Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2015 08:30 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Za kilka dni wylatuję do Włoch (linie WizzAir) z bagażem rejestrowanym. Walizka posiada zamek TSA, wiem że w USA służby celne mają klucz do otwierania tych zamków. Czy lecąc do Włoch też mogę liczyć na to, że w przypadku gdy komuś przyjdzie do głowy sprawdzić mój bagaż, to zostanie użyty specjalny klucz, który nie uszkodzi zamka? Czy po prostu zamek zostanie zniszczony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 31 Sie 2015 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Darek_2003 napisał(a):
Za kilka dni wylatuję do Włoch (linie WizzAir) z bagażem rejestrowanym. Walizka posiada zamek TSA, wiem że w USA służby celne mają klucz do otwierania tych zamków. Czy lecąc do Włoch też mogę liczyć na to, że w przypadku gdy komuś przyjdzie do głowy sprawdzić mój bagaż, to zostanie użyty specjalny klucz, który nie uszkodzi zamka? Czy po prostu zamek zostanie zniszczony?

Te słuzby w US nazywaja sie Transportation Security Administration (w skrócie TSA). I to oni "wymyslili" ten zamek, dlatego że praktycznie rutynowo sprawdzają każdy bagaż (w praktyce najpierw prześwietlają, a dopiero potem otwierają jeśli mają jakieś wątpliwości - na niektorych lotniskach prześwietlają przy Tobie, i jeśli nie mają uwag to torbę można zamknąć na zwykłą kłódkę i też jest dobrze).
Generalnie bagaż sie prześwietla i dopóki nie ma tam czegoś naprawdę podejrzanego, to do niego nie zaglądają.
Mnie osobiście zamki TSA nie przekonują, bo to każdy bardziej rozgarnięty harcerz może otworzyć... Z drugiej strony, zwykly też... Zamek w walizce to raczej zabezpieczenie żeby się ciuchy nie wysypały, gdy torba będzie ciskana przy przeładunku, niż solidne zamknięcie, żeby nikt nie zajrzał...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 31 Sie 2015 10:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Ciezko powiedziec, czy Wlosci nie zniszcza czegos co jest w sumie "patentem" amerykanskim z TSA. Ogolnie w Europie o wiele rzadziej (albo prawie nigdy) nie zaglada sie do bagazu. W USA zas jest to prawie norma - zwlaszcza przy "intercontinetalach". Czesto potem mozna znalezc karteczke w bagazu z informacja, ze sprawdzane przez TSA. ALe powracajac do meritum pytania: jest duza szansa ze Wlosi nie sprawdza, ale pewnosci ze nie uszkodza nie ma.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2015 19:41 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Latałem do Egiptu, Turcji, Ukrainy, Francji i walizkę zawsze mieliśmy zamkniętą na taką małą kłódeczkę z targowiska i ani raz nie zniszczono jej.
Oczywiście było to zabezpieczenie, jak wspomniał BrunoJ, głównie przeciw rozsunięciu się suwaka niż przed otwarciem/kradzieżą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2015 23:37 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Już po wakacjach - podróż do Rzymu i z powrotem odbyta, walizka za każdym razem zamknięta na zamek TSA - nikt nie grzebał w bagażu, zamek nie ruszony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2015 04:34 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
A da się to jakoś zweryfikować czy nikt nie otwierał, skoro otwierają kluczem uniwersalnym ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2015 06:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Zamek TSA ma czerwone oznaczenie po otwarciu kluczem, tak że jego bezpieczeństwo nie jest wcale mniejsze niż zwykłej kłódki. Każdą walizkę może poza aluminiową Rimowa da się w kilka sekund otworzyć nożem, zamek czy kłódka to jedynie informacja dla nas czy ktoś grzebał w walizce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2015 13:34 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
Doczu napisał(a):
A da się to jakoś zweryfikować czy nikt nie otwierał, skoro otwierają kluczem uniwersalnym ?

jesli sluzby otwieraja to musi byc informacja na bagazu, w Londynie otwierali to mialem naklejke w srodku na ciuchach, niestety odkrecili jeden plyn i go nie dokrecili cale ciuchy zalane chemia i kilka rzeczy do kosza... W Hiszpani byla naklejka na bagazu ale tak czy tak musi byc info ze byl otwierany
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2019 19:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Odkopuję ale na temat.
Wylot z Zurychu, prawdopodobnie wykryte promieniowanie (dzień wcześniej byłem w CERN), pikało mi na bramkach - przeszukanie całego podręcznego.
Bagaż rejestrowany otwarty, zamek TSA zniszczony, brak żadnej informacji że ktoś otwierał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group