzegach, jak nad morzem.
Miły pan w Sixt dał upgrade na BMW 118i z automatem. Na równych, szwedzkich drogach sama przyjemność...
Polecam również canoeing, który opisałem w wątku na forum: http://www.fly4free.pl/forum/canoeing-k ... 231,161379

W tym samym miesiącu Stambuł z Lwowa, dość intensywne 5 dni. Były kłopoty z Istanbul Card -na czytnikach pokazywało przeterminowanie kilka miesięcy wcześniej. 2 razy odwiedzałem biuro, w końcu wykryto błąd. W ramach przeprosin dostaliśmy dodatkowo wieczorny Luxury Yacht Tour po Bosforze (dla 2 os) :) Podejście b. profesjonalne.
Powrót przez Budapeszt i krótki wypad kolejowy do Ostrzyhomia.

W październiku przekładana już chyba 2x Kreta, wschodnia część.

W listopadzie Fuerteventura. Plażing głównie na Grandes Playas Corralejo. Sporo dni wietrznych, czasem był zakaz kąpieli.
Na Cofete często zdarzają się fale wsteczne, ratownika nie ma, więc tutaj ku przestrodze...
---------------
W 2022, w planach Turcja (wiosna i jesień, ale już bez Stambułu), Gruzja (lato), Berlin (jesień, uzupełnienie) + Stuttgart (?). Może uda się też płd. Laponię odwiedzić z Wilderness Road (Vildmarksvägen) na czele.
W końcówce grudnia możliwa zachodnia Sycylia.

Załączniki:
2021.JPG
2021.JPG [ 70.7 KiB | Obejrzany 1486 razy ]
P1015698nn.jpg
P1015698nn.jpg [ 194.17 KiB | Obejrzany 1486 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group